Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אני יכול לברר אם רכב מורד מהכביש (עקב תאונה) ?

אור .ס.
שימו לב! השרשור הזה בן 5700 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, הכותרת אולי לא מסבירה כ"כ טוב, אז אני אספר את המקרה שהיה:

לפני 3 חודשים עברתי תאונה עם הקטנוע שלי (היה TMAX, שנת 2006 כחדש).

תוך כדי שאני באמבולנס, הרמתי טלפון למוסכניק שלי (לא מפרסם שם בכוונה).

המוסכניק הגיע לקחת את האופנוע אליו למוסך, ע"מ שלא יהיו החרמות משטרה וכד' (אני נפצעתי בתאונה).

לזירת התאונה הגיע בוחן תנועה, שבדק את כל הדברים (מרחק בלימה ע"פ סימנים, כמה הקטנוע נגרר על הרצפה וכד').

לקטנוע היה נזק לא מבוטל, כולל מזלג קדמי שבור ועוד ועוד.

הבוחן תנועה הוריד את הקטנוע מהכביש, הוא נתן לי (אחרי התאונה כאשר הגשתי עדות) דף לבן "טופס איסור שימוש ברכב" ובו מילא פרטי הקטנוע + הסבר שצריך להביא את הקטנוע לבדיקה אחרי התאונה.

לקטנוע היה ביטוח מקיף, הוזמן שמאי ע"י המוסכניק (שמאי של הביטוח), המוסכניק כנראה עשה לי קומבינה על הגב, הביאו את הקטנוע למצב "אובדן להלכה" (אם מישהו לא יודע, זה אומר שהמוסך קונה ממני את הקטנוע, משפץ ומוכר).

לי לא היה אכפת "לרכב על הגל", שכן האופציה הזו מקנה לי החזר כמעט מלא על פוליסת המקיף שלי (בדר"כ זה נחשב תביעה ואז הפוליסה הולכת לאבדון), דבר שיהיה משמעותי שכן עברו רק 3 חודשים מהביטוח והוא בכלל לא זול.

הסברתי למוסכניק שלי שהקטנוע מורד מהכביש, הוא אמר שלא חשוב.

אחרי שהוא תיקן את הקטנוע (תוך שהוא עשה לי כמה קטעים מסריחים בדרך) הקטנוע נמכר (בעודו בהליך תיקון, ככל הנראה לחבר אחר של המוסכניק), ללא רשיונות וללא שמישהו טרח ללכת לבדיקה עם הקטנוע, הניירת של "איסור שימוש ברכב נשארה אצלי", קצת אחרי זה היו צריכים לעשות לאופנוע טסט, אז גילו שאי אפשר להוציא ניירות בגלל הורדה מהכביש, הוא ביקש ממני את הניירת של "איסור שימוש ברכב" ע"מ להשמיש אותו בחזרה, אני לא הבאתי לו את הניירת (הסיבה למעשה הזה שמורה עמי).

המוסך הזה נמצא עם חברים בקשר יומיומי עקיף.

כאשר אני התקשרתי אל המוסך לשאול אם הסתדרו עם הניירות (לא בעיה להוציא העתק ניירת דרך המשטרה), הוא אמר שכן והכל בסדר "מחר אני לוקח את הקטנוע לבדיקה ומסדר טסט"

היום חבר סיפר לי, שכנראה הקטנוע נוסע בלי טסט ובלי ניירת מסודרת.

עכשיו מסקרן אותי לדעת אם זה אמת, לשאול את המוסכניק בפנים אני לא יכול, כי הוא שקרן (יש מצב שהוא שיקר לי שיש ניירת ויש מצב שהוא שיקר לחברים שאין ניירת כדי להוציא אותי מניאק בנושא).

יש לציין כי בוצעה העברת בעלות אל השם שלו.

יש לציין שיש ביננו חוב קטן (הוא חייב לי) ולכן נראה לי שהוא מנסה לשחק איתי.

שורה תחתונה: איך אני יכול לברר ע"פ מספר רכב, האם יש לו טסט בתוקף או שיש לו "איסור שימוש ברכב" ???

תודה, אור :)

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך חבר עם גישה למסוף,או לפנות לתחנת משטרה הקרובה ולברר שם,כמו כן אתה צריך לבדוק שהקטנוע לא רשום עליך ע"מ שלא יגיעו לך דו"חות תנועה.

opel astra,כבר מרגישים יותר טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רן שלום, האם קטנוע יכול להיות רשום על שמי לאחר העברת בעלות אל המוסכניק ?

יש בידי את השובר של העברת הבעלות על שמו.

אין לי חברים במשטרה, מה גם שאני לא מעוניין להפעיל דרכים לא חוקיות, אם ניתן לברר את זה באופן חוקי אני אשמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט מאוד

שלח מספר הקטנוע ותעודת זהות של בעל הקטנוע הנוכחי

ושלח לי לפרטי אברר לך הכל

אין פה הליך לא חוקי

מסדר הרישוי נותן את הפרטים הנ"ל

לא החזק או החכם שורד , אלה זה שיודע להתאים את עצמו לסביבתו .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור,

נפצעת, טיפולים, כאבים וכו'. כל אלה היקשו עליך לגשת למשרד הרישוי קודם לכן.

עכשיו שמצבך הוטב במעט, אתה סוף סוף יכול ללכת למשרד הרישוי עם טופסי ההורדה שקיבלת, ולהסביר שם מדוע הגעת רק היום, ובין היתר לומר שאומנם מכרת את השרידים למוסך, אבל לך כאזרח טוב חשוב לדווח על ההורדה, כי אתה לא בטוח שהמוסכניק ידווח.

תן למשרד הרישוי לשבור את הראש.

אם הם יבצעו הורדה בכל זאת, לפחות תראה את המוסכניק מזיע קצת יותר.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר שלום, הקטנוע מורד מהכביש ע"פ משרד הרישוי.

בוצעה העברת בעלות (יש לי ספח) והתעדכנה במחשבים, שיעשה עם הקטנוע מה שהוא רוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5700 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...