Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאחר שהרסתי כליל את הרכב נשאלת השאלה- סיאט 1.9 TDI

joker2k
שימו לב! השרשור הזה בן 7403 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לקנות או לא להיות ?

איך הרכב, ביצועים , איכות חומרים , יציבות , ואמינות..

שפכו את ליבכם כי אני מתחיל לחשוב על רכב הבא.. ולא רכב ספורט!

אבא אומר אין רכב ספורט, אתה מקבל רק רכב דיזל. אמרתי טוב. אז הסתכלתי על הרכב הנ"ל.

דעתכם חשובה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקנות או לא להיות ?

אבא אומר אין רכב ספורט, אתה מקבל רק רכב דיזל. אמרתי טוב. אז הסתכלתי על הרכב הנ"ל.

דעתכם חשובה מאוד.

למה ההתעקשות של אבא על דיזל?

כי הוא מפחד שתשתולל?

אפשר לעשות המון שטויות גם עם דיזל (ע"ע נהגי מוניות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה התקציב?

אם זה חדש בסביבות ה 100K ממליץ על איביזה 1.4 במסווה של רכב חלש

אבל עם 100 כ"ס

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה (מתוך עיתון רכב גיליון 8):

האוטו מנוע 1.9 TD 130 כ"ס, משקל 1205 ק"ג (יחס ההספק למשקל גבוה 1:9.3יחסית) המנוע מנוע 8 שסתומים , והמומנט 31 קג"מ!!!, תיבת ההילוכים עם יחסי העברה ארוכים, אבל המנוע הגמיש מפצה על כך.

תנוחת הישיבה באיביזה טובהאבל אינה ספורטיבית, המושבים מתכווננים לגובה ולמרחק, ואינם תומכים בגוף בעוצמה. מרווח הרגליים ליושבים מאחור סביר, מרווח הראש גבולי. עיצוב הפנים של האיביזה הוא פשוט, ללא תחכום מיותר אבל הרכיבים עשויים מחומרים איכותיים.

התאוצה 0-100 לוקחת לאיביזה 9.4 שניות, המתלים הקשיחים מורגשים מיד. האיביזה מסיימת את הנשימה שלה ב 4500 סל"ד, ואחרי סל"ד זה המנוע "מת".

לאיביזה מערכת מתלים מצויינת השומרת אותה על הכביש כמעט כמו על מסילה, הצמיגים הרחבים (205\45\R16) תורמים את שלהם לאיכות האחיזה, אבל מקשים על היגוי המכונית במהירויות בינוניות בכניסות לפניות, שם צריך להילחם בגלל ההגה עד שהמכונית תשנה כיוון.

סיכום

בעד: מנוע,אחיזת כביש, עיצוב

נגד: אבזור, עיצוב פנים, נוחות נסיעה

מקווה שעזרתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נהגתי על האיביזה הזו ומ-א-ו-ד לא אהבתי אותה. יש לסיאט רכב מבחן, לך קח סיבוב זה הכי טוב.

לדעתי תשקיע בלהרגיע את אבא שלך, אולי תשקול TS בתור משהו שאין לו הרבה כוח (יחסית) ואבא שלך יקח אותו בקלות.

אם אתה לא עושה הרבה ק"מ בשנה גם מיותר לקנות דיזל... בזבוז כסף.

לאיביזה יש מנוע מעולה, תאוצות ביניים חזקות למדי, אפשר עוד לשפר אותו די בקלות, אבל אני הייתי מוותר על הרכב הזה... הייתי לוקח עליו TS בלי לחשוב פעמים.

בקיצור - לרוץ לדבר עם אבא, שיהיה בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי... דיזל=בטחון\בטיחות?

לא מבין את הקשר בין הדברים.... איבוד שליטה יכול להיות גם עם דיזל או רכב יחסית חלש.

אם כבר אתה עוזב את הצד הספורטיבי ומחפש משהו בטוח - מגאן II שלוש דלתות...

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקנות או לא להיות ?

דעתכם חשובה מאוד.

בגדול האיביזה TDi אחלה אוטו.

היא קטנה וזריזה, במיוחד לאור המומנט הגדול שלה אשר זמין בסל"ד נמוך. תוכל להגיע ראשון לרמזור הבא ולעמוד יחד עם כולם. תוכל לטפס בעליות התלולות עם מזגן בשיא העוצמה. ויש גם את האפשרות לשפר אותה מעט (אולי עם צ'יפ שונה) ותהפוך אותה לחיה אמיתית (גם אם חסרת אחיזה לחלוטין...).

היא מרווחת ונוחה מאוד, אפשר להגיע לתנוחת נהיגה נוחה (אך לא ספורטיבית במיוחד...), יש מקומות אחסון, אבל אין הרבה מקום ליושבים מאחורה (למי אכפת, אתה הרי תמיד תשב מקדימה לא?).

היא לא מגיעה למהירות סופית גבוהה במיוחד (אבל אולי טוב שכך...), אבל חסכונית מאוד בסולר (גם אחרי העלייה במחיר).

אם תקנה אחת בצבע צהוב ותוסיף שיפורי יופי מזעריים תוכל להרגיש ספורטיבי אמיתי !

אם אני הייתי במקומך, ואבא היה קונה לי אוטו, ומשלם על הדלק, הטיפולים והתיקונים, הייתי הולך על רכבים משומשים בעלות קנייה נמוכה ועלות אחזקה גבוהה:

איביזה 1.8T 2002.

ולוו s-40 T4

הונדה סיויק האצ'בק ESi ישנה וטובה (125 כ"ס )

גולף V6 בת שנתיים

או רכבים אמריקאים ספורטיבים ישנים כמו פיירבירד, פורמולה, קורבט.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני הייתי במקומך, ואבא היה קונה לי אוטו, ומשלם על הדלק, הטיפולים והתיקונים, הייתי הולך על רכבים משומשים בעלות קנייה נמוכה ועלות אחזקה גבוהה:

איביזה 1.8T 2002.

ולוו s-40 T4

הונדה סיויק האצ'בק ESi ישנה וטובה (125 כ"ס )

גולף V6 בת שנתיים

או רכבים אמריקאים ספורטיבים ישנים כמו פיירבירד, פורמולה, קורבט.

הבחור אומר שאבא שלו לא רוצה כרגע רכב ספורט ואתה מציע לו קורבט? :?

מה הקשר בין איביזה, T4 האצבק ו גולף V6? ועוד הוספת לרשימה קורבט. אין שום קשר בין הרכבים האלו פשוט כלום. ההפרש במחירים עצום, חלק 1.6 ,אחרים מעל 5 ליטר, חלק טורבו חלק בנזין, ערבוביה שלמה.

:shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא מרווחת ונוחה מאוד, אפשר להגיע לתנוחת נהיגה נוחה (אך לא ספורטיבית במיוחד...), יש מקומות אחסון, אבל אין הרבה מקום ליושבים מאחורה (למי אכפת, אתה הרי תמיד תשב מקדימה לא?).

היא לא מגיעה למהירות סופית גבוהה במיוחד (אבל אולי טוב שכך...), אבל חסכונית מאוד בסולר (גם אחרי העלייה במחיר).

האיביזה לא מרווחת. האיביזה לא נוחה. תנוחת הנהיגה דווקא כן טובה. מקומות אחסון יש לא יותר מבכל סופר מיני אחרת. היא דווקא מגיעה מהר למדי לאזור ה-200 קמ"ש ומעלה. בנוגע לסולר - באמת חסכונית מאוד וכאן יתרונה הגדול למי שרוצה כוח ונוסע הרבה. מצד שני - הנוחות המזעזעת (תרתי משמע) פוגעת מאוד בחבילה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי ליסוע קצת על אסטרה בנזין, ובאופן כללי אני יכול להגיד לך שהאוטו טוב. אני לא יודע לגבי גרסאות הדיזל, אבל אולי שווה לך לבדוק (או שאולי תשכנע את אבא שלך ללכת בכל זאת על מנוע בנזין).

הטורבו-דיזל של האסטרה לא מדהים - 100 כ"ס ממנוע 2 ליטר מביאים אותה ל-100 ב-12.5 שניות (לפי נתוני היבואן), אבל זו גם אופציה. מבחינת נוחות אני מבין שהיא לא מדהימה (קצת נוקשה) אבל מבחינת התנהגות היא טובה למדי (אתה יכול לקרוא עליה ביקורת באתר מוטוקאר).

רכב חדש הוא יקר למדי (150K), אבל משומשות מאיזור שנת 2000 עולות כ-70K או 80K.

אם אתה יכול לשכנע אותו ללכת על בנזין אז תהנה הרבה יותר (כמו בכל אוטו... :wink: )

אגב בגרסת הדיזל הרכב מגיע רק עם גיר אוטומטי.

ועוד דבר, אם רק דיזל, אז אולי תשכנע את אבא שלך לקנות לך טוארג עם V10 :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאון 1.8T ראיתי למכירה שנת 2002... הבעיה היחידה היא תאונת שאסי.

הבעלים טוען שהפגיעה היא בחלק הקדמי שמאלי פגיעה לא חזקה אך גרמה לעיקום קורה שהוא טוען שיש שם נקודה חלשה מאוד שהתעקמה בקלות

הוא מוריד 30K מהמחירון (אין לו ברירה) ומוכר ב 83K...

הרכב עשה 40K יש אחריות עדיין. 4X4 180 סוסים... וזהו

האם לברוח ? ההתנהגות השתנתה לחלוטין אחרי הפגיעה, האם שאסי גורם לשינוי של ההתנהגות בצורה רצינית או שזה תלוי בסוג הפגיעה- כמו במקרה הנ"ל.

פרט לזה הבעלים טוען שהרכב כמו חדש. צבע כסף. בלי שיפורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאון 1.8T ראיתי למכירה שנת 2002... הבעיה היחידה היא תאונת שאסי.

הבעלים טוען שהפגיעה היא בחלק הקדמי שמאלי פגיעה לא חזקה אך גרמה לעיקום קורה שהוא טוען שיש שם נקודה חלשה מאוד שהתעקמה בקלות

הוא מוריד 30K מהמחירון (אין לו ברירה) ומוכר ב 83K...

הרכב עשה 40K יש אחריות עדיין. 4X4 180 סוסים... וזהו

האם לברוח ? ההתנהגות השתנתה לחלוטין אחרי הפגיעה, האם שאסי גורם לשינוי של ההתנהגות בצורה רצינית או שזה תלוי בסוג הפגיעה- כמו במקרה הנ"ל.

פרט לזה הבעלים טוען שהרכב כמו חדש. צבע כסף. בלי שיפורים.

עם תקציב של 100K למה להתחיל להתעסק עם שאסי ?!

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי תתמקד קודם. תחליט בנזין או דיזל, ספורט או לא ספורט, תן תקציב ואז נראה... כרגע נראה שיורים לכל הכיוונים.

לגבי הרכב עם פגיעת השילדה צריך לבדוק אותו טוב ולראות עד כמה הפגיעה חמורה. המוכר תמיד יגיד לך שזה כלום ושזה קורה בקלילות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7403 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...