Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אובד עצות, גיר הלך במרצדס C200

CrashZone
שימו לב! השרשור הזה בן 5698 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום הנכבדים, לצערי אתמול בערב חשתי שמשהו לא בסדר עם הגיר ואכן זה קרה, הגיר הלך, או לפחות כך טוען המוסך.

חשוב שלציין שמדובר במונית, מסוג מרצדס C200 שנת 2005.

הרכב מטופל בזמן ועם 330000 ק"מ.

הגיר סירב לצאת מהילוך 3. מפארק הוא נכנס ישר להילוך שלישי.

לקחתי את הרכב למוסך שם בישר לי המוסכניק כי הלכו מספר גלגלים בתוך הגיר (חשוב לציין שכאשר פתחתנו את מכסה השמן אתמול, השמן היה עכור-שחור ולא אדום כמו שהמוסכניק אמר שהוא אמור להיות, וכי היו שם מספר שבבי מתכת, אם כי לא כמות ענקית או חתיכות גדולות במיוחד). היום הוא חזר אלי לאחר בדיקה ופתיחה של הגיר וציין כי תיקון הגיר יעלה כ- 28000 שקל! וכי גיר חדש עולה בערך 30000!

הוא גם הוסיף ואמר שעוד לא בדק את הסיבה, יתכן כי זאת עייפות חומר או כי מדובר במשאבה ששבקה וכי היא עלולה לעלות עוד 6000~ שקל!

האם זה הגיוני שאחרי 330000 ק"מ הולך גיר ברכב כזה?

איך אני משיג חוות דעת נוספת?

האם המחירים הם הגיוניים/סבירים לעבודה והכל כולל?

האם יש איזה פרוצדורה מול הביטוח שאני יכול לעשות?

האם יש למישהו רעיונות מה לעשות?מדובר ב35000 שקל בערך, אולי פחות(הוא דיבר הרבה על הנחות, לדאוג?) והרכב היה שווה כ- 60000:\

בכל מקרה, זאת הוצאה מעל ומעבר! אני ממש אובד עצות, אם מישהו יכול לתת לי טיפים/עצות הם יתקבלו בברכה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראוי לציין שיש מכוני גירים שיכולים לשפץ. בד"כ שיפוץ עולה בין 2K ל-10K. כדאי לך לעבור במכונים כאלה ולקבל בהם הצעת מחיר.

אם תרשום מאיפה אתה, חברים יוכלו להמליץ לך על מכון.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה המהירה, אני גר באזור ירושלים. הרכב נמצא במוסך בעטרות.

המוסך הציע לשפץ אותו, כלומר להחליף את הגלגלים התקולים בחדשים בעלות של כ- 28K.

אני אשמח למספר טלפון של מומחה לשיפוץ גירים, יכול מאוד להיות שאזמין אותו לחוות דעת נוספת.

שוב, תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם קצת רחוק אבל בשביל 20K הייתי נוסע גם לאילת

מוסך ג'ורג ביפו מומלץ מאוד בכל הקשור לשיפוצי גירים באיזור, הוא לא נחשב לזול ואני לא בטוח שהוא המומחה מס' 1 לגירי מרצדס אך שווה שיחה.

מומלץ גם לתפוס איזה נהג מונית שיש לו מרצדס ישנה ולבקש ממנו הכוונה

אטרקציות לאירועים

פאביה על כביש זה כמו צ'אק נוריס בקטטה בבר.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו בעיה לא פשוטה כיוון שהמוסך כבר פירק את הגיר וגם אם לא תרצה לתקן אצלו אני חושש שתיאלץ לשלם את עלות פו"ה הגיר.

המחיר ממש מטורף והוא עובר את מחצית מערך הרכב.

איני מכיר גירים של מרצדס אבל לדעתי,יהיו מקומות שיעשו את העבודה בהרבה פחות כסף.

אולי אפילו כדאי לך לגרור את הרכב לפ"ת לספי למכון י.ס גירים אוטומטיים(עדיין גם אם תשלם גרירה מלאה זה יכול להשתלם) או שתתייעץ איתו טלפונית ותראה מה אפשר לעשות.

באיזור שלך יש את "|סופר גיר" אם אני לא טועה וגם הוא בעל מקצוע שקיבל המלצות מהפורום.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את חבר הפורום "ספי", מומחה בגירים אוטומטיים.

אינני יודע אם הוא מתעסק בסוג זה של רכבים, אם כן, כדאי מאוד להתייעץ עימו.

אם איננו מתעסק בסוג זה של גירים, כדאי לדבר עם , "גירומטיק" בחיפה, אם אני זוכר נכון, לבעל המקום קוראים יוסי. זה ממש מפעל לשיפוץ גירים, אולי כדאי לך לבקש מהמוסך שישלח את הגיר לשם, יקבלו משופץ, וירכיבו חזרה.

אמנם יש כאן סיכון לערבב שני מוסכים בעבודה אחת, שכן, אם שיפוץ הגיר לא יצלח וידרש עבודה חוזרת, הרי שמוסך מרצדס לא יפרק אותו חזרה עבורך ,אלא בתשלום נוסף, שכן, אין הוא אחראי לשיפוץ גיר שנעשה על ידי מישהו אחר.

במקרה כזה למשל, תוכל לנסוע או לגרור את הרכב ישירות לאותו מכון ששיפץ.

חזור לדווח

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקשרתי שוב למוסך בעטרות, סיבנו אותי..

עכשיו הוא אומר לי שהמחיר לחדש הוא 35K אבל אם לא צריך מוח אז זה יהיה 8K פחות, אבל הוא לא רוצה שזה ישמע כאילו הוא מכניס לי אחרי זה את המוח(מחשב בעממיות). הוא אומר שהוא ירכיב את הגיר החדש ואם המחשב יעבוד כראוי אז הוא לא יחייב אותי על מחשב.

אני לא יודע מה לגבי המשאבה, הוא לא ענה לי תשובה ישרה בנושא.

הוא גם אמר שצריך להכניס את הטורק (?) לשיפוץ, הוא אומר שהוא נפגע מהחתיכות...

מצאתי מישהו שמוכן לשפץ את כל הגיר, לא משנה מה זה (לא כולל מוח/מחשב) ב6K, עם חצי שנה אחריות...הבעיה מתחלקת לשתיים:

1. אני יכול גם לקנות גנוב, אבל אני ממש לא רוצה לעודד את התופעה, ואני מאמין שזה רק יביא נאחס.

2. המכונאי שמוכן לשפץ הוא מוואדי גו'ז, יש גם פחד שיגנבו כבר את האוטו (למרות שהמליצו עליו אנשים שהתנסו איתו) וגם חוסר רצון להתעסק.

בקיצור, אני נוסע לשם עכשיו על מנת לראות את הגיר, אפשר להגיע מפתיע אותו.

זה מוסך שהרבה מוניות מטפלים בו, לכן אני בספק אם הוא יגרום נזק. אבל אני בהחלט מרגיש שהוא מרושש אותי. כשאני שומע ששיפוץ הגיר יעלה לי 6K ובמקרים יותר קשים אפילו 10K, והוא אומר לי 20K (שיפוץ טורק, שמנים, עבודה והחלפת הגלגלים שנפגעו, ללא מוח עם מוח זה יענו 28 פתאום)מעלה לי חששות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ואדי ג'וז יש סכנה מוחשית שאם הרכב יכנס לשם הוא לא יצא משם וחבל וכמובן שלא מומלץ לקנות חלק גנוב 0נכון שזה לא מנוע ואף אחד לא יכול לדעת אבל חוץ מזה שכאן בפורום אנו אמורים להוות דוגמא לשומרי חוק הרי שאם תהיה בעיה עם הגיר שתביא לא יהיה לך אח"כ עם מי לדבר.

לדעתי,תוציא את הרכב מהמוסך בעטרות וכדאי לך לפעול לפי העצות של דני /שלי ככל שאתה יכול להסתדר עם בעל המוסך בעטרות שכבר פירק את הגיר וברור שלא יחזיר לך אותו מורכב ללא תשלום מצדך על העבודה.

דרך אגב אם באמת עלות השיפוץ 6K זה יותר זול מלשפץ גיר של רנו וזה ממש מפתיע.

ספי מפ"ת יהיה לך קרוב משמעותית מגירומטיק בחיפה אבל גם באיזור מגוריך חייב להיות לפחות מכון שיפוץ גירים אחד טוב,שווה לברר ולשאול מישהו שמכיר.

אם לא ספי יכול להיות אופציה מצויינת,וגם אם תצטרך לשלם עבור גרירת הרכב זה עדיין ישתלם מבחינת פערי המחירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבחור מואדי ג'וז מציע לך גיר אחר אז אכן יש חשש שבאמת החלק גנוב.

אבל אם הוא משפץ את הקיים אז מה החשש?

ולגבי החשש מגניבת הרכב - תוציא את כל הדברים האישיים שלך מהרכב, תוודא שהמקיף שלך בתוקף ולך על זה.

מקסימום הרכב ייגנב ותקנה אחד אחר עם גיר תקין. יותר טוב מלשלם 35K על שיפוץ גיר...

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבחור מואדי ג'וז מציע לך גיר אחר אז אכן יש חשש שבאמת החלק גנוב.

אבל אם הוא משפץ את הקיים אז מה החשש?

ולגבי החשש מגניבת הרכב - תוציא את כל הדברים האישיים שלך מהרכב, תוודא שהמקיף שלך בתוקף ולך על זה.

מקסימום הרכב ייגנב ותקנה אחד אחר עם גיר תקין. יותר טוב מלשלם 35K על שיפוץ גיר...

מבחינת חברות הביטוח רכב שנכנס לתיקון מחוץ לשטח מדינת ישראל אין חברת הביטוח אחראית ולכן אם חלילה ייגנב הרכב בעליו לא יקבל ולו שקל אחד לרפואה כאשר יתברר שהרכב יצא את גבולות הקו הירוק לשם תיקונו.

לדעתי הוא קיבל מספיק המלצות טובות וגם אם יצטרך לגרור את הרכב AS IS מירושליים ל: חולון (אדמונד עשה לי טוב),לפ"ת (י.ס גירים אוטומטיים) או ל"גירומטיק" בחיפה הוא יוכל רק להרוויח כי קשה לי להאמין שהמחיר יגיע ל-30K ומעלה.

המוסך שפירק את הגיר פשוט מנצל את זה שאין קרוב אליו מוסכים וככל הנראה מבקש לעשות על בע את הרכב את "היומית/חודשית" שלו דבר מגעיל ופסול מהיסוד בהסתייגות שאם הוצעה לו תיבת הילוכים חדשה ולא משופצת שהמחיר אכן מתקרב להצעה שקיבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה טלפון למוסך גירים של ג"ור"ג מיפו מי שלא היה בטוח אז בזמנו המומחיות שלו הייתה גירים של מרצדס.

בכול מקרה תבדוק מאי ביי אוליי שווה לך להזמין .

לעולם אל יתבייש אדם להודות בטעותו.הוא רק אומר בכך שהיום הוא חכם יותר משהיה אתמול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון, הלכתי למוסך להתרשם באמת מהמצב. התבררו לי כמה דברים:

1. המוסף בעטרות לא מציע שיפוץ של הגיר, כלומר תיקון החלק הקטן בכל חלק כזה או אחר שנדפק, אלא החלפה של אותו חלק קומפלט לחדש, לכן לא פלא שהגענו למחיר קרוב לגיר חדש.

2. אין ודאות שהמחשב/מוח תקין, וזאת בעיה של 8K לכשלעצמה.

דיברתי עם מכון תיקונים קריית אתא, בחור בשם זוהר, נשמע טוב ואמין, הוא משפץ, למשל נעלמה איזה דיסקית בחלק מסויים, הוא מכניס את הדיסקית החסרה, הוא אומר שזה יכול לעלות עד 10K, היות ואולי יש חלקים שצריך באמת להחליף לחדש/משומש, זה מהתאור הדל שלי.

היות ומדובר בסכומי עתק, לא פונקציה אצלי הפירוק וההרכבה שיקחו בעטרות במידה ואני אבחר לשלוח אותו לקריית אתא.

בכל מקרה, המוסך בעטרות הציע עוד אופציה, גיר מפירוק/יבוא כאשר הוא בא גם עם טורק (שהלך ד"א ומצריך שיפוץ אצלו ב1600 שקל), וגם עם מחשב וזה ב12K תוסיפו עבודה בסביבות ה13-14, וזה עם 3 חודשים אחריות.

זה קורץ לי כי החלקים שלי נשארים, בינהם המחשב, אותו הם יוכלים לנקות ובמהלך ההרכבה לבדוק אם הוא פועל, במידה וכן אני אוכל למכור אותו/את זה שאני מקבל ואת החלקים הטובים שנשארו מהגיר שלי ואולי לקצץ את ההוצאה בקרוב לחצי, בכל מקרה זה בלי ערבון.

לסיכום, נראה לי שאני הולך על הגיר מיבוא, אלא אם כן יש למישהו התנגדות כלשהיא...

הגיר עולה לי 12K כולל טורק ומחשב, 3 חודשים אחריות(אי אפשר לדעת כמה ק"מ הוא עשה)

ואני נשאר עם החלקים הישנים שלי ואולי אצליח למכור אותם.

האופציות האחרות - שיפוץ/החלפה בעלות של כ10Kעם אחריות של 4-6 חודשים או קנייה של חדש ב35~ ואחריות שנתיים.

עריכה: ברגע שהוא יהיה תקין, אולי אני אמכור אותו, למרות שאני לא רואה מאיפה יהיה לי לקנות חדש. קיצר בעיה רצינית וזמנים קשים(תשאירו טיפים לנהגי מוניות ;) )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת חברות הביטוח רכב שנכנס לתיקון מחוץ לשטח מדינת ישראל אין חברת הביטוח אחראית ולכן אם חלילה ייגנב הרכב בעליו לא יקבל ולו שקל אחד לרפואה כאשר יתברר שהרכב יצא את גבולות הקו הירוק לשם תיקונו.

וואדי ג'וז זה בתוך שטחי ישראל.

החברת כיטוח יכולה רק לטעון שהיתה רשלנות מצידו, שהו השאיר שם את המפתח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רחוק מלהיות מומחה לגירים, אבל נראה לי שאתה צריך לבקש דעות נוספות לפני ההחלטה.

משהו לא נראה לי בכל ההתנהלות של המוסך שלך בעטרות.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5698 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...