Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט מריאה! להתרחק כמו מאש או שווה מבט ?

mozizo
שימו לב! השרשור הזה בן 5781 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום.

אני במסע אחרי קניית רכב בתקציב של עד 25000 ש"ח בלי העדפה לדגם מסויים.

אחרי בדיקה באתרי אינטרנט עיתונים וכו" דווקא מצאתי על אחד הכבישים בקריות רכב למכירה פיאט מריאה שנת 2000

התקשרתי לבעל הרכב שהוא יד ראשונה עם 100000 ק"מ. לדבריו(עדיין לא ראיתי שום מסמכים) הוא מטפל במוסך מורשה בלבד שמתמחה בפיאט לפי תקופות הטיפול ויש לו ספר טיפולים. לדבריו הרכב נקי מתאונות ותקלות. הדבר היחידי שהוא החליף הוא אגזוז עם שני הדודים וחגורת טיימינג כולל המייסבים וצמיגים חדשים.הרכב יש בו הרבה תוספות המחיר הבסיסי שלו הוא 24500 במחירון ובהתחשב בזה שהוא יד 1 ובקילומטראז הוא מגיע ל 26000 ש"ח.עשיתי סיבוב עם האוטו כשאני יושב ליד הנהג ונראה שהרכב בסדר רק דבר אחד הדליק לי נורה אדומה. הוא אמר שהשמן גיר צריך לחמם אוטו זמן קצר אחרת הוא מושך הילוך או לא מעביר הילוך ולטענתו זה משהו מקובל בגירים אוטומטיים בשנים האלו(אולי בפיאט !!!) וזו לא בעיה מכאנית.בסה"כ האוטו נראה חמוד גם חיצונית והוא מבטיח לי שאין שום בעיה ברכב(כמובן שאם אחליט לקנות אקח לבדיקה)הוא דורש עליו 24000 ולא שקל פחות.

האם לדעתם שווה להשקיע בפיאט ובמחיר כזה ? בסה"כ אני אצטרך לנסוע איתו דיי הרבה ולא הייתי רוצה להתקע איתו בדרכים או להוציא עליו כספים כל שבועיים לתיקון אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא אמר שהשמן גיר צריך לחמם אוטו זמן קצר אחרת הוא מושך הילוך או לא מעביר הילוך ולטענתו זה משהו מקובל בגירים אוטומטיים בשנים האלו(אולי בפיאט !!!) וזו לא בעיה מכאנית.

אינניי מכיר את הרכב, אבל חושד שמדובר בבעייה של גיר. הוא אמור להחליף הילוכים נורמאלי גם כשהוא קר וגם כשחם.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כן, במכוניות עם הילוכים אוטומטיים ומחשב הילוכים מתבצעת השהייה בהחלפת ההילוכים כשמנוע הרכב קר וזאת כדי לגרום למנוע להתחמם מהר ושהרכב יסע עם כוח רב יותר לנסיעה חלקה וללא גמגומים של נסיעה בהילוך גבוה בסבוי מנוע נמוכים כשהמנוע עדיין קר.

בכל מקרה יש לקחת המכונית למכון בדיקת רכב מקצועי.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לנו מראה מודל 98 שנקנתה מהחברה ושירתה אותנו נאמנה במשך 4 שנים.

היא היתה הרכב הראשון שנהגתי עליו כשקיבלתי רשיון וזכורה לי לטוב בהקשר של נוחות נסיעה ופינוק וגם אחיזה טובה.

ההיגוי לא להיט והיא די כבדה על ה1.6.

העיצוב לדעתי עדין מיוחד גם ב2008 והיא עדין נראית מעודכנת.

בקשר לאמינות הדעה מעורבת-היא לא ראתה הרבה מוסך אבל לפעמים עשתה לנו בעיות.

את הרפידות הקדמיות החלפנו לעיתים קרובות עקב בלאי מואץ.

לא הייתי בורח כי התמורה שווה אבל הייתי בודק ב7 עיניים את מצבו האמיתי של הרכב בכלל ושל תיבת ההילוכים בפרט.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתתרחק מאוד מהרכב !!!!

זה בעיה אחת גדולה היה ברשותי ולא ממליץ בכלל !!!

חפש מאזדה בשנים נמוכות יותר ותהנה יותר !

לא החזק או החכם שורד , אלה זה שיודע להתאים את עצמו לסביבתו .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה נמק מדוע לדעתך יש לברוח מהרכב הזה.

עצות כדוגמת העצה שכתבת אינן תורמות דבר לשרשור.

אם היה לך את הרכב וסבלת ממנו בשל תקלות, תנוחת נהיגה או כל דבר אחר - פרט.

אם לא ואתה מתבסס על שמועות בלבד - אני מצפה ממך לחזור מכל מה שכתבת לעיל.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המריאה היא מכונית לא רעה שנהנית ממוניטין רע בישראל ללא הצדקה אמיתית.

החסרון היחיד שלה הוא שילוב מנוע-גיר לא חזק במיוחד ולא חסכוני במיוחד.

לגבי דברי המוכר - הייתי בודק היטב במכון גירים.

גם כשהתיבה מגיעה למסקנה ששמן הגיר קר מדי ודורש חימום זה לעולם לא מתבטא בסירוב להעביר הילוך, אלא לכל היותר במשיכתו עוד 500-1000 סל"ד לפני ההעברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לחברי הפורום.

אני במסע אחרי קניית רכב בתקציב של עד 25000 ש"ח בלי העדפה לדגם מסויים.

אחרי בדיקה באתרי אינטרנט עיתונים וכו" דווקא מצאתי על אחד הכבישים בקריות רכב למכירה פיאט מריאה שנת 2000

התקשרתי לבעל הרכב שהוא יד ראשונה עם 100000 ק"מ. לדבריו(עדיין לא ראיתי שום מסמכים) הוא מטפל במוסך מורשה בלבד שמתמחה בפיאט לפי תקופות הטיפול ויש לו ספר טיפולים. לדבריו הרכב נקי מתאונות ותקלות. הדבר היחידי שהוא החליף הוא אגזוז עם שני הדודים וחגורת טיימינג כולל המייסבים וצמיגים חדשים.הרכב יש בו הרבה תוספות המחיר הבסיסי שלו הוא 24500 במחירון ובהתחשב בזה שהוא יד 1 ובקילומטראז הוא מגיע ל 26000 ש"ח.עשיתי סיבוב עם האוטו כשאני יושב ליד הנהג ונראה שהרכב בסדר רק דבר אחד הדליק לי נורה אדומה. הוא אמר שהשמן גיר צריך לחמם אוטו זמן קצר אחרת הוא מושך הילוך או לא מעביר הילוך ולטענתו זה משהו מקובל בגירים אוטומטיים בשנים האלו(אולי בפיאט !!!) וזו לא בעיה מכאנית.בסה"כ האוטו נראה חמוד גם חיצונית והוא מבטיח לי שאין שום בעיה ברכב(כמובן שאם אחליט לקנות אקח לבדיקה)הוא דורש עליו 24000 ולא שקל פחות.

האם לדעתם שווה להשקיע בפיאט ובמחיר כזה ? בסה"כ אני אצטרך לנסוע איתו דיי הרבה ולא הייתי רוצה להתקע איתו בדרכים או להוציא עליו כספים כל שבועיים לתיקון אחר.

ברשותך אתיחס לנושא אחד בלבד וזאת כאחד שרק בשבוע שעבר רכש מריאה 2003 מטרייד מוביל , חשוב שתדע שמריאה היא רכב יחסית לא סחיר , זה לא צריך למנוע ממך לרכוש את הרכב , הכל תלוי במצבו , עצם זה שרכשתי אותו צריך לומר לך שאני מאמין בו , אך עם הכל , על מריאה לא נהוג לקבל מחירון מלכתחילה , לא ימצא האחד (אא"כ הוא ממש לא מבין) שיצן למוכר שלך מחירון , אז נסה להוריד אותו במחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר הבנתי שקשה להתפטר מהדגם הזה כשכבר רוצים למכור אותו.

בהתחשב בזה שהוא יד 1 והק"מ יחסית לשנת 2000 לא גבוה,המחיר הוא 26000 במחירון והוא דורש 24000.האם לקנות מריאה במצב טוב 2000 ש"ח מתחת למחירון נחשבת לקנייה "פראיירית"?

(להחליט איזה רכב לקנות יותר קשה מלהחליט מה להזמין בבית קפה !!!)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתתרחק מאוד מהרכב !!!!

זה בעיה אחת גדולה היה ברשותי ולא ממליץ בכלל !!!

חפש מאזדה בשנים נמוכות יותר ותהנה יותר !

אישית, לא מכיר אפילו רכב חדש אחד, מכל סוג שהוא, שמובטח שלא יכנס למוסך לעולם.

הדבר במיוחד נכון לגבי רכב בן 8-10 עם לפחות 100000 ק"מ (וזה עוד מקרה טוב)

במקומך לא הייתי יוצא בצעקות היסטריות (עם ארבעים סימני קריאה)אלא הייתי שוקל את דבריי בכובד ראש.

אל תהיה כל כך בטוח שמאזדה משנים עוד יותר נמוכות תבטיח סופית אי כניסה למוסך, כי אין דבר כזה.

(כלומר יש, אצל מספרי סיפורים ואגדות על היפניות הנפלאות)

אני ממליץ לבצע בדיקה קפדנית על הרכב, ובמידה והכל נראה סביר אפשר לרכוש במחיר הנקוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר הבנתי שקשה להתפטר מהדגם הזה כשכבר רוצים למכור אותו.

בהתחשב בזה שהוא יד 1 והק"מ יחסית לשנת 2000 לא גבוה,המחיר הוא 26000 במחירון והוא דורש 24000.האם לקנות מריאה במצב טוב 2000 ש"ח מתחת למחירון נחשבת לקנייה "פראיירית"?

(להחליט איזה רכב לקנות יותר קשה מלהחליט מה להזמין בבית קפה !!!)

אל דאגה, כל רכביי היו עם גירים ידניים בלבד, (גם מגאן2 "המאוד בעייתי, hgt, פונטו ספייס ועוד)

רובם היו בטווח מחירים הרבה יותר גבוהים, וכולם נמכרו בתוך שבועיים עד שלושה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

בזמנו לפני כ 3 וחצי שנים חיפשתי פיאט מריאה אוט'.

בדקתי כ 5 רכבים, בכולם הייתה בעייה בגיר (למראות שהוא יפני, של חברת אייזין אם אני לא טועה מדובר בפשוט זבל של גיר), כל הרכבים היו עם קילומטרז מורד, וכל הרכבים נמכרו ע"י סוחרים.

מדובר ברכב שזול בגלל שיש סיבה.

רכב לא אמין בעליל, לא מומלץ בכלל.

ומאוד, מאוד לא סחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי האמת הייתה פיאט בראבו, אומנם לא מריאה אבל אותה אחת כמעט.

הגיר שלה פשוט גרוע, גיר שבכלל בכלל לא אמין.

המלצתי האישית אל תתקרב לרכב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5781 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...