Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקרה מסוכן שקרה לי [מקרה "נדיר" שמשלב מהירות גבוהה, כביש חשוך, צעיר עם חברים וסיבוב]

liber
שימו לב! השרשור הזה בן 5760 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התחיל זה ככה: חוזרים ממסיבת גיוס (יש לציין שחוץ מכוס פלסטיק בירה, לא שתיתי אלקוהול)

יער, חושך,מוזיקה רועשת , בקיצור נוסע עם אדרנלין בדם...

הכביש תלול שבצידיו יש שוליים מחצץ ואחריהם עצים. לאחר שעברתי כמה פניות לא חדוד במיוחד הגעתי לפנייה שמאל ממש חדה ואז .... זה הקטע שרציתי להדגיש ושתדעו להבא לא לחזור על הטעות שלי:

להכנס לפנייה ההיא אני לא הצלחתי - במהירות של כ 60 קמ''ש יצאו לי 2 גלגלים ימניים על החצץ. ואז ראיתי את התאונה בעייניים.!! הזנב התחיל לברוח וללחוץ על בלמים לא הייתה לי אפשרות (אין לי שום אלקטרוניקה כמו ESC, ABS ), לאחר שהבנתי שאני מאבד שליטה לקחתי את ההגע וסובבתי לצד ימין. בדיוק כשהשליטה חזרה אלי נגמרה הפנייה ותודה לאל יצאתי מזה ללא שריטה .

מוסר השכל:

אם אתם לא מכירים את הכביש, ובמיוחד כשאתם נוסעים בלילה - אל תעשו שטויות כמוני, זה עלול לעלות לכם ולמשפחתיכם ביוקר

סעו בזהירות

אתם מוזמנים להגיב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם במקרה מדובר על "מסיבת הגיוס" שהתקיימה הלילה באזור יערות הכרמל לכיוון דליית אל כרמל?

לתמיכה טכנית וייעוץ בחומרה ומחשבים פנו בה"פ.

החלפת מסכים לניידים בעלות ללא תחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מבין נכון את הסיטואציה ,לחיצה לא פרעית על הברקס, היתה גורמת לשני דברים :

1. יותר ממשקל הרכב היה עובר לגלגלים הקידמיים וההיגוי שלך היה משתפר.

2. לגלגלים השמאליים היה יותר כוח עצירה, וגם כאן התוצאה היית מפניה של הרכב שמאלה (על חצץ יש פחות כוח עצירה מעל כביש).

כמובן שאם תלחץ חזק מידי ,או שהקדמיים ינעלו ,ותעוף לתהום ,או שהם לא ינעלו ותפנה חזק מידי לתוך הקיר .

ואם חלש מידי זה לא ישפיע.

כמה ללחוץ?

נסיון וקורסים

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך " ESC" ?

חבל, זה היה יכול לעזור הרבה.

אני חושב, שסיפורים כאלה לא תורמים דבר לפורום, אלא ההיפך הוא הנכון.

ילדים, שמחזיקים רשיון נהיגה בקושי שנה, נהגו אלפיים קילומטר במקרה הטוב, יוצאים בלילה לכל מיני בילויים, שותים כמובן, מספרים על השתויות שלהם, לא נראה לי, לא במיוחד חינוכי.

אגב, כל עוד הם יכולים לספר, זה עוד המקרה הטוב.

אני חושב, שרצוי לנעול את השרשור הזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. לגלגלים השמאליים היה יותר כוח עצירה, וגם כאן התוצאה היית מפניה של הרכב שמאלה (על חצץ יש פחות כוח עצירה מעל כביש).

כמובן שאם תלחץ חזק מידי ,או שהקדמיים ינעלו ,ותעוף לתהום ,או שהם לא ינעלו ותפנה חזק מידי לתוך הקיר .

כמה ללחוץ?

נסיון וקורסים

חבר,ללחוץ על הבלמים אכן יעביר את משקל הרכב קדימה,יגרום להיגוי להשתפר?

בעת לחיצת הבלמים יועבר משקל הרכב קדימה לסרן הקדמי,משמע? לא תהיה אחיזה בסרן האחורי ויציאת התחת מחוץ לפניה תהיה מהירה ממה שציפית. העניין שהגלגלים בסרן הקדמי ינעלו לא פונקציה פה כי שוב אם תלחץ על הבלמים התחת יצא לסיבוב כמו שאומרים.

לחיצה על בלמים זה סוג של פתרון אחרון וגם כאן אתה צריך לדעת מה אתה עושה.

לפותח השרשור,לא קרה לך כלום אז הכל בסדר. אני חושב שרוב האנשים כאן יודעים שכאשר אנו נוסעים בכביש שאיננו מכירים אנחנו לא נוסעים מהר עם "אנדרנלין",למדת לקח (אומנם לא הכי נעים) כיצד להתנהג על הכביש.

סע בזהירות.

בן.

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה ללחוץ?

נסיון וקורסים

אי אפשר להבין כלום מתיאורים של נהג הדיוט.

פשוט צריך להפעיל את הראש ולהתאים מהירות לתנאים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות המהירות

למען האמת על הבלמים אני כן לחצתי בעדינות, (אצלי באוטו אי אפשר בכלל ללחוץ חזק בגלל חשש לנעילה כך שאני רגיל לזה) ואז הרגשתי שאני נסחף עוד יותר, כך שאני לא ממש מסכים עם הטיאוריה של אומי

מכל התגובות לא ממש הבנתי מה היה עליי לעשות ברגע ההוא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא יודע מה לעשות ברגעים כאלו כדאי שתלך לקורס נהיגה מתקדמת.

זה קצת מדאיג שיש לך רישיון ואתה לא יודע מה לעשות...

וגם תלמד לשלוט על האוטו שלך.

S2000

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה נהג חסר אחריות, מסוכן לציבור, כאן נכתבו מילות גנאי שזיכו את הכותב בהתראה.

אם כל התשדירים על תאונות דרכים וכל המקרים שקרו, אתה עדיין עושה מה שבתלי יאומן שיעשו.

מגיע לך כאן נכתבו מילות גנאי שזיכו את הכותב בהתראה..

חוצפה.

בהחלט!

שלך!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא, לא נגזים.

לא נאחל לאף אדם לעשות תאונה, גם אם חושבים ש"מגיע לו".

זה לא הסגנון של הפורום.

מה שכן, ואת זה כבר הצעתי, ראוי היה לא לפתוח את השרשור הזה, אבל אם כבר נפתח, כדאי להעלימו במהירות האפשרית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר,ללחוץ על הבלמים אכן יעביר את משקל הרכב קדימה,יגרום להיגוי להשתפר?

בעת לחיצת הבלמים יועבר משקל הרכב קדימה לסרן הקדמי,משמע? לא תהיה אחיזה בסרן האחורי ויציאת התחת מחוץ לפניה תהיה מהירה ממה שציפית. העניין שהגלגלים בסרן הקדמי ינעלו לא פונקציה פה כי שוב אם תלחץ על הבלמים התחת יצא לסיבוב כמו שאומרים.

לחיצה על בלמים זה סוג של פתרון אחרון וגם כאן אתה צריך לדעת מה אתה עושה.

לפותח השרשור,לא קרה לך כלום אז הכל בסדר. אני חושב שרוב האנשים כאן יודעים שכאשר אנו נוסעים בכביש שאיננו מכירים אנחנו לא נוסעים מהר עם "אנדרנלין",למדת לקח (אומנם לא הכי נעים) כיצד להתנהג על הכביש.

סע בזהירות.

בן.

כן,אם תלחץ ברגש ובמידה נכונה ,קודם ישתפר לך ההיגוי ,ורק עוד לחיצה או המשך לחיצה יגרום לך להיגוי יתר.

ברור שאת הרגש הזה אי אפשר ללמד פה ולכן ראה המלצתי הסוף ההודעה.

איזה עוד פתרונות יש לך כשהוא כבר במצב הזה?

הרפיית הגז? לא תספיק לדעתי.

שבירת הגה? יאבד אחיזה לדעתי

מה עוד?

ושאף אחד לא יבין אותי לא נכון.

אי אפשר ללמד וללמוד בכתיבה.

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קצת מדאיג שיש לך רישיון ואתה לא יודע מה לעשות...

לא מדאיג אותך ש 99.9% מהנהגים בארץ לא יודעים מה לעשות במצב כזה?

אני לא מבין מה אתם רוצים מהבחור, עוד לא ראיתי פה אף סבתא שפותחת תר"ד: השתלבתי לכביש מהיר, ומנתיב השתלבות השתלבתי ב 20 קמ"ש לשמאלי וכמעט גרמתי למותו של בחור שנסע בו (דרך אגב מקרה שלא פעם אחת קרה לי).

נ"ב בדרך כלל אני מקפיד לנסוע בנתיב הימני אך לפני מקומות שבהם אנשים משתלבים אני עובר לשמאלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

**נא לא לצטט הודעה מעליך**

יותר מדאיג אותי שהוא אומר את זה שהוא לא יודע מה לעשות במצב כזה ובכל זאת הוא לא עושה כלום כדי למנוע את זה.

אם אתה לא יודע מה לעשות במצב כזה אל תכנס אליו בכח או שתשאיר את האוטו בבית.

לפחות ההכרה בבעיה היא חצי מהדרך לפתרון.

S2000

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני נהג חסר אחריות, מסוכן לציבור, ובעל חור גדול בהשכלה, ממש רפה מוח. אז איך זה שיש לי רשיון שנה, ולא עברתי תאונה אחת (טפו טפו טפו) , רק מזל אתה חושב?!

שנה שלמה אתה נוהג על הכביש. ממש ניסיון חיים שלמים יש לך.

מכל מצב שלא יהיה אני מאמין שתוכל לצאת.

בוא נעשה סדר בבלאגן.

אתה עכשיו אמרת "לי זה לא יקרה" כאשר אתה אומר שלא עברת תאונה אחת?

חכה, אחת עדיין לא עברת? אז היא תיהיה קטלנית.

ואני מקווה בשבילך שתקבל פחד מההגה שלא תעלה יותר על הכביש.

מנחם.

ברגע שצעיר כזה יעשה תאונה וחס וחלילה יפגע במשפחה שלך, אתה תגיב בלא פחות תוקפנות, אלא יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכל התגובות לא ממש הבנתי מה היה עליי לעשות ברגע ההוא

לנהוג לאט בכביש שאתה לא מכיר.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5760 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...