Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שכן שהחליט שאין חוקים במדינה: מתקין מזגנים, בונה מחסנים באין מפריע. מה עושים? -תמונות

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 5702 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

לאחר שסוגיית העץ נפתרה (למי שזוכר), אותו שכן פשוט השתגע.

לפני כ- 16 שנים הוא ביקש אישור לבנות לעצמו מחסן מתחת לגינה הפרטית שלנו וסירבנו כמובן, עכשיו הוא עורך מס' שינויים בדירתו. התקין מזגנים מתחת לחלון שלי, בנה מחסנים בגינה ועוד. (אני קומה 2, הוא 1).

אציין כי התקנת המזגנים ובניית המחסנים לפי החוק כפופה לאישור של רוב השכנים, הוא פשוט התקין את המזגנים ובנה את המחסנים ללא כל אישור.

משיחה איתו הוא טוען "אין חוקים במדינה. זה בית שלי ואני יעשה בו מה שבא לי".

האפשרות הראשונה והלא ממש חוקית היא לקחת מטאטא ופשוט להפיל לו את המזגן מהתושבת. השאלה היא מה האפשרות החוקית כדי להעיף משם את המזגנים והמחסנים האלו?

השכן התקין את 2 המזגנים מעל החלונות שלו, ומתחת לחלונות שלי. כתוצאה מזה המזגנים מהווים סיכון של ממש, מכיוון שעכשיו קל לפרוץ אליי לדירה, פשוט לטפס על הסורג של החלון מקומה ראשונה, לטפס על תושבת המזגן, על המזגן עצמו, והופ הגנב אצלי.

מיותר לציין שהמזגנים מרעישים.

יש לו המון מקום להתקין את המזגנים מתחת לחלון שלו, וזה גם מה שעשו כולם.

קצת על התמונות:

מדובר על 2 מדחסי המזגן של "תדיראן" שמותקנים זה לצד זה. המזגן הגדול העליון של "אלקו היי טק" הוא שלי והוא מותקן בשטח שלי מאז 2003.

001kt1.jpg

זה מה שאני רואה מהחלון כשאני מסתכל למטה:

002ba0.jpg

003fh0.jpg

המחסנים:

004hx8.jpg

המזגן העליון ממבט מהצד השני (זאת המרפסת שלי. מתחת למזגן זו עדנית, אם אני רוצה אני יכול למלא אותה אדמה ולשתול פרחים. שם מותקן המזגן).

009la2.jpg

החוק בנושא (מתוך האתר של המשרד לאיכות הסביבה):

ש:מה לעשות אם הרעש מוקרן ממזגן המותקן בדירתו של השכן?

ת:כאשר הרעש מוקרן מדירתו של שכן בבית משותף, ניתן לפעול נגד מקור הרעש באמצעות החוקים המתייחסים לנושא התקנת המזגן,חוק התכנון והבנייה וחוק המקרקעין. על-פי חוקים אלה, התקנת מזגן מסוג כלשהו נחשבת "תוספת בנייה" ועל כן מחייבת היתר מטעם השכנים בתוקף זכות הקניין של הרכוש המשותף.

על כך כבר אמר בית המשפט, כי התקנת מזגן בקיר החיצוני של בית משותף מהווה פגיעה ברכוש המשותף, אלא אם קיבל המתקין את אישור האסיפה הכללית של בעלי הדירות. בכל מקרה אחר יורה בית המשפט למתקין המזגן להסיר אותו לאלתר.

מה עושים לגבי המחסנים והמזגנים?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פנה לאגודה לתרבות הדיור, הם ידריכו אותך לגבי דרכי הפעולה הפתוחות בפניך.

בכל מקרה, אל תזיק לרכושו בעצמך.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנה לאגודה לתרבות הדיור, הם ידריכו אותך לגבי דרכי הפעולה הפתוחות בפניך.

בכל מקרה, אל תזיק לרכושו בעצמך.

זה הדבר הנכון לעשות :idea:

בנוסף זה לא יגמר, יאללה סולחה , אתם שכנים נסו להגיע לפשרות .

לך יש אישור על התקנת המזגן ,כי אם לא, אז אפשר להפעיל את החוק גם על המזגן שלך ולהוריד אותו .

זכותו להתקין מזגנים - זכותך שלא יפריעו לך , אם הייתם מדברים , אפשר היה לתקין אותם במקום המקובל על שניכם .

ובקשר למחסנים , קטונתי , אבל ראיתי מחסנים כאלה בהרבה גינות פרטיות , לדעתי אם זו הגינה הפרטית שלו זכותו .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מחסנים , אני לא מבין במה זה מפריע לך .

לגבי המזגים ,כמו שאמרו לפני פנה לאגודה לתרבות הדיור או לעירייה .

לגבי המזגן שלך ,הוא גם כן יופי של גשר לחלון שלך .

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר למחסנים, מוקד 106 תלונה אחת והם שולחים פקחים שיבדקו את החוקיות של המחסנים האלה.

ובקשר למחסנים , קטונתי , אבל ראיתי מחסנים כאלה בהרבה גינות פרטיות , לדעתי אם זו הגינה הפרטית שלו זכותו .

אייל .

אין לאף אחד שום זכות גם אם מדובר בשטח פרטי, בשביל מחסנים ופרגולות ושאר הדברים, יש צורך באישור מהערייה כדי לבנות (לפעמים אישור נדרש גם מהשכנים), ואם אין אישור אתה צפוי לקבל קנס וצו הריסה במידה ומישהו יתלונן עליך.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבית ההורים, השכן התקין בזמנו מזגן, שהיום ממש מרעיש.

ובכלל, היום כולם מתקינים מזגנים בלי לבקש אישור משאר השכנים. איפה שאני גר זה בדיוק אותו סיפור (אבל לא ממש מרעיש כמו המזגנים הישנים). הפתרון שאני יכול לחשוב עליו, התקנת המדחס של המזגן, על הגג (כמו שראיתי שעשו אצלי בבניין).

תתנחם בעובדה שהם משלמים חשבון חשמל ענקי :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי,

הכי נוח זה כשהמנוע של המזגן יושב על הגג,

משום מה, אני רואה את זה כסגר להרבה צרות שיכולות להיגרם.

לגבי המחסנים - 106,

לגבי המזגן[רעש של פססססססססס, יעשה לו את הסוף שבוע].

----

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לא משלמים חשבון חשמל, אשתו עובדת בחברת חשמל.

יש להם עוד 2 מזגנים בצד השני, בקיצור 4 מזגנים עובדים 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע.

אין לי בעיה להוריד את המזגן שלי ולהתקין אותו ממש בתוך המרפסת, העיקר שהמזגנים שלו והמחסנים שלו יעופו משם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי,

הכי נוח זה כשהמנוע של המזגן יושב על הגג,

משום מה, אני רואה את זה כסגר להרבה צרות שיכולות להיגרם.

אני חושב שבמקרה הצורך, יותר נוח לעבוד על הגג (גג שטוח) גם קל יותר למתקין (למרות שצריך להכין יותר צנרת..

סטיו, אם הם לא משלמים חשמל, אין לי הרבה מה לומר (ואולי פה המקום להגיד שמקרים כאלה דווקא מביאים לי את החשק שיפריטו במדינה שלנו את הכל...! :evil:) אם הם היו משלמים חשמל, כנראה שהם לא היו מתקינים 4 מזגנים. לא רק שזה מאוד מכוער, זה גם מרעיש..

חוץ מזה, הקרקע שייכת לו? מדובר בדירת גן?

מציע לך לא להיכנס איתו ישר לעימות, רק אם אין לך ברירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צנרת של מזגן יעילה עד אורך מסויים (אני חושב שעד 10 מטרים), בגלל זה לא מתקינים את כל המזגנים בבתים משותפים על הגג.

אני לא מבין למה השכן לא מתקין את המזגן שלו מתחת לחלון שלו, כמעט בגובה הקרקע. השטח שם הוא שלו (דירת גן) ואין לו מה לחשוש מגניבה.

אם כל ההליכים החוקיים לא יצליחו, חפש איפה רוכשים חומצה.

בקשר למחסנים. בגלל סוג המחסנים האלו הם אינם מוגדרים כמבני קבע ולכן לא בטוח שהחוק תופס לגביהם (אישורי בניה וכו'). אני גם לא מבין למה זה מפריע לך. אמנם קצת הורס את נוף מהמרפסת שמש שלך, אבל זה השטח של השכן. היית מעדיף שכל תכולת המחסן של השכן היתה פרוסה לך על הדשא מתחת למרפסת?

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחסן הוא מבנה קבע אלא אם כן הוא על גלגלים,

למרות שלא הייתי מתלונן על זה עי אז זה יימשך שנים הריב הזה.

דבר איתו ונסה להסביר לו את המצב.

אם עדיין לא יקשיב תשתף את הרשויות

גם תואר ממכללת טיזנבי או ממרכז האקדמי מוצמוץ זה תואר אקדמי....

בעלים גאה של: חיפושית 74, ZX 93, דייהטסו טריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם קודמיי,על הגג הכי טוב,אצלי עומדים 4 כאלה על הגג,לא מפריע לאף אחד ולא הורס את הראות מהחלון.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לפנות בכתב למחלקה לחיובי ארנונה (או איך שקוראים לזה אצלכם), תודיע להם על תוספת מחסנים בחצר.

עקרונית הוא אמור לשלם על זה תוספת ארנונה.

למה בכתב? כי קשה להתעלם ממכתב וצריך להתייחס אליו.

אתה יכול לשים אדניות על מעקה חלונך: סביר להניח שבכל פעם שתשקה, הכימיקלים מהדשן יטפטפו על המזגן ובסופו של דבר לא יעשו לו טוב.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אכן מדובר על דירת-גן, ומדובר על החצר שלו, מה זה עניינך שהמחסנים שם? :roll:

הכי הרבה שהעירייה תתערב יהיה בחיובו בארנונה עבור השטח של המחסנים הללו (וגם בזה אני ממש לא בטוח, שכן הם אינם מבני קבע).

לגבי המזגנים, תעמיד בפניו את החסרונות של המיקום זה המזגנים (רעש, פריצות וכו') - ותקווה שהוא יזיז אותם.

העירייה לא תתערב. אם לא מדובר על חזית הבניין, אלה על קיר צדדי/אחורי, דבר שאינו פוגע בחזות הבניין לרחוב, והוא התקין אותם על הקיר החיצוני של הדירה שלו - זכותו לשים את המזגן מתחת, לצד ומעל החלון.

ככה שלא נשאר לי אלא להמליץ לך לחזור להצעתי מלמעלה, לבקש ממנו יפה להוריד אותם למטה, גם אם זה אומר לשאת בעלויות העבודה של המתקין כדי שיזיז את המזגנים.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...