Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי ג'ימני, האם זהו לא אמור להיות אסון מוטורי ?

AlonBar
שימו לב! השרשור הזה בן 5578 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הבעיה היא : זהו נאנו-ג'יפון, ששוקל טון וקצת, אבל עם מנוע של סופר מיני, ומומנט 11 קג"מ לערך.

חשבתי אולי בכל זאת הרכב מסוגל לזוז, אבל לפי נתונים מוצהרים של החברה, הרכב עושה כמעט 18 שניות למאה, וכולה 135 שניות למאה..

עם כאלו נתונים, מי צריך בכלל ג'יפון? אם חולים על שטח, ועדיין התקציב נמוך, עדיף כבר לקנות ג'יפון אמיתי שמור, כדוגמאת הפורסטר\ראב4 מיד שניה, בתקציב נמוך, ולהנות משני העולמות לא ?

נשמע קצת מביך שכשאנשים מוסגלים בארצנו לסוע 150 (אני לא כזה) הג'יפון המסכן עושה ס"כ 135 סופי...

אחי שנסע ליוון לפני שבועיים, נסע שם בג'ימני גג פתוח, ואמר שהרכב נחמד, אבל קופצני מאוד, חלש ולא איכותי.

מה הסיבה בדיוק שקונים את הבדיחה הזאת ? האם יש משהו שאני לא יודע עליו ? אישית הייתי מעדיף לקנות איזה B3\I30\COROLLA ולא את זה...

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לחבר מהצבא יש ג'ימני אוטומטי ויצא לי לבלות בחברת הרכב הזה לא מעט. נתוני התאוצה בפועל לא מרגישים כמו 18 שניות אלא פחות. את המהירות המירבית לא יצא לי לבדוק אבל הרכב מגיע למהירות 110-120 קמ"ש ללא בעיות מיוחדות ומי שקונה אחת לא מחפש לנסוע יותר מהר תאמין לי. איכות פנים והנדסת אנוש על הפנים (פלסטיקים זולים), הכל נראה כמו יורוסוויפט. המושבים קטנים, קשים ולא נוחים. למרות שעד כאן לא רואים יתרונות, אז בשטח הם באים לידי ביטוי. בסיס הגלגלים הקטן והצרות היחסית מקנים לו יתרון בשטח. מטיול ג'יפים (וג'יפון :)) שערכנו הג'ימני לא אכזב לא פעם אחת כשמסביבו היו רכבי שטח טובים הרבה יותר. דעתי על הרכב השתנתה לטובה אחרי שראיתי שיש לרכב פוטציאל שטח לא רע ותמורה מעולה למחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני, עד עכשיו, ראיתי רק נשים נוסעות בג'יפ הזה.

עם תשאל את הנשים, למה הם קונות ג'יפ כזה, התשובה שלהם בטח תיהיה משהו בסגנון הזה:

"כי הוא קטן וחמוד כזה וגם רק עם שתי דלתות והוא גם ג'יפ"

גי גי גי גי גי גי גיטרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה איננו אסון מוטורי בכלל, האסון היחיד זה לחשוב שלכל רכב שיוצר אי פעם אתה תשאל את עצמך "למה לא עשו לו ככה וככה.." "אז עדיף כבר ככה וככה" . להיות יותר חכם יותר ממה שצריך זה אסון בכלל, לא רק מוטורי :shock:

ולשאלתך: ישנם אנשים שג'יפון מסמל בעבורם סטטוס, מעמד חברתי, מילוי של הרצון להיות יותר מהשני, שהכל כמובן נובע מהאגו של האדם על כל נגזרותיו, יש כאלה שאין להם כסף והרצון למילוי הרצון עצמו גובר על כל תחשיב הגיוני פשוט.

ויש גם כאלה שאוהבים לנסוע גבוה, וגם זה נובע מהאגו של האדם.

וגם עכשיו שעניתי לך בצורה מטיפה [לשאלתך] כן גם התשובה שלי היא עם מידה לא מבוטלת של אגו!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסון מוטורי?! הג'ימיני הוא גאונות מוטורית!

הוא לא מהיר, הוא לא יציב על הכביש, הוא לא הכי נוח, הוא לא זריז, הוא לא מרווח והוא לא מרגיש איכותי.

אבל תמצא לי עוד כדי רכב שנמכר היום ויש לו שני סרנים חיים, שלדת סולם, ויכולת שטח מדהימה גם במצב המקורי שלו?

מצאת? עכשיו נראה אם תמצא כלי שעושה בדיוק את מה שאמרתי אבל מציע תצרוכת דלק שפויה, מחיר "על הכביש" של פחות מ120K ש"ח ואחזקה שוטפת נמוכה?

(רמז, לא תמצא)

בקיצור, הג'ימיני הוא הג'יפון האמיתי היחידי שנמכר היום עם יכולת שטח אמיתית (ולא פוזה נטו, כמו ראב4 ושאר הבדיחות שהזכרת).

הוא לא נועד להיות מהיר, איכותי, נוח או כל שאר הדברים שציינת. רוצה את כל אלו? או שתקנה משפחתית מודרנית, או שתקנה SUV מגודל ותשלם את מחיר.

מחפש ג'יפ קטן, אבל גדול בשטח? ג'ימיני הוא התשובה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו 2 כאלה בבית שלי , של אחי ואחד של אחותי.

אני יכול להגיד לך שמבחינת שטח נטו , הדבר הזה מדהים.

היינו עושים עושים טיולי ג'יפים , והג'ימיני שלנו תמיד היה השפן ניסיונות למעברים שנראים מסובכים.

הדבר הזה יודע לשחות , עובר פשוט כל דבר , כל מילה מיותרת.

פלוס גדול מאוד שלו הוא ירידת ערך שלו מאוד מאוד נמוכה , ויש ביקוש גדול לג'יפ הזה.

החסרונות שלו כמובן , קופצני איטי עם תא נוסעים של משאית משנות ה70.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'יפ בכל רמ"ח איבריו, איבזור ספרטני, התנהגות כביש בינונית, עבירות מדהימה, סרח עודף מינימלי מקדימה ומאחורה, כלומר זויות גישה\ נטישה מדהימות, סרנים חיים ושלדת סולם קלאסית..

חבר שלי מכר את שלו ברמזור, 7 מעל המחירון, ועדיין מתחרט שמכר אותו.

הפשרה של היום היא הנורמה של מחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא מהיר, הוא לא יציב על הכביש, הוא לא הכי נוח, הוא לא זריז, הוא לא מרווח והוא לא מרגיש איכותי.

אבל תמצא לי עוד כדי רכב שנמכר היום ויש לו שני סרנים חיים, שלדת סולם, ויכולת שטח מדהימה גם במצב המקורי שלו?

מצאת? עכשיו נראה אם תמצא כלי שעושה בדיוק את מה שאמרתי אבל מציע תצרוכת דלק שפויה, מחיר "על הכביש" של פחות מ120K ש"ח ואחזקה שוטפת נמוכה?

(רמז, לא תמצא)

בקיצור, הג'ימיני הוא הג'יפון האמיתי היחידי שנמכר היום עם יכולת שטח אמיתית (ולא פוזה נטו, כמו ראב4 ושאר הבדיחות שהזכרת).

הוא לא נועד להיות מהיר, איכותי, נוח או כל שאר הדברים שציינת. רוצה את כל אלו? או שתקנה משפחתית מודרנית, או שתקנה SUV מגודל ותשלם את מחיר.

מעניין .. קודם כל ראב4\סובארו פורסטר\XTRAIL וכל שאר הג'יפונים, מציעים אומנם יכולת שטח מוגבלת לעומת הג'יפים האמיתיים, אבל אם אתם טוענים שמיני-ג'יפון כמו הסוזוקי מציע יכולת שטח כמו של האמבי, אז יש לו יתרון אחד.

הבעיה היא, שאנשים לא קונים רכב רק בשביל שטח, רכב זה גם התניידות ממקום למקום, ולא רק טיפוס על סלעים וחריכת חולות ושטחים בוציים, למה אנשים באמת מעוניינים להשתמש ברכב שמבפנים מרגיש ונראה כמו פיאט ריגטה משנת 90 כשיש להם אפשרות לקבל אולי פינוק לא מהעולם הזה אם משווים לרכב אחר, אפילו עם וויתור על יכולת שטח.

ג'יפונים אמיתיים כמו פורסטר\ראב4 מיד שנייה, יכולים להמצא במחיר נמוך ממחיר קנייה של סוזוקי, ומציעים את הטוב משני העולמות - גם יכולת שטח מצד אחד (אומנם מוגבלת יותר לעומת הסוזוקי), וגם איכות טובה בהרבה ומרווח ועיצוב טובים בהרבה, למה לי למשל לקנות כזה רכב כשיש לי את אופציית היד 2 הזאת ?

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אתה קונה רכב חדש מחברה. יש אחריות ואתה נוסע ברכב חדש.

יש אנשים שזה כל מה שהם צריכים.

אתה צודק הוא אסון מוטורי על הכביש אבל בשטח הוא מעולה. אחרים זה כל מה שהם צריכים-רכב קטן בעל יכולת שטח טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, גם רכב שטח צריך לנסוע לטיול וחזרה, לפעמים נסיעה ארוכה. ג'ימני ישייט בכיף ב110-120 בכביש, בלי שום ריגושים מהנהיגה, עם התנהגות של ג'יפ (כי זה מה שהוא), ובשורה התחתונה יספק את הסחורה ולא יגרום ליותר מדי סבל, והכל עם צריכת דלק בלי השוואה בעולם רכבי השטח.

ואז מגיעים לשטח. והג'ימני יגרום לכל חובב שטח לחיוך שקשה להוריד מהפרצוף. למה? כי כמו שמישהו אמר, הוא "טרקטורון עם חלון", ג'יפ אמיתי, לטוב ולרע. בכביש זה לרע, בשטח זה לטוב. כל אחד חשוב לו משהו אחר.

http://jeepolog.com/532.html

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין .. קודם כל ראב4\סובארו פורסטר\XTRAIL וכל שאר הג'יפונים, מציעים אומנם יכולת שטח מוגבלת לעומת הג'יפים האמיתיים, אבל אם אתם טוענים שמיני-ג'יפון כמו הסוזוקי מציע יכולת שטח כמו של האמבי, אז יש לו יתרון אחד.

הבעיה היא, שאנשים לא קונים רכב רק בשביל שטח, רכב זה גם התניידות ממקום למקום, ולא רק טיפוס על סלעים וחריכת חולות ושטחים בוציים, למה אנשים באמת מעוניינים להשתמש ברכב שמבפנים מרגיש ונראה כמו פיאט ריגטה משנת 90 כשיש להם אפשרות לקבל אולי פינוק לא מהעולם הזה אם משווים לרכב אחר, אפילו עם וויתור על יכולת שטח.

ג'יפונים אמיתיים כמו פורסטר\ראב4 מיד שנייה, יכולים להמצא במחיר נמוך ממחיר קנייה של סוזוקי, ומציעים את הטוב משני העולמות - גם יכולת שטח מצד אחד (אומנם מוגבלת יותר לעומת הסוזוקי), וגם איכות טובה בהרבה ומרווח ועיצוב טובים בהרבה, למה לי למשל לקנות כזה רכב כשיש לי את אופציית היד 2 הזאת ?

יותר נכון הבעיה היא שאנשים קונים רכב שטח בשביל הכביש.

רוצה כביש קנה כביש רוצה שטח קנה שטח

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הג'ימני לא פונה לאותו קהל של רוכשי הג'יפונים העירוניים. הוא פונה לרוכשי רכבי שטח, עם התחשבות מינימלית בנסיעה בכביש. ככזה ובמחירו ובעלויות האחזקה שלו אין לו מתחרים.

לפותח השרשור - החסרונות שציינת אינם חסרונות עבור רוכשי הג'ימני. מערך השיקולים שלהם שונה לחלוטין.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וההיילקס שלי מגיע ל100 קמ"ש לאחר 43 שניות. אז? עדיין, אין שום רכב אחר מבחינתי שיכול להחליף אותו, לצרכים שלי.

מה הסיבה בדיוק שקונים את הבדיחה הזאת ? האם יש משהו שאני לא יודע עליו ? אישית הייתי מעדיף לקנות איזה B3\I30\COROLLA ולא את זה...

אתה מעדיף קורולה על פני רכב שטח מצוין , אם כי חלש, עם פוטנציאל מעולה, עם אפשרות להוספה זולה של שתי נעילות דיפרנציאל, עם קיטים נפוצים להפחתות מוטרפות של יחס ההעברה בטרנספר ועוד סוכריות שונות ונהדרות.

יותר מכפי שזה מעיד על הג'ימני השרשור הזה מעיד עליך, וגם זה בסדר גמור. לא כל אחד צריך לאהוב או להבין רכבי שטח (רק מוזר לפתוח על זה שרשור בפורום) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(רמז, לא תמצא)

אתה צודק 100%, טווח המחירים שלו נע בין 104K-114K מה שאומר שהוא זול כמו הרבה מכוניות משפחתיות ואף פחות.

בנוסף לג'ימיני יש שוק ופוטנציאל שיפורים ענק וזול מג'יפים אחרים. יכולות השטח שלו גבוהות מאוד והוא מפגין יכולות אף גבוהות

יותר מג'יפים היקרים ממנו. חוץ מזה, מי קונה ג'יפ בשביל המהירות על הכביש? :shock:

Uno Turbo כתב: לא יודע, לשמוע גבר אומר: אוטו קטו ואדום, עושה לי קצת צמרמורת :smile:. alexk כתב: כשאתה אומר צמרמורת אתה מתכוון לרטט במקומות מסוימים בגוף? כי אם כן, יש פורומים אחרים בשביל זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5578 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...