Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אשמח מאוד לעזרה בבחירת אוטו ראשון עד 40000

taninanak
שימו לב! השרשור הזה בן 5793 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

מתכוון לקנות אוטו ראשון, המטרה היא נסיעות 3-4 פעמים בשבוע לעבודה (25 ק"מ לכל כיוון), נסיעה עירונית לאונברסיטה ופעם בחודש עליה לירושלים.

חשובה לי צריכת דלק סבירה, אמינות ואחזקה.

הכיוון הוא פיג'ו 206, 99-01, ידני בלבד. התקציב הוא עד 40-37K.

הדילמה היא בין הגרסאות השונות (XT, XR, XS) ובין המנועים השונים (קראתי בפורום על רמות האיבזור, הכ"ס וההספקים- אבל זה לא אומר לי כלום..).

אם מישהו יכול להסביר בפשטות מה במה טמון ההבדל בין 1600 ו-1400 בנסיעה,באחזקה,בביטוח ובדלק, ולהמליץ מה לקנות, זה מאוד יעזור.

כמו כן- אם משיהו יכול להגיד לי מהו קילומטראז' וכמות ידיים סביר לרכב בשנים האלה.

תודה לעוזרים ושיהיה שבוע מצויין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-XS עם נפח 1600 CC הידני הוא ממש תותח , לדעתי מספיק לך 1400 CC ידני עדיין עונה לצרכים שלך. XT או XS זה עניין של רמת איבזור !.

איש באר שבע שמאוד אוהב אותכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעל 206XS 1600 שנת 2002 ידנית, אני יכול להמליץ על הרכב הזה בחום.

צריכת הדלק אצלי היא בסביבות 12-13 קמ לליטר , בנסיעה משולבת.

שים לב שמשנת 2001 מנועי 1600 הוחלפו ל 16 שסתומים (לעומת 8 קודם), וההספק עלה מ 90 ל 110 כוחות סוס. אבל באותה שנת דגם נמכרו גם הדגם הישן וגם החדש.

אם אתה מחליט ללכת על 1600, שווה להתאמץ ולקחת את המנוע עם ה 110 כ"ס משנת 2001 ואילך.

את ההבדל תרגיש מאוד בכל האצה, ובמיוחד בעליות לירושלים.

כמובן שאם תיקח מנוע 1400, צריכת הדלק תהיה קצת יותר טובה, אבל צריך לזכור שזה מנוע מיושן יותר ומרעיש יותר (לאחותי יש גם 206 שנת 2002, 1400 ידנית, והמנוע אצלה חלש בצורה מורגשת ומרעיש הרבה יותר מאצלי ב 1600).

עוד משהו שאני לא בטוח כמה הוא משנה הוא שלי יש דגם 3 דלתות, ולה יש דגם 5 דלתות (אני לא בטוח מה ההבדל במשקל בין שני הרכבים, אבל ההגיון אומר ש - 3 דלתות שוקל קצת פחות , ולכן משפיע לטובה על צריכת הדלק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שלא הייתי ברור מספיק (:?:)- אני אנסה לנסח שאלות מפורשות:

1. מה ההבדל באחזקה בין ה-1.4 וה1.6? ומה ההבדל בצריכת דלק לק"מ? יש גם הבדל בביטוח?

2. כנ"ל לגבי הכ"ס: 90 לעומת 110 בגרסת ה XS.

3. מה הקילומטראז וכמות הידיים הסבירים לרכב משנת 2000?

4. מישהו יכול לתת לי הערכה כללית של כל ההוצאות של הרכב? (אני חישבתי בערך 1500 לחודש של ביטוח, דלק, טיפולים וכו)

5. לאור ריבוי ההמלצות על ה306- האם יש טעם לקנות 306 שנתון/שניים מעל , או לחילופין להשקיע את ההפרש בטיפול מקיףבמקום ה206? ומה יהיה הפער באחזקה ובביטוח?

מקווה שזה לא יותר מדי שאלות.. תודה:?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אנסה לענות בצורה ממוקדת יותר על הדברים שאני יודע:

1. ההבדל באחזקה הוא קצת לטובת ה 1.4 ליטר.

צריכת הדלק שלו קצת יותר טובה מה 1.6 (אין לי נתונים מדוייקים בדיוק כמה יותר טובה, אבל קצת יותר טובה).

ביטוח של 1.4 קצת יותר זול, אבל גם לא הרבה.

טסט ל 1.4, שנת 2002 : 821 שקל

טסט ל 1.6, שנת 2002 : 1100 שקל.

טיפולים - אין הבדל עד כמה שידוע לי, שניהם עושים את אותם טיפולים באותם עלויות.

2. לגבי 90 או 110 כ"ס בגרסת XS, אין לי מושג לגבי עלויות אחזקה או צריכת דלק של ה 90 כ"ס, אבל אם אתה כבר מחליט ללכת על ה 1.6 ליטר, אז לך על ה 110 כ"ס, אחרת סתם תוציא יותר על דלק, ולא תקבל שיפור משמעותי לעומת 1.4 ליטר בביצועים.

עוד נקודה היא שגרסת ה XS מאובזרת יותר, יש לה מושבים תומכים יותר בצד, הגה מעור, ריפודים שונים, ולפעמים עוד תוספות כגון : ג'אנטים מגנזיום וסאן רוף.

3. לגבי קילומטרז, אין לי מושג מה לצפות לרכב שנת 2000. לי יש 2002, ו, 100,000 קמ. לאחותי יש גם 2002, ו 115,000 קמ.

4. לפני שנה בערך עשיתי הערכה של הוצאות הרכב (על מנת לחשב כדאיות ליסינג לעומת ה 206XS שלי), והגעתי גם לסביבות 1500 שח לחודש, כולל דלק,טסט, ביטוחים,טיפולים, ירידת ערך. היום אולי זה קצת עלה בגלל מחירי הדלק, אבל 1500 שח נשמע סביר.

5. אין לי מושג לגבי 306.

מקווה שעזרתי :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

306 הוא גם כן אוטו מעולה , אך מיושן יותר , מערכות פחות טובות , אך תוכל למצוא שנת 99 במחיר יותר נמוך משל ה206 בהרבה.

אם יש לך התלבטות , ברור שה206 עדיפה מכל הבחינות לפי דעתי , אני לא רואה יתרון של ה306 על ה206 , בכל מקרה רמת מחירים שונה , אך אם אתה רוצה לשקיע פחות קח את ה306 ולא תתאכזב.

306 רק ידני כמובן ומומלץ יותר גירסאות הX שהם בלי הזנה אלה ה"קטנות".

Tuning:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול בבקשה לענות לי מהו קילומטראז' סביר לרכב משנת 00-01? האם יש מספר קילומטרים שאחריו צריך להחליף מנוע? (השאלה בדגש על פיג'ו 206/306):?:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קילומטרז בדר"כ 20000 כפול כל שנה על הכביש.

מנוע תלוי באיך טיפלת בו ואיך התנהגת אליו ולכן לא ניתן לדעת בוודאות עד שלוקחים לבדיקה.

למיטב ידיעתי ואני לא שולט בתחום אך נראה לי שלמנוע 1300 1400 הטווח הוא סביב 250-300.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קילומטראז' טוב זה 10000 לשנה בממוצע. מצאת דבר כזה, זה מצויין. גם 15000 זה בסדר. הכל תלוי בסבלנות שלך בחיפוש. חשוב מזה זה איזה קילומטראז זה? אם יש לך נגישות להיסטוריה של הרכב במוסך מרכזי, זה מאוד יעזור. כך תוכל לראות אם למשל הייתה שנה שבה הרכב נסע 50000, ואז נח איזה שלוש שנים, או שהוא נוסע בין 10000-15000 יציב בכל שנה. חשוב. מלבד זאת כדאי להיות ערים לשכיחות ברמאויות מד קילומטראז'. אני עליתי על 4 מתוך 10-15 306ים שחיפשתי, ועליתי על הרמאות רק הודות לחיבור עם מוסך מרכזי.

כאמור, אני בעל 306 שנת 98 בלי תלונות. הרכב עושה את העבודה, נוסע איתו כבר שנה לאילת כל שבוע בלי בעיות בכלל. מאוד מרוצה. אבל נדרש הרבה סבלנות למצוא אחד טוב. אם אתה הולך על זה, התכונן לחיפוש של כמה חודשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קילומטראז' טוב זה 10000 לשנה בממוצע.

אין דבר כזה "קילומטראז' טוב".

הממוצע הוא סביבות ה-20K לשנה.

אם ניקח 2 מכוניות זהות, שטופלו באופן זהה,

באחת נסעו 20 אלף ק"מ בשנה, בנסיעות בין עירוניות אחת לשבוע.

בשניה נסעו את אותן 20 אלף ק"מ בשנה, ב-10 נסיעות קצרות כל יום בפקקים בדרך עירונית.

מצבו של המנוע הראשון יהיה טוב בהרבה, ובכלל, הבלאי ברכב הראשון יהיה נמוך בהרבה מאשר ברכב שעבר את אותה נסועה בדרך עירונית בנסיעות קצרות.

לכן אין משמעות לנסועה שעבר הרכב, אלא אך ורק למצבו בפועל.

אם תקנה רכב בעינים עצומות בגלל ש"קילומטראז' טוב זה 10000 לשנה בממוצע" אתה עלול להיות בבעיה.

יש לא מעט רכבים עם מד נסועה נמוך, "על הנייר" הם קניה טובה, אבל סובלים מבלאי גבוה וממנוע במצב לא טוב / מלא בפיח וכו'.

לשאלתך - הממוצע הוא 20K בשנה.

לא קונים רכב לפי נתון זה, אלא לפי מצבו בפועל.

ה-206 1.6 XS הידנית שציינת היא מכונית מעולה.

ישנן 2 גרסאות בשנים האלו, אחת עם 90 כ"ס (8 שסתומים) ואחת עם 110 כ"ס (16 שסתומים). הפרש המחיר לא משמעותי, וגרסת ה-110 כ"ס עדיפה.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה 20K? בוא נחשוב על 500K? לפי ההגיון הזה, עדיף רכב עם 500K "בנסיעות בין עירוניות אחת לשבוע" מאשר "ב-10 נסיעות קצרות כל יום בפקקים בדרך עירונית."

נו יופי. מה זה עוזר? הרי אף אחד מהם לא עדיף!

הבחור שאל רק על הנתון שנקרא קילומטראז'. אתה נתת ממוצע, אני נתתי קילומטראז' טוב (מהממוצע). ברור שזה לא מספיק כשלעצמו, אך זה לא אומר שלא עדיף למצוא רכב עם קילומטראז' נמוך ככל האפשר. ברור שעדיף שיהיה נמוך מזוג זקנים מאשר ממתפרע צעיר, אבל את זה כל אחד יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כתבת דברים שרירותיים ולא נכונים.

אני מתקן את הטעויות שאתה כותב.

יש רכבים שעושים כ-10K ק"מ בשנה בנסיעות עירוניות קצרות והמנוע שלהם במצב גרוע מאוד. ההמלצה שלך לא נכונה.

קילומטראז' טוב זה 10000 לשנה בממוצע. מצאת דבר כזה, זה מצויין. גם 15000 זה בסדר.

ההמלצה שלך היא לבחור רכב על סמך נתון זה. זה לא נכון, והמלצה שטחית כזו לא מתאימה לפורום זה.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5793 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...