Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום חווית הוצאת רישיון + קניית קטנוע לאדם זקן וטרחן (ארוך אך אינפורמטיבי + תמונות)

Pavi
שימו לב! השרשור הזה בן 5680 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוי תל אביב, תל אביב. מה לא אסבול כדי להמשיך להתכרבל בחיקך.

אני גר באיזור שאין בו חניה. לא, לא "קשה" למצוא חניה. תגיע אחרי 18:00 ופשוט אין. עד לפני כמה ימים הייתה לי חניה אבל פוניתי ממנה בבושת פנים. לשמחתי הייתה לי התראה מוקדמת והחלטתי שהגיע הזמן שאתחיל להתנייד על דו גלגלי. גם יעזור לי עד שאמצא חניה וגם נראה נכון באופן כללי להיות עם קטנוע בעיר. העניין הוא שהגוף שלי פשוט לא נועד לשבת על משהו שנסמך על חוקי פיזיקה רופפים כמו אנרציה ושיווי משקל כדי להישאר בכלל אנכי לכביש. בשלושת הפעמים שעליתי על קטנוע בחיי (כנוסע) ננזפתי. "תפסיק להיות כזה קפוא, אני לא מצליח\ה לפנות. תשתחרר, תשתחרר".

אחרי קריאה מעמיקה של כל המדריכים למיניהם (שהטוב מביניהם באתר פול גז), החלטתי שאני הולך על זה. כל חבריי האופנוענים נפנפו את תהליך הוצאת הרישיון בהתנשאות. "תעשה שיעור ותיגש לטסט. סה"כ שמיניות ונסיעה בקו ישר". תיאמתי ציפיות עם המורה (היום שיעור, מחר טסט) וניגשתי לשיעור. לא הרגשתי כ"כ אפס כבר הרבה מאוד זמן – החוויה הייתה זרה ומייאשת. נכון, לא עליתי על אופניים כבר כמה שנים טובות אבל שום דבר לא מסביר למה אני לא מצליח לגרום לקטנוע מסכן לנסוע בקו ישר בלי להזיז רגליים ימינה ושמאלה כאילו אני מהלך על חבל. הבנתי ששיעור אחד זה לא יקח ולקחתי את העניין לאט. הרי איזה מעגל חברתי יקבל אדם שנכשל במבחן שליטה בקטנוע? שום מעגל.

אחרי השיעור המשפיל הבנתי שאני צריך להתאמן והרבה. ניגשתי לחבר שנולד מחובר לקטנוע וקיבלתי עצות. תיאורטית גם נסעתי על הקטנוע שלו במשך שעה וחצי בחניון. תיאורטית זה גרם לי להרגיש הרבה יותר טוב על הכלי ועם עצמי בכלל. כעבור שישה שיעורים ניגשתי לטסט ועברתי. סה"כ עלה התענוג כאלף ש"ח (120 ש"ח טופס ירוק, 450 ש"ח הגשה לטסט + שיעור הכנה ועוד כ- 400 ש"ח שיעורים).

אוקיי, רישיון יש - צריך לקנות קטנוע. כמובן שבמקביל לשיעורים כל מה שעשיתי היה לקרוא כל פיסת מידע על קטנועי 125. בגדול הם נחלקים לשלושה: הזולים (קוריאנים, סינים) עד איזור ה- 12K לערך, הבינוניים (כדוגמת סאן יאנג ג'וירייד הסופר פופולארי) עד איזור ה- 17K והיקרים אך טובים יותר בקצת (סאן יאנג ג'וימקס, ימאהה אקסמקס והונדה אס ווינג) שעולים מ- 20K ועד 28K ש"ח. כמובן שהכל פה עניין של הרגשה אישית, אבל הג'וירייד ושאר הבינוניים הרגישו לי מאוד זולים (לעומת סתם "זולים" שהג'וימקס ואקסמקס הרגישו). זה מצחיק איך שבכלל מדברים על איכות חומרים טובה בביקורות על 125ים. אני לא יודע למה הכתבים רגילים אבל נראה כאילו אין באמת מפעלים לקטנועים אלא פשוט עוברים בפירוקיות, מוצאים חלקים שכמעט מתאימים ובונים מהם משהו.

נסיעות מבחן על הכלים הרלוונטים. קטע מעניין פה זה הדארוויניזם שמעורב ברכישת קטנוע בת"א. אתה ירוק, הרגע הוצאת רישיון, רגיל לטוסטוסים מצ'וקמקים שנהגת עליהם בדיוק שתי דקות בחניון ואתה מקבל לידיך קטנוע ברחוב שוקן – המקום הכי נוראי לנהיגה בת"א. סע ושרוד. אחרי לבטים שארכו כשלוש דקות, החלטתי שאני הולך על האקסמקס. התחברתי אליו מיד, למרות חוסר הניסיון שלי. הג'וימקס הרגיש לי צף מדי ומנותק. המחיר – 24K ("מבצע") + 1K אזעקה. טלפון לביטוח: 3800 ש"ח חובה לנהג יחיד + 2200 ש"ח מקיף. אנשים משלמים סכומים כאלה על מיאטות.

פה כל אדם נורמלי אמור לסיים את הסאגה אבל זה קצת שונה אצל אנשים חרדתיים. אנחנו חושבים שבעה צעדים קדימה, על כל דבר רע שיכול לקרות ומתכוננים לקראתו. מה, ניסע רק עם קסדה? ומה עם שאר הגוף? להלן הנזק:

* מעיל עם מגיני ידיים וכתפיים של קלובר: 1600 ש"ח

* מגן חוליות גב של קלובר (לא יודע מה זה עושה אבל זה גורם לי להרגיש כמו צב נינג'ה. שווה): 550 ש"ח

* מגני ברכיים של אלפינסטארס: 650 ש"ח

* כפפות של אלפינסטארס: 500 ש"ח

* שתי קסדות של אראיי מדגם צ'ייסר: 2000 ש"ח כל אחת

* מנעולים לביטוח (דיסק + שרשרת): 400 ש"ח

אין לי שמץ של מושג למה חתיכות בד ופלסטיק עולים כ"כ הרבה. הם כנראה מכירים את השוק, יודעים שאנשים מוכנים לשלם כדי לא להיפגע ומנצלים את זה עד תום. מחיר הכפפות שרכשתי, למשל, היה 980 ש"ח. אלף שקל על פאקינג כפפות. חם לי מאוד כשאני עומד ברמזור (בנסיעה זה דווקא בסדר), אני מגיע מיוזע אם אני נוסע בצהריים ונראה כאילו כל הרחוב בוהה בי (במיוחד במגיני הברכיים) - אבל יש אמרה שאומרת: dress for the slide, not for the ride. מי אני שלא אקשיב לאמרה מתחרזת.

DSC_0670-large.JPG

DSC_0677-large.JPG

DSC_0679-large.JPG

DSC_0680-large.JPG

DSC_0681-large.JPG

DSC_0683-large.JPG

I always get confused between the sound of a Sopwith Camel, and the sound of a malodorous runt wasting everybody's time

http://www.pavius.net

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תשמע, אני חייב לציין שאתה משוגע. הוצאת 7.7 אלף שקל על מיגון - כל הכבוד (ובנינו, בתל אביב באמת צריך את זה) 8)

תתחדש על הכלי, ותנהג בזהירות (אגב, איפה הרכב בכל העניין?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום, אל תרגיש רע בקשר למיגון.

אני נפגעתי בתאונת אופנוע, שברתי את ברך ימין, הייתי ללא מיגון בכלל, בגלל שזה היה נסיעה קצרה, אם היה עלי מגן ברכיים, הייתי קם והולך הביתה.

תתחדש וסע בזהירות, מומלץ (מבנאדם שנסע 6 שנים על קטנוע יום יום) מאוד לא לנסוע לצד נהגי מוניות, או מאחוריהם.

הם עוצרים בפתאומיות, סוטים (מהנתיב!) בפתאומיות ומה לא בשביל לקחת נוסע.

אם תעצור ליד אחד כזה להעיר או לקלל, הוא יוציא אותך לא בסדר.

בברכה, אור :)

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש על הקטנוע. הוא באמת קטנוע ממש טוב עד כמה שקטנועים יכולים להיות טובים.

אתה כנראה באמת חרדתי אם רצת וקנית ישר את כל ציוד המיגון שלך לפי המותגים הכי מובילים.

אני לדוגמא קניתי כפפות עור גבוהות לרכיבה ספורטיבית ב400 ש"ח מחברה לא הכי מוכרת בארץ אבל מעולה.

כמו כן, ממליץ על מעיל קיץ של SPOOL.

דבר נוסף, החורף בפתח. לא לשכוח חלפ"ס או מעיל חורף, כפפות נגד מים ונעליים עטומות למים.

עם כל זה שבארץ יש בקושי ימי גשם מאוד רק לנסוע בלי שמשה:-D

בשביל לבכנס קצת לעניינים תתחיל להסתכל פה

בהצלחה וסע בזהירות!

Kawasaki Versys !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

mayrun, האוטו נמצא בחניון תת קרקעי כ- 10 דקות מהבית. סה"כ אצטרך אותו פעם פעמיים בשבוע אני מעריך, בינתיים יכול להסתדר עם קטנוע. אגב, כל ההוצאות מוכרות במס ומזוכות במע"מ כך שבפועל הכל עולה לי בערך 35% פחות.

אור - קיבלתי את העצה הזו מ- roee ואני באמת בעירנות מטורפת כשאני רואה מונית. הם פשוט לא סופרים אותך.

travian - מקווה מאוד שלא אצטרך לנסוע בגשם. לא נראה לי נחמד לנסוע על הכבישים הרטובים.

I always get confused between the sound of a Sopwith Camel, and the sound of a malodorous runt wasting everybody's time

http://www.pavius.net

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החיים קשים ויקרים.

אין לך מה להצטער על המיגון - זאת ההשקעה הכי חכמה שעשית בחיים,

אם כי ייתכן שיש קסדות זולות יותר. אצל יותר מחבר אופנוען אחד,

הפציעות המגעילות התרחשו דווקא כשהם נסעו על קטנוע ללא מיגון -

ועם אופנוע ספורט לא קרה שום דבר מעבר לקריעת חלק זה או אחר במיגון.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש על רכישת הקטנוע החדש.

תשתמש במיגונים תמיד ולא לזלזל בכך אפילו אם זו נסיעה קצרה בקרבת הבית.

סע בדרכים טובות.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, העצה עם המונית זה חוק מספר 1 בכביש, גם כאשר אתה נוסע עם רכב באיזור אלנבי בן יהודה, גם כאשר אתה נוסע עם אופניים.

יש עוד הרבה עצות שימושיות, כגון:

כשאתה עומד ברמזור, אתה יכול לדעת את כוונת נהג הרכב שלידך ע"פ העמידה של הרכב ולאן מופנים הגלגלים הקדמיים.

עוד דבר חשוב: כאשר אתה נוסע מאחורי/ליד רכב, תמיד אבל תמיד להרים את הראש להתסכל 3 מכוניות קדימה, ע"מ להיות מוכן לבלימות או סטיות פתאומיות.

סע בזהירות :)

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם כבר קנית את כל הציוד הנדרש וכו', אבל המלצה אישית אליך.

ישנו בחור בשם משה, בעלים של חנות בשם "כלבוטקס" , עשה עליו חיפוש בפול גז ובפורום 8 בתפוז.

אני מבטיח לך שאם תבקר אצלו לא תתחרט, הכי זול בארץ.

נמצא בר"ג נגבה פינת הירדן. ממליץ בחום !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתה בשכל בנפילה הראשונה אתה תתפלל ותגיד תודה לאלוהים על זה שקניתה את הציוד הזה ...

כסף לא קונה בריאות !

במיוחד עם אתה נופל על הגב אתה יכול להיות משותק לכול החיים !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית בשכל, בנפילה הראשונה אתה תגיד תודה לאלוהים על זה שקנית את הציוד הזה ...

1+

אע"פ שאפשר לחסוך כמה לירות בקניית ציוד בטיחות, ח"ח שלא ויתרת וקנית הכל. לפני כמה שנים, אני וחברי גדל המימדים מצלמית המשתמש שלי, החלקנו על ברד לתוך טנדר איסוזו. האופנוע נפל עליי והטנדר גרר אותי (הסתבכה לי היד בפגוש האחורי) מספר מטרים על הכביש. הייתי עם כל הציוד הנדרש (קסדה שלמה, כפפות, מעיל וכו') וחוץ ממכות יבשות והרבה כאב לב זה נגמר טוב.

דרך אגב, תוסיף לרשמ"צ גם חליפת סערה שכנראה לא תזיק בחורף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב.

כמה שנות וותק יש לך בנהיגה על רישיון 02?

ולאיזה נפח הוצאת את הרישיון, עד 125 סמ"ק? נדרשת לעשות תאוריה?

במידה ואני רוצה להוציא רישיון אופנוע עד 500 סמ"ק, בעל 5 שנות וותק נהיגה - אני נדרש לעשות תאוריה?

אביחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצעתי לו לעשות מעיל עור מהבאקטים של הS3, אבל מאחר והם עלו יותר מהמיגון - והקטנוע - ביחד, הוא העדיף לרכוש משהו ייעודי.

אולי זה נשמע קצת דפוק אבל איך אפשר לרכב על קטנוע 125 שבחנייה יש לך S3 שמחכה רק לך?

לא אתה הדפוק כאן. אני הולך להסריט את התופעה ולהעלות לyoutube.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5680 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...