Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט מריאה 2003 מטרייד מוביל בראשון - כדאי? קאץ'?

shlomiyan
שימו לב! השרשור הזה בן 5788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי אפשרות לפיאט מריאה 2003 , עם 63K ק"מ מטרייד מוביל בראשון לציון, במחיק מצוין , הוא גם מתחייב לי בבדיקה , השאלה שלי היא האם יש לי מה לחשוש מטרייד מוביל , הם מוכרים? מישהו עשה איתם עיסקה?

ברור שבמידה וכן אני אקח את הרכב לבדיקה , והוא מתחייב לי בבדיקה , שווה לי? יש סיכון מיוחד שאני צריך לדעת ממנו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם משמשים כטרייד אין המורשה של יבואני פיאט.

בכל מקרה התנהג לפי הכלל "כבדהו וחשדהו" ולכן בדוק במוסך מורשה פיאט, לפי מס' רשוי הרכב, אם הק"מ תואמים את הסטורית הרכב ואם רואים שיש משהוא מיוחד ומחשיד בעברו הטכני וכן לפי רשיון הרכב כמה בעלים קודמים היו לרכב.

לאחר מכן קח המכונית לבדיקה במכון כזה שאתה בוחר אותו כדי למנוע קשר שלהם עם אותו מכון.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מתרחק מהם.

לפני זמן מה ניגשתי לראות רכב שעמד שם למכירה.

היחס שקיבלתי מהסוכן פשוט מחפיר. הידע שהוא הפגין ברכב שאף לאפס, וכאשר שאלתי על הדברים הברורים (מדוע עבר צביעה בחלקים שונים, מדוע הוחלפה כנף וכו') הוא ניסה להתווכח עימי, וכאשר ראה שהוא לא יכול להסתיר זאת, ניסה להתחמק מזה בדרכים כאלה ואחרות.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מתרחק מהם.

לפני זמן מה ניגשתי לראות רכב שעמד שם למכירה.

היחס שקיבלתי מהסוכן פשוט מחפיר. הידע שהוא הפגין ברכב שאף לאפס, וכאשר שאלתי על הדברים הברורים (מדוע עבר צביעה בחלקים שונים, מדוע הוחלפה כנף וכו') הוא ניסה להתווכח עימי, וכאשר ראה שהוא לא יכול להסתיר זאת, ניסה להתחמק מזה בדרכים כאלה ואחרות.

אפשר דוגמא? שמעתי גם דברים חיוביים עליהם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סגרתי על המריאה לאחר שהרכב עבר בדיקה בסה"כ בסדר גמור , עם נזילה מההגה שהם התחיבו לתקן (כולל קבלה ואחריות על התיקון) לפני שאני מקבל את הרכב מחרתיים.

מריאה 2003 , 74000 ק"מ ,יד שניה , 34,900 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סגרתי על המריאה לאחר שהרכב עבר בדיקה בסה"כ בסדר גמור , עם נזילה מההגה שהם התחיבו לתקן (כולל קבלה ואחריות על התיקון) לפני שאני מקבל את הרכב מחרתיים.

מריאה 2003 , 74000 ק"מ ,יד שניה , 34,900 ש"ח.

תתחדש.

מדובר ברכב טוב בסה"כ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם אחת ביד 2 עם קילומטראז' יותר נמוך, גם מיד שנייה , אם אתה לא רוצה לקנות מהמגרש או שאתה מפחד מקומבינה.=

היחידה עם קילומטראז יותר נמוך היא מאותו מקום עם תיקוני צבע על הגג עקב נזקי שמש , הצבע שלה בעייתי באקלים הישראלי (ירוק זית) ואני יודע את זה ממקור ראשון כי הרכב השני שלי הוא פונטו ספייס באותו צבע בדיוק , לכן העדפתי לקחת את הכסופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

מדובר ברכב טוב בסה"כ.

תודה , בסה"כ אני מודע לבעיה האמיתית (ולא מה שכל מיני "מכירי" פיאט שאינם בעלי פיאט "יודעים תמיד") דהיינו , אבדן ערך מהיר , אבל מאחר והרכב עם קילומטראז' באמת נמוך , מה גם שאני אעשה בסה"כ 12K-13K בשנה , אני מתכוון להחזיק אותו לפחות 5 שנים (כמובן בהנחה שלא נפלתי עם חתול בשק , והבדיקה יצאה בסה"כ טובה) ככה שירידת ערך תהיה איך שלא יהיה, 35000 זה לא נורא בשביל רכב טוב , יחסית חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרייד מוביל מבצעים לא רק טרייד אין לפיאט ,אלא גם ליבואנים אחרים אני מניח כי תוכל לראות את זה בפירסומים שלהם יחד עם מימון ישיר .

ללא קשר כל גוף שכזה (כמו אוטודיל למשל) משקיע בפירסום ובבמאמצים עלמנת לבצע טרייד אין עם יבואני הרכב, כך שהאינטרס אני מאמין יהיה ליצור אוירה של אמינות ושביעות רצון מצד הלקוח.

ישנם מס' יבואנים אשר מקבלים שירות טרייד אין מטרייד מוביל , סובארו ,דייהטסו, לובינסקי ויכול להיות עוד משהו ששכחתי.

לא הייתי פוסל קניה מחברת טרייד-אין מוכרת (לא סוחרי רחוב שמתיימרים להיות טרייד אין),שכן ישנה תמיד את האפשרות אם חלה בעיה כל שהיא לגשת לקבל פיתרון אצל אותו גורם שמכר לך .

לעומת זאת ,ישנם הרבה שירשורים שנפתחו פה לגבי רכישה של מכוניות מאנשים פרטיים שלאחר קניה נגלה כי רומו בדרך זו או אחרת ובמקרה כזה אין לאן לפנות ,רק ישירות לערכאות משפטיות .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרייד מוביל מבצעים לא רק טרייד אין לפיאט ,אלא גם ליבואנים אחרים אני מניח כי תוכל לראות את זה בפירסומים שלהם יחד עם מימון ישיר .

ללא קשר כל גוף שכזה (כמו אוטודיל למשל) משקיע בפירסום ובבמאמצים עלמנת לבצע טרייד אין עם יבואני הרכב, כך שהאינטרס אני מאמין יהיה ליצור אוירה של אמינות ושביעות רצון מצד הלקוח.

ישנם מס' יבואנים אשר מקבלים שירות טרייד אין מטרייד מוביל , סובארו ,דייהטסו, לובינסקי ויכול להיות עוד משהו ששכחתי.

לא הייתי פוסל קניה מחברת טרייד-אין מוכרת (לא סוחרי רחוב שמתיימרים להיות טרייד אין),שכן ישנה תמיד את האפשרות אם חלה בעיה כל שהיא לגשת לקבל פיתרון אצל אותו גורם שמכר לך .

לעומת זאת ,ישנם הרבה שירשורים שנפתחו פה לגבי רכישה של מכוניות מאנשים פרטיים שלאחר קניה נגלה כי רומו בדרך זו או אחרת ובמקרה כזה אין לאן לפנות ,רק ישירות לערכאות משפטיות .

אני מניח שבמילים פשוטות התכוונת לומר שיש יתרונות מסוימים הרכישה מסוכנות ולאו דווקא מפרטי , ואני מסכים בכללי , ,ועם זאת יש גם את החיסרון שאדם פרטי אינו איש מכירות מיומן ומשופשף שמפעיל כל טריק כדי למכור לך את הרכב , איך שלא יהיה , למרות שיצאתי בהרגשה שאיש המכירות יותר הפריע לתהליך הקניה מבחינתי עם האגרסיביות שלו , המזל שלו ושלי הוא שהייתי חם מספיק על הרכב ושאיני אימפולסיבי מדי בתהליכים כאלה , בסופו של דבר אני לא מתחתן איתו ואם אובייקטיבית הרכב שווה קניה , אני אקנה אותו למרות איש מכירות אגרסיבי מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזול הוא היקר תמיד תזכור את זה.

ואני יכול לומר שהיקר בד"כ יקר יותר. הוא קנה רכב טוב ולא ישן יחסית, עם קילומטראז' נמוך, "באחריות" הטרייד-אין ובמחיר בדיחה. אאודי שעולה 300000 ש"ח מאבד כל שנה יותר ממחיר הרכב שלו...

אינפיניטי M37X. יחידה בארץ. ו-BMW X1. לא יחידה בארץ. ו-MERCEDES SLC350 משנת 1973 כמובן. והיו עוד המון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזול הוא היקר תמיד תזכור את זה.

מת על אנשי הפתגמים , רק חבל שאין משמעות אמיתית מאחורי זה.

כפי שכבר כתבתי ואולי היה כדאי שתקרא:

1- אני בעלים מרוצה וגאה מזה 5 שנים של פונטו 2001 ELX , בטח שיש תקלות פה ושם אבל בשורה התחתונה - יחס עלות תועלת כמעט הטוב ביותר שניתן למצוא.

2- מכנה משותף ברור אליו שמתי לב - אחוז גבוה מאד מאלה שטוענים שרכבי פיאט הם רכבים גרועים הם אנשים שאין להם שום פיאט ולא היתה להם , הם שומעים סיפורים ויודעים לדקלם.

3- לבעלה של בת דודה שלי שהוא גם חבר שלי ומכונאי חובב יש פיאט מריאה , וכמו כל פיאט - גם בזו אם תטפל כמו שצריך - תקבל רכב שבשורה התחתונה יספק לך את התמורה.

4- שורה תחתונה - החיסרון הגדול של רכבי פיאט ומריאה בכלל - היא יירידת הערך הגדולה , עם זאת , הסיבה העיקרית בגללה הלכתי על הרכב הזה היא העובדה שמדובר למעשה ברכב שמור מאד עם מעט מאד בלאי , ומאחר ובכוונתי להחזיקו שנים רבות - ירידת הערך אינה משמעותית עבורי , כמו שהיתה משמעותית אם הייתי מתכוון להחזיק ברכב משהו כמו 3 שנים.

5- שלא יספרו לך שטויות , יש מספיק דגמי רכב בשוק הישראלי שסובלים מסטיגמה לא נכונה האם זה אומר שמדובר ברכבים דפוקים? לא , זה אומר אולי שהם פחות סחירים מרכבים אחרים , אבל אם אתה מחפש רכב שיביא אותך מA לB במינימום עלות , בנוחות יחסית ובבטיחות סבירה - בעיני השיקול של גיל הרכב ומיעוט הבלאי הוא שיקול רציני מאד.

ומיותר לציין ששיקול גדול מאד בעיני היא העובדה שיש לפיאט מוסכים מורשים מצוינים (אני מטפל אצל שמשון ביהוד) , שבסופו של דבר אני מכיר את המחלות היחסיות של פיאט ויודע ממה לחשוש וקשה לסבן אותי בקשר לרכבי פיאט , וזה שיקול שכן איני מכונאי , גם לא חובב.

אם נראה לך שהמחיר היה השיקול היחיד , אולי היית צודק , אך זה ממש לא המצב , ולו היית קורא את השרשור הזה , היית מבין לבד שאין מקום ליציאה הפופוליסטית שעליה הגבתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...