Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הונאת ביטוח (סוכן הביטוח שלי גבה ממני 950 ש"ח יותר משסוכם)

Saragani
שימו לב! השרשור הזה בן 5746 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שכולם קופצים.... לא, אני לא רוצה להונות את חברת הביטוח שלי (אני בן אדם מאוד ישר, ובצע כסף אינו אחד מהדברים שמניעים אותי).

למעשה, חברת הביטוח שלי, או יותר נכון סוכן הביטוח שלי הונה אותי, ואני מבקש עיצה, דיעה וכו (אני מניח שאני לא הבן אדם היחיד בישראל שנדפק ע"י סוכן ביטוח).

הסיפור הוא כזה:

לפני כשנה קניתי רכב (יאריס 2004), וזהו הרכב הראשון שלי. מן הסתם בגלל שזה הביטוח הראשון על שמי אז עלות הביטוח המקיף היא גבוהה.

לזכותי ישנה העובדה שנהגתי בשנים שלפני כן במכונית של אבי לפחות 3 פעמים בשבוע ולא היו שום תביעות ביטוח (לא בגללי ולא בגלל אבי).

לכן, בצירוף מסמכים מחברת הביטוח של אבי עלות הביטוח ירדה לכ-3400 ש"ח לשנה לביטח המקיף.

את הביטוח עשיתי אצל סוכן ביטוח שהוא הגיס של חבר מהעבודה. המחיר אצלו היה כמו המחיר בכל ה"שוק" ולכן עשיתי את הביטוח אצלו.

כ-11 וחצי חודשים לאחר מכן הגיע המכתב מסוכן הביטוח על חידוש הפוליסה.

המכתבים מגיעים לבית של הורי מכיוון שאני גר בדירה שכורה ונוח לי לאסוף מאצלם מכתבים כשאני בא לבקר פעם בשבוע.

במכתב שהגיע הביטוח המקיף (שכולל גרירה, ביטוח שמשות, ירידת ערך של 1.5% וכו) יעלה 3200 ש"ח.

היה נראה לי תמוה שהמחיר ירד רק ב-200 ש"ח (כי גם היה זכור לי שחודש לפני זה עשיתי הזוואת מחירים ב B2Bit וב Zap וראיתי שהמחיר צריך להיות בסביבות ה-1800 ש"ח פחות או יותר)

יום לאחר שלקחתי את המכתב מהורי ביצעתי שום השוואה באתרים הנ"ל וגם ביצעתי השוואה בביטוח ישיר וב-9000000. גם באם המחיר היה בסביבות 1800- 2100 ש"ח, ולכן התקשרתי לסוכן הביטוח והסברתי לו את המצב.

השיחה הזו נעשתה ב-16/07/2008

אמרתי לו ש9000000 מציעים לי ביטוח ב1850 ש"ח, אז הוא אמר לי שהוא יוריד לי את עלות הביטוח ל-2000 ש"ח ושאל אותי אם זה יהיה בסדר מבחינתי, אז אמרתי לו שכן כי על 200 ש"ח אני לא הולך לריב.

(על 1200 או 1400 ש"ח מן הסתם כן...)

הוא אמר לי שהנה הוא משנה את המחיר של הפוליסה ל-2000 ש"ח (חברים שלי כבר אמרו לי שניתן להתמקח עם סוכן הביטוח וחברת הביטוח וניתן להוריד מאוד ואפילו מעל 1000 ש"ח. חברות הביטוח שעובדות דרך סוכנים מכניסות סעיף "מצליח". מי שלא מתמקח מפסיד כסף).

שאלתי אותו אם זה בטוח שזה 2000 ש"ח והוא ענה שאם הוא מבטיח משהו אז הוא מקיים ואם המחיר לא יהיה 2000 ש"ח אז הוא יודיע לי.

עברו כמעט שבועיים ואז הורי קיבלו מכתב נוסף מסוכן הביטוח שלי (המכתב הגיע ב-29/07/2008). לא קיבלתי ממנו שום שיחה על כך שהמחיר שנקבע (2000 ש"ח) לא יתממש. באתי לבית הורי בסוף השבוע (יום שישי) וזה כבר היה הראשון לאוגוסט. היום הראשון שבו מתחיל הביטוח!

פתחתי את המסמכים וגיליתי שהוא בסך הכל הוריד לי 246 ש"ח, כלומר המחיר הסופי יהיה משהו כמו 2950 ש"ח.

950 ש"ח יותר ממה שסוכם ופי 1.5 ממה שסוכם.

לפי דעתי הוא התמהמה עם שליחת המסמכים החדשים מכיוון שהוא רצה שאקבל אותם ממש עם תחילת הביטוח כך שלא אוכל לעשות יותר מידי.

מחר אני הולך לטלפן לסוכן הביטוח ולהסביר לו את המצב.

סוכן הביטוח עדיין לא יודע שהשיחה שלי איתו בו הוא הבטיח שהביטוח יעלה 2000 ש"ח )וגם אם המחיר ישתנה אז הוא יודע לי) הוקלטה (כמו כן שיחה אחרת שיוצאת או נכנסת בטלפון שלי), וזה כלי מיקוח אדיר.

למה אדיר? כי אם אני מחליט לתבוע אותו, רוב הסיכויים שהוא יפסיד. מבחינתו, הונאה זו עם עבירה פלילית, כך שאם אני גם מגיע נגדו תלונה במשטרה אז יש סיכוי שיפתח לו תיק פלילי במשטרה (אלא אם המשטרה תחליט, כרגיל, שהתיק נסגר מחוסר עניין לציבור).

מחר בבוקר אני אדבר איתו ורוב הסיכויים שאבטל את הביטוח אצלו.

אם אני מבין נכון, על ביטוח של ביטוח משלמים 10% אחוז שנתי + 10% על החודש הנוכחי ( + אולי עלות נוספת ??) ובמקרה כזה אם הוא לא מבטל לי את העלות הנ"ל או לוקח אותה על חשבונו אז אני מגיש נגדו תביעה בבית משפט (אני מניח שבבית משפט לתביעות קטנות... עוד לא עשיתי שום דבר כזה בעבר, ולכן תקנו אותי אם אני טועה).

בבקשה אם יש לכם הערות, הארות, המלצות לגבי מה לעשות אז אשמח לתגובות.

אני יודע שהפורום הזה אולי לא הכי מתאים לנושא, אבל זה פורום בנושא רכב (כללי) אז לפי דעתי זה עדיין בקטגוריה.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

10 אחוז שנתי + 10 אחוז חודשי על זה שאתה מבטל את הביטוח מתקרב לסכום של 950 ש"ח. אתה מודע לזה?

יכול להיות שבגלל כל הבלגאן הזה מבחינה כספית אתה לא תחסוך כסף בגלל הביטול של הביטוח.

חוץ מזה למה בכלל עשית ביטוח אצל מישהו חאפר כזה? הציעו לך ב 9000000 ביטוח זול יותר , ואתה הסכת לשלם אצלו עוד 200 שקל? אני לא מבין אותך!! "לא רציתי להתווכח איתו בגלל 200 שקל" מה זה לא כסף? פשוט חבל שהתעסקת עם חאפר כזה. פשוט מניאק.

במקומך הייתי ישר הולך על הביטוח של תשעה מליון וזהו.

לגבי זה שאתה רוצה לתבוע אותו אני הייתי אומר שתלך עם זה עד הסוף. זה שיש לך שיחות מוקלטות שלו שהוא סיכם איתך על 2000 ש"ח זה מצויין.

ניב.

פאולאנר- זאת הבירה שלי! ואין לה מחליפה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום!

כמי שלומד משפטים, אוכל לסבר את האוזן עם כמה הסברים.

1. הונאה היא עבירה פלילית לכל דבר. ועל עבירה פלילית אתה יכול "לטחון לו את הצורה". אם הוא לא יסכים להגיע למצב עליו דנתם וסיכמתם, זכותך ללכת לתחנת המשטרה הקרובה לביתך, ולהגיש תלונה על הונאה, ובעצם הראיות שבידך הינן ראיות חפציות, שיכולות להפיל כל עבריין גדול כקטן. (וכן - הוא רימא אותך, וזו עבירה פלילית לכל דבר)

2. במישור האזרחי, אתה יכול לבחור בשלוש דרכים:

א. בוררות - לא נפתח תיק בבימ"ש, אלא זהו בד"ן לבוררות, יושבים בו בוררים, שומעים את שני הצדדים, וקובעים קביעה. קביעה זו דינה ככל פסק דין כזה או אחר.

ב. בימ"ש השלום - אתה יכול לתבוע אותו במסגרת של עד 17,800 ש"ח, בהגשת כתב תביעה מנומק וברור, לאחר הגשת טפסים מסויימים.

ג. בימ"ש המחוזי - לשם לא נראה לי שתגיע, שם הם מטפלים בתביעות של עד 2,500,000 ש"ח.

אז לשיפוטך - מה שתרצה!

כל הנאמר בפורום הינו בגדר הסבר תיאורטי בלבד! (סעיף 14 לחוק יסוד קארספורום/יישום וביצוע פעולות).

וכן. ציון גולן הוא מ-ל-ך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי כבר היה לי ביטוח אצלו.

אצל 9000000 היתי כנראה צריך להתקין קודן, מה שאומר לבזבז יום עבודה, זמן וכסף.

אם כבר הייתי יכול לקבל באותו מחיר פחות יותר, אז אין לי בעיה להמשיך אצלו. לא בא לי לטרטר את עצמי בשביל קודן.

אין בדיוק 950 ש"ח? 3000/10 זה 300 על החודש שהתחיל זה 3000/120 מה שיוצא 320 ש"ח.

ועל הכסף הזה בכוונתי לתבוע אותו (בסכום הגבוה יותר מסכום האובדן).

אני עובד 11 שעות ביום. אין לי זמן וכוח לבזבז.

אני מרגיש גם לו נוח לתבוע אותו כי הוא הגיס של חבר שלי מהעבודה, אבל "נוח גר בתיבה" ואם יהיה צורך אז אני אעשה זאת.

אני מתכוון לתבוע אותו על סכום השווה לפי 10 מסכום האובדן, כלומר 3200 ש"ח (או יותר כי אני מן הסתם אפסיד ימי עבודה, יהיו הוצאות משפטיות וכו), או אולי 30,000 ש"ח אם לוקחים בחשבון את העובדה שהוא ניסה לדפוק אותי במחיר ביטוח שגבוה ב-1000 ש"ח ממה שסוכם.

עריכה:

תודה מנחם על דעתך המשפטית המנומקת (טוב, אז 30,000 אני לא אוכל לתבוע), אנסה לישב את דעתו של סוכן הביטוח שלפי שיפיל את עצמו לתהום.

למזלי יש לי עוד כמה חברים במקום העבודה, ואחד מהם הוא גם עורך דין במקצועו אז יש סבירות גבוהה שאעזר בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנחם,

אאל"ט - 17,800 ש"ח זה הסכום לתביעות קטנות ולא לבית משפט שלום.

saragani,

בתי משפט בד"כ פוסקים את סכום הנזק בפועל + הוצאות + פיצוי שהוא יותר ברמה הסמלית.

אם הנזק שלך הוא 600 שקל, סביר יותר שבית משפט יתן פיצוי של מאות שקלים בנוסף לנזק ולהוצאות.

לענין זה שיש עוד 10, 100 או 300 מבוטחים שנופלים במלכודת הזאת - קודם כל חובת ההוכחה עליך שאכן כך.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנחם,

אאל"ט - 17,800 ש"ח זה הסכום לתביעות קטנות ולא לבית משפט שלום.

saragani,

בתי משפט בד"כ פוסקים את סכום הנזק בפועל + הוצאות + פיצוי שהוא יותר ברמה הסמלית.

אם הנזק שלך הוא 600 שקל, סביר יותר שבית משפט יתן פיצוי של מאות שקלים בנוסף לנזק ולהוצאות.

לענין זה שיש עוד 10, 100 או 300 מבוטחים שנופלים במלכודת הזאת - קודם כל חובת ההוכחה עליך שאכן כך.

.

ולכך באה הקלטת השיחה לעזרה. הייתי מפרסם את ההקלטה פה, אבל לא בטוח שזה מותר מבחינה חוקית (הוצאת דיבה וכו).

המטרה שלי היא לא רק החזרת הכסף שנלקח ממני במרמה אלא שאולי הוא גם ילמד לקח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום!

1. הונאה היא עבירה פלילית לכל דבר. ועל עבירה פלילית אתה יכול "לטחון לו את הצורה". אם הוא לא יסכים להגיע למצב עליו דנתם וסיכמתם, זכותך ללכת לתחנת המשטרה הקרובה לביתך, ולהגיש תלונה על הונאה, ובעצם הראיות שבידך הינן ראיות חפציות, שיכולות להפיל כל עבריין גדול כקטן. (וכן - הוא רימא אותך, וזו עבירה פלילית לכל דבר)

2. במישור האזרחי, אתה יכול לבחור בשלוש דרכים:

א. בוררות - לא נפתח תיק בבימ"ש, אלא זהו בד"ן לבוררות, יושבים בו בוררים, שומעים את שני הצדדים, וקובעים קביעה. קביעה זו דינה ככל פסק דין כזה או אחר.

ב. בימ"ש השלום - אתה יכול לתבוע אותו במסגרת של עד 17,800 ש"ח, בהגשת כתב תביעה מנומק וברור, לאחר הגשת טפסים מסויימים.

ג. בימ"ש המחוזי - לשם לא נראה לי שתגיע, שם הם מטפלים בתביעות של עד 2,500,000 ש"ח.

אז לשיפוטך - מה שתרצה!

כמה שטויות בתגובה אחת!

מכיוון שזה לא קשור לנושא השרשור אתקן בנקודות:

צר לי אך לא שמעתי על בית דין לבוררות סבר את אוזנינו לגבי בית הדין הזה.

לא שמעתי על "מספר בוררים" אם כבר ובדרך כלל ישנו בורר אחד.

אנא פנה לחוק הבוררות ולתקנות סדרי דין בעניין בוררות.

בית משפט השלום? 17,800 ש"ח? אמיר כבר תיקן אותך אבל שוב 17,800 ש"ח היה סכום המקסימום בבית המשפט לתביעות קטנות סכום שעלה או כבר אמור לעלות לתקרה של 30,000 ש"ח.

בסעיף ג' שברת אותי לגמרי.

ביהמ"ש השלום הוא זה שמטפל בתביעות של עד לסכום של 2,500,000 ש"ח.

מעבר לסכום זה ובמקרים מסוימים אחרים (מקרקעין למשל) הסמכות העניינית נתונה בידי ביהמ"ש המחוזי.

עבור על הוראות בתי המשפט (נוסח משולב), התשמ"ד-1984.

באמת שהיה לי המון לכתוב אבל אני לא רוצה לפגוע בתוכן המקורי של השירשור.

הדברים שנכתבו על ידך גובלים בחוסר אחריות ובורות אנא בדוק דברים לאשורם לפני שאתה טועה ומטעה אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התיקונים ועל תיקון הכותרת (אני מניח שאתה זה שתיקן אותה).

אני בכל מקרה עומד להתייעץ/להיוועץ עם עורך דין מוסמך. יכול להיות שדי בהפחדה של סוכן הביטוח ע"י השמעת הקלטת השיחה כדי לסדר את העיניינים, אפילו בלי לערב עורך דין.

בכל מקרה נראה לי שגם אם הוא יציע לפתע לחזור להצעה המקורית אסרב מכיוון שלא יהיה ניתן לסמוך עליו, והאיבה שתיווצר בין כה (מן הצד שלו אחרי שאאיים עליו) יכולה להפריע או לעכב, במידה ואצטרך לתבוע את הביטוח (חס וחלילה) במקרה של תאונה, גניבה וכו... רק שיחזיר כל סכום שנלקח או עומד להילקח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום!

2. במישור האזרחי, אתה יכול לבחור בארבע דרכים:

א. בוררות - לא נפתח תיק בבימ"ש, אלא זהו בד"ן לבוררות, בו יושב בורר, תלוי במקרה, ישנם מקרים בהם ישבו שני בוררים או יותר, בדיוק כמו במשפט. הבורר שומע את שני הצדדים, וקובע קביעה. קביעה זו דינה ככל פסק דין כזה או אחר.

ב. בימ"ש השלום - אתה יכול לתבוע אותו במסגרת של עד 2,500,000 ש"ח, בהגשת כתב תביעה מנומק וברור, לאחר הגשת טפסים מסויימים.

ג. בימ"ש המחוזי - לשם לא נראה לי שתגיע, שם הם מטפלים בתביעות של יותר מ 2,500,000 ש"ח.

ד. בימ"ש לתביעות קטנות - עד 17,800 ש"ח.

אז לשיפוטך - מה שתרצה!

אופס, היו לי כמה טעויות קטנות, אך חשובות. עמכם הסליחה (תיקונים באדום).

כמה שטויות בתגובה אחת!

מכיוון שזה לא קשור לנושא השרשור אתקן בנקודות:

צר לי אך לא שמעתי על בית דין לבוררות סבר את אוזנינו לגבי בית הדין הזה.

לא שמעתי על "מספר בוררים" אם כבר ובדרך כלל ישנו בורר אחד.

אנא פנה לחוק הבוררות ולתקנות סדרי דין בעניין בוררות.

בית משפט השלום? 17,800 ש"ח? אמיר כבר תיקן אותך אבל שוב 17,800 ש"ח היה סכום המקסימום בבית המשפט לתביעות קטנות סכום שעלה או כבר אמור לעלות לתקרה של 30,000 ש"ח.

בסעיף ג' שברת אותי לגמרי.

ביהמ"ש השלום הוא זה שמטפל בתביעות של עד לסכום של 2,500,000 ש"ח.

מעבר לסכום זה ובמקרים מסוימים אחרים (מקרקעין למשל) הסמכות העניינית נתונה בידי ביהמ"ש המחוזי.

עבור על הוראות בתי המשפט (נוסח משולב), התשמ"ד-1984.

באמת שהיה לי המון לכתוב אבל אני לא רוצה לפגוע בתוכן המקורי של השירשור.

הדברים שנכתבו על ידך גובלים בחוסר אחריות ובורות אנא בדוק דברים לאשורם לפני שאתה טועה ומטעה אחרים.

נכון, היו לי כמה טעויות, וד"א את חוק הבוררות אני ממליץ לך ללמוד טוב... אבל למה סתם לומר שזה שטויות?!

כל הנאמר בפורום הינו בגדר הסבר תיאורטי בלבד! (סעיף 14 לחוק יסוד קארספורום/יישום וביצוע פעולות).

וכן. ציון גולן הוא מ-ל-ך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב מטרת השירשור היא לא להתווכח ולהתנגח מה לעשות שכתבת שטויות,

אתה סטודנט למשפטים תצליחאבל תהיה אחראי לדברים שאתה אומר.

אני עברתי את השלב שאתה נמצא בו והייתי סטודנט, אבל באמת כתבת דברים לא נכונים.

האמן לי יכולתי לכתוב עוד הרבה על עניין הבוררות והטעויות, רוצה ללמוד פנה אלי בפרטי ארחיב בשמחה.

חשוב לפני תגובות חשוב שנהיה אחראים.

חבל להמשיך והתנצח בטח ובטח שבעייתו של פותח השירשור היא על סכום מאוד קטן ולכן לא ברור מדוע הוא צריך בכלל לדעת את כל זה בטח ובטח בפורום רכב.

בידידות,

וצר לי אם נפגעת בדרך כלשהי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5746 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...