Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם מותר למוסך לחייב אותי על בדיקות למצוא בעיה מסויימת?

nisnet
שימו לב! השרשור הזה בן 5688 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בס"ד

הייתה לי תקלה ברכב, המוסך ביצע מס' בדיקות על מנת לעלות על התקלה ועל כל בדיקה שהוא ביצע חייב אותי בתשלום על אותה בדיקה עד שמצא את התקלה.

ביצע בדיקה, ראה שזה לא התקלה, חייב אותי באותה בדיקה והמשיך בבדיקה הבאה עד שמצא את התקלה..

האם זה הגיוני שמוסך יכול לחייב אותי על כל הבדיקות האלה?

יש לציין שהסכום ששילמתי לבדיקות לא התקזז עם המחיר של החלקים \ העבודה.

(המוסך הינו מוסך מורשה של טיוטה)

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקרונית כן כי אף אחד לא עובד בחינם.

מצד שני בהינתן הסיפור כפי שאתה מספר זה לא מקובל.

אם אתה רוצה תשובה יותר מדוייקת תצטרך לפרט בדיוק את השתלשלות העניינים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוסך חייב אותך בגין כל בדיקה?

המוסך לא עובד חינם, בדיוק כפי שרשם אביב, במיוחד לא המוסכים המורשים, שההוצאות שלהם בד"כ גבוהים ממוסכים אחרים שאינם מורשי היבואן.

במוסכים מורשי היבואן ניתן לצפות למחיר לפי שעתונים בלבד.

אם כך, סרוק והעלה את החשבונית בגין התקלה שאותרה ותוקנה, מחק פרטים מזהים ,אז נוכל לחוות דיעה מקצועית.

בברכה

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע מוסך מורשה לא אמור לגבות תשלום על תקלה שאתה מתקן בו. מה שכן הם יכולים לדרוש תשלום אם אתה לא מתקן אצלם, בגלל תופעה של אנשים שמאבחנים את הרכב במורשה חינם ואז הולכים לתקן במוסך מדרכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא פירטת את מהות הבדיקות ??

אם אלה בדיקות מסובכות כמו חיבור שעון לחץ מול השמשה הקדמית ונסיעת מבחן איתו

ובדיקות מסובכות נוספות במחלקת דיאגנוסטיקה הכוללות פירוק והרכבה לא של בורג 10 אחד או שניים...

המוסך יכול לחייב אותך כמובן בגבול הטעם הטוב. הסבירות שהם עברו את הגבול היא נמוכה,

אבל, כפי שהגיבו מעלי, אי אפשר לנחש שום דבר, חייבים לראות פירוט חיובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שמבצע או משגיח על ביצוע בדיקות כאלו ביומיום, לא ברור לי על מה התלונה.

ביצעו בדיקות? הגיעו בסוף לפתרון? גבו כסף בהתאם. הם לא אמורים לקזז כלום (אם כי יש כאלה שכן מקזזים חלק כזה או אחר של העבודה, לפנים משורת הדין. זה לא סטנדרט ולא פוסל את מי שכן גובה תשלום מלא עבור עבודתו). הגבייה צריכה להיות לפחות לפי מספר השעות שעבדו לך על הרכב כפול מחיר השעתון פלוס חלקים פלוס מע"מ.

אתה מכיר הרבה אנשים\עסקים שעובדים לשם שמיים?

אם היו מחליטים על פתרון ללא ביצוע בדיקות, והפתרון היה שגוי, היית כועס, ובצדק. אם היו שולחים אותך מהמוסך כי אתה לא רוצה לשלם על בדיקות שהתוצאה שלהן לא מצביעה על גורם תקלה, גם היית כועס.

מה שנשאר זה לבצע בדיקות, עם סיכוי טוב שחלק מהבדיקות לא יתנו תוצאה חד-משמעית של גורם תקלה, ולכן יהיה צורך לבצע בדיקות נוספות, ולאחר שמגיעים להצבעה על גורם התקלה, מטפלים בו, מוודאים שהתקלה נפתרה, והלקוח משלם על כל העבודה והחומרים.

או שלא סיפרת את הסיפור המלא, ויש לך סיבה טובה לכעוס. גם זה יתכן, אבל ממה שנכתב כאן, על פניו, המוסך בסדר גמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עוסק באבחון תקלות ברכב ולא מעט פעמים יוצא שמושקע זמן רב באיתור תקלה שהתיקון שלה הוא קצר ביותר.

הזמן שאנו גובים על האיבחון מפורט בחשבונית ומחולק לבדיקות השונות לפי שעתוני יצרן, לעיתים החיוב לא משקף את כל הזמן שהושקע.

האנשים שעוסקים באיבחון במוסך הם האנשים היקרים ביותר ומישתמשים בציוד שעולה אלפי שקלים.

joni

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן וירין,

הרי ברור לכולנו שאין כאן שחור ולבן. לעיתים קרובות מדובר בחוסר מקצועיות של בעלי מקצוע הגורמים לאיתור מאוחר ואף להחלפת חלקים מיותרת. לפיכך מקובל מאד בתחום זה שעל אבחנות שגויות מזכים מלפנים שורת הדין.

אין מדובר כאן בשעות מעבדה או שעות עו"ד.

לכן במקרה זה כדאי להבין את ההתנהלות המדוייקת מול המוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביב, למה אתה קורא "אבחנה שגויה"?

כשרכב מגיע עם לחץ שמן נמוך בשעון והמוסך, לפני שהוא מתחיל בעבודות פולשניות, מחבר שעון מכני כדי לוודא שהשעון בלוח השעונים תקין ומגלה שהחיווי תקין והלחץ הוא באמת נמוך, אז מדובר בעבודה מיותרת? כזו שלא צריך לשלם עליה כסף?

אם הלקוח מגיע ומספר שלפני שבוע היתה לו פעם אחת תקלה בABS (אל תכנס לתיאור המדויק של התקלה ופתרונה אלא לעקרון שמוצג כאן), שהוראות היצרן מצביעות על שני גורמים לתקלה הזו, פוטנציומטר או מחשב תקולים, במוסך לא מצליחים לשחזר את התקלה כמו שלעתים קרובות קורה, ומחליפים לו לצורך בדיקה פוטנציומטר כדי לעשות אלימינציה לפני שמחליפים לו מחשב (בהחלפת מחשב כרוכה עלות תכנות יקרה ולא חוזרת), ולאחר שהוא חוזר שוב עם דיווח על תקלה ומחליפים לו מחשב ואז נפתרת התקלה. מחזירים לרכב את הפוטנציומטר הישן.

הלקוח לא צריך לשלם פעמיים על הרכבה ופירוק של פוטנציומטר, ובנוסף על החלפת מחשב?

מי שיתעקש על כך שהוא לא צריך לשלם על בדיקות כאלה, ימצא את עצמו או עם מוסך שידאג לפצות את עצמו על חשבון הלקוח בדרכים פחות ישרות (כמו למשל להשאיר את הפוטנציומטר וגם להחליף את המחשב ולהסביר לו ששניהם לא תקינים), או שהוא יגלה שהמוסך מראה לו את הדרך החוצה, ויבוא לכאן לצעוק שהמוסך לא קיבל אותו.

אתה מכיר אותי. אני הרי מראשוני המבקרים של מוסכים ומוסכניקים בישראל. עם זאת, אני מצפה גם להגינות מלקוחות. לפחות אלו שנמצאים מאחורי המקלדת ויכולים לשפוט מצב בצורה אוביקטיבית. מי שכבר בתוך בעייה ונדרש עכשיו להוציא אלפי שקלים, אז אפשר להבין אותו טיפה יותר כשהוא מנסה לעוות את הצדק לכיוונו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן נדמה שאתה תמיד חוטא בזה שאתה משווה את כולם אלייך, אבל מה לעשות- זה לא המצב.

במקרים שאתה מתאר הלקוח צריך לשלם על הזמן.

במקרים אחרים והם רבים- מדובר בחאפר שפועל בשיטת המצליח. לא לפי שום הוראה טכנית, שרטוט ולעיתים אף הגיון אין שם.

לכן אמרתי שאין כאן שחור ולבן. ככלל- על זמן משלמים. על חאפריות לא משלמים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני האחרון שאתווכח על המשפט האחרון, אבל השואל לא תיאר מצב של בדיקות שגויות, אלא של בדיקות שלא הביאו מיידית לאבחון הסופי והנכון. אין שום אינדיקציה לכך שמדובר בבדיקות לא נחוצות ולכן אין צורך לרוץ ולהצדיק אותו. אם הוא יפרט יותר אז אולי יהיה אפשר להצדיק אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככלל- על זמן משלמים. על חאפריות לא משלמים!

ברוב המקרים - יהיה למוסך עדיף לחייב לפי שעות עבודה שבוצעו בפועל. נגד חאפרים אין מה לעשות - אם אתה לא מבין גם כן מה המוסכניק עושה (לפחות ברמה בסיסית). כך או כך הם יאכילו אותך לקרדה.

כשאתה הולך למוסך - אתה קונה את הידע שלו, לא רק את הזמן - ועל זה צריך לשלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהרכב סבל מחוסר סחיבה. נראה כי המוסך פעל כשורה ולא רק, גם חייב אותך במחירים די נמוכים על עבודה ואבחון.

יש מוסכים שדורשים 250 ש"ח ומעלה רק לבדיקת מחשב .

אין לך על מה להתלונן כלל אלא להפך, לפרגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5688 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...