Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה דעתכם על ג'יאו פריזם? תחליף ראוי לפיז'ו 205?

Slow Sprinter
שימו לב! השרשור הזה בן 7442 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצטער שהכותרת לא ממש עניינית ולא ניתן להסיק ממנה באיזה מכוניות מדובר.. אבל לפחות שרפתם קלוריה.. בכל אופן, אני באמת אשמח לשמוע את עצתכם!

אם כן - לא סוד גדול שאני בעלים גאה ואוהב של 205.. אבל מה לעשות, מגיע יומו של כל אחד לפתוח את מכסה המנוע, ולצערי אחרי שנה של אושר היום הזה הגיע...

בסופו של דבר, אחרי השקעה של 1200 ש"ח לטיפול בקרבורטור פלוס ברקסים חדשים (רביעייה) פלוס טיפול מלא וטיפול בנזילה קלה ממשאבת המים - נותרתי עם מנוע שמאבד קצת קומפריסה, קלאץ' שתופס בגובה של הברך שלי ואלטנטור שפשוט עוצר את המנוע...

בסה"כ, ההשקעה שאני אצטרך, בגדול, היא בערך 7K ש"ח, שזה חצי ממחיר הרכב כולו...

זה כולל בתוכו מנוע, קלאץ', אלטנטור ורוב הדברים בדרך (טיימינג, גיר..) זה בנוגע לשיפוץ כללי.. אל מול זה יש לי אפשרות אחרת... קלאץ' הוא חובה להחליף, בדחיפות, כך גם אלטנטור - מנוע יכול עוד לחיות באושר ועושר.... המכונאי שלי לא יכול לקבוע תקופה מסוימת למנוע.. יכול למות מחר (חסו"ח), יכול גם בעוד שנה ואולי אפילו הרבה יותר... כלומר בעלות של עד 200 ש"ח, בלי החלפת מנוע, אפשר להסתדר ולנסוע בראש שקט... וזה עד... עד שהרכב ישפוך מנוע.. מספר מקרים אפשריים:

1. המשאבת מים תלך, זה השקעה רציני (טיימינג והכל), אז כבר עדיף להחליף את המנוע.

2. הרצועת טיימינג תיקרע, יילך ראש, שוב, החלפה של כל המנוע ואז כבר אין בעיה של משאבה.

3. המנוע ימות, ואז יוחלף וזהו זה..

אבל, וכאן בא הקטע של הייעוץ, יש לי אפשרות לקנות ג'או פריזם... המכונאי שלי אומר שהמנוע 100% מצויין ושלא היו תאונות והכל, והיא נראית מצויין חיצונית, ראיתי... היא אוטומטית, 1600 מוזרקת.. אבל הלך לה הגיר, וצריך גיר חדש.. זה הקאץ', לכן הרכב נמכר בפחות מ-5K ש"ח...

כאן יש בעיה... אין לי צורך ברכב גדול, אני לא אוהב אוטומט, אני מפחד ששילוב של 1600 ואוטומט ישרוף לי דלק, וחוץ מזה, כחובב נהיגה, אני מבין שלמרות ש-205 1.4 זה כמו זין קטן, אבל עדיף זין קטן עומד מאשר גדול אבל להיות אימפוטנט... כלומר, חווית נהיגה זה מושג שאני אזכר בו מפעם לפעם בצער, וחבל.. אבל מצד שני, הדבר הזה אמור להניע כל בוקר, למרות ש-אין שום אחריות שמשהו לא ידפק.. ולא תיהיה אחריות כזאת...

מבחינתי, האפשרות של להשקיע רק בקלאץ' והאלטנטור, ולנסוע עד שימות מנוע (ואז להחליף), היא אידיאלית.. אבל, אני בסה"כ נער טיפש מאוהב ברכב, ומובן שאני לא ממש חושב בצלילות, ולכן אשמח לשמוע מה תייעצו במצב הנ"ל... תודה!

Live fast, die young - leave a better looking corpse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל בטוח לא לג'יאו

תעיין פה

http://www.carsforum.co.il/phpBB2/viewtopic.php?t=20006&highlight=geo

באופן כללי מדובר ברכב שקשה להשיג לו חלפים, הוא נמכר זמן קצר, לא נמכרו הרבה יחידות ממנו. וגם הוא לא מבריק במיוחד.

תריץ חיפוש על המילה ג'יאו או GEO תמצא עוד מידע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הקטע של 205 לא מסתדר לי...

למה להחליף מנוע בגלל שהלכה משאבת מים ששווה 300 שח? גם טיימינג זה לא כסף גדול כל כך, מה גם שצריך לעשות את זה בכל אוטו שתקנה ביישור קו. למה נראה לך שצריך להחליף מנוע?! הוא מעשן? הוא לא סוחב? הוא אוכל שמן ודלק? למה שישפך עוד שנה? איבוד קומפרסיה חלקי - זה דבר די טבעי, וחיים עם זה הרבה שנים!

קלאץ מפריד גבוה - גם לא אומר שחייבים להחליף אותו! אולי יספיק כיוון ואם לא ניתן לכוון באוטו שלך, אז עדיין ניתן לנסוע כך עוד הרבה - כל עוד הוא מפריד ולא מחליק. אלטרנטור? - 250 שח בכל חנות חלפים מחודשים - יש בחולון מקום שמחדשים ומוכרים אותם עם אחריות. תקנה ותחליף לבד - זה לא בעיה.

בקיצור מכל מה שכתבת לא נראת שום סיבה להחליף אוטו, מנוע, גיר וכו'. אלא אם פשוט נמאס לך מהרכב.

נ.ב. והמכונאי שלך, שמנסה לדחוף לך אוטו שלא נוסע ושאין לו סיכוי להמכר במחיר מעל 1000 שח לחלקים(גם לא!) --- אפשר להבין אותו, תשמע - הוא צריך להרוויח.

מקס.

חכמת פורד אסקורט: עדיף 60 סוסים שעובדים בשבילך מאשר 120 שאתה עובד בשבילהם.

חכמת מרצדס W116: אין דבר כזה "شيخ לשעבר".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני במקומך:

מוכר את ה205 , וב 7 אלף קונה 1.4 שנת 93 205 ממכרז של משהב"ט (יש לי אחת כזאת :) ) היתרון פה זה שממכרז של משהב"ט אתה קונה את המכונית הפחות מחצי מחיר מאשר בבעלות פרטית החסרונות זה קילומטרז גבוה (אצלי יותר מ300K), אבל סה"כ המכונית אצלי כבר יותר מחצי שנה ונוסעת כמו סוס ובינתיים 0 תקלות ( חוץ מהחלפת קלאץ כי כשקניתי את האוטו הוא היה ללא קלאץ :? ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קלאץ מחליפים כשהוא מפסיק להפריד , לא רגע קודם , אני כבר שנה ו50K נוסע עם קלאץ גמור , ואין שום בעיה עם זה , קלאץ זה דבר שאפשר להגיד עליו שהוא גמור בערך אחרי חודש שהוא קיים .

בעיות קומפרסיה זה יותר מורכב אבל לא צריך להילחץ , אפשר לנסוע שנים על גבי שנים עם בעיות קומפרסיה , אני מכיר כמה וכמה רכבים שנוסעים ככה , אל תסע ב 5.5K כל היום והכל יהיה בסדר .

אם אתה רואה שאתה נכנס לתוך תקופה של טיפולים אז אולי עדיף להחליף , אם אתה רואה שצריך להחליף בעיקר אלטרנטור אז תחליף וזהו , בקיצור תבדוק טוב טוב את הרכב שיש לך לפני שאתה רץ להחליף כי בכל החלפה אתה מאבד כסף (קונה ביוקר יחסית ומוכר בפחות ממחיר הקניה וזה טבעי) ופה את מכיר את הרכב ויודע למה אתה נכנס .

נ.ב אם אתה רוצה להאריך את חיי הקלאץ שלך , אז תשתדל להימנע מטיפוס על מדרכות , שאר הדברים לא ממש הורגים אותו אבל טיפוס על מדרכה במהירות נמוכה בעיקר בזווית לא מושלמת זה מסוג הדברים שגומר את הקלאץ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם הקלאץ' עדיין מפריד, אבל הוא עושה את זה לא בצורה החלקה ביותר (הגיר ומפלס השמן גיר בסדר), אפשר להעביר הילוכים ללא קלאץ', ולעיתים קרובות נודף ריח של קלאץ' שרוף, ואני לא רוצה לחכות לרגע שיום אחד אני אתקע דווקא כשאני הכי לא צריך את זה... מזכיר לי איך לפני כמה שנים אמא שלי כל הזמן דחתה את סידור הקלאץ' ונתקענו בעליה על הר בטיול, רחוק מהבית.. לא תודה!

חוץ מזה, המכונאי שלי אומר, וזה כבר נשמע מעניין, שהקלאץ' הלא תקין משפיע מאוד על ביצועי הרכב... האומנם?

אלטנטור גם חשוב לסדר, הוא מרעשי בצורה מזוויעה ויוצר המון בעיות....

סידור של שני אלה לא יקר, ויאפשר לי לנסוע עוד הרבה זמן... אני מקווה...

באשר למנוע - הוא לא במצב טוב במיוחד... ככל הנראה הוא רקוב בגלל הוספה של מי ברז, ומכאן הנזילות (שפסקו תודה לאל אחרי הטיפול בחומר אוטם), ובריחת הקופמפרסיה.. בכל מקרה, הוא הוזנח במשך השנים בכל הנוגע לטיפולים ותיקונים למיניהם... משאבת מים זה דבר זול, אבל פתיחת ראש והחלפת כל הטיימינג בשביל זה, זה כבר יוצא יקר... לדעתי בסביבות חצי מנוע חדש, אז עדיף כבר להביא את כל המנוע וזהו! כנ"ל לגבי כל בעיה במנוע שהתיקון שלה עולה למעלה מ... נגיד 700 ש"ח, או 1000..

Live fast, die young - leave a better looking corpse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7442 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...