Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למידה באופן עצמאי של שפת תיכנות - C

Kernel
שימו לב! השרשור הזה בן 5674 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ניסיתי כבר המון פעמים, ללמוד כל שפת תיכנות שהיא,

כל פעם הגעתי למצב שהספר לא מסביר טוב, אני לא מבין את הספר ודברים כאלה,

אני מעוניין בניסיון של חברי הפורום, מה השיטה שלהם ללמוד את שפת תיכנות[או מאיזה ספר התחילו, לאן התקדמו וכו'].

----

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב,תוותר:-)באמת.אני כבר 4 שנים לומד את זה כחלק מהמקצוע,ועדיין לא מבין.:-((ולא אני לא טיפש).

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שפה ראשונה שלמדתי הייתה VISUAL BASIC, זה היה לפני כ-14 שנה. :-) שפה שקל להתחיל איתה.

אחרי שהבנתי מושגים בסיסיים כמו פונקציות, משתנים, איטראציות וכד', עברתי לC, אחרי זה C++.

אחרי זה עברתי ל-JAVA ו-C# שלא היה צריך ללמוד אותם אחרי C++ שהרבה יותר מורכב.

בקיצר, C לא שפה שכדאי להתחיל ללמוד ממנה לפי טעמי. תתחיל עם VB.

כל מיני SCRIPTים אני לא מחשיב כשפות או משהו שצריך ללמוד. פשוט כשצריך אותם, מסתכלים איך זה עובד.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מי שמחל את לימודיו לתואר ראשון (B.Sc) במדמ"ח ורצה להקדים את זמנו בתכנות (יש לי ידע וניסיון בPascal,HTML,JavaScript,VisualBasic), אני יכול להגיד לך שקיבלתי טיפים מאנשים שמבינים דבר אחד או שניים יותר ממני - הרבה יותר בקיצור. כולל אנשים שנמצאים כרגע בלימודי התואר וכאלו שכבר 25 שנה בתחום.

אל תתחיל ללמוד לבד. אתה צריך כדי לתכנת בצורה יעילה ולקבל קוד יפה צריך קודם כל לקבל את המתודולוגיה ואת הבסיס לתכנות נכון לפני שניגשים לסינטקס תכלס. לדעת לתכנת וליישם דברים כאלו ואחרים יודעים המון אנשים, אבל מי שרוצה לתכנת ברמה גבוהה צריך את הידע הזה ובלעדיו הקוד יראה כפי שהוא נלמד.

עכשיו במידה ואתה לומד את זה בשביל ידע עצמי או בשביל ליישם דברים פשוטים יחסית, ובסיסים אז תלך על זה בכל זאת אבל תשים דגש ותתעקש על הדברים הבסיסים שהספר מלמד אותך, במידה ואתה לא מבין משהו תיגש למתכנת או מישהו שמתעסק בתחום ותשאל אותו תציג בפניו את השאלות שלך שינסה להבהיר לך את זה בצורה יותר פשוטה. לעיתים ההסבר הכי מסובך נשמע הכי פשוט ומובן.

אבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם GIL וכך אני נהגתי.

אני דווקא חושב שעדיף להתחיל מתכנות פרוצדורלי ויותר טוב בשפה שהיא גם שימושית לאחר כך כמו C (בשונה למשל מעדה או סקים). לגבי איך ללמוד - אין כמו ה K&R

http://en.wikipedia.org/wiki/The_C_Programming_Language_(book)

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים עם qil לגבי לימוד עצמי. תכנות בהתחלה זה דבר לא אינטואיטיבי וזר. כשנתקעים הדבר הטוב ביותר לעשות זה לשבור את הראש עם מדריכים, ספרים וגוגל. זה גם מלמד אותך ללמוד וגם גורם לך לקרוא דברים תיאורטיים מסביב לפני שאתה מגיע לפתרון הבעיה הספציפית. כשיש מישהו במרחק צעקה שפותר לך את כל הבעיות זה פוגע ביכולות שלך לפתור בעיות עצמאית וזו אחת התכונות החשובות במתכנת. לפעמים כשממש ממש נתקעים אפשר להיעזר במישהו אבל צריך גם להיעזר בו להבין למה לא מצאת את הפתרון בעצמך (אולי יש מדריך טוב שפספסת, משהו בסיסי שאתה לא מבין, וכו').

ראיתי המון מתכנתים מנסים להתחיל לתכנת ומוותרים. סיבה עיקרית לכך זה שהם מתחילים לעבוד על פרוייקטים משמימים כמו ספר טלפונים או משהו שמקבל אינפוט מהמשתמש בחלון דוס ומדפיס משהו מפגר (כל מיני תרגילים שתמצא ב- K&R). אפשר באותה מידה להתחיל לתכנת חלונות בעזרת כלים כמו VB ו- C++Builder או C# (מאוד ממליץ על C# היום). כבר על ההתחלה רואים דברים מוכרים - כפתורים, שדות טקסט, חלונות ואפשר ממש ליישם אפליקציות שאתם צריכים מהימים הראשונים (אחת התוכנות הראשונות שכתבתי כשהתחלתי לתכנת ברצינות אי שם באמצע שנות ה-90 הייתה תוכנת ווינדוז ששינתה מאפיינים בדמו של Carmageddon). אחד התרגילים הראשונים שאני נותן לאנשים לעשות זו תוכנה שפותחת קבצי MP3 ומראה על המסך את מאפייני הקובץ (שם קובץ, שם שיר, זמר, וכו').

לסיכום: פתח ספר C#, תתחיל לכתוב משהו שאתה באמת רוצה לראות עובד וכשאתה נתקע - שבור את הראש עם גוגל. כל שאלה שאתה תשאל נשאלה ונענתה מאות אלפי פעמים.

I always get confused between the sound of a Sopwith Camel, and the sound of a malodorous runt wasting everybody's time

http://www.pavius.net

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מאוד מאוד תלוי, מה אתה מציב לעצמך,

בעיקרון לתכנת בC או בפסקל זה ממש לא סיפור גדול, אתה מעתיק "שלד של תוכנית תקנית" באמצע מכניס איזה פקודות שאתה רוצה והופס יש לך תוכנית בשפה עילית, אבל זה לא נכון ללמוד ככה , תכנות קודם כל מתחיל מאבני בסיסי של חשיבה , תכנון ויישום, תמיד בהתחלה אתה לא תתעסק בתכנות כלל אלא בחשיבה , ובתכנון על דף, דוגמת תרשימי זרימה, אלגורתים מילולי, טבלאות מעקב .

אני לא יודע באיזה ספר של C יש את ההקדמה המאוד מאוד חשובה הזו, אבל יש ספר של שפת C והוא בצבע שחור זה מה שאני זוכר אפילו לא את שמו, כדאי לך לקפוץ לחנות ספרים ולעיין בכמה ספרים עד שתמצא ספר שאתה מבין את השפה שהוא מסביר, שים לב שתמיד בהתחלה חייב ליהיות ההקדמה של האלגוריתמיקה בצורה מורחבת או מצומצמת אך היא הכי חשובה להבנה ניתוח ותכנון תוכנויות.

אם תצטרך עזרה בC אתה מוזמן לפנות אלי בפרטי.

בהצלחה

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתחיל ללמוד כבר בסמסטר א' של השנה הראשונה בעוד חודשיים שפת C (הנדסת מכונות).

מהתכנות המועט שנגעתי בו בלימודי ההנדסאי אני כבר יודע שאני לא הולך לאהוב את זה..:?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחלתי ללמוד C בתיכון, לאחר מכן המשכתי ל-VB, אסמבלר & ++C

4 שנים ו-3 מורים מאוחר יותר, השלמתי עם העובדה שאני פשוט לא קולט את זה ועברתי ל-HTML.

אין לי עצות שימושיות, מלבד להימנע מהספר "המדריך השלם לשפת C" של הוד-עמי.

לא מדריך ולא נעליים. סתם אוסף של פונקציות ולולאות אינסופיות.

אם תרצה את "ללמוד C" של יואב נתיב (גם בהוצאת "הוד-עמי"), אתה יכול לקחת את שלי (בה"פ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם רוב אלו שכתבו מעליי, סה"כ אני מבין מאיפה באים החברה שאומרים שאפשר ללמוד הכל לבד וללכת לבד זה הכי טוב, תאמין לי שגם אני כזה. בחור מאוד סקרן ואני נוטה לחפש ולחקור כמעט כל דבר היום באינטרנט מהדברים הכי קטנים וטריוויאלים ועד למאמרים מקצועיים, ושאלות פילוסופיות שאני מתייעץ בהן עם גוגל :lol:

מה שאני שוב מנסה להסביר, זה מניסיון אישי שלי וכאמור ניסיון של אנשים שקטונתי מקטונתי ליד הידע והניסיון הנרחב שלהם זה שתכנות זה הרבה הרבה (הרבה, הרבה, הרבה) מעבר לכתיבת הקוד. רוב הפיתוח מתחיל כמו שאמרו כאן מתזרימים, עצים כאלו ואחרים, תכנון אלגוריתמים מתקדמים, פירוק הבעייה לבעיות קטנות יותר, מחקר מקדים על כיצד מיישמים פונק' כאלו ואחרות שהתוכנה או מאפיין הולכים לעשות שימוש בהם כדי לבדוק האם הדרך שלי היא באמת היעילה והטובה ביותר ורק אח"כ המעבר של כל הדברים הללו לקוד הוא אפילו נחשב ל"בזוי".

נכון גם כדי להמיר את כל הנ"ל צריך ידע טכני כלשהוא שצריך באיזשהוא שלב ללמוד אותו, אבל ללכת "ראש בקיר" (תסלחו לי על הביטוי) ולנסות להתחיל ישר מהשלב הזה לרוב יגרום לשגיאות חוזרות ונשנות, תכנון לקוי (אם יש כזה), חוסר יעילות ובכלליות אפשר להגיד שהקוד לרוב גם יצא מכוער מאוד.

אבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכנות זה הרבה הרבה (הרבה, הרבה, הרבה) מעבר לכתיבת הקוד

נכון, אבל זה מגיע אחרי שאתה יודע לעבוד עם הכלים עצמם (קרי, לכתוב קוד ולגרום לאפליקציה לעבוד) - עניין של שנה וחצי לפחות. תתפלא כמה מתכנתים יש בשוק שלא יודעים את זה ועדיין מוצאים עבודה יופי. זה דבר נורא בעיניי, אבל חייבים להתחיל איפשהו. להתחיל עם תיאוריה זה מתכון בטוח לתסכול, שיעמום ובסופו של דבר ויתור. רוצה ללמוד לתכנת? תתחיל בלכתוב קוד - והרבה ממנו.

I always get confused between the sound of a Sopwith Camel, and the sound of a malodorous runt wasting everybody's time

http://www.pavius.net

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיתרון המושלם: לשפר (מאוד) את האנגלית,

ולהתברבר בפורומים המתאימים בניכר.

אני מכיר מישהו שלמד ככה תכנות, לאחר למידת הבסיס ההתחלתי באיזה שהוא ספר (באנגלית...).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא באמת מתכנת בשפה שהוא למד. כל הידע של מתכנתים מגיע מנסיון ומלמידה עצמית.

ביננו, תיכנות זה לא דבר מסובך, יש את הבסיס הלוגי שאותו צריך להבין ואחר כך זה בעיקר עניין של נסיון ולמידה עצמית.

יש את אלה שמסיימים תואר ראשון במדעי המחשב ותאמין לי שהם לא מבינים בזה כלום כי אין להם גרם אחד של נסיון.

סה"כ זה דבר מעניין אבל אחרי מספר שנים בודדות שעושים אותו זה יוצא מכל החורים ובדרך כלל זה מחרפן אותך קשות.

הדרך הכי טובה היא לחפש tutorials ברשת שעוברים איתך שלב שלב, היום אפשר למצוא לכל שפה שבעולם tutorial שאם תתמיד תתעקש ולא תדלג על השלבים שבו אתה תבין את העקרון אחרי כמה זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק ב-100 אחוזים.

תמיד מגיעים בסופו של דבר לחברה שעובדת עם "השפה האחרת".

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...