Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ידני בעל הנעה אחורית ומנוע חזק יחסית...

pskicker
שימו לב! השרשור הזה בן 5706 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעניין איזה רכבים בעלי הנתונים שציינתי אפשר למצוא בארץ היפאנומטיות ...

אני מדבר על רכבים ישנים במחיר עד 20K, מה שמוציא מהתמונה בימרים ומכוניות "ספורט" למינהם

שדורשים אליהם מחירים לא שפויים באליל ,30K וצפונה על רכבים בני 20+ שבטוח יתפרקו אחרי נסיעה מאומצת\ארוכה אחת, למה מי מת ?!

השרשור לא בא לדון במצב השוק ונכון שכל אחד יכול לדרוש כמה שבא לו.

מעניין אותי איזה אופציות קיימות היום במחירים האלו ?

What's the first rule when into a man's car ?

RESPECT a man's car the man RESPECT you !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרצדס שנות ה80'.

230/280/200/240 כולם הנעה אחורית ויש להם מספיק כוח אם המנוע במצב טוב.

למשל אתה יכול להשתיל על 190 מנוע של 230 או על 230 את ה280 ואתה יכול להרים חתיכת פרוייקט כי יש להם פוטנציאל.

"זול וזוגלובק - שניהם מתחילים בזין, ובשניהם תקבל נקניקיה"

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלפא 75 מכונית עם הנעה אחורית וגיר אחורי - קונפיגוראצייה יוצאת דופן במובני אחיזה וחלוקת משקל.

מנועים מעולים, חזקים ומשכללים לתקופתם.

אלפא 75 באה בארץ עם מנועים 1.6, 1.8 ו-2.0 עם הזקרה או שני קרבורטורים. לדגם 2TS מקורי דפרנציאל אחורי מוגבל החלקה, רכב נדיר מאוד בארץ. 1.6 ו-1.8 חלשים מ-2 ליטר משמעותית, אבל גם חזקים למדי יחסית למכוניות אחרות בנפחים כאלו לתקופתם.

יש גם בימרים E30, בגירסאות 1.6 ו-1.8 נכנסים בתקיב, אם כי כמו שציינת מכוניות לא צעירות.

מבחינת הנעה אחורית קיימים גם טנדרים.:shock: אבל יש חברה שאוהבים לשפר אותם. בד"כ מדובר על גיר חזק עם יחסי העברה קצרים, תוסיף לו קצת כוח וייסע כמו שצריך.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם נמשיך קצת לגבי ה-75:

היות וכמעט רכשתי כזאת, הספקתי לעשות מחקר קטן על הדגם הזה, אז שים לב לנקודות הבאות:

1. כפי שהמגיב מעלי ציין, ה-TS המקוריות הקיימות בארץ בודדות ביותר. כמו"כ, ידוע לי על מילאנו אחת (מנוע V6 3.0L) שחורה ומדהימה, שככל הידוע לי בעליה מחזיק אותה באדיקות, למרות שקיבל הצעות נדיבות מאוד תמורתה (אני לא מאשים אותו. אם הייתי במקומו, סביר שהייתי נוהג בדיוק כך).
  2. ניתן להשיג 75 "רגילה" במחירים נמוכים למדי, אולם קח בחשבון שמדובר ברכב שחלקי הקוסמטיקה שלו כלל אינו זולים, וכן שלא כל המוסכים יודעים/רוצים להתעסק איתו. בנוסף, איזה אקזמפלר שלא תמצא, ידרוש השקעה של כמה אלפי שקלים בבולמי זעזועים, בוקסות וכדומה.
  3. 75 "מיוחדת" (כפי שהוגדר בסעיף 1) ככה"נ תסחר במחיר גבוה משמעותית מאחת "רגילה". בהיותן בודדות בארץ, כח המיקוח שלך כקונה נמוך יחסית. יחד עם זאת, אתה מקבל אחלה של רכב עם כל מיני הפתעות מעניינות (LSD, מערכת בלימה משופרת עם אפשרות להחליף את הקאליפרים הקדמיים לקאליפרים מאלומיניום, רמת גימור גבוהה ועוד). בכנות: אם היתה אחת כזאת מוצעת כיום למכירה, יתכן והייתי שוקל ברצינות לרכוש אותה.
  4. רבות מה"רגילות" עברו הסבה למנוע TS (הספק: 148 כ"ס). אין ספק שמדובר בשינוי מבורך, אולם עדיין לא מדובר באחת מקורית (שבאה עם כל ההפתעות מהסעיף הקודם).
  5. נקודה רגישה בדגם הזה היא הקופלונגים. היות והדרייב שאפט יוצא ישירות מהמנוע, הוא מסתובב במהירות גבוהה יחסית, ולכן בדגם הזה אין צלבים, כמקובל בהנעות אחוריות. הקופלונגים, בהיותם עשויים מגומי, נוטים להתבלות (במיוחד הקדמי, שסופג ישירות את עוצמת המנוע), והחלפתם תעלה כ-1,500 ש"ח (יתכן וניתן גם לעשות זאת בפחות כסף). שים לב שנסיעה עם קופלונגים גמורים (ניתן לזהות זאת ע"י הרעשים הבוקעים מהם) היא מסוכנת!
  6. (נכון כמעט לכל רכב: ) 75 שתוחזקה כראוי לא תתפרק אחרי נסיעה מאומצת אחת, וגם לא אחרי נסיעה נוספת שכזאת. בסה"כ מדובר בדגם מוצלח יחסית, שבאופן מפתיע גם לא סבל מחלודה כשאר הדגמים בני זמנו. במבחנים השוואתיים מול סידרה 3 של BMW ה-75 יצאה כשידה על העליונה!

אם תחליט שזה הכיוון שלך ושאתה מעוניין ברכב הזה, אשמח להרחיב עוד ככל שאוכל.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפנית, אבל בלי הרבה כח, דייהטסו שרמנט

תוכל לרכוש גם שבי נובה או אולדסמוביל אומגה משנת ה-70 ולהחליף להם לגיר רגיל (נמכרו בארה"ב גם עם גיר רגיל) או שבי מונזה/אולדס סטארפייר.

נראה לי שתוכל לעשות פרוייקט דומה לוולבו 240 ששווקה ברחבי העולם גם עם גיר רגיל וגם עם וולבו 740/760 ואחרונה קורטינה

Volvo 960 3.0 24V 1996

Volvo 940 GLE 2.0 Turbo 1997

Volvo 940 GLE 2.3 1995

Oldsmobile Cutlass Supreme Brougham 5.0L V8 1982

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פג'ו 505 מסוף שנות ה 80. בודדות הגיעו עם מנועים חזקים (דגמי GTI) וגיר ידני. מן הסתם אפשר להחליף אוטומטי בידני.

דגמי סוברו 4x4 ישנים למיניהם (סטיישן וטנדר בעיקר) עם הנעה קדמית מנותקת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דגמי סוברו 4x4 ישנים למיניהם (סטיישן וטנדר בעיקר) עם הנעה קדמית מנותקת...

אי אפשר לנתק את ההנעה הקדמית, זה סטנדרטי , השילוב הוא של הגלגלים האחוריים, אלא אם כן עושים קומבינות.

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה לכל המשתתפים :)

לגבי ה75 נתקלתי רק בדגמי ה1.6 1.8 הפשוטים ביותר ... על הדגמים המשופרים\הנדירים דורשים 30K+ ,כולל השחורה המדוברת עליה דורשו בזמנו הרבה יותר :) כנ"ל הספיידר\GTV , הייתה פעם אלפא 90 ביד2 אבל רק לפירוק.

אמריקאיות\וולוו לא באות בחשבון בגלל הגיר האוטומטי ,אני הרי מעוניין ברכב זול ולא בפרוייקט שיפורים והחלפת גיר לרגיל זה חתיכת סיפור...

והאסקורט ... אך האסקורט.. כבר תקופה ארוכה אני מחפש אחת שתי דלתות במצב נסיעה בינתיים ללא הצלחה :(

What's the first rule when into a man's car ?

RESPECT a man's car the man RESPECT you !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פג'ו 505 מסוף שנות ה 80.

ברוך שובך.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה לכל המשתתפים :)

לגבי ה75 נתקלתי רק בדגמי ה1.6 1.8 הפשוטים ביותר ... על הדגמים המשופרים\הנדירים דורשים 30K+ ,כולל השחורה המדוברת עליה דורשו בזמנו הרבה יותר :) כנ"ל הספיידר\GTV , הייתה פעם אלפא 90 ביד2 אבל רק לפירוק.

אמריקאיות\וולוו לא באות בחשבון בגלל הגיר האוטומטי ,אני הרי מעוניין ברכב זול ולא בפרוייקט שיפורים והחלפת גיר לרגיל זה חתיכת סיפור...

והאסקורט ... אך האסקורט.. כבר תקופה ארוכה אני מחפש אחת שתי דלתות במצב נסיעה בינתיים ללא הצלחה :(

אז כדאי שתתחיל לפתוח גם קצת את העיניים כי יש אחת למכירה ביד 2 ב-6K ש"ח שזה מחיר הוגן ביחס לתיאור מצב הרכב ע"י הבעלים.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ה75 נתקלתי רק בדגמי ה1.6 1.8 הפשוטים ביותר ...

רק למען הסדר הטוב, גם ה-1.8 לא בדיוק חלש.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבת אולי על BWM 316 עד שנות ה-90~ תוכל למצוא אחת ידנית וכולן הנעה אחורית, יפה מאובזרת (אפילו עור וכד') ב 10K בערך.

אך לדעתי ולפי מקורות המידע שלי הן יקרות לאזחקה אך מאוד אמינות, והופתעתי לשמוע שגם בשנים האלו הם לא זוללות דלק!

בהצלחה

1: גולף 1992 1.6 ידני > 2: רנו 1996 1.4 ידני > 3: קורסה 1996 1.4 אוט', חזקה > 4: שרייד, 93 אוט' זללנית 1:8 > 5: סיריון 2011, משעממת > 6: קורסה 2011, עצלנית, נוחה, לא חסכונית במיוחד, הרבה יותר אוטו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5706 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...