Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעש יללת אלטרנטור

שימו לב! השרשור הזה בן 1859 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

כידוע, יש למכשירי פיוניר נטייה לפתח תקלה של רעשי אלטרנטור שמופיעים כך סתם, בעיקר אם מנתקים את ה RCA בעוד ה HU פועל. מסתבר שהמגעים הפנימיים של המכשיר דקים מאוד או השד יודע מה, מה שגורם לשריפתם \ ליצירת נתק וכתוצאה מכך רעשי אלטרנטור.

אופן הטיפול בתקלה פשוט ויעיל ומוסבר כאן בתמונות:

שלב 1: RCA זכר (ימין) ו RCA נקבה (משאל). הזכר שייך ל RCA שהולך למגבר, הנקבה מדמה את יציאת ה RCA בהד-יוניט.

Picture 002.jpg

שלב 2: יש לחשוף חוט חשמל דק (אפילו חוט רמקולים בקוטר 0.75 מ"מ יהיה טוב) ולעשות ממנו "וו":

Picture 003.jpg

שלב 3: יש להלביש את ה "וו" על טבעת המתכתית של כבל ה RCA שהולך למגבר (הסבר קצרצר: הפין הפנימי מוביל סיגנל, החיצוני משמש להארקה וסיכוך)

Picture 004.jpg

שלב 4: יש לסגור את הקונקטורים כרגיל. הלחץ שמופעל בסגרה מחזיק את הכבל במקום. ניתן ואף רצוי לשים איזוליר-בנד על הכל.

Picture 005.jpg

שלב 5: את הקצה השני של הכבל יש לחשוף ולחבר אותו באמצעות נעל כבל (אפשר גם בלי) לאחד הברגים שבגופו של הרדיו-דיסק. משחררים את אחד הברגים, שמים תחתיו את הכבל וסוגרים אותו חזק.

Picture 006.jpg

שלב 6: זהו. הרעשים אמורים להעלם.

מנסיון, יש לבצע את התהליך על כל זוג RCAים שהולך למגברים, ז"א שאם יש לנו 3 יציאות RCA - יש לעשות 3 הארקות כאלה. אם יש יציאת RCA אחת - לעשות הארקה אחת.

זה לא משנה עם עושים על ערוץ ימין (אדום) או שמאל (לבן), העיקר שיהיה לכל זוג RCA הארקה אחת לפחות.

* תודה רבה ליחיאל שלימד אותי את הטריק הזה באחד המפגשים!

איתמר.

נ.ב, ותודה לחברי הפורום אלי, אריק ואיציק שתרמו לצילום המקצועי.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 163
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שלו היה התיאורטי, יחיאל היה המעשי :lol:

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה באסה אם הייתם מפרסמים את זה טיפה לפני זה זה קרה לי גם לפני כמה זמן ושלמתי כדי שיסדרו לי את הרעש המעצבן הזה 50 שקל!אני לא מאמין שזה כזה פשוט!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי לעשות את זה אבל הרמקולים לא קיבלו את זה יפה... זה תופס רק במכשירי פיוניר לי יש זבל סיני...

HU:sony CDMX7815

PRONT:morel pulse 6.5.REAR:JBL GT5963

SUB:pioneer TSW307D2

AMP:audiobahn A4004T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר, שאלה קטנה:

יש לי פיוניר 7950 ולפעמים יש לי את הרעשים, (כמו פיססססס קבוע) אז אנסה את זה השבוע.

אני חייב להריץ 3 כבלים לRCA שבמגברים ?!

אפשר להריץ כבל אחד (אפילו עבה) ולפצל בכניסה לכל מגבר ?

ואפילו להדר ולפצל ל6, כלומר 3 יציאות לכל RCA בנפרד, אדום+לבן.

אחלה מדריך, תודה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שבועיים הלחמתי שני גידים (יציאה אחת) בין המעטפות (נקבה) לגוף המכשיר

אל אל אל תעשו את זה!

בהלחמה (חמה לפחות אני עוד לא יודע מה זאת קרה :-)) הפלסטיק שעוטף את כניסת הפין מצתמצם וצריך לחפור חזק על מנת להרחיב אותו ועלולים בכיף לגרום נזק בחפירות לתיקון הקוטר

מי שמפחד מאחד לא מפחד מאף אחד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד לאיתמר, היוזמה היתה כולה שלו

הערה:

כאשר מבצעים את הU הזה יש להזהר לא לעשות אותו ארוך מדי על מנת החוט החשמל לא יגע גם בפין המרכזי ( ה+ של ה RCA ) לאחר החיבור, לכן אני תמיד מעדיף לעשות "טבעת" עם חוט חשוף ולהדק אותו סביב החלק החיצוני (המינוס) של מחבר הRCA. אם מישהו ירצה אני יעשה תמונה של העניין הזה.

נ.ב למרות הנסיונות הנלוזים שלך איתמר, הכפכף האופנתי שלי כן נכנס לתמונה :)

בשיפוצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד לאיתמר, היוזמה היתה כולה שלו

הערה:

כאשר מבצעים את הU הזה יש להזהר לא לעשות אותו ארוך מדי על מנת החוט החשמל לא יגע גם בפין המרכזי ( ה+ של ה RCA ) לאחר החיבור, לכן אני תמיד מעדיף לעשות "טבעת" עם חוט חשוף ולהדק אותו סביב החלק החיצוני (המינוס) של מחבר הRCA. אם מישהו ירצה אני יעשה תמונה של העניין הזה.

נ.ב למרות הנסיונות הנלוזים שלך איתמר, הכפכף האופנתי שלי כן נכנס לתמונה :)

+1

הכי פשוט\מהיר ועובד ללא דופי.

טבעת מתכת מסביב לחלק החיצוני על הרדיו דיסק ולהדק עם הRCA עצמו, מה שבעצם יחבר את המנוס של הRCA לגוף המתכתי של המכשיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה באסה אם הייתם מפרסמים את זה טיפה לפני זה זה קרה לי גם לפני כמה זמן ושלמתי כדי שיסדרו לי את הרעש המעצבן הזה 50 שקל!אני לא מאמין שזה כזה פשוט!

ידוע לך מה עשה/עשו כדי לפתור את הבעיה ב50 ש"ח?

מנוע V6 בלי להתבייש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1859 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...