Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ושוב בבלמים עסקינן...

treker
שימו לב! השרשור הזה בן 7419 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחרונה אני מרגיש שהרגלית הולכת חופשי מדי, כלומר הרבה שטח מת בין מצב משוחרר ועד למצב שבו מתחילה הבלימה בפועל - אני אסביר את עצמי:

מרגע הלחיצה ועד הנקודה שבה הבלמים מתחילים לפעול יש שטח מת.

האופנוע הוא GS500.

מישהו יודע אם קיימת אפשרות כיוונון של הרגלית ואם כן איך מבצעים זאת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא, אין אפשרות בבלם דיסק לכוון את נקודת ה-"אפס" אשר בה יתחיל הבלם לבלום. התופעה שכיחה מאד כשרפידות מתחילות להתבלה. בדוק את הרפידות ומצבם - אם אתה לא מטפל לבד אז רק במוסך (שאתה סומך עליו).

לרוב ניתן לשפר את המצב ע"י ניקוי הרפידות עם בד שמיר עדין (אם נשאר עוד בשר). באותה הזדמנות מומלץ לבדוק שהבלאי סימטרי בשתי הרפידות. גם בין שתיהן, וגם שהן מתבלות בצורה ישרה. כל קומבינציה אחרת מעידה על בעיה בקליפר ומצריכה פתיחה/ניקוי/שיפוץ - תלוי במקרה.

אפשרות נוספת היא נוזל בלמים שעבר זמנו. מתי הוחלף פעם אחרונה? אם אתה לא זוכר תסתכל על הצבע שלו. הוא צריך להיות שקוף ובהיר. על עכירות או צבע אפרפר מחייבת החלפתו. לא סיפור.

דבר אחרון הוא הדיסק. בדוק שהוא מעל לעובי המינימלי - כתוב על הדופן שלו סמוך למרכזו. בלתי אפשרי למדידה אם אין לך קליבר - במוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה פעמים התיאור שאתה מתאר הוא סוביקטיבי ונובע מכיוון גובה לקוי של הדוושה.

יכול להיות שהדוושה ספגה מכה, או "טיפול" במוסך בו שינו את גובה הדוושה - וודא שהדוושה אכן ישרה וגובהה נוח להפעלה.

אם התשובה היא לא (גובה לקוי) - ניתן לכוון את גובה הדוושה (ראה ספר האופנוע) או ליישר את הדוושה

ולאזרח:

אתה אומר שזה יכול לנבוע מעובי רפידות או דיסק, אבל אם הבנתי נכון את המאמר בפג"ז הרי שהרפידות אמורות להיות תמיד צמודות לדיסק כך שהבלימה מתחילה מיידית. וכל שחיקה של הרפידות מפוצית ע"י נוזל שנשאב מהמאגר לתוך הצנרת.

אפשר לדעת איפה אני טועה?

פייזר 1000:

2000-5000 סל"ד : :lol:

5000-7000 סל"ד : :hihi:

7000 - 12,000 סל"ד: :shock2:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיוטי - זה יכול לקרות משחיקה לא אחידה של הרפידות (ואז יש הבדל בלחץ שמפעילות 2 הרפידות יחדיו על הדיסק)

יכול להיות שהדוושה ספגה מכה, או "טיפול" במוסך בו שינו את גובה הדוושה - וודא שהדוושה אכן ישרה וגובהה נוח להפעלה.

אם התשובה היא לא (גובה לקוי) - ניתן לכוון את גובה הדוושה (ראה ספר האופנוע) או ליישר את הדוושה

ולאזרח:

אתה אומר שזה יכול לנבוע מעובי רפידות או דיסק, אבל אם הבנתי נכון את המאמר בפג"ז הרי שהרפידות אמורות להיות תמיד צמודות לדיסק כך שהבלימה מתחילה מיידית. וכל שחיקה של הרפידות מפוצית ע"י נוזל שנשאב מהמאגר לתוך הצנרת.

אפשר לדעת איפה אני טועה?

הכרובלוג

מחירון אופנועים

מנהל תחום אופנועי הכביש בקבוצת "עופר-אבניר" - המותגים: Suzuki, Aprilia, Moto Guzzi, Husqvarna

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיוטי - זה יכול לקרות משחיקה לא אחידה של הרפידות (ואז יש הבדל בלחץ שמפעילות 2 הרפידות יחדיו על הדיסק)

ולאזרח:

אפשר לדעת איפה אני טועה?

או.קי, אבל זה יכול להסביר בלימה חלשה (לא כל שטח הרפידה מנוצל) ולא "עבודה על ריק" כמו שהבחור מתאר.

חוצמזה במקרה שאתה מתאר, האם החלקים של הרפידות שכן לוחצים על הדיסק לא יישחקו ויותאמו מחדש באופן טבעי?

ואני באמת מנסה להבין ולא סתם מתחכם אם מישהו תוהה...

פייזר 1000:

2000-5000 סל"ד : :lol:

5000-7000 סל"ד : :hihi:

7000 - 12,000 סל"ד: :shock2:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם הרפידות לא שחוקות בצורה אחידה, ז"א רפידה אחת עם הרבה בשר ואחת עם מעט (מה שמצביע על תקלה מסויימת) או שהן שחוקות באלכסון על ציר האורך, הרפידות עדיין יושבות צמוד לדיסק. אם לא כל שטח הרפידה נוגע בדיסק סימן שצריך להחליף בדחיפות את הדיסק או לבדוק מה הגורם לבעיה.

יכול להיות שאין מספיק נוזל במאגר הרזרוי. שחיקת הרפידות יחד עם שחיקת הדיסק, גורמת לירידת מפלס נוזל הבלם בצורה משמעותית. כמובן יכולות להיות בועות אויר כמו שהאזרח ציין.

יכול מאוד להיות שגובה הדוושה לא נכון. במצבים קיצוניים נוצר שטח מת מתחילת הלחיצה עד לתחילת פעולת הדחיסה של הבוכנה.

במקרה שרפידה אחת שחוקה הרבה יותר מהשניה זאת אומרת שבקליפר צף הקליפר תפוס. הפיתרון הוא פירוק הקליפר, פירוקו לשני החלקים, ניקוי הצירים הצפים וגרוזם בגריז נחושת.

בסופו של דבר, יש לנו ארץ קטנה - אי אפשר לטעות בגדול.

דני פרמוצ'נקו - דבריו הוצאו מהקשרם (י.ב.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודקים הכרוב ו-dmx. אמנם הרפידה שומרת על מרחק אפסי וצמוד לדיסק, אבל שחיקה לא אחידה תגרום לכך שהמרחק יגדל ואז ידרש מהלך גדול יותר של הדוושה כדי לגרום להצמדה.

אם תיקח רפידה ישנה ותסתכל מקרוב, תראה -בעיקר בשוליים - מעין ה"תרוממות" של

הקצוות ("גראדים"), כאילו הקצוות לא חלקים ובולטים לכיוון הדיסק. הקצוות האלה מרחיקים את הרפידה מצד אחד, אבל מצד שני לא מפעיל מספיק כוח חיכוך לבלימה. נידרשת לחיצה משמעותית יותר כדי לקרב את פני הרפידה (השקועים כביכול) לדיסק.

מסיבה זו, פירוק וליטוש עדין עם בד שמיר מוריד את הקצוות ומייד מורגש שיפור במידת הלחיצה שנידרשת כדי להפעיל את הבלימה.

ניתן כמובן גם להחליף את הצינורות בילום בצינורות שזורי פלדה שמשפרים את הרגש עוד יותר, אבל זה מיותר בבלם אחורי. מומלץ מאד בקדמי, אגב.

ולאזרח:

אפשר לדעת איפה אני טועה?

או.קי, אבל זה יכול להסביר בלימה חלשה (לא כל שטח הרפידה מנוצל) ולא "עבודה על ריק" כמו שהבחור מתאר.

חוצמזה במקרה שאתה מתאר, האם החלקים של הרפידות שכן לוחצים על הדיסק לא יישחקו ויותאמו מחדש באופן טבעי?

ואני באמת מנסה להבין ולא סתם מתחכם אם מישהו תוהה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שאני מגיע לנקודת הבלימה הבלימה חדה ועניינית ומבוקרת אין לי בעיה לבלום ואף לנעול גלגל - הבעיה היא בנקודה שבה מתחילה הבלימה עצמה שהיא רחוקה יחסית מנקודת ההתחלה של הרגלית.

הרגלית לא עקומה, לא עברה התעללות ובנוסף לפני כשבוע תוקן תקר בצמיג האחורי כך שהגלגל ירד וחזר - הרפידות בנות כשלושה חודשים והתופעה קיימת כבר זמן מה (עוד לפני התקר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הג'אנט לא מאוזן..אז נוצרות תנודות לצדדים?

ואם כן..האם זה יכול לגרום לעובי שונה ברפידות (ביגלל התנודות) ?

הנשיא...מגשש באפלה...

ראש הממשלה: " לא נשחרר בוטנים עם מלח על הידיים!!!" :onfire::screwy:

"חכה לי רק רגע," היא אמרה בקול גדול, "אני בהריון" בואינג! התערבות על מתנדבת התפתחה לכלל אסון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת נוזל בלמים. אם עדין קורה או מחמיר - בדיקה יסודית של הקליפר והמערכת כולה.

ברגע שאני מגיע לנקודת הבלימה הבלימה חדה ועניינית ומבוקרת אין לי בעיה לבלום ואף לנעול גלגל - הבעיה היא בנקודה שבה מתחילה הבלימה עצמה שהיא רחוקה יחסית מנקודת ההתחלה של הרגלית.

הרגלית לא עקומה, לא עברה התעללות ובנוסף לפני כשבוע תוקן תקר בצמיג האחורי כך שהגלגל ירד וחזר - הרפידות בנות כשלושה חודשים והתופעה קיימת כבר זמן מה (עוד לפני התקר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'אנט ישר, דיסק תקין ללא שחיקה אסימטרית עובי תקין על פי ספר היצרן, רפידות בנות כ-3 חודשים, רגש טוב מרגע תחילת הבלימה - נראה לי רק כוונון של מהלך הרגלית, אם אפשרי.

אני אבדוק היום בספר איך ואם ניתן לבצע זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'אנט ישר, דיסק תקין ללא שחיקה אסימטרית עובי תקין על פי ספר היצרן, רפידות בנות כ-3 חודשים, רגש טוב מרגע תחילת הבלימה - נראה לי רק כוונון של מהלך הרגלית, אם אפשרי.

בקיצר..תיבדוק אולי יש לך אויר במערכת....

ראש הממשלה: " לא נשחרר בוטנים עם מלח על הידיים!!!" :onfire::screwy:

"חכה לי רק רגע," היא אמרה בקול גדול, "אני בהריון" בואינג! התערבות על מתנדבת התפתחה לכלל אסון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה אויר במערכת זה היה משפיע גם על הבלימה בקדמי לא?

או שמדובר בשתי מערכות נפרדות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חס וחלילה :shock:

שתי מערכות נפרדות לגמרי.

אם היה אויר במערכת זה היה משפיע גם על הבלימה בקדמי לא?

או שמדובר בשתי מערכות נפרדות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על זה הייתי מהמר.

ישנו בורג כיוון לגובה הרגלית שנמצא בכניסה למשאבה. תסגור אותו כך שגובה הרגלית (ברגל) ירד.

דבר זה יוריד לך את גובה המהלך "המת", אך הרגלית תהיה נמוכה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7419 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...