Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כללי - קרבורטור מול הזרקה ישנה, מה עדיף?

ferez
שימו לב! השרשור הזה בן 5732 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוקיי,

עוד סוגיה שמעניינת אותי במיוחד היא כדלקמן:

לפי מה שהבנתי בשנת 94' רוב יצרני הרכב עברו לייצר רכבים עם מערכות הזנת דלק ממוחשבת במקום הקרבורטור הפשוט והוותיק.

נגיד ואני על תקציב מוגבל ואני יכול להרשות לעצמי רק רכבים משנת 93-94 שלצורך העניין אין ביניהם הרבה הבדל חוץ משיטת הזנת הדלק (93-קרב', 94-הזרקה).

מבחינת אמינות, האם עדיף לקנות את הרכב עם הקרבורטור או את זה עם ההזרקה?

שיקולים: קרבורטור הוא רכיב מכני אמין ופשוט יחסית ללא חיישנים מיותרים וע"י טיפול אחד גדול (שיפוץ קרב') אתה מסדר אותו כך שיחזיק לאורך הרבה זמן.

הזרקה אני לא מכיר מקרוב אבל זה נראה לי כמו מערכת הרבה יותר מסובכת עם חיישנים ומחשב, ועוד בהתחשב בזה שזאת השנה הראשונה (94) שלה כל העסק נראה לי לא אמין בעליל.

שאלה קצת מוזרה, אבל הרבה זמן היא מעסיקה אותי - אם לדבוק (עקב התקציב הדל) בקרבורטור או "להשתדרג" לרכב עם הזרקה בעתיד הלא רחוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיקול לא כ"כ נכון, ברכבים אירופאים עברו בשנים האלה להזרקה עקב מגבלות זיהום אויר אולם המערכת עצמה אינה פטנט חדש, ברכבים אמריקאים מאמצע שנות ה80 כבר קיימת הזרקה רב נקודתית ממוחשבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקרבורטור יש יותר תקלות "אנלוגיות" - בעיה מתחילה בקטן, מחמירה ומחמירה על ידי צריכת דלק שנהיית גרועה, רעשים, עשן, התנעה קשה וכו' עד שהאוטו בסוף לא זז, אבל לאחר מיליון סימני אזהרה שקיבלת.

בהזרקה ומחשבים התקלות יותר "דיגיטליות" - או עובד פיקס, או לא עובד בכלל והאוטו לא זז.

כמובן שזו הכללה גסה, אבל רכב עם קרבורטור סביר להניח שיסע פחות טוב, אבל יסע רוב הזמן. רכב מוזרק יסע הרבה יותר טוב ויותר חסכוני, אבל אם יש תקלה הוא נעמד.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל בגדול מערכות הזרקה ישנות נחשבות אמינות? יש נקודות תורפה כלשהן?

מפחיד אותי שיתקלקל איזה חיישן ואז צריך להוציא עליו הון, לעומת קרבורטור שאתה שולח לשיפוץ ב-400 שקל ופתרת את כל הבעיות (התרגלתי לרכב ישן בלי מחשבים ותיחכומים, מה שגם נותן מקום ליצירתיות ואילתורים :)).

בוא ננסח את כל זה אחרת, בעיקר משיקולים תקציביים לגבי תיקונים, האם כדאי לי לוותר על התקדמות של שנה-שנתיים בשנתון בגלל שיש לרכב ה"חדש" יותר מערכת הזרקה ולא קרבורטור פשוט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכות הזרקה של רכבים ישנים בלי בעיות מיוחדות עברות את 300,000ק"מ. יש הרבה מאוד רכבים אירופיים מאמצע שנות ה-80 וצפונה שהיו מצויידים במערכת הזרקה רב נקודתית ממוחשבת. קח לדוגמא אלפות, בימרים, מרינים וכד'.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרנו שלי שנת 94 מוזרקת,כשנה ו4 חודשים שאצלי,ו 20,000 קילומטר,ללא בעיות מהצד של ההזרקה.ולפי הטיפולים של היד הקודמת,(אני יד שנייה) לא היה שום טיפול שכלל נגיע בהזרקה מאז שהרכב יצא מהמפעל.

If you're a DJ, whether you're a local DJ or a superstar, if you pull a crowd and you give people a great night with your music then you're #1 anyway. Armin van Buuren

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא ננסח את כל זה אחרת, בעיקר משיקולים תקציביים לגבי תיקונים, האם כדאי לי לוותר על התקדמות של שנה-שנתיים בשנתון בגלל שיש לרכב ה"חדש" יותר מערכת הזרקה ולא קרבורטור פשוט?

אני לא חושב שזה צריך להיות השיקול העיקרי שלך.

בסך הכל רוב מערכות ההזרקה, וגם אלו שהגיעו בשנים 94-95, אמינות למדי ולא דורשות החלפה תדירה של חיישנים במאות שקלים.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעייה יחידה על מערכות הזרקה ממוחשבת זה חיישנים בכלל לא זולים שיום אחד נותנים את נשמתם לבורא.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזה אני מפחד :shock: חוץ מחיישנים, איזה תקלות אופייניות יש למערכות הזרקה?

ואם מישהו יכול להסביר על קצה המזלג מה ההבדל בין חד-נקודתי לרב נקודתי בכללי ומבחינת אמינות אני אשמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לפני סוף עידן הקרבורטור, התחילו להופיע קרבורטורים מסובכים, מחושמלים, ויקרים. דוגמא קלאיסית - ניסאן סאני מודל 1993. את הקרבורטורים האלו קשה ויקר לתקן, כך שזה תלוי ברכב.

בשנת 1994 נכנסו בארץ תקנות, שלא מאפשרות יותר למכור מכוניות עם קרבורטור. קרבורטור לא יכול לעמוד ב 0.5% פליטת CO בסרק.

באירופה דגמים מוזרקים התחילו להופיע בשנות ה 80, גם במכוניות זולות כמו גולף, אופל קדט, פיאט אונו, ואחרות. ניתן היה במרבית השווקים לבחור בין הזרקה לקרבורטור, וההזרקה עלתה יותר יקר.

אם הכוונה היא למכוניות קטנות ובסיסיות, כמו פיאט אונו או פיזו' 205, אז לדעתי עדיף חד משמעית קרבורטור.

במכונית עם הזרקה ישנם עוד מרכיבים יקרים, כמו ממיר קטליטי (בערך 1000 ש"ח), משאבת דלק חשמלית במיכל, מחשב ניהול מנוע, חיישן למבדא וכ'. כל אלו עולים מאות עד אלפי שקלים.

במכונית עם קרבורטור אין אף אחד מהנ"ל, ולדעתי, כשמדובר במכונית בסדר גודל מחיר של 5000-7000 ש"ח, קרבורטור עדיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם מישהו יכול להסביר על קצה המזלג מה ההבדל בין חד-נקודתי לרב נקודתי בכללי ומבחינת אמינות אני אשמח.

חד נקודתי - מזרק/ים (לרוב 1-2) היושבים במיקום הקרב' ומזריקים לכל הצילינדרים דרך סעפת היניקה.

רב נקודתי - מזרק לכל צילינדר, במודרניות יותר בהזרקה ישירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד לא הוחלט על מכונית לגמרי כי יש עוד המון זמן עד שאני אקנה אם בכלל (וגם הייתי מפרסם את זה ב"ייעוץ ורכישה" אם הייתי יודע), אבל אני מתחיל לפזול לכיוון סיטרואן AX - למישהו יש הערה ספציפית לגבי הזנת הדלק בו?

כי אם זה יהיה AX, יהיה לי בערץ תקציב לשנת 96,97.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתחיל לפזול לכיוון סיטרואן AX - למישהו יש הערה ספציפית לגבי הזנת הדלק בו?

דווקא AX? המערכת החד-נקודתית שהגיעה בפיג'ו-סיטרואן בשנים האלו היא לא מציאה גדולה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לפני סוף עידן הקרבורטור, התחילו להופיע קרבורטורים מסובכים, מחושמלים, ויקרים. דוגמא קלאיסית - ניסאן סאני מודל 1993. את הקרבורטורים האלו קשה ויקר לתקן, כך שזה תלוי ברכב.

בשנת 1994 נכנסו בארץ תקנות, שלא מאפשרות יותר למכור מכוניות עם קרבורטור. קרבורטור לא יכול לעמוד ב 0.5% פליטת CO בסרק.

באירופה דגמים מוזרקים התחילו להופיע בשנות ה 80, גם במכוניות זולות כמו גולף, אופל קדט, פיאט אונו, ואחרות. ניתן היה במרבית השווקים לבחור בין הזרקה לקרבורטור, וההזרקה עלתה יותר יקר.

אם הכוונה היא למכוניות קטנות ובסיסיות, כמו פיאט אונו או פיזו' 205, אז לדעתי עדיף חד משמעית קרבורטור.

במכונית עם קרבורטור אין אף אחד מהנ"ל, ולדעתי, כשמדובר במכונית בסדר גודל מחיר של 5000-7000 ש"ח, קרבורטור עדיף.

לא מדוייק.

החל משנת 94' חלה חובת התקנת ממיר קטליטי, ורוב המכוניות שצויידו בו היו מוזרקות.

אבל היו גם מכוניות שצויידו בבמיר קטליטי בשילוב עם מאייד - סקודה פייבוריט, איסוזו איפון, מאזדה 323, סוזוקי מרוטי 800 ועוד.

משנת 95' חלה חובת התקנת ממיר קטליטי גם ברכבים מיסחריים.

ההזרקה החד נקודתית ניבחרה ע"י היצרנים משיקולי עלות בלבד, מאחר והיתה זולה יותר מהזרקה רב - נקודתית.

ככלל, מכונית בעלת מאייד מגיבה טוב ונעים יותר ממכונית בעלת הזרקה חד נקודתית - תגובת הדוושה עדיפה ואפילו הצליל נעים יותר.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5732 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...