Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"מוסך מורשה" (פשוט ביזיון) [דיאגנוסטיקה לקויה במוסך מורשה סובארו וכותרת ערוכה]

Pure
שימו לב! השרשור הזה בן 5760 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכם,

לפני בערך חודשיים התחילו להיות לי רעשים מתחת לאוטו כאשר הייתי עולה על פסי האטה, או נוסע בכביש משובש, הרעש בעיקר נשמע מתחת לגלגלים.

שבוע שעבר נסעתי למוסך מורשה של סובארו (לא יודע אם מותר לציין מיקום), בכל מקרה אחרי הסבר קצר שהבאתי לבעל המכון, הוא לקח את האוטו לסיבוב ביחד איתי, וכל הרעשים שהיו צריכים להישמע נשמעו.

כשסיימנו את הסיבוב וחזרנו למוסך, הוא יצא מהאוטו ואמר לי שצריך להחליף בולמים קידמיים ואחוריים, ובנוסף לזה ציין שיכול להיות וייצטרכו להתקין תושבות חדשות.

באותו רגע עלה בי החשד שהוא מנסה לעשות עליי קופה, מכיוון שחודשיים לפני לקחתי את האוטו לטיפול גדול שכלל - החלפת בולמים, רפידות, דיסקים ועוד..

המשכתי לעקוב אחר דבריו ולא הפרעתי לו, אחרי שהוא סיים להאכיל אותי בשקרים שאלתי אותו כמה יעלה כל הסיפור, והוא אמר לי שבסביבות 2500 שקל. לא שאלתי שאלות נוספות, וישר דרכנו נפרדו לשלום.

העניין שהכי הדהים אותי בכל הסיפור הזה שהמכונאי ישר אחרי נסיעה של פחות מ-5 דקות קבע שהבולמים בכל ארבעת הגלגלים גמורים וצריך להחליף לחדשים, מבלי להרים את האוטו על ליפט, או אפילו עם מגבהה כדי לבדוק מה קורה קצת מתחת לאוטו - פשוט רשלנות!!!

כשיצאתי מהמוסך, אחרי נסיעה של כמה מטרים החלטתי להיכנס לעוד מוסך (הפעם לא מורשה) כדי לבדוק אם יש קצת אמת בדבריו, אחרי שנכנסתי למוסך והסברתי למכונאי את הבעיה. עוד לפני שהוא לקח את האוטו לסיבוב הוא הרים אותו על מגבהה כדי לבדוק מה קורה מתחת לאוטו, ואחרי זה הוא עשה עוד כמה לחיצות מכל הצדדים של הרכב, והוא אמר לי שיכול להיות שהבעיה היא ב"תפוח".

אחרי הנסיעה הוא היה משוכנע שהבעיה היא ב"תפוח", ואני חיכיתי כל הנסיעה לשמוע משהו על בולמים, אבל כלום!

כשחזרנו הוא הרים את האוטו על ליפט, ואמר לי שהתפוח בסדר גמור, ובעצם מדובר בבוקסה - לא האמנתי למשמע אוזניי, והאזתי לשאול אותו אם בכל זאת יכול להיות שמדובר בבולמים, והוא צחק ואמר לי שכל הבולמים חדשים!

לא היה אכפת לי כבר מהמחיר, עבר לי כל הזמן בראש המכונאי שניסה לנצל ולגנוב כסף מבחור צעיר בן 20 שמשרת בצנחנים, ומקבל בקושי 700 שקל בחודש.

הבוקסה עלתה 60 שקל, וכל הטיפול ביחד עלה 180. אין לי מה להגיד - מוסך קטן עם אנשים גדולים!

אני כבר לא אתקרב למוסכים מורשים, אני אומנם מכליל.. אבל זה מה שקורה שנכווים פעם אחת, לשמחתי הרבה מצאתי מוסך אמין ומקצועי!

זהו, הייתי חייב להוציא את זה החוצה, לא ידעתי אם מותר לרשום שמות של מוסכים אז העדפתי לא לרשום.

אני מאושר שחסכתי לעצמי 2000+ שקל, ולא נפלתי בפח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן כן , המוסכים המורשים חושבים שהם מורשים לגנוב את כספם של האנשים שמגיעים לטיפול .

זה מזכיר לי שלפני כשנה בערך , כשרכשתי את הדייהטסו שלי , אבא שלי (חכם גדול) הכניס את האוטו לטיפול במוסך מורשה (טען שבכל המוסכים רצו אותו סכום) .

הטיפול היה לשביעות רצוני , הכול היה טוב ויפה אבל מה ? הצעקות שחטפתי מאותו בעל מוסך בגלל שנשבר לי משהו ברכב באשמת אחד מהמכונאים שלו הרתיעה אותי , אבל כנראה שלא מספיק .

חזרתי אליו שוב לאחר תקופה ושאלתי אותו בנוגע לעשן לבן (יצא לי קצת עשן לבן ונכנסתי לסרטים שזה ראש מנוע) , החוצפ ןהזה עוד העז להגיד לי , תוך כדי שהוא יושב על הריצפה וצוחק\מדבר עם מישהו במוסך ש "המנוע גמור , עשן לבן זה מנוע גמור , אין מה לעשות"

ועזבו את זה , הוא אפילו לא טרח לגשת לאוטו לבדוק מה העניינים וזה כבר הרתיע אותי לחלוטין !

מאז , לא נכנסתי אליו ואני חושב שכך עוד הרבה אנשים - המוסך שלו פשוט ריק כל הזמן .

עוד אפילו לא הגעתי לזה שהוא ניסה לדחוף לי תושבות מנוע (כידוע , השרייד רועדת ב-D) וכו' וכו' .

במקומו ניגשתי לעשות את הטיפולים שלי (בקרוב טיפול 10,000K שדחיתי יותר מדי) במוסך לא מורשה , שהראה אמינות (הוא זכה ב "יצאת צדיק") חסרת פשרות , עבודה מצויינת ומחיר נמוך מאוד .

מסקנה - מוסכים מורשים , לפעמים מרגישים יותר מדי מורשים לרמות ולגנוב מלקוחותיהם ולפעמים נדמה שאין מי שיעצור אותם .

HU: Pioneer 4900IB Front Speakers: JBL GT06508C Rear Speakers : none

Amp: Infinity 475A Sub: JBL GT5-12

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע חביבי לך יש מזל.

יש אנשים שאין להם אפילו טיפת ידע אחת לגבי רכב ודברים בסיסיים מאוד ברכב, ולכן אנשים כאלה הכי קל לרמות.

סביר להניח שאם לא היית מחליף בולמים חודשיים לפני הטיפול הגדול של האוטו, יכול להיות שלא שהיית חושד בכלל ומחליף בלמים ומגלה שהבעיה עדיין לא נפתרה.

אבל אני אגיד לך משהו: כל מוסך צריך לקחת בערבון מוגבל. צריך ללכת לבדוק בעוד מוסך או שניים ולשמוע עוד חוות דעת , אפילו שזה מוסך מורשה- גם הוא יכול להיות לא אמין כמו שאתה רואה.

וגם שאני חושב על זה אין הגיון בסיסי אפילו שאלה הבולמים שעושים את הבעיות מכיוון שאם אתה נוסע בכביש משובש או על פסי האטה אתה לא כל הזמן משתמש בברקסים והרעש בטח הופיע גם מתי שלא לחצת על הבלמים.

פשוט רמאים יש במדינה הזאת בכל פינה, מנצלים תמימות של אנשים וחוסר ידע. פשוט גועל נפש!

פאולאנר- זאת הבירה שלי! ואין לה מחליפה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך מורשה של סובארו באזור התעשייה בנתניה, זה המוסך שכדאי לכם מאוד להיזהר ממנו!

אם לא הייתי עושה לפני חודשיים טיפול גדול, הייתי משלם 2500 שקל ואוכל אותה מבלי לדעת בכלל.

חבל מאוד שאין גוף שמפקח ברצינות על הפעילות של המוסכים בארץ, ודווקא מוסכים מורשים שאמורים להיות הכי מצקועיים וכ'ו.. בסופו של דבר נותנים יחס מוטעה, ומנסים לגנוב מאנשים תמימים חסרי כל ידע.

כואב לי הלב שאני חושב שיש אנשים שככל הנראה היו באותו מוסך וגנבו להם אלפי שקלים מבלי שהם ידעו בכלל, העיקר שבתת מודע הם חשבו שהם קיבלו את הטיפול הכי טוב שיכלו לקבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Pure, כשאתה אומר שבטיפול הגדול הוחלפו בולמים, למה אתה מתכוון? מהם בולמים לדעתך?

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Pure, כשאתה אומר שבטיפול הגדול הוחלפו בולמים, למה אתה מתכוון? מהם בולמים לדעתך?

אני לא יודע בדיוק מה בולמים כוללים, אבל בדף עם הפירוט של הטיפול לפי מה שאני זוכר היה כתוב:

החלפת דיסקים+רפידות, והחלפת בולמי זעזועים.

המכונאי בסובארו ציין החלפת "בולמי זעזועים" בארבעת הגלגלים, ובגלל זה ישר על בי החשד שהוא מנסה לרמות אותי.

הרעש היה בכלל רק מקדימה, למה הוא רצה להחליף גם מאחורה. אם הוא היה אומר רק מדקימה הייתי עוד מאמין לו.

אליה - למוסך האמין קוראים "מוסך 10", אין לי מילים.. אני פשוט מעריך את האנשים שם, כ"כ אמינים וישרים, אני ממש אסיר תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כן יכול להתלונן באגף השרות של יבואן סובארו (יפנאוטו) ובמשרד התחבורה במחלקת המוסכים.

תלונה למשרד התחבורה: http://www.mot.gov.il/wps/portal/HOME/ComplainForm

פניה ליפנאוטו: http://www.subaru.co.il/contact.asp

עשיתי עבורך 1/3 המלאכה.

זה בלתי נסבל מצב של נסיון רמאות ו/או חוסר מקצועיות שהיו גוזלים את כספך.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כן יכול להתלונן באגף השרות של יבואן סובארו (יפנאוטו) ובמשרד התחבורה במחלקת המוסכים.

תלונה למשרד התחבורה: http://www.mot.gov.il/wps/portal/HOME/ComplainForm

פניה ליפנאוטו: http://www.subaru.co.il/contact.asp

עשיתי עבורך 1/3 המלאכה.

זה בלתי נסבל מצב של נסיון רמאות ו/או חוסר מקצועיות שהיו גוזלים את כספך.

בברכה - רפי לין :-)

תודה, אבל הגשת התלונה הזאת באמת תוכל לגרום איזשהו נזק למוסך הנ"ל? או בכלל, לאותו מכונאי?

אני רגיל לשמוע שתלונות מהסוג הזה נתקעות ולא מתקדמות לשום מקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדיווח על מוסכים מורשים יש משמעות עבור היבואן (וכמובן יש לה ערך לקהל הצרכנים - כולנו). מוסכי שירות לא מקצועיים/לא מהימנים גורמים בסופו של דבר נזק ליבואן.

היבואן לא מתערב בדרך כלל במחלוקות כספיות ואין לו כל אחריות על פעולת המוסך המורשה אבל במקרים קיצוניים בהם מוסך מורשה גרם נזק ללקוח הם יכולים לסייע לו או לפצות אותו.

שלח ליבואן דווח עובדתי, ללא השמצות ושמות תואר מיותרים. לא יזיק אם תשלח עותק של מכתב התלונה למוסך, הרי הכוונה היא שיתקן את דרכיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
מוסך מורשה של סובארו באזור התעשייה בנתניה, זה המוסך שכדאי לכם מאוד להיזהר ממנו!

.

בנתניה יש 2 מוסכים מורשים לסובארו.

האחד "מוסך-חי " (כולל סוכנות מכירה) והשני רק מוסך שירות "טובול".

מי מהם עבד עלייך?

לי יש ניסיון טוב עם מוסך טובול ופחות טוב במוסך חי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה במוסך השני נפתרה .

כשיצאתי מהמוסך, אחרי נסיעה של כמה מטרים החלטתי להיכנס לעוד מוסך (הפעם לא מורשה) כדי לבדוק אם יש קצת אמת בדבריו, אחרי שנכנסתי למוסך והסברתי למכונאי את הבעיה. עוד לפני שהוא לקח את האוטו לסיבוב הוא הרים אותו על מגבהה כדי לבדוק מה קורה מתחת לאוטו, ואחרי זה הוא עשה עוד כמה לחיצות מכל הצדדים של הרכב, והוא אמר לי שיכול להיות שהבעיה היא ב"תפוח".

אחרי הנסיעה הוא היה משוכנע שהבעיה היא ב"תפוח", ואני חיכיתי כל הנסיעה לשמוע משהו על בולמים, אבל כלום!

כשחזרנו הוא הרים את האוטו על ליפט, ואמר לי שהתפוח בסדר גמור, ובעצם מדובר בבוקסה - לא האמנתי למשמע אוזניי, והאזתי לשאול אותו אם בכל זאת יכול להיות שמדובר בבולמים, והוא צחק ואמר לי שכל הבולמים חדשים!

לא היה אכפת לי כבר מהמחיר, עבר לי כל הזמן בראש המכונאי שניסה לנצל ולגנוב כסף מבחור צעיר בן 20 שמשרת בצנחנים, ומקבל בקושי 700 שקל בחודש.

הבוקסה עלתה 60 שקל, וכל הטיפול ביחד עלה 180. אין לי מה להגיד - מוסך קטן עם אנשים גדולים!

אני כבר לא אתקרב למוסכים מורשים, אני אומנם מכליל.. אבל זה מה שקורה שנכווים פעם אחת, לשמחתי הרבה מצאתי מוסך אמין ומקצועי!

זהו, הייתי חייב להוציא את זה החוצה, לא ידעתי אם מותר לרשום שמות של מוסכים אז העדפתי לא לרשום.

אני מאושר שחסכתי לעצמי 2000+ שקל, ולא נפלתי בפח!

השאלה מי היה המוסך הראשון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5760 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...