Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיווח מפורום בחו"ל: תקלות חשמל מוזרות בפיז'ו-סיטרואן ופתרונן המפתיע בפשטותו

ארנון
שימו לב! השרשור הזה בן 5747 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מנוי על קבוצת דיון בנושא סיטרואן C5 וניתקלתי שם בשני דיווחים מעניינים שיכולים להועיל בעתיד לחברי פורום שישתמשו במערכת החיפוש.

מדובר בתקלות חשמליות, ומכיוון שמערכת החשמל משותפת לכל דגמי פיז'ו-סיטרואן, הרי שהדיווח הזה רלוונטי גם לדגמים אחרים של פיז'ו וסיטרואן, ולאו דווקא ל- C5.

בקצרה, בעל רכב אחד דיווח על התקלות הבאות: דלת רנדומלית לא ננעלת כאשר לוחצים על כפתור הנעילה בשלט. מדי פעם החלונות החשמליים עולים בלחיצת כפתור ומייד יורדים מעצמם. מגב אחורי עובד כשבא לו (מדובר בדגם סטיישן).

בעל רכב שני דיווח על התקלות הבאות: מחשב מציג התראת "Anti Polution Fault" ועובר למצב חירום. קריאת קודי תקלה דרך מחשב המוסך איבחנה "לחץ דלק נמוך", "חיישן הגה תקול" ו "חיישן דוושת מצמד" (מצמד זה מין דבר כזה שאירופאים משתמשים בו).

בשני כלי הרכב בוצעו אינסוף נסיונות, החלפות רכיבים, איתחולים וכיוב', ללא פתרון.

בשניהם כל התקלות באו על פתרונן באופן מלא עם החלפת המצבר המקורי שהיה מותקן ברכב.

יצויין שלא היו כל בעיות התנעה שיכלו לרמז על מצבר נחלש.

הסברה היא שבלאי במצבר גרם ל"ספייקים" על מערכת המולטיפלקס בשל הזעזועים בזמן הנסיעה , ולהפרעות תקשורת בין הרכיבים השונים.

שימו את המידע הזה In the back of your mind. אולי יהיה שימושי פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר אירעו מקרים שיחידות אלקטרוניות ו/או ממוחשבות "השתגעו" עד החלפת המצבר, ואולם, כאשר הרכב מניע בקלות, נוטים לשכוח אפשרות זו..

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארנון, באילו דגמי פיז'ו סיטרואן, חוץ מ-c5 מדובר והאם במודלים המאוחרים אין את הבעיות שאתה מתאר?
ראשית, אין לי מושג אם בדגמים מאוחרים יותר יש או אין את התקלות הללו, כיוון שאני פשוט מביא כאן דיווח מפורום אחר. אין לי שום נסיון אישי עם תקלות כאלה, אבל מכיוון שמערכת המולטיפלקס משותפת לדגמים רבים, אני מניח שהדיווח הזה רלוונטי לכל הדגמים.

מולטיפלקס יש בכל הדגמים שהושקו מ- 2001. בנוסף, ה- XM שודרגה במהלך חייה למולטיפלקס. אין לי מושג אם דגמים עממיים יותר שודרגו למולטיפלקס במהלך חייהם - למשל קסארה, 406. אני מניח שלא, אבל אולי לאיציק יש מידע שסותר את ההנחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התופעה מוכרת לאנשי האבחון ומפיעה ולעיתים נדירות גם לרכבים ללא מוליפלקס. המצבר מתניע את הרכב מצויין אך נמצא במצב לא תקין עם לוחות מגופרות כמעה, יכולתו לספק מתח תקין למערכו אלק' בזמן הנעה לא תקינה וגם יכולתו לרסן את המתח המשתנה של האלטרנטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסתבר שהתופעה הזאת מוכרת לא רק בסיטרואן: http://www.iaroc.org.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3622

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5747 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...