Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי מרווחי טיפולים (סיוויק 97 - ולא רק)

aa123
שימו לב! השרשור הזה בן 5710 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ידוע שברכבים שנוסעים מעט מאוד מומלץ לעשות את הטיפולים לפי אינטרוולים של זמן ולא של קמ"ז'.

הרכב שלנו (סיוויק 97) נוסע פחות מ-10K בשנה.

עד כמה קריטי למשוך את הטיפול מעבר לזמן שממליץ היצרן? האם השמן/איכותו נפגעים? זה לידע כללי.

ספיציפית לגבי ההונדה - מומלץ לעשות טיפול כל חצי שנה או כל שנה? (במידה והרכב לא עבר 10K ק"מ באותה התקופה).

תודה!

נ.ב איזה שמן מומלץ - 15W40 או 10W40?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצת היצרן היא על ביצוע טיפול תקופתי כל חצי שנה אם לא מגיעים לנסועה של 10K בתום התקופה.

שמן מנוע מומלץ הינו 10W40.

השמנים של היום וכן כל שאר החלפים יכולים להחזיק מעמד גם מעבר לתקופה של חצי שנה ואפילו גם של שנה.

לעניות דעתי ניתן בהחלט למשוך את הטיפול עד לתקופה של שנה, אך זה כבר נתון לשיקול דעתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

לגבי השמן - בטיפול במוסך מורשה שמו לי 15W40. חלק אומרים ככה וחלק אומרים ככה. מישהו אמר לי שזה תלוי אם השסתומים הדראוליים או לא. (אם אני זוכר במדויק).

מהם מרימי שסתומים הדראוליים? איזה יש אצלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצת היצרן היא על ביצוע טיפול תקופתי כל חצי שנה אם לא מגיעים לנסועה של 10K בתום התקופה.

שמן מנוע מומלץ הינו 10W40.

השמנים של היום וכן כל שאר החלפים יכולים להחזיק מעמד גם מעבר לתקופה של חצי שנה ואפילו גם של שנה.

לעניות דעתי ניתן בהחלט למשוך את הטיפול עד לתקופה של שנה, אך זה כבר נתון לשיקול דעתך.

אם המלצת היצרן היא לביצוע תדירות טיפולים כל חצי שנה אז זה מה שנדרש לעשות, חד וחלק! אולם לא נראה לי שזו אכן התדירות המומלצת של היצרן אלא כל שנה.

משהו יכול לעשות בדיקה נוספת לעניין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצת היצרן בהונדה סיוויק בשנים אלו היא , טיפול כל 10K או אחת לשנה הקודם מבין השניים.

כמו כן אני ממליץ להחליף שמן אחת ל5K או חצי שנה .

אין בעיה למשוך את הטיפולים מעבר להמלצת היצרן הרכב לא יתקע בגלל זה, אך דע לך שאתה פשוט מקצר את חייו של המנוע.

ביי

יעקב

סימל יעקב

מנהל מוסך - מומחה וולוו הונדה

מדריך ירי מעשי בשעות הפנאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה!

מה לגבי סוג השמן? 15W40? 10W40?

אגב, הסתכלתי עכשיו על המדבקה של הטיפול הקודם (שנעשה במורשה) - ולפי מה שכתב עליה המכונאי (כלומר לא משהו רשמי שהונדה הדפיסו) צריך לעשות כל חצי שנה.

לגבי ההמלצה להחליף שמן כל 5000 - באתר של הונדה כתוב בפירוש כל 10000.

אני מבולבל, אבל נראה לי שנטפל פעם בשנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע המרווח טיפולים בהונדה סיויק משנתום 96-00 הוא 10000 ק"מ או חצי שנה. לגבי השמן בחברה בתקופה שהרכבים היו חדשים היו משתמשים בשמן סינטטי מלא .אבל לאחר זמן מסוים התחילו גם בחצי סינטטי .

המלצה שלי בתור בעל הונדה כבר מספר שנים טובות עם השתמשו לפחות פעם אחת בחצי סניטטי אז תמשיך איתו ואל תעבור לסינטטי המלא.

(ביפן משתמשים גם בשמנים מינרליים במכוניות האלה,הכל תלוי באקלים בו נמצאת המכוניות)

עם תפתח את הספר רכב תראה באיזה שמן הכי מומלץ להשתמש בכל אקלים יש שם פירוט.

אני ספציפית משתמש בשמן חצי סינטטי 10w-40 של אסאאו אבל כיום הפסיקו למכור אותם אז עברתי למוביל אס אותו הדבר בדיוק.

נ.ב.

הנה תמונה מהספר טיפולים שלי שתראה את המרווח טיפולים ותהיה בטוח שזה ככה.

נ.נ.ב

אני עד היום מטפל במוסך המורשה,בטח חלק יגיד שאני לא נורמלי לטפל בהצ'אבק שנת 98 עדיין במוסך הונדה אבל אין מה לעשות ככה זה כשיש דפקה בראש..הכל אורגינלי חוץ מהשמן שהם מוכרים במוסך(שמן של פז איכססה)

08082008443.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5710 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...