Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן התחמקות ממכשול ובלימה - ZX vs Lantis

DanyG
שימו לב! השרשור הזה בן 7814 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחד מימי הדרכה האחרונים הגעתי עם ה ZX של ההורים שלי.

בתום ההדרכה, בצעתי עם חבר שלי (מדריך אחר) מבחן השוואתי בתרגילי התחמקות ממכשול ובלימה תוך התחמקות ממכשול בין ה ZX לבין לאנטיס חדשה.

סידור הקונוסים היה אחיד (לפי סימון על המגרש) לשתי המכוניות, הבלימה על רטוב, וכך גם ההתחמקות מהמכשול.

הלאנטיס הצליחה לחמוק מהמכשול ללא בלימה (רק עבודת הגה) בכמעט 40 קמ"ש.

ה ZX הצליחה לחמוק מהמכשול ללא בלימה בכ- 55 קמ"ש.

הלאנטיס הצליחה לחמוק מהמכשול תחת בלימה בכ- 50 קמ"ש.

ה ZX הצליחה לחמוק מהמכשול תחת בלימה בכ- 60 קמ"ש (אפילו טיפה יותר).

יחד עם זאת, יש להתחשב בנתונים הבאים :

1. ה ZX בת 7, הלאנטיס חדשה.

2. ה ZX אינה מצויידת ב ABS, ללאנטיס יש.

3. הצמיגים על ה ZX אינם חדשים (Dunlop), ללאנטיס צמיגים חדשים.

4. ההשוואה בוצעה ע"י שני מדריכים בעלי רקע, ידע ונסיון רב בנהיגה מתקדמת ובתרגילים מהסוג הזה.

5. כשניסינו לעשות את התרגילים במהירות המקסימלית שהלאנטיס הצליחה בה, את ה ZX זה כלל לא דיגדג.

אז למה אני טורח להשוות ולכתוב את זה ?

מפני שהדיעה הרווחת כשאדם שאינו מתעניין ברכב בעל יומרות ספורטיביות מחפש רכב לקניה הינה, שהיכולת הדימנית של הרכב המבוקש באה כתוספת (אם קיימת) אבל לא הכרחית.

מהשוואה כזו ניתן לראות שהליכולת הדינמית של המכונית יש השפעה מכרעת על יכולתה והתנהגותה במצבי חירום,

וזה כבר עניין של בטיחות !!

"מוגש כחומר למחשבה" :wink:

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכביש עוקף רחובות , עקומה נאה למדי ,עם שדה ראייה לקילומטרים.

אחרי כ-120K ק"מ על הלאנטיכס (מחפש כתף לבכות עליה :wink: ) נדמה לי שהגעתי כבר למקום בו אני יכול להבחין במגבלות הגרוטאה...

אותו סיבוב , 110 קמ"ש , הרכב בהיסטריה,אובדן אחיזה כמעט לכל כיוון אפשרי.

קסארה , יעף ראשון - 110. יעף שני - 130. ואפשר עוד קצת...

הסיבוב ,אותו סיבוב - (חוסר) כשרון הנהג, זהה גם הוא.

ועוד לא סיפרתי על צובה-אשתאול , שנגמר כמעט תמיד בבלמים חסרי תגובה (וזה כשאני מודע ליכולת הבלימה העלובה ,כך שהבלימות הן קצרות וחזקות ככל האפשר, אם הגיר המגעיל לא מדרדר אותי למהירויות בלתי סבירות - בירידות האוטו דווקא נוסע לא רע...)

יתרונה העצום של הלאנטיס - היא מליסינג... :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני, ניסתם את הלאנטיס גם בסיחרור ויציאה ממנו ? יענו החלקה בעקומה ותיקון ?

כי אצלי עם 3 לאנטיכסיים שונים ונהגים שונים, שלושתם אחרי ה 360 הראשון (מתוך הרבה) המנוע נכבה.

לאומתם רכבים אחרים לא נכבו (נובירה, קסארה ואפילו פיסטה ישנה).

הלאנטיכס שנת 2002 זו זוועה על 4 גלגלים שאני מת כבר שהליס יגמר. :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמשיכו לזרוע לי מלח על הפצעים... :wink:

ואם נזרע מלח , זה יצמיח ביגל'ה מלוחים???

לזרות חביבי.

ובוא נסתכל על זה ברוח חיובית : אחרי שנגעלת כל הדרך הבייתה מהאקסידנט,יהיה הרבה יותר כיף לעשות איזה סיבובון על המיני... 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובוא נסתכל על זה ברוח חיובית : אחרי שנגעלת כל הדרך הבייתה מהאקסידנט,יהיה הרבה יותר כיף לעשות איזה סיבובון על המיני... 8)

שום דבר לא השתנה, גם לפני זה היה יותר כיף... :D

מה אתה לא אוהב ביגל'ה? :wink:

motorica.net

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה ZX שלי בת 10, ובסיבובים אני מרגיש בה בטוח כמעט כמו בפוקוס (אם כי הפוקוס יותר "חדה"), וזאת בהשוואה ללנטיס/קורולה ישנה/סופר לנסר ועוד כמה שיצא לי לנהוג עליהן לאחרונה.

ולא הזכרנו את הנוחות הנפלאה, עדיין לאחר 10 שנים על הכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום דבר לא השתנה, גם לפני זה היה יותר כיף... :D

מה אתה לא אוהב ביגל'ה? :wink:

אתה יודע שאני בעניין פיצות. :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהנתי לקרוא - סוף סוף נתונים "אמיתיים" להשתמש בהם.

עכשיו אני לא מבין רק דבר אחד - מאיפה צצים כל האנשים האלו שאומרים שללנטיס יש אחיזה גבוהה??

אני נשבע לכם, נהגתי באוטו שנתיים, הגעתי לתת היגוי יותר פעמים משהגעתי עם ה-306 שלי... (ועל ה-306 אני נוהג הרבה יותר חזק...)

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגעתי לתת היגוי יותר פעמים משהגעתי עם ה-306 שלי...

זה בגלל שהזנב ב306 כל הזמן חייב להדחף ולנסות להציץ קדימה לראות לאן נוסעים :D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להגיד לכם שכל פעם שאני יורד מהאוטו שלי ונוסע על ה 626 של אמא אני כמעט הורג את עצמי איזה 8 פעמים ... :cry:

האוטו מרחיב קווי פניות בסיטונאות ,התיקונים קשים בטרוף בגלל ההגה שלפעמים נדמה שלא הוא זה שמחובר אל הגלגלים, והכי גרוע המעבר אל מעבר למגבלות הרכב היא חדה ולפעמים אתה לא מרגיש מה הולך לקרות עד שאתה לא רואה את הבגא'ז רודף אחריך :D

בקיצור לא יודע מה איתכם אני הולך להחליף לאמא שלי את הצמיגים לבריג'סטון חדשים, נו חורף אתם יודעם חראם...

(ומי אמר שמכוניות חדשות יותר בטוחות מישנות רבאק האוטו שלי בן 10 ).

:roflmao: People drive big cars cause to make up for their small c0cks :roflmao:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני, דרך אגב, עם איזה צמיגים (מותג) משווקת כיום לנטיס ? (אני זוכר שבעבר היה להם TOYO מעפנים לחלוטין... קשים, לא נוחים ומתייבשים מהר).

האם חל שינוי במהלך השנים ?

אגב, איזה צמיגים (מותג) נועלת ה ZX של ההורים שלך ובני כמה הם ?

ועוד משהו קטן להשכלה כללית: ההשוואה בין מכונית סדאן למכונית 5 דלתות לדעתי שגויה מיסודה ולעולם לא תוכל לומר במאומה מה ההפרשים בין האחרת לשניה - במיוחד בסוג הבדיקת שביצעת.... הרי זה ברור כשמש שהיכולת הדינאמית של ה-5 דלתות טובה משמעותית מזו של הסדאן...

תודה

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני, דרך אגב, עם איזה צמיגים (מותג) משווקת כיום לנטיס ? (אני זוכר שבעבר היה להם TOYO מעפנים לחלוטין... קשים, לא נוחים ומתייבשים מהר).

האם חל שינוי במהלך השנים ?

אגב, איזה צמיגים (מותג) נועלת ה ZX של ההורים שלך ובני כמה הם ?

תודה

איציק

טויו או ברידג'סטונים....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7814 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...