Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאוכזב מאוד מרכישה של סקודה פאביה חדשה, מה ניתן לעשות?

redroze
שימו לב! השרשור הזה בן 5593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המקרה הוא כזה, חברתי לחיים קנתה בהמלצתי את הסקודה פאביה החדשה (לאחר שעשינו הרבה סיבובים בסוכנויות) בגרסא הכי פשוטה עם מנוע 1600 וגיר אוטומט.

את הרכב קבלנו לפני שבועיים, מיד בנסיעה הביתה נשמע קול טרטור בעמידה. חזרנו לסוכנות והבחור שמסר לנו את הרכב ישב בו ואישר שהרעש לא תקין.

קבענו תור למוסך לכמה ימים מאוחר יותר, חזרתי הביתה לפ"ת ולא נסעתי באוטו עד למועד התור במוסך.

עשיתי סיבוב עם המכונאי הראשי והוא אמר שלטענתו הרעש תקין. לאחר מכן סרבתי לקבל את הרכב ואז התחילו הצעקות. הושבתי את מנהל המוסך ביחד עם מנהל האולם תצוגה ברכב ובמקרה הרעש חזר והם אישרו שזה לא תקין (הרעש לא נשמע כל הזמן).

לאחר חצי שעה החזירו לי את הרכב, כאשר שאלתי את מנהל המוסך מה עשו הוא נתן לי תשובה חרטטנית "זה משהו קטן, זה כבל שנגע בבול ג'וינט של הבקליט", משהו שנשמע מפוצץ לאדם שלא מבין דבר במכוניות אבל מכיוון שאני מבין דבר או שתיים במכאניקה אני יודע שזה לא דבר אפשרי. לא רציתי להתחיל להתווכח איתו אז המשכתי לדרכי בתקווה שהעניין סודר.

לאחר כמה ימים שהרכב עמד בחניה מבלי לזוז נסעתי שוב על האוטו ואז התגלו 2 תקלות:

1) קרקושים מאזור המוט הילוכים.

2) סל"ד סרק לא קבוע (לפעמים בעצירות עומד על 750 סל"ד ולפעמים על 1000 סל"ד, הסל"ד לא משחק בזמן העמידה).

היום בקרתי במוסך שוב, עליתי שוב לסיבוב עם המכונאי הראשי והראתי לו את התקלות. לאחר שהוא הבין שאני מבין דבר או שתיים במכוניות הוא הסביר לי שבביקור האחרון שלי במוסך הם פירקו את כל האיזור של המוט הילוכים מכיוון שיש שם כבל שנגע באיזה פחית שעשה את הרעש.

לגבי התקלה של הסל"ד, עשו סריקת תקלות ואמרו שהמחשב בוחר באיזה סל"ד להעמיד את האוטו והוא לא פולט תקלות ולכן העניין תקין (למרות שאני טענתי שאני מוכן לקחת אותו לסיבוב ברכב מבחן שאני נסעתי בו להוכיח לו ששם לא הייתה את הבעיה הזו).

לגבי הקרקושים הוא אמר שהוא פירק והרכיב שוב ועכשיו הכל תקין.

בנסיעה הביתה הקרקושים חזרו ואני עדיין לא חושב שרכב חדש אמור לעמוד על 1000 סל"ד גם כאשר המאווררים עובדים ולרעוד ולקרקש בצורה מוחשית מאוד.

א) מה ניתן לעשות? מחר אני אפנה לשירות הלקוחות של סקודה, נראה מה הם יענו אבל אין לי הרבה ציפיות. הבוחן הראשי אמר לי במהלך הנסיעה "מה אתה חושב שקנית מרצדס שצריכה להיות שקטה לגמרי" זה מראה עד כמה הם סומכים על המותג שלהם. אני כתגובה אמרתי לו שאני לא שמעתי את הרעשים האלה ברכב שעשיתי עליו נסיעת מבחן ושהוצאתי כמה רכבים חדשים מהסוכנות ורעש כזה לא נשמע לי סביר, אם הייתי קונה רכב משומש הייתי מקבל את הרעשים האלה כי בטח פירקו בעבר משהו.

ב) האם יש פב בעלי סקודה אוטמטית שמוכנים לתת לי לבדוק האם הרעשים קיימים גם ברכב שלהם?

לסיכום, יש "לי" סקודה חדשה בחניה, עם פחות מ-100 ק"מ על השעון, שבועיים על הכביש, פעמיים ביקרה במוסך ואני ממש לא מרוצה.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 236
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תשלח מכתב מפורט כולל כל המסמכים והביקורים במוסך, כולל תיעוד מלא של כל התקלות שהמוסך מצא ברכב לסקודה העולמית (לא בארץ!).

במיוחד תציין את חוסר שביעות הרצון מהיחס של המוסך והיבואן (שגם אמרו לך "מה אתה חושב שקנית מרצדס שצריכה להיות שקטה לגמרי")

תוך כמה ימים תקבל מכתב התנצלות ופיצוי מהיבואן...

GOLF TDI

תמונות של הרכב

אם היה לי אוגר רוסי הייתי קורא לו איגור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרקושים מאיזור ידית ההילוכים אין אצלנו, אבל תופעת הסל"ד תקינה. קיימת גם ברומסטר של אימי וגם בעוד פאביה שאני מכיר, ששייכת לחבר פורום.

הרכב לא רועד אבל כלל וכלל.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לאשר את תופעת הסל"ד ברומסטר עם אותה מערכת הינע שקיימת בפאביה שלך. הסל"ד אכן נקבע ע"י המחשב והוא תלוי במספר פרמטרים כגון טמפרטורת המנוע, הפעלת מדחס המזגן ועוד.

קרקושים, לעומת זאת, אין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד, מומלץ שתברר אם מדובר בבעיה לפני שאתה רץ ומתלונן סתם.

סל"ד - תקין (חד וחלק).

ה"תופעה" קיימת גם בפביה שלי (1.6, ידנית) ומוכרת לי גם מהאיביזה האקסית (גם כן 1.6, ידנית).

רעש מנוע - כולם טוענים שהמנוע הנ"ל רועש מידי.

מניסיוני, הוא נשמע מעט יותר חזק מבאיביזה (מנוע דומה, גיר שונה במעט) - ואינו מרגיש בהגזמה (Caveman יסכים איתי - הרומסטר סקאוט של הוריו מצויידת במנוע הנ"ל).

ואגב, מנהיגה לא קצרה במיוחד בסוויפט חדשה של חבר - היא לא שקטה יותר (משמעותית) מהפביה.

קרקושים - שום דבר (הרכב שלי גמע 3000 ק"מ - מעל חודשיים אצלי).

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד, מומלץ שתברר אם מדובר בבעיה לפני שאתה רץ ומתלונן סתם.

סל"ד - תקין (חד וחלק).

ה"תופעה" קיימת גם בפביה שלי (1.6, ידנית) ומוכרת לי גם מהאיביזה האקסית (גם כן 1.6, ידנית).

רעש מנוע - כולם טוענים שהמנוע הנ"ל רועש מידי.

מניסיוני, הוא נשמע מעט יותר חזק מבאיביזה (מנוע דומה, גיר שונה במעט) - ואינו מרגיש בהגזמה (Caveman יסכים איתי - הרומסטר סקאוט של הוריו מצויידת במנוע הנ"ל).

ואגב, מנהיגה לא קצרה במיוחד בסוויפט חדשה של חבר - היא לא שקטה יותר (משמעותית) מהפביה.

קרקושים - שום דבר (הרכב שלי גמע 3000 ק"מ - מעל חודשיים אצלי).

אוראל, ההשוואה שלך היא בין גז עד הסוף בסוזוקי לבין גז חלקי בפאביה כאשר הרעש דומה (לפחות במכונית המבחן שאני לקחתי, שהבנתי ממך שזה בגלל שקרעו את הרכב).

מי שאוכל לבד, אוכל יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דור, ב-3000 סל"ד הן (פלוס מינוס) "מרעישות" אותו הדבר.

אני אדייק, לא דיברתי על הפאביה הידנית שלך (היא באמת שקטה יחסית), דיברתי על הפאביה האוטמטית שבדקתי בנסיעת מבחן והיא הייתה רועשת מאוד עם רגל קלה על הגז.

מי שאוכל לבד, אוכל יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דור, יתכן ובפביה המדוברת (SPORT, כתומה) ישנה בעיה כל שהיא.

אני נהגתי באדומה (Ambiente) והיא הייתה שקטה משמעותית מהכתומה (ה-SPORT המדוברת) שנסעתי בה בשלב מאוחר יותר.

אני גם נהגתי ברומסטר סקאוט (של Caveman) וגם היא שומרת על שקט (יחסי) - שלמען האמת, שקטה יותר מהפביה שלי (כל עוד היא בהילוך שישי [שאצלי מעט חסר] :-)).

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דור, יתכן ובפביה המדוברת (SPORT, כתומה) ישנה בעיה כל שהיא.

נכון, כי אני בגדול מאוד אהבתי את הסקודה הידנית (כמו שלך 1.6 ספורט) ולכן זה היה מוזר הרעש מהמנוע של הרכב (למרות שהוא היה אוטומט).

מי שאוכל לבד, אוכל יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד, תנסה לקחת את הרכב למוסך מורשה אחר.

אני למדתי על בשרי אילו הבדלים יש בין רמת המקצועיות של 2 מוסכים מורשים שונים!

רכב חדש מכל סגמנט שנמכר היום בסוכניות עם 100 ק"מ נסועה לא מקרקש. נקודה!!

קרקוש זה אומר כל רעש ונקישה שמקורם לא בפעולת המנוע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי, אין חברה "מושלמת", תמיד מפס הייצור יצאו כמה רכבים שהיו בהם פאשלות.

לי בבית יש את הסקודה פאביה שלי, וגם לאמא שלי יש את הפאביה 1.6 אבל אוטומטית. שנינו מרוצים מהרכבים, אין איתם שום בעיות.

מה שכן המנוע מרעיש בסלד גבוה, לאחר ההתנעה הסל"ד אינו קבוע, הוא משתנה תמיד. אני מכיר את התופעה הזו עוד מהפולו הקודמת שהייתה ברשותנו.

אני יכול להעיד שניתקלתי בשתי בעיות(ברכב שלי), פניתי לסוכנות וטופלתי ישר, ללא שום התחכמויות ואי לקיחת אחריות.

אבל זה המקרה שלי ותמיד יכולים להיות מקרים יוצאי דופן.

Skoda Octavia MK III 1.8TSI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאשתי פאביה 1.6 ספורט. היא מרוצה לגמרי. יש לי ניסיון ברכבים בעיקר חדשים. לאחר שב 10 השנים האחרונות כל שנתיים החלפתי רכב. אני יכול לומר לך, שאכן עוד בנסיעת המבחן הבחנתי שהרעש מהמנוע הוא טיפה מעל הממוצע (לדעתי צריך להיות בעל הבחנה דקה כדי להבחין בכך). אכן כך הוא המצב גם ברכב שקבלנו. אבל זה רעש נעים, מעין טורבו ולרכב יענו ספורט זה אפילו נחמד. לדעתי כניראה שרמת הבידוד היא לא בדיוק של מרצדס...אפשר לחיות עם זה. עדיין שווה פלוס.

נהג מנוסה
:roll:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...