Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יחידת מזגן פנימית בלאונה סתומה כנראה, איך אני מגיע אלייה ומפרק אותה?

Muzic4Ever
שימו לב! השרשור הזה בן 5782 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה, בזמן האחרון אני מרגיש שהמפוח עובד נורא חזק אבל האויר שיוצא מהפתחים לא תואם לעוצמת המפוח - ז"א יוצא אויר קר מאוד אבל ממש חלש.

הבנתי שזה קשור איכשהו ביחידה הפנימית אשר שואבת אויר מבחוץ (גם קרה לי כמה פעמים בתחילת הקיץ שבהפעלת מזגן היו יוצאים עלים יבשים מפתחי האורור)

אז אם אפשר לכוון אותי בדיוק ליחידה הזאת ע"מ לנקות אותה אני אשמח.

בברכה

טל דוד

Putting a rear-spoiler on a front-wheel drive car. Yeah, that's gonna help

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסובארו לאונה, באם יש בעיה עם מערכת הוואקום של הלחצנים המכוונים את כיווני האוויר, תופיע הבעיה שאתה מתאר.

יש להקשיב (תוך שקט סביבתי מוחלט) עם האוזן (כמובן..) באיזור של הלחצנים ולוודא שלא שומעים רעש של דליפת אוויר (ואקום שבורח) , מעין " פסססססססססססס" .

אם ישנה בעיה כזו, הרי שבדכ, עצמת האיוורור, תצא כלפי החלון הקדמי של הרכב (באם אני זוכר נכון), בכל אופן, חייב בדיקה זו תחילה.

בדוק וחזור לדווח.

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תדאג חבר גם אני הייתי בבעיה הזו,

הפיתרון:

פתח את תא הכפפות, מולך בצד ימין צראה קופסא עגולה זהו המאוורר (המפוח) פתח את הברגים שלו ,

וסביר להניח שתמצא שם כמות עצומה של עלים, אחרי שניקית

תראה מצד שמאל קופסא בצורת מלבן בצבע שחור יש לה קליפסים , פרק בעדינות את הקליפסים, ותוציא את המכסה השחור

אתה תראה את היחידה הפנימית של המיזוג היחידה שבה עובר הגז הקר שמקרר את האוויר שנזרק לתוך תא הנוסעים,

עם היד תיגע בה ובאזור שלה בתוך התושבת (הקופסא השחורה ותוודא שאין שם עלים רקובים שנתקעו , סביר מאוד להניח שתמצא והרבה. אם תמצא אין מנוס מלגשת לבעל מקצוע שיפרק את היחידה הזו לחלוטין וינקה אותה.

ותשתדל לא להחנות תחת עצים.

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני, אם שומעים את הרעש הזה שתיארת זה אומר שיש בעיה כלשהי?

כי בלאנטיס 97 שלנו מידי פעם שהמזגן עובד, שומעים רעש חלש כזה "פסססססס" קצר כזה כל כמה שניות, מה זה אומר?

המזגן היה מקרר קצת חלש למרות שיש גז בכמות המתאימה, שטפתי את הרדיאטור החיצוני של המזגן עם לחץ מים לא האמנתי שזה עזר בצורה כ"כ מורגשת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל "פסססססססססס" ישנם הרבה גורמים אפשרים, למשל, כיבוי מנוע , בחלק מהדגמים תשמע את הרעש הזה מהשוואת הלחצים שמתבצעת במערכת המיזוג (אם היא פעלה טרם כיבוי). אז זה תקין.

רעש כזה ניתן לשמוע כאשר יש דליפת וואקום מסויימת באיזורים מסויימים, לעיתים גם ללא שמחפשים, לעיתים רק בחיפוש מעמיק, וגם לא תמיד.

ניתן לשמוע כזה רעש גם כאשר יש קצר חשמלי לא עלינו, אבל אז לא היית שואל אותי מה זה, כבר היית יודע.

רעש כזה ניתן לשמוע לעיתים ממערכת פליטה סתומה בחלקה עת שנוסעים בעיקר ברחוב צר עם רכבים שחונים בצדדים.

בקיצור , ישנים מס' אפשרויות, ולעניין בעל הסובארו, אם אינו שומע מאיזור המתגים של כיוון אוויר המפוח את הדליפה הזו, אז שיבדוק את מה שרשם ETSK , או שיתחיל מפירוק וניקוי עלים, ככל שיש כאלה, בכל אופן, להקשיב לצליל הזה מכיוון המתגים זה בדיוק 5 שניות, ולא מצריך פירוק כלשהו, שכאמור, יותר מיתכן שיצטרף לבצע לצורך ניקוי כפי שרשם ידידי.

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות, דני - כנראה שאין בריחת ואקום מיחידת השליטה. הקשבתי ואין צליל של כלום משם אז נראה שהכל תקין.

ESTK - פתחתי והתסכלתי איפה שאמרת, אכן שני הרכיבים קיימים אך מאוד מסובך לפרק שם. יום ראשון אני אגש לבעל מקצוע לסדר זאת.

שוב תודה והמשך יום טוב :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ESTK - פתחתי והתסכלתי איפה שאמרת, אכן שני הרכיבים קיימים אך מאוד מסובך לפרק שם. יום ראשון אני אגש לבעל מקצוע לסדר זאת.

שוב תודה והמשך יום טוב :)

אם זכרוני אינו מטעה אותי, זה ממש לא אמור להיות מסובך, המפוח מחובר עם כמה ברגי פיליפס, פירוק הברגים יפתח את המפוח ואז תראה את המאוורר עצמו כנראה שהוא סתום עם עלים,

הקופסא השניה תפוסה עם קליפסים שממש לא מסובך לפרקם, אם אתה מתכוון לגשת לבעל מקצוע אז תנסה לפחות לפרק

אם תסתבך ,תחזיר, אם לא תצליח, אז במוסך כבר יסדרו הכל . לפחות למדת וראית משהו חדש.

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זכרוני אינו מטעה אותי, זה ממש לא אמור להיות מסובך, המפוח מחובר עם כמה ברגי פיליפס, פירוק הברגים יפתח את המפוח ואז תראה את המאוורר עצמו כנראה שהוא סתום עם עלים,

הקופסא השניה תפוסה עם קליפסים שממש לא מסובך לפרקם, אם אתה מתכוון לגשת לבעל מקצוע אז תנסה לפחות לפרק

אם תסתבך ,תחזיר, אם לא תצליח, אז במוסך כבר יסדרו הכל . לפחות למדת וראית משהו חדש.

לא יודע, הכל שם חוטי חשמל ובלאגן שלם, בקושי יש גישה

אבל רעיון טוב! אני אנסה בכל זאת רק נקווה שלא נשבור שם משהו :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5782 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...