Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שגבר היה גבר-מתוך אוסף הצילומים הלאומי

השושנים
שימו לב! השרשור הזה בן 7410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאד משעשע, אבל אני אנצל את ההודעה הזאת לתיקון שגיאת דקדוק מרגיזה שהפכה למכה בפורומים:

כשרוצים להגיד בעברית בקיצור 'כאשר', כלומר when, מתמשים בקיצור כש...

זאת אומרת שהכותרת להודעה הראשונה צריכה להיות 'כשגבר היה גבר'. מה שכתוב שם כעת משמעותו אחרת ולא ברורה.

עד כאן פינת הדקדוק הקטנונית והטרחנית שלי. בוקר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השגיעה היתה מכוונת אבל תודה בכל זאת (עכשיו לפחות אני יודע שמישהו קורא בפורום הזה) :p שבת שלום לכולם-רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר לי שבתמונות ישנות הרכבים/אופנועים נראים גם עתיקים וחבוטים - למרות שבזמנו הם היו חדשים... :puzzled:

רוב האופנועים האלו בארץ היו שאריות צבאיות ממלחמת העולם השניה. בתקופה ההיא לא היה לאנשים מי יודע מה כסף, ואוטו לא קונים בתלושי צנע...

מכוניות חדשות קנו מעט מאוד, ואנשים המשיכו להחזיק מכוניות ישנות, על הכבישים לא כבישים של אז ועם האין כסף לתקן חבטות וקוסמטיקות.

בתמונות וסרטים מציקים לי דווקא דברים אחרים - בסרטים ישראלים דוגמת אלכס חולה אהבה ואסקימו לימון מופיעות מכוניות, בוודאי של חברי מועדון החמש, שכולן מצוחצחות ושמורות. אז בסרט האמור להתרחש בתחילת שנות השישים רואים מכוניות שאמורות להיות בנות שנה יחד עם מכוניות שאמורות להיות בנות עשרים וכולן נראות כאילו יצאו כרגע מהסוכנות...

אבל זה כלום לעומת סרטים היסטוריים על תקופות עתיקות יותר. בהם רואים מלכים שוכנים בטירות שנראות כמו שהן נראות היום - חצי חורבות. כשלמעשה הן היו חדשות באותו זמן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר לי שבתמונות ישנות הרכבים/אופנועים נראים גם עתיקים וחבוטים - למרות שבזמנו הם היו חדשים... :puzzled:

רוב האופנועים האלו בארץ היו שאריות צבאיות ממלחמת העולם השניה. בתקופה ההיא לא היה לאנשים מי יודע מה כסף, ואוטו לא קונים בתלושי צנע...

מכוניות חדשות קנו מעט מאוד, ואנשים המשיכו להחזיק מכוניות ישנות, על הכבישים לא כבישים של אז ועם האין כסף לתקן חבטות וקוסמטיקות.

בתמונות וסרטים מציקים לי דווקא דברים אחרים - בסרטים ישראלים דוגמת אלכס חולה אהבה ואסקימו לימון מופיעות מכוניות, בוודאי של חברי מועדון החמש, שכולן מצוחצחות ושמורות. אז בסרט האמור להתרחש בתחילת שנות השישים רואים מכוניות שאמורות להיות בנות שנה יחד עם מכוניות שאמורות להיות בנות עשרים וכולן נראות כאילו יצאו כרגע מהסוכנות...

אבל זה כלום לעומת סרטים היסטוריים על תקופות עתיקות יותר. בהם רואים מלכים שוכנים בטירות שנראות כמו שהן נראות היום - חצי חורבות. כשלמעשה הן היו חדשות באותו זמן...

מבט לישראל של פעם אפשר לקבל בסרטים של קישון. שם הכל נראה כמו שהיה באמת. כשאני רואה שם אוטובוס למשל, אני ישר נזכר בתערובת המיוחדת של גזי פליטה, עשן סיגריות וניחוחות בית שחי, שהיו אופינים כלכך לתקופה.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסרטים על מלחמת השחרור כמו "אקסודוס" או "הטל צל ענק" שהופקו בשנות הששים - שבעים, הראו משאיות מאוחרות יותר..כך השיירה לירושלים בסרט "הטל צל ענק" הורכבה ממשאיות ליילנד משנות הששים....

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...