Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה absolute pressure sensor ?

taotao161
שימו לב! השרשור הזה בן 5696 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם , אני לקראת ישור קו עם האוטו, שכולל החלפת רצועת טימינג+טיפול 10.

מבדיקה שערכתי במוסך ולאחר מכן עיון בספר הרכב,

הגעתי למסקנה כי יש לי בעיה בחיישן שנקרא

absolute pressure sensor

לפי הספר החיישן הנ"ל מתחבר בעזרת צינור גומי דק לבקר שנקרא

evaporation control system socket

לפי הבנתי זה איזה משהו שאחראי על האוויר, לא סגור על זה.

הבעיה היא שהאוטו מונע יש רעש של בריחת אוויר מאותו חיישן, הצינור מהמנוע לחיישן נבדק.

מלבד תופעה של קירטוע למספר שניות בעמידה, אין שום דבר אחר.

אבל אני מעוניין לחקור את הדבר ובמידת הצורך להחליף.

הרכב הוא פיאט בראבה 96 מנוע 1.6 V16.

תודה לעוזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני לא מכיר את הרכב שלך אבל לפי התיאור שלך מדובר בבקר שאחראי על אוורור מיכל הדלק מאדי דלק, והחיישן מודד את לחץ האוויר/גזים. לפי התיאור שלך וממה שאני מבין החיישן הזה פרוץ וגורם לחדירת אוויר לא מבוקרת לסעפת היניקה. נסה לינוק עם הפה ישירות מהחיישן ולראות אם הוא אטום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי אומר שזה ה-MAP, חיישן כמות האויר.

(Manifold Absolute Pressure)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שציינתי, אני לא מכיר את הרכב, אבל לא ברור לי אם אתם, רוברט ודוד, כן מכירים את הרכב ויודעים שאכן מדובר בחיישן הMAP ולכן מגיבים בנחרצות.

בד"כ חיישן הMAP מחובר בצינורית לסעפת היניקה, וזה לא מה שמתואר כאן. בנוסף, אתם מודעים לכך שבהרבה רכבים יש עוד חיישנים שמודדים לחץ אוויר אבסולוטי חוץ מחיישן הMAP? כן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן שלום , אני שמח שנכנסת "לדיון" , מעניין אותי מי עוד מודד וזקוק ללחץ המוחלט ? , תן לנו ללמוד ממך עוד דבר מה.

(MANO+BARO=ABS )

איש באר שבע שמאוד אוהב אותכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פניו אכן נראה כ: MAP .

manifuld absolute pressure

צריך קוד תקלה, ולבדוק לפי הקוד ספציפית. מקום החיבור של הצינורית מחייב בדיקה שאכן מדובר בזה, למרות שעל פניו, נראה שמדובר בזה.

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיישן שממוקם בד"כ במחשב המנוע עצמו ומודד את הלחץ הברומטרי, ע"מ לפצות בדלק על שינויי לחץ באטמוספרה.

חיישן שממוקם אחרי מסנן האוויר ומודד את הלחץ ע"מ לזהות מסנן אוויר סתום.

חיישן שממוקם במכסה השסתומים או בעוקת המנוע ומודד את הלחץ כדי לזהות מצב של רינג/בוכנה שבורים.

לפי מה שהשואל כתב כאן, ופה אני באמת לא מכיר את המערכת ברכב שלו, יתכן שיש חיישן שמודד את הלחץ במיכל הדלק.

יש עוד הרבה חיישני לחץ אוויר למערכות אחרות ברכב חוץ ממחשב המנוע אבל זה כבר מתחיל להאריך את הרשימה יותר מדי :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

... מעיין מה יש לחנן לאמר בעניין "מי עוד זקוק לנתוני לחץ מוחלט".

אני לא מבין מדוע אתה בוחר בסוג של עימות/וויכוח/מי יותר צודק/מי יותר חכם/ מי יותר קולע וכו.

למה הגישה הזו: "מעניין מה יש לו לומר?"

אמרת את דעתך, אחלה, אמר את דעתו, אחלה, יש לך שאלות ו/או השגות, ניתן לבחור בנימה חברית , לשאול ספציפית, ולא באופן הזה של "מאיפה הבאת את היציאה הזו..".

דני

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני, לדעתי מדובר בסה"כ בניסוח שונה מהרגיל. אני לא חושב שדוד התכוון לכתוב בנימה שלילית, ובוודאי לא לקחתי את זה בצורה שלילית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני היקר , אתה לא יודע כמה טוב לשמוע עוד דעה ועוד זווית של ראייה , הכל נעשה ברוח טובה ובהומור, את חנן אני מוקיר ומעריך כמקצוען, הרבה פעמים הוא תיקן אותי ולמדתי ממנו.

דני, לא צריך להצית אש כי פה אין חומר דליק כלל , יש לנו הערכה הדדית.

כנראה חנן לא שם לב למילה לחץ מוחלט , הוא כתב על חיישן לחץ ברומטרי למחשב ניהול מנוע וחיישן לחץ מנומטרי במיכל הדלק.

דני, זה מה שעושה את המקצוע שלנו מעניין ! , לא הכל לשם עימות אלא להפרייה הדדית.

איש באר שבע שמאוד אוהב אותכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב הבנתי, החיישן במחשב המנוע שבודק את הלחץ הברומטרי, נותן נתון של לחץ אבסולוטי, כי אין שם לחץ מנומטרי למדוד ולפי הנוסחא שאתה בעצמך הבאת, דוד, במקרה כזה הלחץ הברומטרי הוא הלחץ האבסולוטי.

כנ"ל לגבי חיישן לחץ עוקה. הנתון שמתקבל הוא בלחצים אבסולוטיים ולא בלחצים יחסיים ללחץ הברומטרי.

לגבי חיישן של לחץ מיכל, אם אכן בזה מדובר, אני לא יודע בדיוק באיזו צורה הוא מודד לחץ, ולכן אני לא יכול להתבטא בנושא. רק אזכיר שהשואל דיבר על ABSOLUTE PRESSURE SENSOR, ולא על MANIFOLD ABSOLUTE PRESSURE SENSOR.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחץ ברומטרי, איננו הלחץ בסעפת היניקה, אלא "לחץ" חיצוני של הסביבה.

לחץ הברומטרי נמוך ככל שמטפסים לגובה, כך למשל הלחץ בים המלח גבוה מהלחץ בירושלים, מרחק נסיעה קצר.

לדיוק בכמות התערובת המגיעה לתא השריפה, צריך נתון נוסף, הלא הוא נתון הלחץ הברומטרי, במקומות הגבוהים יש פחות חמצן, ועל כן, כמות הדלק המוזרקת למנוע, אמורה להתחשב בנתון מהותי זה.

מכיוון (ולא במקרה) שנתתי את דוגמת ים המלח, בעבר הרחוק, עת החלו הרכבים להיות מצויידים בניהול מנוע, וכדי להתגבר על כשלים במצבים קיצוניים, היו יצרנים מסויימים (ולקופצים, לא, אינני זוכר מיהם, אך בוודאות ידוע לי שבוצעו כאלה) ואשר ביצעו בדיקות ועדכונים לתוכנות, באיזור ים המלח.

אני מאמין שבחיבור סקנר לרכב המדובר , בקריאת נתונים, ניתן לראות לחץ סעפת יניקה MAP , ולחץ ברומטרי בנוסף, הנתון הוא מהותי.

דני

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחץ ברומטרי, איננו הלחץ בסעפת היניקה, אלא "לחץ" חיצוני של הסביבה.

לא ראיתי שמישהו טען את זה. כן ראיתי טענה שהלחץ הברומטרי הנמדד במחשב שווה ללחץ אבסולוטי (לא בסעפת, אלא בסביבת המחשב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5696 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...