Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן ZX (מודל 96, מנוע 1.8 ותקועה במוסך בגלל חוב כספי. האם כדאי לרכוש?) (כ"ע)

omrishalev
שימו לב! השרשור הזה בן 5783 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לבן דודה שלי הייתה סיטרואן ZX, לאחר שמכר אותה לחבר שלו והרכב נשאר על שמו, הרכב נכנס למוסך ולא יצא מכיון שלחבר של בן דודה שלי אין כסף לשלם למוסך, למוסך צריך לשלם 1,500 שקל, ולחבר של בן דודה שלי עוד 1000 שקל בשביל שהוא ישאיר לי גם ביטוח של נהג חדש שנמצא בתוקף לעוד חצי שנה.

הרכב הוא 2 דלתות, הרכב מבחינה קוסמטית לא מדהים, צבע קצת מתקלף, מכות קטנות.

מבחינה מכנאית הרכב במצב מצוין, אבל אמרו לי שהוא קצת בעייתי, שכל כמה חודשים הראש מנוע נוטה להתעקם וכו', ואז חשבתי לעצמי זה לא הגיוני שהדבר הזה קורה אלא אם כן קורעים את הרכב אחרי שהוא יוצא מטיפול של ראש מנוע.

בכל מקרה אני צריך את העזרה שלכם האם לקנות את האוטו או לא.

חשוב לציין שהרכב בעל מנוע 1,800, ידני.

יד שניה, הרכב נשאר על שמו של בן דודה שלי, 200 אלף קילומטר, שנת 96.

את הרכב אני לא מתכוון לקרוע או משהו כזה, אני יחזיק בו עד שאני יתגייס או שהוא ישאר גם שאני יהיה בצבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראש מנוע לא יתעקם כל כמה חודשים אם תוקן כמו שצריך.

קשה להגיד אם כדאי לרכוש את הרכב הספציפי הזה או לא, במיוחד לאור העובדה שסיפקת מעט מאוד פרטים. מה המחיר הנדרש בעבור הרכב? מה הוא אותו תיקון שעולה 1500 ש"ח שבוצע ברכב? היסטוריית תקלות ותיקונים?

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראש מנוע לא יתעקם כל כמה חודשים אם תוקן כמו שצריך.

קשה להגיד אם כדאי לרכוש את הרכב הספציפי הזה או לא, במיוחד לאור העובדה שסיפקת מעט מאוד פרטים. מה המחיר הנדרש בעבור הרכב? מה הוא אותו תיקון שעולה 1500 ש"ח שבוצע ברכב? היסטוריית תקלות ותיקונים?

התקלה שבגללה האוטו נמצא במוסך היא:

החלפת תיקון סוויץ', על האוטו "נשען" אוטובוס של אגד בכנף הימנית ושבר לו גם פנס קדמי, היה לו בעיה בסרטר, טיפול 10 אלף וזהו...

היסטורית תקלות, בן דודה שלי אמר שהוא כל הזמן היה עושה ראש מנוע לאוטו - אני מאמין שהוא עשה כל הזמן כי הוא לא יודע לנהוג איך שהרכב היה יוצא מטיפול כזה הוא היה קורע אותו ולכן אחרי כמה זמן עוד פעם היה צריך לטפל באוטו..

עכשיו יש לי עוד שאלה, מבחינת חלקים איך הוא? זול/יקר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ענית על השאלה העיקרית,

מה המחיר שנדרש על הרכב, הבנתי שצריך לשלם 1500 ש"ח למוסך, 1000 שקל לבעלים, מה עוד?

לפי זה אתה קונה אוטו ב 2500 שקל... (3 נקודות חיוניות)

צריך לבדוק אם יש עוד השקעה באוטו שצריך לבצע כרגע, לדוגמא מזגן עובד? חשוב בקיץ (לי אין אני יודע להעריך), טסט, צמיגים, ברקסים.

הכל תלוי במחיר הנדרש, ובהשקעה הנדרשת, אני ממליץ לך שמישהו שאתה סומך ויש לו הבנה מכאנית טובה יבדוק את האוטו, זה שהולך הרבה פעמים ראש יכול להגרם מהרבה מאוד דברים, מערכת קירור לא תקינה, תיקון לא טוב, ועוד הרבה דברים שאני לא מספיק מבין בשביל לייעץ לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ענית על השאלה העיקרית,

מה המחיר שנדרש על הרכב, הבנתי שצריך לשלם 1500 ש"ח למוסך, 1000 שקל לבעלים, מה עוד?

לפי זה אתה קונה אוטו ב 2500 שקל... (3 נקודות חיוניות)

צריך לבדוק אם יש עוד השקעה באוטו שצריך לבצע כרגע, לדוגמא מזגן עובד? חשוב בקיץ (לי אין אני יודע להעריך), טסט, צמיגים, ברקסים.

הכל תלוי במחיר הנדרש, ובהשקעה הנדרשת, אני ממליץ לך שמישהו שאתה סומך ויש לו הבנה מכאנית טובה יבדוק את האוטו, זה שהולך הרבה פעמים ראש יכול להגרם מהרבה מאוד דברים, מערכת קירור לא תקינה, תיקון לא טוב, ועוד הרבה דברים שאני לא מספיק מבין בשביל לייעץ לך.

מזגן עובד, ברקסים חדשים גם כן, טסט יש, צמיגים במצב טוב (ידרשו החלפה בטסט הבא)

אני צריך לשלם למוסך 1500 ולבחור עוד 500 אתמול בן דודה שלי דיבר איתו והגיע איתו להסכמה,

את האוטו חבר של בן דודה שלי החזיר למצב חדש מבחינת פנים, הכל עובד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר אתה משלם 2000 שקל, והרכב שלך? מעבירים בעלות לשמך?

אם כן, 2000 שקל בשביל אוטו כזה זה בהחלט מחיר משתלם, שוב ממליץ מאוד בחום לא לרוץ מהר מדיי לתוך דבר כזה, ידידה שלי עשתה טעות דומה, קנתה רכב בסביבות 1000 שקל, וכמה ימים אחרי התברר לה שהיא צריכה להשקיע בו עוד סכום של כמעט 6000 שקל.

אז מה שאני שוב מייעץ לך, זה לבדוק השקעה נוכחית שצריך לעשות כרגע, דברים עתידיים אם אפשר לגלות רמזים עתידיים לתקלות זה טוב. שוב, שמכונאי שאתה מכיר יבדוק את המצב, מבחינת דברים קריטיים ויקרים, כלומר מנוע, גיר, שלדה.

לבדוק שהרכב באמת עם טסט ושהרכב חוקי, המנוע שאמור להיות בפנים באמת נמצא שם, מספר מנוע / שלדה.

סה"כ זאת עסקה שלדעתי משתלמת, כלומר לקנות ZX ב 2000 שקל זה לא רע בכלל. אם יש דברים קטנים שיש לסדר שטויות, עדיין זה עלות שבהחלט משתלמת. רק להזהר לא ליפול לבור, לכן לבדוק את כל מה שאפשר. עדיין זה רכב עם 200 אלף ק"מ שזה לא המון ולא קצת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר אתה משלם 2000 שקל, והרכב שלך? מעבירים בעלות לשמך?

אם כן, 2000 שקל בשביל אוטו כזה זה בהחלט מחיר משתלם, שוב ממליץ מאוד בחום לא לרוץ מהר מדיי לתוך דבר כזה, ידידה שלי עשתה טעות דומה, קנתה רכב בסביבות 1000 שקל, וכמה ימים אחרי התברר לה שהיא צריכה להשקיע בו עוד סכום של כמעט 6000 שקל.

אז מה שאני שוב מייעץ לך, זה לבדוק השקעה נוכחית שצריך לעשות כרגע, דברים עתידיים אם אפשר לגלות רמזים עתידיים לתקלות זה טוב. שוב, שמכונאי שאתה מכיר יבדוק את המצב, מבחינת דברים קריטיים ויקרים, כלומר מנוע, גיר, שלדה.

לבדוק שהרכב באמת עם טסט ושהרכב חוקי, המנוע שאמור להיות בפנים באמת נמצא שם, מספר מנוע / שלדה.

סה"כ זאת עסקה שלדעתי משתלמת, כלומר לקנות ZX ב 2000 שקל זה לא רע בכלל. אם יש דברים קטנים שיש לסדר שטויות, עדיין זה עלות שבהחלט משתלמת. רק להזהר לא ליפול לבור, לכן לבדוק את כל מה שאפשר. עדיין זה רכב עם 200 אלף ק"מ שזה לא המון ולא קצת.

הרכב רשום על שם בן דודה שלי - שהוא כמו אח שלי, הרכב ישאר על שמו כי אי אפשר להעביר אותו בעלות על שמי ואת האמת אני אגיד לך? אני לא רוצה שיהיה רכב רשום על שמי בתקופה של הצבא או שלפניה.

הרכב נוסע טוב.

ברכב אין את כל השטויות של החלפת מנוע למנוע של אוטו אחר - המנוע חוקי.

ושוב, התיקונים היחידים שיש לעשות זה בפנים וגם כן לא כאלה רציניים כמו להחזיר את הכפתור של החלון שהוא בולט קצת החוצה וכו' תיקונים קטנים מאוד.

עכשיו שאלתי גם ב PSI, הרכב הזה איך הוא מבחינת טיפולים? אנחנו עושים את הטיפולים לרכבים שלנו לבד, הוא זול/יקר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סה"כ נשמע בסדר, לא נראה לי שתמצא אוטו טוב יותר במחיר זול יותר. סה"כ ZX אוטו נחמד מאוד ויכול לשרת ביום יום בצורה טובה בהחלט.

לגבי עלויות אחזקה, עד כמה שאני יודע לא יוצא דופן, כלומר לא אמורה להיות אחזקה יקרה מדיי. אבל לא היה רכב כזה ברשותי אז אני ישאיר את הבמה ל-PSI או לאנשים בעלי יותר מידע ממני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סה"כ נשמע בסדר, לא נראה לי שתמצא אוטו טוב יותר במחיר זול יותר. סה"כ ZX אוטו נחמד מאוד ויכול לשרת ביום יום בצורה טובה בהחלט.

לגבי עלויות אחזקה, עד כמה שאני יודע לא יוצא דופן, כלומר לא אמורה להיות אחזקה יקרה מדיי. אבל לא היה רכב כזה ברשותי אז אני ישאיר את הבמה ל-PSI או לאנשים בעלי יותר מידע ממני.

בעקרון "חיפשתי" רכב שיהיה יחסית חזק לא מנוע 1300 או 1400, וזה באמת נפל לי לידיים בזמן טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5783 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...