Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד חי החצי האחר, והפעם: מרצדס C300

roee
שימו לב! השרשור הזה בן 5738 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דגם אמריקאי, מנוע שלושה ליטר, 230 כ"ס. המקבילה שלהם לC280.

היה ברשותי ארבעה ימים. מדובר בדגם הElegance (הלא ספורטיבי). דעתי כדלהלן:

1. הגה נוראי. קל מאוד, איטי וחסר תחושה.

2. בלמים טובים, דוושה עם תחושה טובה ולא מעט כוח, אם כי לא בדקתי כיצד הם תחת עומס.

3. מתלים רכים, זוויות גלגול מוחשיות, הרגשה קצת ספינתית.

4. מנוע חזק למדי, בהחלט מספק לרכב מהסוג הזה (אם כי נופלת משמעותית מהA4 3.2).

5. שקטה מאוד בשיוט.

6. תא הנוסעים מרגיש זול לעומת זה של האודי. פשוט מרגיש סינטטי ופחות עשיר.

7. מערכת הCOMAND מזוויעה, לא פחות. הMMI באודי טובה עשרות מונים - אין לי מושג איך הiDrive לעומתן. היינו שניים באוטו, שנינו ראינו מחשבים לשעה שעתיים במהלך חיינו, שנינו התנסינו בכל הטוב שיש למין האנושי להציע מבחינת ממשקי אדם-מכונה, ועדיין הדבר הזה גבל בבלתי אפשרי. דבר טריוויאלי כמו שליטה בiPod נהפך לחצי שעה של לחיצת כפתורים מיוסרת עד שהצלחנו לגרום לנגן המשתולל לעשות כרצוננו.

8. תפעול קרוז קונטרול לא נוח בעליל.

למעט נוחות הנסיעה, אני מעדיף את האודי, חד משמעית. אם הניהוג של האודי מרגיש מלאכותי, זה שבמרצדס לא מרגיש בכלל - מתישהו התייאשתי ועברתי לcruising, יען כיסא שכוב אחורה, הבעה של מקסיקני ונהיגה באוטו עם הזרת על ההגה והקרוז קונטרול על היתר. בזה היא דווקא הצטיינה. לא בשבילי.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי בארץ את ה- C 280 דגם האוונטגרד לנסיעת מבחן.

רשמי לא שונים בהרבה:

הגה איום, קל וחסר תחושה.

איכות הגימור בתא הנוסעים עלובה לרכב ברמה כזו. דיפון הגג מזכיר מזדה ליסינג- מחוספס ולא נעים.

מנוע חזק, אולם רמת הרעש נוכחת מאוד בהשוואה ל- IS250

הדבר שהכי הפריע לי היה הנטייה של הזנב לכשכש כמעט בכל מצב: מעגל תנועה במהירות סולידית? הזנב מכשכש. האצה חריפה תחת עומס? הזנב מכשכש.

תוסיפו למתכון את ההגה (ראה לעיל) ותקבלו תחושת נהיגה מאוד - אבל מאוד לא נעימה ובטוחה.

נכון שזה קרה לי כשבקרת היציבות הייתה מנותקת - אבל בכ"ז זה היה לא סביר.

את הרכב לקחתי לנהיגה עם חבר, בדרך חזרה רבנו מי ינהג:

הוא רצה שאני אנהג ואני רציתי שהוא ינהג.

נדמה לי שזה אומר הכל.

נ.ב. האודי A4 3.2 קוואטרו שנהגתי עליה - עדיפה על הרכב הזה (כמעט) בכל פרמטר אפשרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת מרצדס C חדשה, אומנם לא נהגתי בה, אבל אני יכול לספר על רשמים אחרונים של בתור נוסע באחת כזאת עם מנוע C200 מונית.

דיזל מושך מעולה, העברת הילוכים חלקה ביותר, הרכב מצד אחד קצת קשיח ומצד שני נוסע חלק מאוד, אבל בצורה עצבנית מדי מעכל בורות בכביש, אם כי טוב יותר מסקודה סופרב לפי טעמי שגם לא שוכחת לספור את כל הדברים הקטנים (בצורה מתונה מאוד יש לציין).

הרכב צפוף מאוד, איכות גימור דווקא אהבתי, קורות עבות מידי מקדימה מגבילות שדה ראייה בצורה מוגזמת. יש תחושה של רכב קטן מאוד, משהו ברמה של סיאט קורדובה. במושב אחורי קצת יותר נעים ואין הרגשה של חוסר מקום, אבל עדיין מדובר על מכונית קטנה מאוד מבפנים. מבחינת מושבים, הם מוצלחים מאוד.

אישית הייתי מצפה ממרצדס קצת יותר.

לאומת זאת, מרצדס E220 שיוצא לי להיות נוסע שלו מידי פעם, עולם אחר לגמרי מבחינת מרווח, שדה ראייה וחלקות נסיעה.

C קלאס לטעמי רכב לא מוצלח.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא נהגתי במרצדס C-class, אבל נהגתי מאחורי אחת למשך רבע שעה.

הצלחתי לעמוד בקצב שלה, אז זה אומר שהיא לא מאוד מהירה. הרכב היה יציב בתאוצות, אז החלפות ההילוכים כנראה די חלקות.

לא שמעתי את המנוע שלה, אז אפשר להגיד שהיא שקטה.

סה"כ הייתי אומר שזה רכב לא רע...

[LEFT][B][FONT=Times New Roman]Damn it boy, you are about as useless as a cock-flavoured lollipop.[/FONT][/B] [FONT=Times New Roman][I]Coach Patches O'Hulihan[/I][/FONT][/LEFT]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לציין שאני מופתע!:shock:

בואו נתחיל מזה שלא נהגתי על ה-C החדשה.

אם אני מסתכל על עיתונות הרכב באירופה הרי שה-C מקבלת רק שבחים,יכולת דינמית ראויה(סוף סוף),איכות תא הנוסעים גבוהה חומרים סופר איכותיים.

לגבי תחושת היוקרה והעיצוב זה כבר עניין של טעם...

כולם ציינו את זה שהיכולת הדינמית כמעט משתווה לקובעת התקן-סדרה 3.

כמובן שהבדלים בין הסט-אפ של המתלים,מידות צמיגים ורמת האספלט יכולות לשנות את ההתנהגות פלאים.

turboy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצלחתי לעמוד בקצב שלה, אז זה אומר שהיא לא מאוד מהירה. הרכב היה יציב בתאוצות, אז החלפות ההילוכים כנראה די חלקות.

לא שמעתי את המנוע שלה, אז אפשר להגיד שהיא שקטה.

תביא בחשבון שאנחנו לא יודעים עד כמה הנהג לחץ על הרכב.

אני בהחלט מסכים שבכביש עתיר פניות הדוקות למרצדס תהייה בעיה קשה...

לגבי המנוע, הרעש נוכח בהשוואה לרכב ברמה כזו ובהשוואה לקונקורנציה.

אני חייב לציין שאני מופתע!:shock:

אם אני מסתכל על עיתונות הרכב באירופה הרי שה-C מקבלת רק שבחים,יכולת דינמית ראויה(סוף סוף),איכות תא הנוסעים גבוהה חומרים סופר איכותיים.

"בגדי המלך החדשים" הוא ספר ילדים עם מסר למבוגרים.

נדרש הרבה מאוד אומץ לבוא ולהגיד שהמלך הוא עירום...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי על כזו ממש לא מזמן (C280) במסגרת סקירת קבוצה של מגזין אוטו. הרשמים שלי (ושלנו) מאוד דומים לשלך. אני אישית יצאתי מהאוטו הזה אחרי נהיגה סופר-תובענית בסדום-ערד כשאני שואל מי הכניס את הביואיק לה-קרוס הזאת למבחן הזה (כשטל שביט מאחורי עם 325 ממש לא התקשה לעמוד בקצב).

ההגה אכן איום, המתלים רכים מדי, המרווח לא מרשים, הקומנד גרוע והתחושה בפנים זולה (מה זה הדש-בורד הזה?). גם הכסא מביך - מתכוונן רק חלקית באופן חשמלי, והשאר ידנית. כאילו מה?

בנוגע לזנב מכשכש - אין לי מושג על מה דורקי מדבר. לאוטו יש בקרת יציבות בלתי מתנתקת כך שהזנב יוצא רק טיפה (נניח 20 ס"מ) ומיד היא מתערבת ומחזירה אותו למקום. אותי אישית זה מעצבן אבל לכיוון השני - גם כשניסיתי בכוח לייצר החלקות במהירות אפסית, האוטו באמת יוצא מאוד מהר אבל נקטע באופן מיידי על ידי הבקרה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"בגדי המלך החדשים" הוא ספר ילדים עם מסר למבוגרים.

נדרש הרבה מאוד אומץ לבוא ולהגיד שהמלך הוא עירום...

עיתונאי הרכב באירופה במיוחד בבריטניה לא דופקים חשבון ולא מושפעים משיקולים כאלו ואחרים(כמו האם ימשיכו היבואנים לספק רכבי למבחן היה וירשמו ביקורת שלילית?-מה שלצערי לעיתים קורה בארץ).

ב-autocar ה-C הקודמת קיבלה ביקורת שלילית,החדשה דווקא לא.

דווקא כולם ציינו שההגה מתקשר ברמה טובה(במונחים של היום),וטוב משמעותית מההגה של סדרה 3.

turboy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תביא בחשבון שאנחנו לא יודעים עד כמה הנהג לחץ על הרכב.

אני בהחלט מסכים שבכביש עתיר פניות הדוקות למרצדס תהייה בעיה קשה...

לגבי המנוע, הרעש נוכח בהשוואה לרכב ברמה כזו ובהשוואה לקונקורנציה.

אל תיקח ברצינות את מה שכתבתי. זה היה ניסיון להעביר מסר ש"מבחן" לרכב מכסא נוסע במונית הוא לא בדיוק אינדיקציה לשום דבר מעבר לנוחות ההתנהלות הרכב ועיצוב הפנים.

[LEFT][B][FONT=Times New Roman]Damn it boy, you are about as useless as a cock-flavoured lollipop.[/FONT][/B] [FONT=Times New Roman][I]Coach Patches O'Hulihan[/I][/FONT][/LEFT]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

GT3RS, נראה לי שאתה קצת מתבלבל בין הC-Class ה"אזרחית" לבין גרסאת ה C 63 AMG.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לזנב מכשכש - אין לי מושג על מה דורקי מדבר (...) האוטו באמת יוצא מאוד מהר אבל נקטע באופן מיידי על ידי הבקרה.

רוני

תראה מה אתה כתבת - שהאוטו יוצא מאוד מהר...

כשאני נהגתי על הרכב הוא יצא מאוד מהר ושום בקרה לא עצרה את זה. איש המכירות טען באזני מפורשות שהבקרה הייתה מנותקת.

התנהגות כביש (מציקה) כזו אין ל- IS שמוכרת לי באופן אינטימי ולא לקדילק CTS שגם אותה בחנתי - שתיהן שלדת הנעה אחורית.

ישנו הבדל עצום בין מצב שבא לך קצת להשתולל על כביש ריק ואתה מכניס את הרכב להיגוי ייתר מתוכנן, לבין מצב שגם בנסיעה מנהלתית הזנב יוצא לך.

אני קיבלתי מהמרצדס (הגה + זנב) תחושה שאני נוסע על כביש עם קרח, העניין הוא שהנסיעה נעשתה ביום קיץ חם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5738 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...