Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט תיקון קילופי לכה ונזקי שמש- פונטו ספייס 01'

שימו לב! השרשור הזה בן 4266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הפרוייקט מועתק מהמקום בו פירסתמי אותו לראשונה- מועדן פיאט ישראל.

ההודעות הועתקו כלשונן. נא לא להגיב עד תום הפרסום ע"מ לשמור על רצף השרשור.

עקב קילופי לכה בחלק העליון של דלת הנהג הוחלט לבצע "פרוייקטון" צביעה.

לאחר בירורים, נרכשו:

צבע ע"פ קוד הצבע מקורי (טופ קולור בת"א, מכינים במקום, במידה ורוצים מתאימים לדהייה הצבעית של הצבע ודוחסים למיכל ספריי עם פייה מתאימה), לכה, ניר שיוף עדין- נייר מים (2 דרגות, 600 ו-1500) ודבק נייר.

לאחר שיוף הלכה והצבע השרוף, החלקה, בידוד האיזור, 4 שכבות צבע, 3 שכבות לכה ויבוש, התוצאה משביעת רצון. (אמנם לא ברמה של צבע בתנור, אך ממש לא מביישת. ממרחק של מטר וחצי לא מבחינים בצביעה. (ישנו הבדל גוון קטן לעומת הדלת האחורית שמחכה אף היא ליומה.) כרגע יש חספוס קל לעומת שאר הרכב, בעייה שתטופל לאחר ייבוש סופי.

דרגת קושי:בינונית ומטה.

זמן: כשעתיים וחצי. (שיוף, הכנה וצביעה, לא כולל זמן ייבוש סופי- כיומיים.)

עלות חומרים:

מיכל ספריי בהתאמה : 70 ש"ח.

מיכל לכה: 70 ש"ח.

ניר מים: 3-5 ש"ח.

דבק ניר: 10 ש"ח.

עיתונים ישנים: חינם.

עיתון של היום : 4.70 ש"ח

סדין ישן מהביית: 5 דק' פחד מאמא.

סה"כ עלות חומרים לצביעת האיזור: 160 ש"ח. (קניתי 2 מיכלים מכל מוצר, כנראה שהפרוייקט הבא הוא הפגוש האחורי אז התכוננתי.)

תמונות יש, מהפלאפון. כרגע, עקב היותי מונגול, אני לא מוצא את המתאם בין כרטיס הזכרון למחשב. אם לא אמצא אותו גם מחר אני ארכוש אחד ואעלה את התמונות. (אני מקווה שהאיכות סבירה)

מומלץ בחום לכל בעלי הפונטו עם קילופי לכה. (לא אכפת לי אם יש באיזור 205 מתקלפת...)

תודה רבה לאושרי, ידידי משכבר הימים ש "הלווה" לי את החנייה המקורה בביתו לטובת הפרוייקט ועל שהלווה לי מים. ("השקתי" לו את העץ ככה שהתקזזנו)

אני מבטיח תמונות בהקדם, אני גם "מת" לראות איך זה נראה בתמונות.

עריכה: יש תמונות!

מומלץ לפתוח את התמונות ע"פ סדר הופעתן, מימין לשמאל. הן הוכנסו ע"פ סדר כרונולוגי.

מחפש ווספה לחלקים\חלקים לווספה לטובת פרוייקט.

כשאין סוס, גם חמור טוב. (רק שלא יהייה פרד)

לא בשביל כולנו הנשימה הבאה מובנת מאליה- לחץ לפרטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעייה: קילוף של הלכה ופגיעה בצבע כתוצאה מפגיעת השמש.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכלים: ניר מיים בעוביים שונים. אני השתמשתי ב600 ו-1500.

צבע בהזמנה ע"פ קוד צבע במיכל ספריי.

לכה במיכל ספריי.

דבק נייר. אני השתמשתי בהכי פשוט שיש, לא צריך יותר מזה.

עיתונים. אני השתמשתי ב"ידיעות", אני חושב שכל מקומון יתאים.

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלב ראשון: הכנה.

שיוף האיזור הפגוע, בעדינות אך ביסודיות, בעזרת ניירות מים. תחילה עם נייר גס יותר (600) ואח"כ עם נייר עדין יותר (1500).

למרבה ההפתעה, לניירות מיים קוראים כך כי בשביל לעבוד איתם צריך לטבול אותם ב... יפה! מים.

יש לשייף עד שהאיזור חלק למגע, לנגב בעזרת סמרטוט לח (להורדת האבק שיבש ונדבק) ולייבש.

קשה לתפוס באיזו קלות יורד הצבע השרוף. הצבע ה"בריא" לא ירד בכזו קלות ולכן סיכוי הנזק הוא מינימלי.

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלב שני: כיסוי.

כיסוי כל האיזורים הסמוכים לאיזור הצביעה ע"מ להגן עליהם מפני רסס הצבע. יש לדייק מאוד בהדבקה למניעת סטייות מאיזור הצביעה הרצוי. לשולים משתמשים בדבק הנייר, לשטחים עצמם נשתמש בעיתונים, סדינים וכד'.

אני השתמשתי בסדין לכיסוי הגג והשמשה הקדמית, בעיתונים לכיסוי שאר השטחים (חלונות, דלתות, מראה) ובכוס מים לשתות. היה חם בחוץ.

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלב שלישי: צביעה.

ההעדפה היא כמובן לצבוע במקום סגור, ללא רוחות וללא אבק.

פשוט לא הסכימו לי להכניס את הרכב לחדר הנקי באינטל. (הוא גם לא היה עובר במדרגות).

ניעור טוב של הצבע ומתחילים.

יש להתחיל את ההתזה באוויר\ מחוץ לתחום הנצבע (לדוג'-על מדור דרושים) ולסיים גם כן מחוץ לאיזור, כמו כן יש להמנע מ"עצירה" באיזור אחד וזאת ע"מ למנוע "נזילות" ו-"בועות". יש לבצע את ההתזה בתנועה מדודה אחת ממרחק של כ-15-20 ס"מ מהאיזור הנצבע. יש לבצע 2 תנועות התזה רצופות (הלוך-חזור) ולהמתין 10-15 דק' בין שכבה לשכבה.

השינוי לא נראה מיד לאחר ההתזה. שוב, סבלנות.

לאחר 3 שכבות של צבע יש כיסוי מעולה. אני עשיתי עוד אחת, לא יודע להגיד אם זה טוב או לא.

לאחר מכן, יש לבצע כ-3 שכבות של לכה באותה הדרך. הלכה באה להגן על הצבע ולתת גימור מבריק יותר.

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

25.jpg

26.jpg

27.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלב אחרון: חשיפה.

את השלב הזה יש לעשות באיטיות ובעדינות. אני ממליץ לחכות לפעות שעה מהריסוס האחרון ע"מ לתת לצבע להתקשות במידה מספקת. נגיעה בצבע תגרום לסימנים שידרשו פרוייקט נוסף.

בתמונה השנייה: חבר כמעט מדגים מה אסור לעשות תוך בדיקה דקדקנית של הצבע.

28.jpg

29.jpg

30.jpg

31.jpg

32.jpg

33.jpg

34.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב להגיד לך שינית שזה מדהים.

כפי שאמרת: גם אם הצבע לא יהיה אחיד (למרות שלך כן היה), זה עדיין יותר יפה "מפטריות" ומחלות בצבע.

1: גולף 1992 1.6 ידני > 2: רנו 1996 1.4 ידני > 3: קורסה 1996 1.4 אוט', חזקה > 4: שרייד, 93 אוט' זללנית 1:8 > 5: סיריון 2011, משעממת > 6: קורסה 2011, עצלנית, נוחה, לא חסכונית במיוחד, הרבה יותר אוטו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר חשוב מאוד:

לפרויקט זה דרושה סבלנות רבה.

הלהט הוא לצבוע והנטייה היא לשכוח שהצביעה היא החלק הפשוט והמהיר.

יש לתת דגש רב ביותר על הכנת המשטח לצביעה. כל לכלוך, אבק, שטח שלא הוחלק כראוי יראה בבירור גם לאחר הצביעה. דגש שני יש לתת על הכיסוי של החלקים שאינם מיועדים לצביעה. הכיסוי חייב להיות מוחלט ומדוייק, אא"כ מישהו רוצה רכב דלמטי. מה שהולך היום זה פגושים בצבע הרכב. לא חלונות בצבע הרכב.

לבסוף, אציין כי הגימור אינו חלק באופן מושלם. לאחר שהצבע יגיע לייבוש מלא אני אחליק אותו, אפלש אותו ואווקסס אותו במטרה להביא אותו למצב של שאר הרכב. נק' המוצא שלי הייתה: "הצבע גם ככה שרוף ומכוער. אם אני אצליח לשפר, ולו במעט זה עדיף. בכל מקרה, את ההתפשטות של הנגע אני אעצור".

התוצאה עברה בהחלט את רף הציפיות שלי. אני כבר מתכנן את הפרוייקט הבא.- הצצה קטנה לפניכם:

תודה על הקריאה והצפיה ובהצלחה.

35.jpg

36.jpg

37.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:mm_yeah:כל הכבוד על העבודה היוזמה וההסברים המפורטים והמדליקים :lol:

זה כייף לשפר וליפות בכוחות עצמך את הרכב .

ראשית עבודה יפה!! כל הכבוד!

אתה חושב שפרוייקט כגון זה יכול להיות מוצלח ספויילר או כל פגוש פלסטיק אחר?

צביעה על פלסטיק צריכה את ההכנות התואמות צביעה על מתכת + צבע מקשר מיוחד לפני צביעת הפלסטיק

ואח"כ צבע + לכה .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכל הצופים\ המגיבים.

ראשית עבודה יפה!! כל הכבוד!

אתה חושב שפרוייקט כגון זה יכול להיות מוצלח ספויילר או כל פגוש פלסטיק אחר?

לא יודע לומר לך בוודאות, אני אדע לאחר שאני אסיים את הפגוש.

צביעה על פלסטיק צריכה את ההכנות התואמות צביעה על מתכת + צבע מקשר מיוחד לפני צביעת הפלסטיק

ואח"כ צבע + לכה .

אייל .

קח בחשבון שבשיוף אתה לא חייב להגיע לפלסטיק עצמו אלא רק להוריד את הצבע ה"מת" שהוא, מן הסתם, נצבע על יסוד.

בשחזור צבע לפגוש\ספוילר אני לא מאמין שתהייה בעיה. בצביעה מלאה על הפלסטיק ממש- אכן צריך מקשר מתאים.

כל הכבוד על הפרוייקט, אני הייתי מעדיף לפרק את המראה בצד.

חשבתי על זה- מיותר. כל עוד האיטום הוא טוב אין שום בעיה, מה גם שעיקר הנזק לא באיזור המראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...