Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תשלום מחברת ביטוח על תאונה

לאון
שימו לב! השרשור הזה בן 5796 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יום שישי האחרון מישהו נכנס בי מאחורה, הרכב שנכנס בי הוא רכב חברה שמסופק ע"י avis.

הכנסתי את הרכב לתיקון למוסך שאני בחרתי ולא למוסך הסדר, אתמול סוכנת הביטוח שלי אמרה לי שavis מסכימים לשלם את הסכום בעוד כחצי שנה!

דבר זה נראה לי הזוי ביותר ורציתי לדעת האם יש חוק המחייב את חברת הביטוח לשלם לי את הסכום תוך זמן מסוים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני במקומך, תובע את חברת הביטוח שלי- מגיש לה את קבלות התיקון ודורש ממנה את הכסף.

שהם כבר יסתדרו עם אוויס= מה אכפת לי?

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל מטופל דרך החברת ביטוח שלי והם שוברים את הראש עם avis, אני מטפל בעניין אך ורק מול חברת הביטוח שלי, פשוט הסוכנת ביטוח שלי אמרה ש avis ישלמו על הנזק רק בעוד כחצי שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני במקומך, תובע את חברת הביטוח שלי- מגיש לה את קבלות התיקון ודורש ממנה את הכסף.

שהם כבר יסתדרו עם אוויס= מה אכפת לי?

עידן

בטח לך לא אכפת ! מי ישלם את השתתפות עצמית? שישברו ת'ראש ?

AVIS אין להם חברת ביטוח לביטוח מקיף או צד ג' הם מבוטחים בביטוח חובה בדלבד כמו כל חברות הליסינג !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאון- השאלה מתי אתה מקבל את הכסף?

עידן

כנראה מתי ש שavis יסכימו בטוב ליבם לשלם.

זה פשוט מרתיח אותי שהאשמה היא של הנהג שלהם והם עוד מחליטים על דעת עצמם מתי לשלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח לך לא אכפת ! מי ישלם את השתתפות עצמית? שישברו ת'ראש ?

AVIS אין להם חברת ביטוח לביטוח מקיף או צד ג' הם מבוטחים בביטוח חובה בדלבד כמו כל חברות הליסינג !

כן, האמת שלא אכפת לי, אני בתור מבוטח רוצה תשלום בעבור הנזק שנגרם לי.

ואם אינני אשם בתאונה אז גם אסרב לשלם את ההשתתפות העצמית.

ולא אכפת לי איך חברת הביטוח שלי תסתדר עם הצד שכנגד- בשביל זה אני משלם מקיף.

ולא באמת אכפת לי אם לAVIS יש בטוח מקיף או לא- שחב' הביטוח שלי תפתור את זה- זה לא ממש מסובך.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה טעות חמורה ! ביטוח שלך לא מענין אותו אתה רוצה כסף ועכשיו תבעה את הפוליסה שלך ! שלם השתתפות עצמית וסע לשלום, את ההשתתפות העצמית תבעה בבית משפט את מצד ג'.

ומה זה תסרב לשלם השתתפות עצמית אל תשלם חברת ביטוח לא תשלם את הנזק יגידו לך לפנות לד ג'.

מה נראה לך חברת ביטוח שלך תוציא לך צ'ק ותרוץ לריב עליו בבית משפט ובנתיים הכסף הזה הלך, במקום להשקיעה אותו בעסקים היא ממש לא מעוניינת להשקיעה אותו בך.

אתה רוצה בלי השתתפות עצמית תבעה את צד ג' או בבית משפט או תגיש להם דו"ח שמאי ותמתין לכסף, לא מקבל כסף בתוך 45 יום מרגע הגשת כל המסמכים לך לבית משפט.

ורק כך זה עובד אין דרך אחרת.

וזה באמת חבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רוצה בלי השתתפות עצמית תבעה את צד ג' או בבית משפט או תגיש להם דו"ח שמאי ותמתין לכסף, לא מקבל כסף בתוך 45 יום מרגע הגשת כל המסמכים לך לבית משפט.

ורק כך זה עובד אין דרך אחרת.

וזה באמת חבל.

אבל אם אני תובע את צד ג' אז אני משלם השתתפות עצמית ובנוסף תהיה לי היסטוריית תביעות שתעלה את הפרמיה בשנים הבאות, לא?

שורה תחתונה, האם אני אמור לקבל את הכסף אחרי 45 יום? (ולא עוד חצי שנה כשיתחשק לavis)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אם אני תובע את צד ג' אז אני משלם השתתפות עצמית ובנוסף תהיה לי היסטוריית תביעות שתעלה את הפרמיה בשנים הבאות, לא?

שורה תחתונה, האם אני אמור לקבל את הכסף אחרי 45 יום? (ולא עוד חצי שנה כשיתחשק לavis)

אם אתה תובע צד ג' אתה לא משלם השתתפות עצמית כי חברת הביטוח שלך לא נושאת בהוצאות !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה תובע את צד ג', אתה קודם כל משלם מכיסך את התיקון ואח"כ מבקש מצד ג' שישלם לך את ההוצאות על סמך הקבלות שברשותך.

כשאתה תובע את הביטוח שלך (אם יש לך מקיף), יש לך השתתפות עצמית ואח"כ תוספת לפרמיה בחידוש הפוליסה. את ההפסדים האלה אתה יכול לתבוע מצד ג'.

ברוב המקרים חברת הביטוח שלך תובעת את הוצאותיה מצד ג' (אבל לא מבקשת עבורך את הפסדיך).

אם אתה תובע את הביטוח שלך, אתה מקטין את הסיכון שלך למקרה שצד ג' לא יוכל לשלם.

אם התיקון לא כל כך דחוף, אתה יכול לתבוע על סמך הצעת מחיר (בנזק קטן) או הערכת שמאי (בנזק גדול יותר), ולקוות שתתחיל לקבל מקדמה על חשבון התיקון עוד בטרם התחלת לתקן.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה תובע את צד ג', אתה קודם כל משלם מכיסך את התיקון ואח"כ מבקש מצד ג' שישלם לך את ההוצאות על סמך הקבלות שברשותך.

כשאתה תובע את הביטוח שלך (אם יש לך מקיף), יש לך השתתפות עצמית ואח"כ תוספת לפרמיה בחידוש הפוליסה. את ההפסדים האלה אתה יכול לתבוע מצד ג'.

ברוב המקרים חברת הביטוח שלך תובעת את הוצאותיה מצד ג' (אבל לא מבקשת עבורך את הפסדיך).

אם אתה תובע את הביטוח שלך, אתה מקטין את הסיכון שלך למקרה שצד ג' לא יוכל לשלם.

אם התיקון לא כל כך דחוף, אתה יכול לתבוע על סמך הצעת מחיר (בנזק קטן) או הערכת שמאי (בנזק גדול יותר), ולקוות שתתחיל לקבל מקדמה על חשבון התיקון עוד בטרם התחלת לתקן.

.

אין הפשרות לתקן על סמך הצעת תיקון אלא ניתן לבקש מהשמאי שיכין את הדוח כ דוח גלובלי שזה אומר ללא חשבוניות תיקון בפועל וללא מע"מ

ואת הדוח להגיש לחברת ביטוח ! שום חברת ביטוח לא משלמת נזק ללא דוח שמאי !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אריק,

כן ולא. שים לב שחילקתי בין נזק קטן, לנזק גדול.

ברוב המקרים נזק של עד 1,000 שקל, חברות הביטוח יעדיפו לא להתערב וינחו לפנות ישירות אל הפוגע. זה סכום שלרוב נכלל בהשתתפות עצמית וממילא הפוגע ישלמו. בדרך שכזאת הפוגע עוד יעמיס על עצמו תוספת פרמיה וכינון.

במקרה שכזה אין טעם להעמיס על ההוצאות עוד 500 שקל הוצאות שמאי.

כשאני כותב צד ג', לא בהכרח מדובר על תביעה מול חברת הביטוח של צד ג' - אלא ישירות את צד ג'.

ממילא לפני שמתקנים יוצרים קשר עם צד ג' או חברת הביטוח שלו בכדי לברר את נכונות הצדדים לסיים בהסכמה ובהתאם לרוח הדברים פועלים.

גם בית משפט יקבל הצעות מחיר כראיה, כאשר מדובר על סכומים קטנים.

מנסיון: הוגשו צילומים ו-3 הצעות מחיר מפחחים שונים. הנזק הוערך על-ידם ב-800 עד 1,200 שקל. בית המשפט קיבל את ההצעות כראיה וקבע לשלם 1,100 שקלים + מע"מ + הוצאות.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5796 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...