Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד לקבל פיצוי לאחר תאונה, אם אני לא רוצה לתקן?

Slow Sprinter
שימו לב! השרשור הזה בן 7404 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה לאל, זה לא מה שחשבתם, אני ילד טוב, אבל אחי המפורסם עשה תאונה בפיאסטה...

היא שנת 84, ואף אחד לא רוצה לקנות אותה, לכן אחי החליט לנסוע עד לטסט או עד שמשהו יידפק, ואח"כ למכור אותה לפירוק תמורת סכום סימלי...

מה שקרה זה שאתמול גברת אחת הועילה בטובה להיכנס בפיאסטה מהצד... לא נכנס לזה, אבל נניח שהיא האשמה 100%, ולאחי יש כמובן רק ביטוח צד ג', מה שאומר שהתיקון עליה(הביטוח שלה).... הנזק הוא אך ורק קוסמטי, אך נזק גדול ומשמעותי.. אני משוכנע שמדובר בעבודת פחחות וצביעה ממש ממש לא זולים... מצד שני, אף אחד לא יקנה את הרכב, במיוחד לא במצב הזה ולתקן זה פשוט לא הכי משתלם...

השאלה היא כזאת - במידה ואחי לא רוצה לתקן את הרכב, האם עדיין מגיע לו פיצוי בגובה מחיר התיקון לדוגמה? מחיר אחר?

כיצד לעשות זאת? הנחתי מראש שצריך לקבל חוות דעת של שמאי והצעת מחיר של מוסך, אבל אהיה אסיר תודה למי שישפוך לי אור על דרך הפעולה במקרה כזה.... לצערי בפורום מקביל לא קיבלתי את העזרה...

תודה מראש!

Live fast, die young - leave a better looking corpse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לאל, זה לא מה שחשבתם, אני ילד טוב, אבל אחי המפורסם עשה תאונה בפיאסטה...

היא שנת 84, ואף אחד לא רוצה לקנות אותה, לכן אחי החליט לנסוע עד לטסט או עד שמשהו יידפק, ואח"כ למכור אותה לפירוק תמורת סכום סימלי...

מה שקרה זה שאתמול גברת אחת הועילה בטובה להיכנס בפיאסטה מהצד... לא נכנס לזה, אבל נניח שהיא האשמה 100%, ולאחי יש כמובן רק ביטוח צד ג', מה שאומר שהתיקון עליה(הביטוח שלה).... הנזק הוא אך ורק קוסמטי, אך נזק גדול ומשמעותי.. אני משוכנע שמדובר בעבודת פחחות וצביעה ממש ממש לא זולים... מצד שני, אף אחד לא יקנה את הרכב, במיוחד לא במצב הזה ולתקן זה פשוט לא הכי משתלם...

השאלה היא כזאת - במידה ואחי לא רוצה לתקן את הרכב, האם עדיין מגיע לו פיצוי בגובה מחיר התיקון לדוגמה? מחיר אחר?

כיצד לעשות זאת? הנחתי מראש שצריך לקבל חוות דעת של שמאי והצעת מחיר של מוסך, אבל אהיה אסיר תודה למי שישפוך לי אור על דרך הפעולה במקרה כזה.... לצערי בפורום מקביל לא קיבלתי את העזרה...

תודה מראש!

לפי מיטב ידיעתי, ותקנו אותי אם אני טועה, הביטוח לא יסכים לשלם לאחיך את הכסף של התיקון. למה לו? הוא משלם למוסך לפי הקבלות שהמוסך יוציא.

אם אחיך רוצה לקבל מזומן, אז יש לו דרך אחת לפעול.

במידה וההשתתפות העצמית של הבחורה עומדת למשל על 1500 שקל, אז אחיך צריך ללכת אליה ולהגיד לה: תראי. אני לא רוצה לתקן את האוטו. אם אני רוצה, את תפעילי ביטוח, ואז ילכו לך 1500 שקל. במקום שזה, בואי שנינו נרוויח, תביאי לי 1000 שקל, וככה שנינו מרוצים.

לפי מה שאני יודע, זו הדרך היחידה.

Back to the original - NC again.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל כמו שטיבי מציע, הוא יכול לפנות לאותה גברת ולומר לה מה עלות התיקון(שיברר במוסך או שניים כמה זה צריך לעלות) ויציע לה לשלם את התיקון ללא הפעלת הביטוח.

אפשרות שניה היא לקחת הערכת שמאי ולתבוע את הביטוח, ולומר שאתה

רוצה את תמורת הנזק ללא ביצוע התיקון.

במקרה כזה אתה מקבל את עלות התיקון ללא המע"מ, עפ"י הערכת השמאי.

זו פרוצדורה שחברות הביטוח לא אוהבות, אבל אם קצת מתעשים איתן זה אפשרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אם שמאי של חברת הביטוח יראה את האוטו הוא בטוח יקבע שהוא "אובדן מוחלט"

ויוריד את האוטו מהכביש.

מובן שזה מצב אבסורדי כי הוצאה של אלפי שקלים בודדים יכולה לתקן את כל הלקויים, והאוטו המתוקן לו יהווה סיכון ביטחותי בנוסעו על הכביש לאחר התיקון.

כמו-כן ברור שחברת הביטוח תצטרך לשלם סכום קטן יותר אם הרכב ישאר על הכביש.

לכן חברות הביטוח המציאו מונח שקוראים לו פיצוי גלובלי שהוא סכום אותו מקבל בעל הרכב הנפגע, על בסיס הנזק שנגרם לרכבו, ללא תיקון הנזק בפועל.

סכום זה יהיה בהכרח נמוך יותר מעלות התיקון ע"פ השמאי - אך יהיה סכום משמעותי.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר קבלת הערכת שמאי - תפנה לאישה.. כמו שאמרו..

רק אל תתפשר על המחיר! כי זה לא רק העובדה של "השתתפות עצמית" של הגברת..

אם אתה תובע את החברת ביטוח שלה הפרמיית ביטוח העתידית שלה תהיה יותר גבוהה - במידה וזאת לא מישהו שעושה תאונות כל שני וחמישי.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שישנתי על זה לילה....

כדאי לך להפעיל את הביטוח של הגברת (בהנחה שהיא ממילא מפעילה את שלה...)

לבכות לשמאי ולהביא לו כמה שיותר קבלות על השקעה ברכב, יש מצב שתצא עם 6000-7000 ש"ח, במיוחד אם תסביר לו שהנזק האמיתי שלך הוא לרכוש רכב אחר כזה ולשפצר אותו ע"מ שיוכל לשמש אותך.

6000-7000 ש"ח זה לא הרבה כסף לשביל חברת הביטוח ובשביל מקרה הביטוח הזה, זה סביר לגמרי.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. נעשה קצת סדר -

הרכב עצמו ממש ממש זול... ניתן לקנות פיאסטה כזאת היום במחיר של 500-3000 ש"ח, כאשר זאת של אחי איפשהו שם למטה.... אני בטוח במיליון אחוז שתיקון הפח יעלה יותר מכל הרכב :D לקיחת שמאי יכולה לעלות בסביבות ה-400 ש"ח וזה יהיה סתם, לכן אחי לא ממהר...

אני מתאר לעצמי שהיא לא תרצה להוציא 1000 ש"ח מכיסה בלי להילחם, נבדוק את זה, אבל אני מבין ש-1000 ש"ח זה סכום זעום לעומת כל עלות התיקון..

עכשיו אני רוצה להבין -

1. אם הרכב יורד מהכביש, מה אחי אמור לקבל?

2. פיצוי גלובלי - על בסיס הנזק שנגרם - למה הכוונה?

Live fast, die young - leave a better looking corpse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בפצוי גלובלי וגם בהורדה מהכביש גודל הסכום שתקבלו תלוי בכושר המיקוח שלכם.

לדעתי מכונית נוסעת עם טסט שווה לנוסע בה לפחות 5000 ש"ח גם אם מחיר השוק הוא נמוך יותר. צריך להבין שמציאת רכב במחיר 3000 ש"ח במצב טוב היא משימה לא קלה כלל.

לדעתי אתם חייבים להודיע לגברת שתפעיל ביטוח אחרת תפסידו לא מעט כסף.

אם היא לא תסכים תתבעו אותה בתביעות קטנות על 5000 ש"ח.( כמובן אחרי שתקבלו הערכת שמאי )

אגב, אם יש לכם ביטוח צד ג' - יש חברות במוכנות לייצג אתכם גם כאשר פגעו בכם ולכאורה אם הם צד בעסק כדאי להרים טלפון לבדוק.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תברר כמה התיקון אמור לעלות.

תיקון של דלת של פיאסטה לא אמור לעלות יותר מ- 1,000 ש"ח (עד כמה שאני מכיר את המחירים), אלא אם כן צריך לסדר עוד דברים (מפתן, כנף...)

סביר להניח שלגברת לא יהיה שווה להפעיל את הביטוח, אבל אם לאחר שתראה לה הצעת מחיר היא תתעקש - תסביר לה שעלות של שמאי היא 500 ש"ח לפחות, שזה סכום גדול, וממש לא שווה לעשות את זה.

אם היא בכל זאת תתעקש - תיקח חוות דעת שמאי על הנזק, ותתבע את הביטוח שלה. סביר להניח שתוכל בבית משפט להוציא את כל הסכום (כולל עלות השמאי).

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7404 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...