Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיישן MAF אובחן כתקול, האם כדאי לרכוש חליפי? לאנטיס97

ba323f
שימו לב! השרשור הזה בן 5727 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

יש לי בעיה ברכב כבר כמה חודשים.

לאחר נסיעה מעל 30ק"מ פתאום המנוע מגיב לאט, אני לוחץ על הגז אין תגובה בכלל ורק לאחר 2-3 שניות הסל"ד מתחיל לתפס והרכב מאיץ לאט.

היום עברתי ליד מוסך מורשה שהבעיה הופיע, בעל המוסך סיבב את גלגל המצערת ונישמע קול פיצוץ קטן מצינור יניקת האוויר של המסנן אוויר, והוא קבע שחיישן MAF תקול.

לא מזמן ניקתי אותו עם ספרי מגעים והיום ניסתי לנקות אותו שוב עם ספריי קרבורטורים וחל שיפור אבל הרכב מאיץ לאט.

מחיר של חיישן חדש מקורי עולה 2000ש"ח וזה מחיר מאוד יקר.

חיפשתי בפירוקיות ואין בכלל, ביררתי בחנות לחלקי חילוף וחיישן חליפי עולה 450ש"ח עם אחריות שהוא יעבוד כמו שצריך.

האם כדאי לרכוש חליפי?

האם הבעיה היא בטוח מהחיישן הזה?

הצינור יניקה מהמצערת למסנן אוויר חדש אין סדקים, כל צינוריות הוואקום ניבדקו.

פילטר דלק,פלאגים הוחלפו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תסתמך על דיאגנוזה שבוצעה בצורה כזאת וחבל לזרוק בגללה סתם כסף להחלפת חלקים שעלולה להיות לשווא וללא פתרון לבעיה.

גש למקום אחר לבדיקת אבחון מסודרת ורצינית ולאחר מכן תוכל לקבל גם הערכות מחיר ולהחליט אם לבצע התיקון, איך והיכן.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתכן שהבעיה נובעת ממע' הצתה, מצתים (פלאגים) וחוטיהם או מסנן דלק סתום או לחץ דלק נמוך ועוד ועוד.

צריך ורצוי לבצע בדיקת אבחון מקצועית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן , תיאור התקלה שאתה מתאר, מצביעה בוודאות על מצב של "חוסר דלק" ,לפחות בחלק מהזמן.

חיישן MAF יכול בהחלט לגרום לזה, אולם לא רק הוא, ובעיות של לחץ דלק, ו/או ספיקה לקויה, ו/או חיישן טמפ שמצביע על טמפ' גבוהה מהטמפ' האמיתית לאותו רגע, ועוד, יכולים לגרום לתופעה כזו בדיוק.

ואולם, מדובר בבעל נסיון (כניראה ולפי התיאור של "מוסך מורשה מאזדה") , ועל כן , נראה שלבסוף יתברר שזו הבעיה, אך לא הייתי רץ ומוציא כספים בהימור כזה, עדיף לנסות להשיג חלק כזה אחר, ורק לאחר התקנתו, ונסיעות מבחן, ואם נעלמה התקלה, או אז, לרכוש חדש.

לגבי חליפי, אין לי מידע האם הם אמינים או לא, ובד"כ על פי הרושם משמועות, יש בעיות איתם.

בברכה

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול ריססתי את החיישן הזה בספריי קרבורטורים טוב טוב, חזרתי על התהליך מספר פעמים, בדקתי שהנגדים בתוכו שלמים והם תקינים לפי העין.

חיברתי את החיישן חזרה, ניתקתי את המינוס מהמצבר ל5 דקות אחר כך חיברתי חזרה, עשיתי נסיעת מבחן ויש שיפור מאוד מורגש בתגובה של הדוושה נסעתי כמה ק"מ בודדים וניראה כי הבעיה לא הופיעה בכלל.

מחר אני נוסע מעל 30 ק"מ ואעדכן אם הבעיה הופיעה כי זה קורה רק לאחר נסיעה ממושכת.

תמיד הייתי מנקה את החיישן עם ספרי מגעים, אך מחיפוש שערכתי התברר לי שיש סוגים של ספרי מגעים שמשאירים שכבת הגנה שומנית שבטוח לא תהיה טובה לחיישן, לכן ניסתי אתמול בפעם הראשונה עם ספרי קרבורטורים.

אני מקווה שהבעיה תסתדר כתוצאה ממה שעשיתי אתמול .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים הבעיה לא הופיעה עדיין לא נסעתי מעל 30 ק"מ.

מה יכול ליגרום לתקלה הזאת שמופיעה רק כאשר המנוע חם ועבר נסיעה רצופה מעל 20-30ק"מ?

שהמנוע קר תגובת הדוושה ממש חדה והמנוע סוחב מצויין ממש תענוג, אך כאשר הוא מגיע לטמפ' עבודה הסחיבה נחלשת, ולאחר 20-30 ק"מ המנוע נעשה חלש, הסל"ד מטפס נורא לאט והמנוע מגיב לאט לדוושה ולפעמים נישמע באקפייר.

עדיין לא הבנתי את הקשר לחיישן הMAF כי אם הוא תקול אז הבעיה צריכה להופיע כל הזמן ולא רק שהמנוע בטמפ' עבודה או עבר מס' ק"מ, נישמע הגיוני?

ממש מוזר לי הבעיה הזאת ואני לא יודע מה לעשות.

בדקתי את חיישן טמפ' נוזל קירור וההתנגדות שלו תקינה ע"פ הנתונים באוטודאטה, בדקתי שהמנוע חם ואחרי מנוחה של 10 דקות וההתנגדות היא 290 אום.

חשבתי לבצע את הפעולות הבאות כדי לאבחן את הבעיה מה דעתכם:

שהבעיה מופיע, לעצור בצד, לנתק את הקונקטור מחיישן טמפ' נוזל קירור ולהמשיך ליסוע וליראות אם הבעיה מופיע.

אני חושב שבלי החיבור החיישן המנוע יעבוד בתערובת עשירה, מה ניראה לכם?

האם ניתן ליסוע ללא החיישן MAF?

לא מזמן בחניה ניתקתי אותו כדי לנסות לעלות על הבעיה, והמנוע עובד טוב בלי החיישן שנותנים גז, אבל אם עוזבים את הגז המנוע מתכבה לאחר כמה שניות ללא החיישן.

כדאי לבצע נסיעת מבחן ללא החיישן MAF או חיישן טמפ' נוזל קירור רק כדי לאבחן את הבעיה?

עוד משהו שאני רצוה לציין אולי קשור אולי לא:

לפני 3Kק"מ החלפתי פלאגים, הפלאגים המתאימים למנוע הם NGK BKR5E-11

ולא היו את הפלאגים האלו אז קניתי BKR6E-11

האם יכול להיות שזאת הסיבה לבעיה?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

מקפיץ שוב, הבעיה עדיין קיימת ומופיע לעיתים.

שאני לוחץ עם האצבעת על הצינור דלק שיוצא מהפילטר אני מרגש שאין בפנים לחץ חזק, אבל שאני נותן גז הלחץ עולה מרגישים.

אז ניתקתי את הווסת דלק, הלחץ נישאר חזק קבוע, ומהבעיה לא השתנה דבר, והחזרתי חזרה.

ריססתי ספרי על החיישן MAF ואין שינוי.

איפה עוד יכולה להיות הבעיה?

יכול להיות סתימה במזרקים? ואם כן אז למה שהמנוע קר זה לא מופיע?

כל חלקי ההצתה תקינים.

חיישן MAF חיפשתי בהרבה פירוקיות ולא מצאתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה חלקים משומשים או משופצים למע' הזרקת דלק יש אצל "אלי את אלי דושי הזרקות דלק" שברח' המנוע 8 יפו,

טל' 03-6820841 ובקש שם את ג'קי.

לדעתי, כדאי יותר לגשת אליו לבדיקת אבחון ולא ישר להחליף סתם חלקים שיתכן והם תקינים ולא מהם נובעת הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

1. ניקוי בעזרת ספריי מגעים רגיל עלול לגרום רק נזק לחיישן מהסיבה הפשוטה, תפקיד החיישן למדוד ולנטר את כמות האוויר (מסה) וספריי שמשאיר שומנים או שכבת שימון בחיישן פוגע ביכולת הניטור של החיישן.

עלייך להשתמש בספריי שאני משתמש בו של חברת סרוויסול מיכל בצבע צהוב.

Servisol Aero Klene 50 Electronic Cleaning Solvent 200ml

2. ניקית את החיישן, יופי. עכשיו צריך לבדוק אותו בעזרת בעזרת DMM.

השאלה איזה סוג של חיישן מותקן ברכב שלך ? חיישן מסוג שיש בו מוליך חשמלי וטרמיסטור או מהסוג היישן כמו וואן או קרמן.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, פעם ניקתי עם ספרי בדיוק כמו שלך, ועכשיו אני מנקה עם ספרי קרבורטור (אין הבדל בין ניקוי עם ספרי מגעים, לבין קרבורטור, אצלי).

החיישן עובד על עקרון של 2 נגדים זעירים, מעין סלילים דקים כאלו.

אני חושב שהוא עובד בצורה שבו נגד אחד מתחמם, והשני רק נמדד לו ההתנגדות ע"י המחשב, וככל שניכנס יותר אוויר הנגד החם מתקרר והמחשב מחשב כמה אוויר נכנס לפי ההתנגדות (אני לא זוכר את עקרון הפעולה של החיישן הזה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לי איזה סוג של חיישן קיים אצלך. בחיישן שלך קיים חוט חם שמאבד חום במהירות בזמן שאוויר זורם עליו ומערכת הבקרה מודדת את הזרם הזורם דרכו ובתלות בזרם המתח משתנה.

דרך אגב בתוך הסנסור הזה קיים גם מד טמפ'.

יש צורך לנתק את הסנסור ולחבר לו אספקת מתח ולמדוד את שינוי המתח המתקבל בזמן שאוויר זורם לתוך החיישן.

ככול שכמות האוויר שזורמת דרך החיישן המתח במצוא צריך לעלות ולא בצורה לינארית.

בדיקה לא פשוטה המצריכה נתונים מדוייקים של החיישן שלך. נסה להשיג מידע מדוייק לגבי תלות המתח בכמות האוויר.

או לחילופיין נסה להשיג מידע כיצד בודקים את החיישן כאשר הוא מותקן ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק ביצעתי את הבדיקות האלו מזמן ומהבדיקות יצא שהחיישן תקין.

חיברתי רב מודד לחוטים שהחיישן מוציא מתח, והעברתי חוטים עד לתא הנוסעים ותוך כדי נסיעה ראיתי את הנתונים

המתח עלה ככל שהסל"ד עלה (נכנס יותר אוויר).

אבל לצערי הבדיקה בוצעה כאשר התקלה לא מופיעה ז"א שהרכב מתנהג בסדר.

אני צריך לנסות לתפוס את הבעיה על חם ולמדוד מתח בזמן אמת כאשר התקלה מופיעה.

ואני רואה שאתה מבין עניין מהר.

חוץ מחיישן MAF מה עוד עליי לבדוק?

ומז"א שהמתח צריך לעלות לא בצורה ליניארית?

מרק, סתם שאלה, ניתן לתקן את החיישן הזה? להחליף לו רכיבים או משהו כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה שלי שהמתח לא עולה בצורה לינאירת היא:

במידה ונכנסת כמות אוויר של 10 גרם לשנייה המתח המתקבל הוא 2 וולט (סתם אני זורק ערכים) ואם כמות האוויר היא 20 גרם לשנייה המתח הנמדד לא יהייה 4 וולט אלה 3 וולט או 4.5 וולט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון אתה צודק.

אני זוכר שמדדתי לא הבנתי למה ב2000סל"ד המתח היה(לא זוכר) וב 4000סל"ד המתח היה לא כפול מהמתח הקודם.

מה לגבי תיקון חיישן כזה?

שמעתי שאפשר להוסיף לו נגד או קבל, ממישהו שעשו לו ככה ברכב, אבל הבעיה היא שזה מישהו מאיזה פורום שהוא לא מתחבר ואין לי דרך לשאול...

האם ידוע לך משהו כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5727 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...