Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אחוז ירידת ערך לאחר תאונה עם שאסי

Nati N
שימו לב! השרשור הזה בן 5695 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשבועיים נכנס ברכבנו אוטובוס של אגד, הכנסנו את הרכב לאחד ממוסכי ההסדר לתיקון. (הרכב היה מוצע למכירה עוד לפני התאונה)

בא שמאי מהביטוח ובד"וח רשם "החלפת דלת תא מטען, החלפת טמבון אחורי ויישור פח אחורי"

כאשר שאלתי אותו הוא ה"יישור פח אחורי" משמעו פגיעת שאסי נענתי בשלילה.

הרכב נשאר במוסך 4 ימים, תוקן ונקבעה ירידת ערך של 2%.

ביום חמישי האחרון בא לקוח פוטנציאלי לקנות את הרכב, התרשם ממנו וביקש לקחת אותו לבדיקה לאחר ששאל הם קיימת פגיעת שאסי ברכב ונענה שלא.

אממה שבאמצע הבדיקה קורא לנו הבודק ומראה לנו שיש פגיעה בקורה רוחבית של הרכב וכיפוף בריצפת תא המטען למרות שהשמאי רכב אמר לי בפירוש שאין פגיעת שאסי.

כמובן שאותו קונה פוטנציאלי ירד מעניין קניית רכבנו אבל לא לפני שהתעניין בנימוס באחוז ירידת הערך שנקבע ע"י השמאי, כשאמרתי לו שנקבע ע"י השמאי 2% ירידת ערך הוא פשוט התחיל לצחוק ולאחר מכן אמר לי שזה לא רציני ושהביטוח והשמאי עבדו עלינו ואף התקשר סתם בשביל להראות לנו לסוכן הביטוח שלו שאמר לנו בטלפון שעל כזה דבר נותנים לפחות 6% אם לא יותר.

לכן אני פונה אליכם (אני יודע שאי אפשר לענות על זה בפורום ואף אחד פה לא שמאי)

אבל האם בכל זאת נעשה לנו עוול ע"י השמאי והביטוח או שזה בערך אחוז ירידת ערך בפגיעה עם שאסי?

ואם באמת נעשה לנו עוול מה אנחנו יכולים לעשות בנידון?

Toyota Yaris TS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שאומר לך לקוח פוטנציאלי ו/או סוכן ביטוח שלו וכד' לא שווה התייחסות בכלל.

תתייעץ עם השמאי שקבע לך את אחוז ירידת הערך קודם כל. תשאל אותו מה משמעות הפגיעות ועל מה הוא הוריד 2%-, אני משאר שזה על ירידת ערך מסחרית (לא פגיעת שאסי).

אם אתה לא מסכים עם מה שקבע לך השמאי אתה רשאי לבקש מהשמאי הראשי של חברת הביטוח לראות את הרכב שלך ולתת חוות דעתו.

אם אנחנו נקצין ונשאר כי לא תצליח למכור את האוטו, אלא רק לדוגמה 10%- מהמחירון. במקרה כזה אתה תוכל לאחר מכן להראות לחברת הביטוח שלך את המכירה ובאיזה סכום מכרת את הרכב עקב הפגיעה הספציפית. תראה להם את תאריך פירסום המודעה ולאחר כמה זמן הרכב נמכר. כמובן שתצרף דו''ח בדיקה במכון מורשה. כל זה יכול לשחק לטובתך ותקבל % מוגדל ממה שקבעו לך מקודם. אנחנו מדברים על ירידת ערך מסחרית, לא פגיעת שאסי.

קח בחשבון שבדיקת קנייה היא לא מוסמכת לקבוע כמה % ירידת ערך יש לרכב והרבה פעמים גם טועים בהבחנה אם יש או אין פגיעה בשאסי. אני מציע לך לתת הזדמנות לקונה פוטנציאלי לקחת את הרכב לכל שמאי על פי בחירתו על מנת לקבוע בוודאות האם יש פגיעה ומה % ירידת הערך.

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על ההתייחסות

לגבי הקונה והסוכן ביטוח שלו זה היה בגדר עצה וידידות מכיוון שברגע שהוא שמע שיש פגיעה הוא אמר לי כבר שהוא לא יקנה את הרכב

כך שאני מאמין שהדברים נאמרו באמת בכוונה לעזור לנו.

לגבי השמאי, דיברתי איתו ביום שישי וה2%- שהוא קבע היו אכן על ירידת ערך מסחרית.

לכן שאלתי בערך כמה אחוז ירידת ערך מקבלים על פגיעת שאסי

הוא ביקש שאני אשלח לו את תוצאות הבדיקה והוא יחזור אליי, אבל היום כשהתקשרתי נודע לי שהוא טס לחו"ל לשבוע.

לגבי השמאי הראשי של החברה לא ידעתי את זה, אבקש זאת מסוכנת הביטוח שלי.

בכל אופן לפי מה שנראה לי יש פה משהו מסריח מכיוון שלא הוזכר לנו שיש פגיעת שאסי והירידת הערך הייתה מסחרית בלבד ואם לא היינו מוכרים את הרכב לא היינו עולים על זה הפגיעה הזאת בכלל.

נראה לי אני הולך להכנס חזק בשמאי הזה.

Toyota Yaris TS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה בארץ ברגע שתגיד את המילה "שאסי" בטלפון הקונה או יטרוק או שיציע לך 30% פחות.

זה הערכתי ללא שום שמאי.

נוסע על:

טויוטה פריוס 2019.

טויוטה קורולה 2008 רובוטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל אופן לפי מה שנראה לי יש פה משהו מסריח מכיוון שלא הוזכר לנו שיש פגיעת שאסי והירידת הערך הייתה מסחרית בלבד ואם לא היינו מוכרים את הרכב לא היינו עולים על זה הפגיעה הזאת בכלל.

נראה לי אני הולך להכנס חזק בשמאי הזה.

אין לך סיבה להלחץ. מי אמר בכלל שיש פגיעה בשאסי?

פה בארץ ברגע שתגיד את המילה "שאסי" בטלפון הקונה או יטרוק או שיציע לך 30% פחות.

זה הערכתי ללא שום שמאי

אני מכרתי רכבים עם פגיעה בשאסי או תאונות. כותבים במודעה לדוגמה "שאסי 10%-" ויתקשר מי שישתקשר הוא כבר יידע על מה מדובר. שאסי זה אף פעם לא נעים, במקרה הזה אף אחד לא קבע שיש שאסי, ועד שהבחור לא יברר סופית מה הענין אין סיבה לצעוק כל מיני שטויות.

על איזה רכב מדובר?

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שטופס הבדיקה בטסט ליין אומר - "פגיעה בקורה רוחבית"

הבודק אמר שזה פגיעת שילדה, אבל הם קוראים לזה "פגיעה בקורה רוחבית".

הרכב המדובר הוא מאזדה MPV שנת 2002

לא יודע מה הייתי עושה לעצמי אם זה היה קורה בהונדה. (למרות שגם היא עברה תאונה די דומה שבוע לפני המאזדה, למזלנו הפגיעה בה הייתה הרבה יותר קטנה)

Toyota Yaris TS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירון- 74K

הרכב היה ממש שמור עם קילומטרז נמוך - 102K

ועכשיו בגלל התאונה האומללה הזאתי אנחנו נצטרך להתגמש אפילו מהמחירון.

הבאסה הכי גדולה שיום לפני התאונה היה לנו קונה רציני שכבר רצה להעביר בעלות אבל התחרט בדקה האחרונה בגלל הצריכת דלק של הרכב, מצד שני זאת חצי נחמה כי היה יכול להיווצר מצב שהתאונה הייתה קורה עם האוטו החדש שהיינו קונים.

Toyota Yaris TS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם פגיעה ברצפת תא מטכן נחשבת פגיעה בשאסי?

פורד מונדאו סטיישן 2011

פורד פוקוס 5 דלתות 1.6 2008

פורד פיאסטה 2000, כבר לא רכב כל כך פשוט...- נמכרה:cry: אבל עדיין עונה על שאלות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכרתי גם MPV 2002 עם 130 אלף יד שניה מליסינג,

אחרי הרבה טלפונים שהציעו לי 67-68 "ליסינג מורידים 20% בלה בלה בלה" מכרתי אותו למישהי עם 5 ילדים שגרה באיזור ב 72000 בלי בדיקה תוך חצי שעה (לא שהיתה איזו בעיה עם הרכב, פשוט כל ההתעסקות עם בדיקות נחסך ממני).

אגב המחירון היה 76 חודש שעבר.

נוסע על:

טויוטה פריוס 2019.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו יד שלישית בלי ליסינג בלי בטיח (יד ראשונה לא נסע ברכב, יש לנו מכתב שמעיד שהרכב עבר בעלות עם פחות מ10 קילומטר)

עכשיו כל מי שמתקשר אני כמובן לא מסתיר ממנו את התאונה והפגיעה, רובם אמרו לי יפה שלום.

נקווה שימכר במהרה.

אבל לא זה הנושא

אף אחד לא יודע בערך כמה אחוז נונתים על שאסי?

אני פשוט לא רוצה לצאת סתם למלחמות מול השמאי ואז יתברר ש2%- זה בסדר.

Toyota Yaris TS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שלא תקח שמאי פרטי, השמאי ההוא היה של חברת הביטוח של הפוגע לא?

זה יעלה לך כמה מאות.

נוסע על:

טויוטה פריוס 2019.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמאי היה של החברת ביטוח שלנו

יעלה כמה מאות? אם ככה אז באמת שווה להביא פרטי

חשבתי כבר זה יגיע לכמה אלפים ואז כבר הסכום שהוא יוציא מהביטוח הכל ילך עליו אז לא הכי משתלם.

ד"א קיבלתי המלצה על שמאי אחד בשם ויקטור מת"א או משהו כזה, אומרים שכל חברות הביטוח מפחדות ממנו.

Toyota Yaris TS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שקורה כשהולכים לשמאי של החברת ביטוח. ברוב המקרים ינסו לעשות עלייך קופה (חברות הביטוח ישתמשו בכל אמצעי כשר/לא כשר בשביל לשלם לך כמה שפחות).

פגעו בך? קח את הרכב למקום שאתה סומך עליו ותקח שמאי שיעבוד לטובתך (כי אתה זה שמשלם לו) ולא לטובת החברת ביטוח שמפרנסת אותו.

כרגע אין לך הרבה מה לעשות כי אתה נלחם לשווא. קח את הכסף שתפסיד במכירה כשכר לימוד לפעם הבאה.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5695 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...