Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בניית קומה על התא מטען .

Yakov s
שימו לב! השרשור הזה בן 5786 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם , אחרי הבעיה שהייתה לי עם המגברים ונגיעות הRCA עם כבל "+" , וחיבור אחד המגברים הפוך בגלל זה + אני רוצה להוסיף עוד מגבר מונו נוצר בעיה קטנה עם כל העסק וחשבתי על בניית במה מאחורה ולהתחיל את העבודה כבר מחר .

אבל יש לי רק בעיה אחת , ל5 חודשים הקרובים אני חולק עם אמא שלי את הרכב , אם אני אבנה את הבמה הזאת אני לא יודע איך היא תצליח להרים אותה ולהוציא גלגל ספר בעט הצורך .

כדי להוציא את הגלגל ספר אצלנו צריך להרים את המשטח שנמצא מעליו ואז להוציא אותו אחרי הברגה של הבורג שמעליו (אני מניח שאתם מבינים למה אני מתכוון).

איך לעשות את זה כמו שצריך שיהיה קל להוציא את הגלגל הספר למישהו יש רעיון ?

ד"א תודה ל xxxedxxxagxxx שראיתי את התא מטען אצלו youtube והחלטתי לעשות כדוגמתו =)

או שבכלל עדיף לבנות חתיכת עץ ארוכה שתהיה אחרי המושבים לצפות אותה ולהשים את המגברים לפניה? אבל יש לציין שאני דיי אוהב את היופי של התא מטען (טוב נו פוזה) ואני רוצה שבדרך כולשהי זה יבלוט .

תודה למגיבים =)

יעקב

pioneer 5050+dellD820 CarPC .Focal Utopia Mid - Focal utopia tweeter - Focal Utopia Woffer @ CrossOver Utopia .JBL 75.4 .EARTHQUAKE 1142 rms @ 3ohm . The Monster : JL W7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לעשות במה כפולה, ז"א לשים משטח אחד מלמטה, עליו ישבו המגברים + משטח נוסף מלמעלה (שישארו רק המגברים) - ואת המשטח המקורי להעיף.

את המשטח התחתון לחבר לשני צירים, עדיך שיהיו גדולים (כדי שלא תיהיה בעיה עם המשקל) ולחבר ידית הרמה + איזה מקל שיתמוך כשכל המשטח מורם (כמו שיש במכסה מנוע)

אם קשה להרים בגלל המשקל אז תמיד אפשר לחבר שני בולמי אויר (לא יודע איך בידיוק קוראים לזה - כאלה שיש לדלת תא המטען, בעקר בגרסאות ה 5 דלתות) :wink:

*נ.ב. איזה מזל שיש לנו כאן מתקני כתיב כאלא מסורים בפורום :-D

וכמו שפיתגם סיני עתיק אומר: "אם אין לך משהוא חכם להגיד - תגיד פיתגם סיני עתיק אמר"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את הכותרת ונקרעתי מצחוק!

על התא מטען?

על הרצפה של התא מטען אתה מתכוון :lol:

כבר דמיינתי לעצמי מגבר סוני XM קטן יצוק בבניית פיבר לתוך איזה ספויילר מעאפן ליד המנורת בלם.

אני גם שוקל את זה מתישהו לרכב שלי, התא מטען שלי מקבל מכתבי הערצה מעמק הסיליקון, חתומים ע"י יורמים מוסמכים!

אני חשבתי או לבנות פלטה שתיקח רק מחצית מרצפת תא המטען (לרוחב תא המטען) ולבנות עליה רצפה צפה למגברים, יכול להיות אפילו קומותיים או שלוש קומות רק בשביל להשאיר מקום לסאב.

או לבנות את כל הרצפה עם לשונית הרמה.

או לבנות מסביב לגלגל הרזרבי ולעשות לו פתח מרכזי - מה שאומר שאת הרצפה המקורית - צריך לנסר בה את הפתח הזה גם כן... ואז צריך או שתי פלטות או זיזים שיהוו מגרעת למכסה של הפתח המרכזי.

ולמה אתה כל כך רוצה שאמא שלך תחליף גלגל? היא בכל זאת אשה - היא תמיד יכולה לסנג'ר מישהו שיעשה את זה בשבילה :-P

מקסימום שתרים אליך טלפון - יעעעעקווובבבבבב :lol: בואנ'א מיייידדדד (מערכון המורה עושה כמו חתולת בר של גרייניק ואלטרמן)

ולגבי מוטות הידראולים(שמן)\פנאומטים(אוויר) - אחלה הצעה, כבר ראיתי את זה כמה פעמים.

ואני חושב לעשות את זה לא מMDF אלא מעץ באלסה שהוא מנוסר ממש בקלות ושוקל מעט מאוד אבל הוא מפסיק חזק בשביל להחזיק עליו מגברים, ועם קצת חיזוקי סנדוויץ' גם מזוודות.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז אני חושב שיהיה לך הכי פשוט לעשות פלטה מרובעת שתהיה החלק התחתון שבעצם תשב על השטיח המקורי של הרכב.

תרפד אותה מכל הקצוות גם כן.

תעשה לה הגבהות בצדדים ובאמצע.

שים פלטה עליונה שתהיה מרופדת/ עם חורים מרובעים בשביל שיראו את המגברים או מה שבא לך.

לדעתי לא צריך צירים כי כמה כבר מחליפים גלגל?

תחזיק באוטו איזה 2 קרשים קטנים או מוטות ברזל בעובי 8 וחור קטן בפלטה כדי שכשתצטרך להרים יהיה לך לתקוע אותם שם ולא תצטרך להחזיק הכל עם יד אחת.

קחל בחשבון שאם אתה עושה את זה אז החלק שיותר קרוב למושבים בפלטה העליונה צריך להיות קצר יותר בחלק ההוא כדי שיהיה לך מרווח להרים את התיבה הזו כמו שצריך.

VW GOLF V5 2001

HU: Alpine 9873E COMP: Morel Hybrid Ovation 6.5

AMP: Crunch PZI 175.4 SUB: IDQ 10In

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שאתה עובר עם מקצוע או רוטר על השפה של הפלטה ונותן לה זווית בשביל שתוכל להרים את הפלטה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם , אחרי הבעיה שהייתה לי עם המגברים ונגיעות הRCA עם כבל "+" , וחיבור אחד המגברים הפוך בגלל זה + אני רוצה להוסיף עוד מגבר מונו נוצר בעיה קטנה עם כל העסק וחשבתי על בניית במה מאחורה ולהתחיל את העבודה כבר מחר .

אבל יש לי רק בעיה אחת , ל5 חודשים הקרובים אני חולק עם אמא שלי את הרכב , אם אני אבנה את הבמה הזאת אני לא יודע איך היא תצליח להרים אותה ולהוציא גלגל ספר בעט הצורך .אני אישית שמתי במקום ה"שטיח" מזרון "פלצף" שריפדתי אותו עם סקאי הבד הדמוי עור.

עובי של 5 ס"מ אפשר להשיג אותו כמעט בכול מקום הוא עלה לי 100 ש"ח ל2 מטר מרובע( שזה מספיק לכול גודל של באג'ז.)

כך מי שרוצה יכול להרים את המזרון הזה בלי בעייה,ולהוציא את הגלגל הרזרבי.

לכול רכב שכדי להוציא את הגלגל ספר אצלנו צריך להרים את המשטח שנמצא מעליו ואז להוציא אותו אחרי הברגה של הבורג שמעליו (אני מניח שאתם מבינים למה אני מתכוון).

איך לעשות את זה כמו שצריך שיהיה קל להוציא את הגלגל הספר למישהו יש רעיון ?

ד"א תודה ל xxxedxxxagxxx שראיתי את התא מטען אצלו youtube והחלטתי לעשות כדוגמתו =)

או שבכלל עדיף לבנות חתיכת עץ ארוכה שתהיה אחרי המושבים לצפות אותה ולהשים את המגברים לפניה? אבל יש לציין שאני דיי אוהב את היופי של התא מטען (טוב נו פוזה) ואני רוצה שבדרך כולשהי זה יבלוט .

תודה למגיבים =)

יעקב

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעיון הצירים היה בשביל נוחות הרמה, הרי בכל זאת מדובר במשקל של 3 מגרים + שני משטחי עץ, גם אם אתה יהיה צורך להרים אותו אחת לשנתיים (אבל תחשבו על זה ככה - אמצע איילון, 35 מעלות ו100 אחוז לחות ואתם תקועים עם פאנצ'ר, מה לא תיתנו בישביל הצירים האלא באותו הרגע :-))

וכמו שפיתגם סיני עתיק אומר: "אם אין לך משהוא חכם להגיד - תגיד פיתגם סיני עתיק אמר"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא MTGB בא לעשות כאן משהו טוב, לא יודע, כשמתקנים אותי על טעות, אפילו אם זה שגיאים קטיבים כמו שאומרים, אני אומר תודה.

אני גם בדרך כלל מתנצל מראש על זה שיש לי סוג מסויים של דיסקלציה שגורם לי לסקל עותיות דומות :lol:

אתמול הוא חשב שאני ירדתי עליו, עכשיו אתה יושב עליו, דווקא עושה רושם של בן אדם נחמד שרוצה ויכול ללמוד.

אל תכנסו למצב לא נעים על שטויות.

ולא - אני גם לא מנהל פורום, אני חושב שיש לי זכות להעיר הערות מתקנות גם לא רק בגלל שאני וותיק, פשוט בגלל שאני חבר פורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יעזור לי מאוד אם תשלח לי את התמונות =)

בגלל שהיום לא עבדתי על הרכב ולא רציתי להרוס את הפלטות של העצים שהבאתי (וגם התחלתי את התיבה :) ) אז סיימתי לבנות מתיבה ישנה שהייתה לי בבית לאחר הגדלת החור מ 12" ל 15" + בניית 2 חורים 6*9 למעלה למה שלא תראו את זה בעצמכם =)

אני יודע שזה מצחיק , אבל זה יעיל , אין הרבה צלילים נמוכים אבל יש רעש לא רע בכלל , כאשר מחברים את זה למגבר ברכב , זה מרים את כל האזור .

לגבי ה"קומה על תא המטען" אני אחכה לאבא שלי , הבטיח לי לעבוד על זה היום =) וגם כדי שאני לא אהרוס את הפלטות שהוא קנה לי , אני אעלה תמונות אם נתחיל את זה היום , בעקרון אני יציעה את הבניה של ה2 פלטות וביינהם המגברים וכל השטויות וידית הרמה נחמדה וכמובן לצפות את זה , נראה מה הוא יגיד .

תודה לכולם על העצות .

רועי : רעיון מצויין מה שעשית , אבל העניין הוא שאני רוצה לסיים את זה גג השבת ואין לי סבלנות לחכות להביא את מזרן ה"פלצף".

גם ככה אני עושה את זה רק כדי להתנסות לרכב הבא :lol:

רק עוד שאלה אחת , אני הולך לחבר את הרמקולים הקדמיים למגבר , עד עכשיו הם היו מחוברים לרדיו דיסק (עלוב) האם לחבר אותם באותו שיטה עם ה6*9 לכוון אותם על HIGH ולהוריד כמה שאפשר את החיתוכים ? (יש טווטיר מקדימה)

תודה =) והתמונות למטה

יעקב

עריכה:

נשאר רק לצפות את זה =)

DSC01758.jpg

DSC01759.jpg

DSC01760.jpg

DSC01761.jpg

DSC01762.jpg

DSC01763.jpg

pioneer 5050+dellD820 CarPC .Focal Utopia Mid - Focal utopia tweeter - Focal Utopia Woffer @ CrossOver Utopia .JBL 75.4 .EARTHQUAKE 1142 rms @ 3ohm . The Monster : JL W7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שארצה , בשימחה =)

תודה

יעקב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערה בונה

א.למה הסאב וה-6X9 ביחד באותה תיבה מה הרעיון בזה

ב. למה עץ סיבית אם אני לא טועה

ג.6X9 ורמקולים קדמיים לחבר ביחד לא בדיוק תשיג כיוונים נכונים מילא שניהם היו זהים מקדימה ואחורה ועוד עם טויטרים בהנחה ששלושתם יהיו מחוברים למגבר ושלושתם 4 אום כל אלמנט אתה צריך מגבר שיעבוד בהיתנגדות של 1.34 אום,בקיצור לא מומלץ

ד.הסאב לא יושב בדיוק צריך לשייף קצת שהוא יכנס בדיוק

ה.אני מקווה שזה רק למטרת צבירת ניסיון

ו.בכל אופן שיהיה בהצלחה

::FEEL THE {XS} power::

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי כנראה שהדבר המוזר הזה קצת לא מובן .

הדבר הגדול הזה באמצע , הנראה בצורת סאב הוא למעשה רמקול 15" שמצאתי עם חברים , רמקול של DJ שצריך הגברה טובה כדי להזיז אותו והוא עובד יופי חזק מאוד .

ה6*9 מחוברים כך עקב כך שהיה מקום עוד בתיבה ויש לי אותם , אז למה לא ?! הם רק מוסיפים יותר רעש , יותר עוצמה (+1 לטרקים במסיבת יער) .

התיבה עצמה בנויה מלפני זמן רב , אני רק שיפצרתי אותה כדי להכניס בה רמקול 15" במקום 12" שהיה בה .

תודה רבה גו'ניור .

היום התיבה הזאת עברה בדיקה במסיבה קטנה שעשינו במקום כל שהוא שרחוק 300 מטר ++ מבתים , התוצאה שכנים באים עצבניים וכועסים על המוסיקה , כן זה מאוד גבוה .

זה סתם בניה משעמום ויתר חומרים שיושבים בבית :x

לילה טוב =)

יעקב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם משהו שמציק לי בתמונות, ברמקול 15" שנמצא בשום מקום, יש מין שקע, לפחות כך אני משאר מהתמונות, אני יודע שברגע שנוצר שקע כזה זאת בעיה קטנה לטפל בו אך כך עצה שעשיתי ברמקולים הישנים שהיו לי בחדר:

כך מדבקה פשוטה, תדביק על השקע, ותמשוך. תהנה (:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובסוף הרכב שלך יופיע בYOUTUBE ואנשים יגידו "מה זה הדבר הזה?" :-P:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5786 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...