Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שחזור אלפא ג'וליה - התהליך

57mmStroke
שימו לב! השרשור הזה בן 2244 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שחזור זה התבצע על-ידי בישראל במהלך 2006-2007. עכשיו כל פעם שיהיה לי טיפה זמן אעלה תמונות מהתהליך.

אין סדר מיוחד לתמונות. פעם דלתות, פעם קורות מדרכה, וכו'.

IMGP1267.JPG

IMGP1269.JPG

IMGP1258.JPG

IMGP1266.JPG

IMGP1276.JPG

IMGP1319.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עד כמה אני אוהב לראות איך משפצים מכוניות ישנות. פשוט מחמם את הלב לראות איך אתה מחזיר את האלפא לחיים.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. תמונות נוספות של שחזור קורת ה-Inner Sill צד שמאל חלק אחורי. פרקתי את קורת ה-C התחתונה כדי לאפשר גישה, וטיפול בקורת ה-C כאשר היא מונחת על שולחן העבודה ולא ע"ג הרכב. הורדתי את הקורה החיצונית, שאגב הייתה מוצמדת אליה קורה נוספת (בייצור מקומי) בעקבות החלדתה, אני קורא לזה "סנדביץ" על החלודה.

שימו לב לתיקוני העבר על פח הרכב באמצעות BRASS (נחושת בשפה מקומית) התהליך נקרא BRAZING , והאוטו היה מלא בו.

האוטו כולו היה מלא בפחים שהונחו על אזורים שלמים של חלודה. במהלך העבודה נאלצתי להשקיע זמן רב בקילוף זהיר של פחים אלו כדי לחשוף את הקוים (החלודים) אך האמיתיים של האוטו כדי שניתן יהיה להחזיר את המראה החד המקורי.

IMGP1201.jpg

IMGP1211.jpg

IMGP1209.jpg

IMGP1216.jpg

IMGP1218.jpg

IMGP1220.jpg

IMGP1221.jpg

IMGP1249.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. תמונות נוספות של שחזור קורת ה-Inner Sill צד שמאל חלק אחורי. פרקתי את קורת ה-C התחתונה כדי לאפשר גישה, וטיפול בקורת ה-C כאשר היא מונחת על שולחן העבודה ולא ע"ג הרכב. הורדתי את הקורה החיצונית, שאגב הייתה מוצמדת אליה קורה נוספת (בייצור מקומי) בעקבות החלדתה, אני קורא לזה "סנדביץ" על החלודה.

שימו לב לתיקוני העבר על פח הרכב באמצעות BRASS (נחושת בשפה מקומית) התהליך נקרא BRAZING , והאוטו היה מלא בו.

האוטו כולו היה מלא בפחים שהונחו על אזורים שלמים של חלודה. במהלך העבודה נאלצתי להשקיע זמן רב בקילוף זהיר של פחים אלו כדי לחשוף את הקוים (החלודים) אך האמיתיים של האוטו כדי שניתן יהיה להחזיר את המראה החד המקורי.

כל הכבוד

אתה עובד לבד ? קשה להאמין שיש בארץ בעלי מקצוע שעובדים כך לפי הספר.

לפני שנתיים עברתי חוויה דומה עם הטריומף שלי אבל היו קרבות רחוב אצל הפחח כדי להשיג 70 אחוז איכות ממה שאני רואה בתמונות המצורפות.

נתי

=================================

גם אני מגיע קבוע למפגש שישי הצפוני של מועדון ה-5, Outlet חוצות המפרץ קפה Greg :lol:

Classic car parts hunter

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג. כל הכבוד על ההשקעה במיוחד שזה על אלפא :-) .

עד תחילת שנות השמונים לא היה שימוש בשוק "החופשי" ב MIG אלא רק בתעשיה , לכן כל ההלחמות נעשו ב"אוטוגן" - אציטלן+חמצן עם חוט פלדה או נחושת עם אבקה . תהליך ה BREAZING הוא תהליך שונה ונעשה ע''י פיזור אבקת נחושת על מקומות חיבור החלקים והכנסתם לתנור ל "בישול" . תהליך זה נעשה בד''כ כלל בחלקי שילדה או כמו בג'וליה במתלה האחורי במקום של התותבים .תהליך זה נועד לשמור על גמישות החלקים ומניעת שבר באיזור ההלחמה .

לדוגמא תת שילדה של E TYPE :

CIMG0441.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלת בעל הטריומף - כאשר עבדתי בארץ עבדתי לבד.

בענין ה-BRAZING קריאה קצרה בוויקיפדיה מלמדת כי קיימים שני תהליכי BRAZING הראשון תוך שימוש באוקסי-אצטילן נקרא Braze Welding ובייצור סדרתי (למשל בתותבי הזרועות האחוריות) Furnace Brazing.

ואל הג'וליה -

תמונות נוספות של החלק הקדמי של ה-INNER SILL. נקודת תורפה ברכבים אלו הן באזורי נקודות ההרמה של הג'ק. רק אחרי טיפול יסודי באזורים אלו שנמשכו גם אל תוך רצפת הרכב הרכבתי את ה-OUTER SILL. מיקום קורת המדרכה החיצונית נעשה ע"י הרכבת הדלתות כדי להבטיח קוי סגירה נכונים בתחתית הדלתות.

IMGP1225.jpg

IMGP1226.jpg

IMGP1229.jpg

IMGP1231.JPG

IMGP1232.JPG

IMGP1234.JPG

IMGP1237.JPG

IMGP1239.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מרגיש צורך לומר כמה מילים על גדי, כאחד שצפה בחלק מהתהליך מקרוב.

הבן אדם עבד עם רתכת MIG לא מתוחזקת הכי הכי ושלא שייכת לו ולא היה לו כל ניסיון קודם עימה.

חלקים חדשים לא היו בנמצא מטעמי תקציב, ותנאי העבודה היו רחוקים מלהיות מושלמים, כמו גם המקום עצמו שלא היה שלו ולחץ הזמן גם הוא לא הוסיף.

על אף כל אלה, אפשר לראות כמה השקעה ואיכות יש בעבודה הזאת! לא כל יום רואים בארץ עבודה כזאת מקצועית ויפה, וזה עוד לאור כל מה שכתבתי למעלה.

תהיו בטוחים שעם התנאים שיש לו באנגליה ורתכת TIG איכותית (האיש התמקצע על TIG לא על MIG) היינו יכולים כולנו לראות עבודה ברמת מפעל! על אחת כמה וכמה אם היו חלקים חדשים בנמצא.

למרות הכל, כל הכבוד!! איש כלבבי! (ואדם מקסים בכל מובן למי שזכה כמוני להכיר אותו מקרוב)

גדי! אני עדיין מחכה ומאחל לך שתוכל להגשים את עצמך גם בארץ, ואפילו מקווה בתוך תוכי שתהיה זה אתה שתעבוד לי על האוטו שלי.8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד עבודה ללא דופי

מזכיר את ימי הלחמות הבדיל אחרי החלקת הריתוכים :mm_yeah:

במיוחד פחי הסף בג'ולייה ,

מה מצב קורות החלון האחורי קדמי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לך תומר על המילים החמות. השיחות איתך במהלך העבודה תרמו רבות ליכולתי לשמור על סטנדרט אירופאי בזמן העבודה על מכונית במזה"ת. זה כבוד גדול עבורי שאתה מוכן לתת לי לעבוד על מכוניתך, מהיכרות עם התפיסות שלך כלפי מה שנקרא שחזור רכב. אנשים כמוך מעלים את רמת הציפיות מבעלי המקצוע וגורמים לכל התחום לצמצם את הפער עם אירופה וארה"ב.

תודה שוב לכל הנכנסים לצפות בתמונות ולמגיבים על תגובותיהם.

מצב קורות החלון (האחורי) לא היה רע, לא הייתה חלודה משמעותית סביב החלון האחורי למעט בחלקה העליון של הכנף האחורית.

תמונות נוספות מהזנב, שם נאלצתי להשקיע זמן רב, בעיקר סביב הפנסים, ובתחתית הכנפיים האחוריות REAR QUARTERS.

IMGP1754.jpg

IMGP1765.jpg

IMGP1772.jpg

IMGP1776.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו!:shock:8) אין לי מילים! יש לי אוטו (למעשה- יותר מאחד) במצב כזה, ואני לא יודע בכלל, איך להתחיל- ואתה עשית את כל זה! כל הכבוד!8)8)8)

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2244 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...