Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טסט שנתי ללא תעודת זהות

jlavi2002
שימו לב! השרשור הזה בן 5740 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תנסה עם רשיון רכב או כל תעודה מזהה אחרת עם תמונה. תנסה לדבר איתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי רישיון נהיגה או דרכון הם אמצעי זיהוי שהם מתקבלים.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יצא לראות ויכוח בטונים מאוד צורמים במכון הדרום בפ"ת על כך שהמכון לא הסכים לקבל שום תעודה מלבד ת.ז. . בסופו של דבר הלקוח נאלץ לחזור לביתו ולהביא ת.ז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מוזר ביותר(ולא הוגן לדעתי), הרי תעודת זהות, רישיון נהיגה ודרכון הן תעודות ממשלתיות וניתן להזדהות באמצעותן גם מול שוטר העוצר אותך לבדיקה.

:roll:

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יכול להתווכח לגבי ההגיון או המוזרות, ורק אוסיף על מה שנכתב קודם, שאם זכרוני אינו מטעני אז אותו מצב קיים גם בהעברת בעלות רכב בדואר. לא מתקבל שום מסמך חוץ מת.ז.

אולי דרכון כן. לא זכור לי שמישהו הציע את הרעיון הזה כשנכחתי בטסט או בבנק הדואר, וממילא זה לא מסמך שאזרחים רגילים נוהגים לשאת עימם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רכשתי רכב לפני חודש ולא נותנו לי להעביר בעלות ללא תעודת זהות !!

רק לאחר שיחות וסיפורים נתנו לי להעביר בעלות אחרי שהתקשרתי למשרד הרישוי דרכון גם לא תקף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרישה להצגת תעודת זהות בדואר נובעת מכך שלפקיד הדואר יש אפשרות לאמת נתונים מתעודת הזהות מול משרד הפנים. (למשל: תאריך הנפקת התעודה - במידה ואינו תואם לרשום, התעודה תחשד כמזוייפת).

היות והדואר אינו סמכות לקבוע כללים אלא הוא רק "תחנת שירות" עבור משרד הרישוי, אין לדואר כל סמכות לסטות מהנוהל, שכן אם פקיד יטעה ויעביר בעלות בשוגג, הוא עלול לשלם מכיסו את הנזק לבעליו.

אם פקיד חרג מהנוהל - או שהוא מכיר אותך אישית, או שהיה שיכור.

יש סוכניות שממש מפחדות לבצע העברת בעלות ויחפשו כל תירוץ אפשרי למה הם לא יכולים, רק כדי להמנע מהסיכון של טעות. (אין לי תקשורת, המחשבים נפלו, אין לסניף הזה הרשאה וכו').

לעומת זאת מכוני רישוי הם לא בדיוק תחנת שירות, הם "זרוע ביצועית" של משרד הרישוי. (אם אפשר להגדיר זאת כך) ועל כן היה ראוי שתעודה המונפקת על-ידי משרד הרישוי תוכר גם במכוני רישוי.

בכל פעולותי מול משרדי הרישוי מקבלים תמיד רישיון נהיגה כתעודה. בכל הפעמים שהלכתי לטסט קיבלו ללא עוררין את רישיון הנהיגה כתעודה מזהה.

אם יש מכון שמסרב להכיר ברישיון נהיגה, אולי הוא כל כך שבע שלא איכפת לו להקפיד עד כדי כך.

אני רק מקווה שהם מקפידים באותה מידה גם על רמת הבדיקות ולא מטעמי בצע.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעומת זאת מכוני רישוי הם לא בדיוק תחנת שירות, הם "זרוע ביצועית" של משרד הרישוי.

תיקון טעות:

מכוני הרישוי הם תחנת שרות לכל דבר ועניין.

מכוני הרישוי אינם ת"פ משרד הרישוי אלא אגף הרכב במשרד התחבורה.

באגרת המצורפת לכל אגרת רישוי(רשיון הרכב) מצויין במפורש שיש להצטייד ב-ת.ז. של בעל הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר כתבתי "תחנת שירות" ו"זרוע ביצועית" הכנסתי אותם למרכאות כי לא ממש התמקדתי בהגדרה המשפטית כמו שהתכוונתי למובן המילולי / הסמנטי.

סניפי דואר הם גם מעין תחנת שירות של החברות הסללוריות לצורך טעינת זמן אויר למכשירי הטוק-מן וכד'. זה לא הופך את דואר ישראל לנציג החברה הסלולרית. אם מישהו שילם בדואר לטעינת מכשירו והמכשיר לא נטען - את הפקיד זה לא מעניין, והוא גם לא יכול לבטל הפעולה.

פקיד הדואר בסה"כ מקליד נתונים ללא כל שיקול דעת - אם המחשב נתן להשלים פעולה, היא התבצעה בהצלחה, ואם המחשב לא נתן, הפקיד לעולם לא יוכל לדעת מה הסיבה. לעומת זאת במשרד הרישוי כן ידעו להסביר מדוע. לכן גם נקבעו פעולות מסויימות הדורשות בחינה מדוקדקת יותר של מסמכים ותנאים כפעולות המתבצעות רק במשרדי הרישוי.

בכלל לפקידי הדואר כמעט אין שיקול דעת בכלל בתחומי עבודתם ולמעשה הם לכאורה רובוט אנושי. במקום שאתם רואים פקיד שעושה הקלות תדעו שאו שהוא שיכור, או שהוא כל כך עייף שכבר אין לו כוח לחשוב ולהתמודד.

במכוני הרישוי, יש לבוחנים את שיקול הדעת והטולרנס של גמישות, כיוון שהם אלה האמונים על הקביעה בין תקין לנפסל. באותה המידה הם יכולים להקל גם בענין זיהוי הנהג.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על תשלום אגרת הרישוי או הטסט עצמו?

בכל מקרה, את שני הדברים עשיתי ללא תעודת זהות.

את האגרה שילמתי במקרה בבנק, בקשו תעודה מזהה והצגתי את הרשיון נהיגה, עבר חלק.

ואתמול עשיתי את הטסט עצמו במבדק הרצליה וגם שם רשיון נהיגה הספיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכוני הרישוי, יש לבוחנים את שיקול הדעת והטולרנס של גמישות, כיוון שהם אלה האמונים על הקביעה בין תקין לנפסל. באותה המידה הם יכולים להקל גם בענין זיהוי הנהג.

.

לבוחנים כמעט ולא נותר מקום של שיקול דעת. המוטו הקובע הינו: במקרה של ספק - אין ספק!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5740 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...