Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הליך מכירת רכב עם טסט לפירוק

עמי555
שימו לב! השרשור הזה בן 5556 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נאמר שיש לי רכב שאני מעוניין למכור לפירוק.

לרכב רישיון רכב בתוקף, טסט עד לקיץ שנה הבאה וביטוחים בתוקף עד לקיץ שנה הבאה.

תגידו לי בבקשה אם משהו לא בסדר הדברים כאן לא נכון או שבכלל בילבלתי הכל (כל מה שאני יודע זה מחיפושים פה בפורום):

קודם למצוא קונה שיקנה את הרכב לפירוק.

ואז דרך ראשונה:

לגשת למשרד הרישוי כדי לבצע "הורדת רכב מהכביש", בכך מבטלים את רישיון הרכב. (פעולה בלתי הפיכה)

לבוא עם רישיון הרכב ות.ז.

הקונה משלם לי ולוקח את האוטו.

עכשיו אני יכול לבטל ביטוח חובה וביטוח צד שלישי ולקבל קצת החזרים מהם.

דרך שנייה:

מכיון שיש לרכב תעודת רישיון בתוקף ויש לו טסט - אפשר לבצע העברת בעלות ואז רק צריך לגשת לבנק הדואר, לשלם את האגרת ה 180 ש"ח על ההעברה.

הקונה משלם לי במקום ולוקח את האוטו.

גם במקרה זה אני יכול לבטל ביטוח חובה וביטוח צד שלישי ולקבל קצת החזרים מהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן נכון.

במקרה של הורדת הרכב, אתה זכאי גם לקבל בחזרה חלק מאגרת הרישוי. את זה יודע גם קונה הרכב, כך שאם אתה בוחר בהעברת בעלות, הוא זה שיקבל חזרה חלק מאגרת הרישוי.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן נכון.

במקרה של הורדת הרכב, אתה זכאי גם לקבל בחזרה חלק מאגרת הרישוי. את זה יודע גם קונה הרכב, כך שאם אתה בוחר בהעברת בעלות, הוא זה שיקבל חזרה חלק מאגרת הרישוי.

.

מה יותר מקובל משתי הדרכים במקרה של רכב עם טסט ?

שאלה נוספת:

במקרה של העברת בעלות מקובל שמתחלקים באגרת העברת הבעלות חצי חצי הקונה והמוכר ? או שכל הסכום על הקונה או על המוכר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא ענין של מה מקובל, אלה מה שמסכמים תוך כדי מו"מ.

לענין המכירה: אם הסוחר רואה ברכב שלך פוטנציאל להלבשת או העתקת זהות מ/לרכב אחר, אזי הוא ירצה העברת בעלות.

בכל מקרה תעשה את החשבון שלך ולא את החשבון של הקונה.

תזכור, שאם יש לך יתרה של כ-1000 שקל מאגרת הרישוי, זה כסף שילך למי שמחזיק את הרישיון ביד, בין אם זה רישיון בפועל ובין אם זה טופס ההורדה.

לגבי מי משלם את העברת הבעלות - כתב רז בהקשר אחר:

על זה שחלש יותר במו"מ.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• במקרה שהרכב נמכר לפירוק אני משער שלא צריך לחתום על "חוזה מכר לרכב" ?
  • יש לי חשש שכאשר אני מוכר רכב במצב "לא נוסע" לפירוק ולא מתבצעת העברת בעלות, הקונה עלול לתקן באותו יום את האוטו ולהחנות אותו במקום אסור ואני אקבל את הדוח. יש לזה פתרון ?
  • חשש נוסף: סוחר הסכים לקנות את הרכב שלי לפירוק, אני מבצע יום לאחר מכן "הורדה מהכביש" במשרד הרישוי שזאת פעולה בלתי הפיכה ואז הסוחר מתחרט ומחליט שהוא רוצה לקנות את הרכב לצורך שיפוץ ונסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מוכר לפירוק, אתה מוריד קודם כל את הרכב מהכביש.

מי שקונה ממך לאחר מכן, לא קונה רכב, הוא קונה גרוטאה / גוש מתכת מעורבב בפלסטיק וגומי - הוא לא קונה רכב.

אם אתה רוצה להיות יותר בטוח מזה, תחתים אותו שהוא קנה את הגרוטאה בידיעה מראש שהרישיון מבוטל.

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה להיות יותר בטוח מזה, תחתים אותו שהוא קנה את הגרוטאה בידיעה מראש שהרישיון מבוטל.

.

יש למסמך כזה שם ? משהו שאפשר למצוא באינטרנט ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה מוכר גרוטאה, היא לא צריכה מסמך מיוחד כי אתה מוכר גוש ברזל.

לצורך הענין אין הבדל גדול בין זה שאתה מוכר את הגרוטאה שלך,לבין זה שמישהו אחר מוכר מחרטה ישנה כגרוטאה.

זה גוש ברזל, וזה גוש ברזל, ומי שירכוש יבצע הנצלה כראות עיניו. (אגב, המחרטה היא גוש ברזל טוב יותר מהרכב).

אני אלך איתך עוד צעד רחוק יותר. אם מי שקונה את הרכב ירצה לנצל את המנוע, הוא זה שידאג להחתים אותך על שטר מכר למנוע.

כשאתה מוריד רכב מהכביש - חובה עליך להסיר את לוחיות הרישוי מהרכב.

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עוד משהו:

התקשרתי לכמה קונים לפירוק ואמרו לי בטלפון שהם יקנו את האוטו (לפירוק) ב 500 ש"ח.

עכשיו השאלה: כאשר מישהו קונה ממך את הרכב לפירוק במחיר כזה - אתה אמור לשלם על הגרירה או משהו כזה ?

הרי אם כן זה ממש לא הגיוני כי המחיר של הגרירה זה חצי מהמחיר שאתה מוכר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לוקחים את הרכב.

זה עובד בשיטת מצליח - אם תהיה מספיק פרייאר, הם יבקשו ממך לשלם גרירה.

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון לסיום הדיון הזה:

ביטלתי את רשיון הרכב במשרד הרישוי, הורדתי את לוחות הרישוי (והם יושבים על ידי פה בפח במשרד) ורק לבסוף התקשרתי למפרק והרכב נמכר לפירוק (היום).

ואני והמפרק חתמנו על טופס הבא (אולי הנוסח הזה יעזור למישהו אחר שירצה למכור לפירוק):

בכותרת: "הסכם מכירה"

"הסכם מכירת שרידי מכונית מספר _ משנת ייצור _ שניזוקה באירוע תאונתי ומיועדת לפירוק לחלקים בלבד (אין ולא תהיה כל אפשרות לשימוש תחבורתי ומהכר תמסר ללא רשיונות)

שם הרוכש, ת.ז הרוכש, כתובת, עיר , טלפון

שם המוכר, ת.ז המוכר, כתובת, עיר , טלפון

1. שרידי המכונית נמכרו במחיר _

2. הרוכש מצהיר שבדק את השרידים ומצאם מתאימים מבחינה עסקית מסחרית.

כמו כן ידוע לו כי לא יקבל רשיונות רכב ולא תהיה לו כל אפשרות לשימוש תחבורתי ע"פ חוק.

הרכב הנדון הוכרז כאובדן מוחלט (טוטל לוס) ורשיונותיו נשלחו למשרד הרישוי

3. הרכש אחראי מתאריך _ שעה _ לגבי השרידים הנ"ל בכל הקשור לדוחות חניה, תביעות צד ג', כל טענה ו\או נזק אחר ותשלום גרירית השרידים תהיה על חשבונו.

4. לאור האמור לעיל הרוכש מתחייב להשתמש בחלקי השרידים ע"פ חוק.

חתימת הרוכש _

חתימת המוכר _"

אפשר להיות יותר בטוח מזה ? הנוסח מחייב וברור מספיק ?

אני מאמין שכדאי למוכר רכב לפירוק להדפיס טופס בנוסח הזה ולהחתים את הרוכש\מפרק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם החזרת את לוחיות הרישוי וביטלת את רישום הרכב במשרד הרישוי, כל הטופס שכתבת די מיותר, כי לא ניתן יהיה להחזיר את הרכב לכביש ללא זיוף.

את הביטוח יכולת לבטל מזמן, חבל שחיכית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח לקבל בחזרה גם את הכסף של הביטוח (חובה ומקיף/ג'). (לא לשכוח את התעודת חובה ברכב כמו שהרבה עושים).

אם מדובר על ביטוח מקיף, ותמורת הרכב שולמה ע"י חב' הביטוח (בניכוי מחיר הגרוטאה), הוא לא יקבל אפילו שקל החזר. :idea:

תודה על ההערות:

לפני שבועיים בערך ביטלתי את הביטוח חובה (שלחתי להם את התעודת ביטוח), וביטלתי צד ג'.

מקיף לא היה.

לא היה חשש שאני אשכח משהו באוטו כי לא השארתי כלום באוטו, כולל שטיחונים, רדיו , אנטנה, כמה כפתורים של ריפוד, ונטילים, מאפרות, ידית , מתלים ועוד...באמת היתה בזיזה של כל הדברים שלא חשובים לקונה לפירוק אבל יום אחד אולי יהיה חסר לי באוטו הבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5556 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...