Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הפרוצדורה של שחרור חבילה מהמכס?

Tzvika-Pick
שימו לב! השרשור הזה בן 5700 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני בטוח שיש כאן כמה שמכירים טוב את נושא המכס ושחרור חבילות ממנו, לשמחתי אני קצת פחות בקיא בתחום.

הזמנתי חבילה מארה"ב ולאור העובדה ששלושת החבילות האחרונות ששלחתי לארץ לא הגיעו אלי הפעם ביקשתי שהמשלוח יעשה דרך EMS ויהיה מעקב אחרי מיקומה של החבילה.

עבר שבוע, החבילה כאן בישראל וכנראה מעוקבת במכס, או שזה מה שלפחות מופיע באתר של דואר ישראל. מצד שני, רשום גם שנשלחה אלי הודעה שנייה לגבי החבילה אבל לא קיבלתי שום הודעה בדואר.

במודיעין דואר טוענים שההודעות נשלחות בדואר רגיל ולכן לא יכולים להגיד לי מתי יגיעו אלי ("אולי בהמשך השבוע...").

יש לי את מספר תעודת העיכוב במכס. ניסיתי להתקשר אליהם אבל כמובן שכבר שאי אפשר להשיג אותם בטלפון וכבר שעתיים תפוס.

האם זה אומר שאני צריך לגשת למכס ולשחרר את החבילה?

למה אי אפשר לשלם את המכס בדואר ליד הבית ולקחת את החבילה?

איפה זה המכס הזה? זה הבניין הגדול של הדואר ליד אורט סינגלובסקי בת"א?

תודה מראש :wink:

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא הגיע אליך מכתב של המכס, אינני רואה צורך לגשת לשם (הבניין הגדול ברח' ההגנה בת"א אם כבר שאלת).

לרוב, לוקח למכס עוד כשבוע לשלוח מכתב להגיע לשחרר אחרי שהחבילה הגיעה אליהם כבר.

למה לא ניתן לשלם בדואר ליד הבית ? כי מכס זה שוק והמכס על חבילה יכול להשתנות בהתאם לטפסים שתציג, מצב רוח של הפקיד וכמה אנרגיה יש לך להשקיע בעניין.

אני הייתי ממתין עוד שבוע לפני בירורים, ריצות וטלפונים למכס.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע?!

מצחיק אותי שהזמן שלקח לחבילה להגיע מהחוף המערבי לישראל קטן מהזמן שיקח למכתב להגיע מת"א לגבעתיים.

בעצם זה לא מצחיק. זה עצוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי קנה שעונים לאוטו ,יום ראשון שלחו לו מכתב מהדואר ,שצריך לנסוע לתל אביב ולהביא מסמכים +קבלות .

סכום החבילה הוא 49.97$ ,יש על זה מכס? מה הפרוצדורה?

"זול וזוגלובק - שניהם מתחילים בזין, ובשניהם תקבל נקניקיה"

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי קנה שעונים לאוטו ,יום ראשון שלחו לו מכתב מהדואר ,שצריך לנסוע לתל אביב ולהביא מסמכים +קבלות .

סכום החבילה הוא 49.97$ ,יש על זה מכס? מה הפרוצדורה?

למזלו של אחיך יש מכס על חבילות שערכן מעל ל50$

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסכום לא כולל את המשלוח.(הוא שילם משלוח אחרי שבוע מיום הקנייה29$)אבל זה לא רשום אצלהם.

"זול וזוגלובק - שניהם מתחילים בזין, ובשניהם תקבל נקניקיה"

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למעשה דואר הEMS מטפל בחבילות הUSPS האמריקאית

רוב החבילות יגיעו לדואר שליחים שמספרו 036170500 והכן מבעוד מועד את מספר החבילה

מיקום מרכז החלוקה הוא מאחורי דן דיזיין סנטר ברמת גן צמוד לתחנת הרכבת ,ניתן לגשת ולאסוף את החבילה במידה והיא שוחררה

אנא רשום באנגלית מה סטטוס החבילה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם אחת ניגשתי למכס כדי לשחרר חבילה ונשבעתי שאת הטעות הזו אני עושה רק פעם אחת - מאותו רגע לעולם אשתמש בשירותי fedex\mustop שמנהלים את כל זה עבורך (לעומת USPS ו- UPS כמדומני שהתחנה הסופית בארץ זה המכס הזוועתי בדרום ת"א). נכנסתי נרגש, ראיתי שכולם סביבי עצבניים והבנתי מה אני הולך לעבור. כעבור שעה של קלישאות על פקידים החבילה שוחררה בהרבה מאוד עצבים אבל התנהגות מאופקת. לקראת סוף הבילוי שם פשוט ביליתי את הזמן בהדרכת מגיעים חדשים - פשוט אין לך מושג מה אתה צריך לעשות מרגע שאתה מגיע ועל כל אשנב יש פתק ענק "כאן לא מודיעין" ופקיד אנטיפט.

אל תגיע ללא הטפסים המתאימים - יש איפשהו אתר שאומר איזה טפסים צריך להביא (אצלי הפאשלה הייתה שלא היה רשום במפורש את מחיר המשלוח - הייתי צריך להוכיח לה שניתן להסיק את הסכום ע"י חיסור "עלות גיטרה" מ"עלות סופית"). אם אין לך את כל הטפסים, פשוט תכתוב כאילו ותדפיס (אני רציני לחלוטין). לא יעזרו לך הסברים שהמוכר לא סיפק לך את זה, אתה פשוט תארגן לעצמך עוד נסיעה לשם עם מסמך מפוברק.

I always get confused between the sound of a Sopwith Camel, and the sound of a malodorous runt wasting everybody's time

http://www.pavius.net

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למעשה דואר הEMS מטפל בחבילות הUSPS האמריקאית

רוב החבילות יגיעו לדואר שליחים שמספרו 036170500 והכן מבעוד מועד את מספר החבילה

מיקום מרכז החלוקה הוא מאחורי דן דיזיין סנטר ברמת גן צמוד לתחנת הרכבת ,ניתן לגשת ולאסוף את החבילה במידה והיא שוחררה

אנא רשום באנגלית מה סטטוס החבילה

זה מה שמופיע באתר האמריקאי:

We attempted to deliver your item in ISRAEL at 7:11 am on May 19, 2008.

Shipment Details:

Attempted Delivery Abroad, May 15, 2008, 8:24 am, ISRAEL

Into Foreign Customs, May 13, 2008, 5:13 pm, ISRAEL

Arrived Abroad, May 13, 2008, 5:03 pm, ISRAEL

International Dispatch, May 10, 2008, 4:19 pm, JOHN F. KENNEDY APT/NEW YORK

Processed, May 10, 2008, 4:18 pm, JAMAICA, NY 11499

Shipment Accepted; May 09, 2008, 8:05 pm, PITTSBURGH, PA 15290

Electronic Shipping Info Received, May 09, 2008

וזה מה שמופיע באתר הישראלי:

פריט ה-EMS אשר נשלח מארה"ב , מעוכב בידי שלטונות המכס בישראל מה19/05/2008. הועברה הודעה שניה לנמען. חברת דואר ישראל מציעה לך שרות עמילות מכס בארץ, הפוטר אותך מהצורך לשחרר באופן עצמאי את פריט ה-EMS. לפרטים: E-mail: [email protected]. להלן מספר תעודת העיכוב במכס: XXXXXXXX.

ולפי מודיעין דואר שליחים אליו התקשרתי אתמול בערב לפי עצתו של אחד מחברי הפורום, החבילה שלי תקועה במקום שנקרא "עמילי מכס ת"א".

ואני בסך הכל רציתי לעזור לסבתא עם תרופות טבעיות בחצי המחיר :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אחרי שעברתי כמה וכמה טלפונים בדואר ישראל ובאיזה חברה מוזרה בשם גבע שכנראה עושה עמילות מכס בעבור הדואר, גיליתי שהחבילה שלי תקועה בדואר חבילות ת"א (זה שברחוב ההגנה) וכבר שלחו לי הודעה שניה לשחרור החבילה. כמובן שגם לא ההודעה הראשונה וגם לא ההודעה השנייה הגיעו אלי הביתה.

לפחות עכשיו אני יודע למה בפעמים הקודמות לא הגיעו אלי החבילות מחו"ל :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל מי שעזר, החבילה שוחררה בהצלחה.

ואני עדיין לא מבין למה עמדתי שעתיים בשלושה תורים שונים כדי לקבל את החבילה בלי לשלם בכלל מיסים :roll:.

נ.ב - מי שמתעצל לעמוד בתור יכול לשלם 150 ש"ח לפני מע"מ לרשות הדואר והם ישחררו את החבילה בשבילכם. סוג של שוחד חוקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זוועת עולם המקום הזה. לא משנה כמה פעמים תגיע, יטרטרו אותך לפחות 3 פעמים מקופה לקופה + שעתיים ביזבוז זמן על מנת לשחרר חבילה מסכנה. דואר ישראל...

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

מקפיץ את השרשור:

הזמנתי חבילה מהונג קונג,קיבלתי מכתב לשחרור החבילה,כיוון שזו פעם ראישונה שלי אני לא מבין כלום.

רשום שהערך המוצהר הוא 75 דןלר,שזה בעצם מחיר המוצר +משלוח,האים זה נכון?ערך מוצהר אינו מחיר החבילה נטו?

חשבון,קבלה,מחירון ו כול מסמך אחר להוכחת ערך הטובין.מאיפה אני מביא את זה?הרי החשבונית מגיעה יחד עם החבילה.

אישור של הרשות המוסמכת לפי המקרה.אני צריך ללכת למשרד התחבורה לקבלת אישור?הזמנתי גריל לרכב.

תודה לכולם.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפקסס להם את הקבלה לטלפון שמופיע על המכתב שקיבלת מהמכס, אם המחיר הוא 75 וזה מה שמוצהר בקבלה ועל החבילה אז יגבו ממך מכס, והחבילה תישלח לדואר הקרוב אלייך, כך שאין צורך לבוא למכס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...