Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב אספנות - האם הפשטות המכנית מקלה על התחזוקה?

ferez
שימו לב! השרשור הזה בן 5684 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב וחג שמח לכולם :)

אני כבר הרבה זמן תוהה בקשר לשאלה הזאת, אני מאוד נמשך לתחום האספנות, אבל חושב גם על הצד הפרקטי של העניין.

הסתכלתי למשל על תמונה של מנוע של מיני. המנוע כ"כ פשוט, שאפשר לספור את הכבלים והצינורות שעוברים בו על שתי ידיים (+- כמה אצבעות).

לפי ההגיון, מנוע כ"כ פשוט אמור להפגין אמינות מופלגת (כמובן לאחר יישור קו רציני והחלפת כל הגומי) ולהיות מאוד מאוד פשוט לטיפול.

האם כך הדבר?

Mini-Engine.jpg

אני הרבה זמן קורא בתת-הפורום הזה אבל אף פעם לא כתבתי בו, מקווה להתייחסות רצינית להודעתי, תודה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

]ערב טוב וחג שמח לכולם :)

אני כבר הרבה זמן תוהה בקשר לשאלה הזאת, אני מאוד נמשך לתחום האספנות, אבל חושב גם על הצד הפרקטי של העניין.

הסתכלתי למשל על תמונה של מנוע של מיני. המנוע כ"כ פשוט, שאפשר לספור את הכבלים והצינורות שעוברים בו על שתי ידיים (+- כמה אצבעות).

לפי ההגיון, מנוע כ"כ פשוט אמור להפגין אמינות מופלגת (כמובן לאחר יישור קו רציני והחלפת כל הגומי) ולהיות מאוד מאוד פשוט לטיפול.

האם כך הדבר?

Mini-Engine.jpg

אני הרבה זמן קורא בתת-הפורום הזה אבל אף פעם לא כתבתי בו, מקווה להתייחסות רצינית להודעתי, תודה :-)

מה זה מבחינתך טיפול ?

שמע בגדול אתה צודק אם יש לך ידע (שאפשר להשיג באינטרנט וללמוד ) ידיים טובות והיגיון בריא

אתה יכול לעשות את רוב עבודות המכניקה לבד עם הכלים המתאימים

נכון לרוב אין מחשבים ויש גישה דיי נוחה והכל "פשוט "

אבל לא כל מה שפשוט הוא באמת פשוט

אני יתן לך את הדוגמה הכי פשוטה

קרבורקטור דבר דיי פרימיטיבי בימינו אבל יש לך כאלו שיכולים להוציא אותך מדעתך וכמה שהוא פשוט לא הרבה יודעים להתעסק איתו ברמה גבוה , ואני לא מדבר איתך על קרב מודלים חדשים שבכלל אין מה לדבר פה

אז נכון המנועים האלו של המיני לפי מה שידוע לי דיי אמינים אבל תלוי איך אתה נוסע ומה אתה מחפש

אם אתה מחפש רכב אספנות ספורטיבי למשל ותקרע למנוע הזה את הנשמה הוא ימות כמו כל מנוע .

קיצור מקווה שהבנת את דעתי

ואם אתה נכנס לזה מיני זה אחת המכוניות היותר מעניינות שיש לדעתי

mustang 67 GT, 302 engine t5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב המנועים הישנים היו מיוצרים בטכנולוגיות מיושנות, כך שהאמינות לא ביחס ישר לביצועים.

איכות החומרים ושיטות העיבוד והציפוי השתפרו בכמה רמות וכך גם האמינות.

זאת הסיבה למשל שבעבר האיכות הגרמנית והיפנית היו ברמה אחת מעל כולם,

ההתפתחות בעיבוד המתכות השתפר אצלהם המון לאחר מלח"ע הII והטכנולוגיה שימשה אותם לתעשיות אחרות אח"כ.

חוץ מזה הכל יחסי, רכב אספנות פשוט עדיין יכול להחשב למסובך לאנשים מסויימים

:mm_wink:

[CENTER][B]The only difference between a man and a boy [/B] [B]Is the size of the Ego and the price of The Toy[/B][/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו בכל דבר בחיים, התשובה היא כן ולא.

ניקח למשל מה שיש (או יותר נכון אין) מתחת למכסה המנוע של הסוד שלי בהשוואה לרכב מודרני :

אין הגה כח כולל כל המערכת ההידראולית שלו, פולי, משאבה וכו'.

אין מזגן כולל כל הצנרת שלו, הפיקוד החשמלי, הפולי, רצועות, רדיאטור, מייבש, מעבה וכו'.

אין EGR, ממיר קטליטי או כל אמצעי אחר למניעת זיהום אוויר

אין מחשב, אין מערכת הזרקה, אין משאבת דלק חשמלית, אין חיישנים בכלל. בדגמי ישנים יותר גם אין הצתה אלקטרונית וגם אין מגבר בלם.

מבחינה מכנית וחשמלית אין ספק שחלק מרכבי האספנות פשוטים ביותר לעומת רכב מודרני, אבל זה לא אומר שהם אמינים יותר. פעם החומרים היו אחרים, הרבה פחות עמידים והרבה פחות מדוייקים. גם התכנון היה לא תמיד מוצלח ולמשל במיני הזו הרדיאטור שעומד בצד יצר לפעמים בעיות בקירור.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות,

קודם כל אני ממש לא חושב על כיוון ספורטיבי, אלא אני מחפש משהו כמה שיותר פשוט שאני אוכל לנסוע איתו בנחת בשימוש יומיומי.

לגבי קרבורטור, תמיד יש את צביקה קרבורטורים שיעזור :)

מה שאני חושב וככה התרשמתי, זה שבגלל שמספר החלקים במנוע מועט ויש המון מקום - אפשר אפילו להשתמש בחלקים שאתה מייצר לבד ובאילתורים מסויימים (ראיתי כאן בפורום מיני עם פחית XL בתור מפלג :D).

תמיד המנועים האלה נראים לי כ"כ פשוטים, שעם חוש טכני בריא וכלים מתאימים (ותקציב סביר) אפשר לתקן בהם הכל לבד (ואני לא מדבר על חלקים קוסמטיים ייחודיים שקשה להשיג).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפחית היא מעל הקוהל כמובן, זה בשביל הפוזה,

פעם היו עושה את זה עם פחית קוקה קולה על המיכל גז של הבולם של הR750

אח"כ זה התחלף עם הפחית של הרד בול.

מספר החלקים במנוע נשאר זהה פחות או יותר, גם אם זה לא נראה כך.

[CENTER][B]The only difference between a man and a boy [/B] [B]Is the size of the Ego and the price of The Toy[/B][/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לחיפושית למשל קשה להשיג חלקים? אני רואה די הרבה חיפושיות על הכבישים, ויש גם הרבה מכוניות שחולקות מכלולים עם מכוניות אחרות ( רנו 4 עם רנו 5 הנפוצה למשל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לחיפושית למשל קשה להשיג חלקים? אני רואה די הרבה חיפושיות על הכבישים, ויש גם הרבה מכוניות שחולקות מכלולים עם מכוניות אחרות ( רנו 4 עם רנו 5 הנפוצה למשל).

יש רכבים כמו החיפושית מיני ואמריקאיות למשל שעדיין מיצרים להם חלקים ואפילו שיפורים.

ומצד שני יש רכבים שבעיה להשיג חלקי חילוף .

חיפושית 1971,אאודי 75 ואריאנט 1972,:fadein:

אאודי 80 1974, אאודי 80 1982, אאודי 80 1986, אאודי 80 1988,אאודי 80 1990, אאודי 100 1974 , אאודי 100 1987.

כבר אמרתי שאני חולה אאודי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי ההגיון, מנוע כ"כ פשוט אמור להפגין אמינות מופלגת

אין קשר. ישנם דגמים שהיו בעייתים עוד כחדשים.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היופי במנועים הישנים והפשוטים, היא כשיש לך בעייה, בדרך כלל תוכל לפתור אותה לבד, או לפחות לחלץ את עצמך למוסך הקרוב, לא הייתי מנסה לעשות זאת ברכב מודרני, שם אפילו פעולה פשוטה של התנעה בעזרת מצבר של רכב אחר עלולה לגרום לנזק!

אבל גם במנועים פשוטים צריך לדעת ולהבין...

בקיצור כל עוד אתה לא נדרש לבצע אוברהול מלא במנוע תמיד תוכל להסתדר, אכן מנוע החיפושית הוא מנוע פשוט לטיפול ויש המון חלקים, לדעתי החיפושית היא הרכב האולטימטיבי כרכב ראשון למתחילים/מנוסים/ומתקדמים עם החיפושית השמיים הם הגבול.

וכל אחד ימצא בה עניין, אתגר, וכר נוח למשחקים, מנסיון! - רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5684 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...