Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוק הספורט המוטורי

דרור לסט
שימו לב! השרשור הזה בן 4831 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 239
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שלום לכולם

לא רציתי להיות נביא הרשע אבל הנה זה הגיע, עושים מאיתנו צחוק אתם מבינים את Zה? אנו חייבים להשאיר את כל המשקעיים מאחרינו ולהתארגן לעליה לירושלים בכל כלי הרכב הספורטיבים ולעשות רעש אחרת לא יקרה כלום ואנו נמשיך לדשדש במה שאנו מדשדשים היום, בושהההההההההה. ומה שמעניין שעברו כבר כמעט 3 שנים ועכשיו הם ממשיכים בשטיות שלהם? חברה קדימה חידלו לישון אחרת יעברו עוד 5 שנים אולי עד שהחוק יעבור. ודבר נוסף המשיכו לארגן תחריות ואירועים מתוקשרים כך שיבינו שאנו לא נשברים.

המשיכו לנהוג בזהירות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זלמן,לעלות לירושלים עם כל הכלים,אופנועים,גיפים,מכוניות ספורט,ומכוניות מירוץ,לעמיד אותם מול הכנסת,ולתת בגז,כדי לעורר את חברי הכנסת האטומים,עם רעש המנועים וכמות גדולה של כלים :evil:

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמן שישנת...!

כן אתה נהג מירוצים יקר. חבר שלי! אחי למסלול! בזמן שישנת... וחלמת על התאחדות... ועל תקנונים... ועל איך ועל מה...

ועל מי...? בזמן שישנת, אחי... גנבו לנו את הספורט המוטורי - מתחת לאף!!!

אנחנו באים בטענות למלכיאור? שימו לב למה שהוא אומר... עדין לא הושלמו התקנות!!!

צר לי ידידי קובי וזלמן, רכבים בכנסת לא יועילו - מקסימום יקבלו דו"חות על "שיפורים" כמו פילטר פתוח...

בג"ץ בג"ץ ועוד פעם בג"ץ!

כן לוחמני - כן מעורר אנטי - כן אולי מישהו יכעס עלינו - אז מה? אז הוא יעכב לנו את הספורט? גם ככה הוא מעכב!

תקציב - יש! בעלי תפקידים - יש! מלחמות פוליטיות יש!

ספורט מוטורי אין!

אמרתי את דעתי - בלי בג"ץ זה לא יזוז.

אלון

נ.ב.

היום נפגשתי עם חבר בקשר למצב הספורט הזה בארץ - אתם יודעים... נהגים, פורשים, מארגנים.... התאחדות.

הכל שטויות. בזבוז אנרגיה לריק. יש לרכז את כל האנרגיה רק לדבר אחד - לגרום למדינה לעמוד בפסיקת בג"ץ.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער חברים אני שונא את עצמי אבל אינני מתכוון להתלהם

"האיש הנכון, בזמן הנכון ,במקום הנכון"

זה לא קרה, ולכן אין אבא ואמא לספורטאים

ודי בחכימא ברמיזא.

מי ייצג את הספורטאים בישיבה אתמול? 0

דני

מירוצי מכוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם.

התעוררתם ליום אפור?

יובל בבקשה ממך תן הסבר לכולנו היכן אנו עומדים? מה הצעדים הבאים? ולמה באמת לא נוכחו מיצגים של הספורטאים בישיבה הכלכך חשובה?

ואלון אתה צודק שמישהו ירים את הכפפה וכולנו נלך לבגץ, אחרת כלום לא יזוז. מזל שיש קורס למדרכי נהיגה בקרוב:twisted:.

המשיכו לנהוג בזהירות זלמן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול שמעתי בתדהמה על "תרגיל" חדש של המשטרה

כל מי שנפסל להחזיק ברשיון נהיגה (שלילה) לא יוכל לנהוג מכונית מירוץ או אופנוע

ומי תומך בזה? משרד הספורט, איפה היועץ? (ממתין להמחאה הקבועה החודשית.)

ולמה זה משול?

לאדם שהואשם בהחזקת סכין לכן לא יוכל לעבוד כטבח.

אני יודע ששוטרים מפשפשים בפורום (אולי למצוא זהב)

המשטרה מועלת בתפקידה ונכנסת לנישה שלדעתי אינה חוקית

המשטרה אינה רשות מחוקקת ,אלא מבצעת ואת אוזלת ידה של המשטרה בתחום עוד מימי העברת החוק אני מכיר היטב.

מעולם המשטרה לא ישבה על המדוכה בצורה רצינית ואוהדת ע"מ ללכת ולהבין את מהות הספורט הנרקם ונבנה

איפה עו"ד "צפרדע"?.איפה מלך סרוגו? איפה הנשיא? מה קרה טוב לכם המצב?

דיבורים כחול והספורט עדיין ממתין

בושה וחרפה

מירוצי מכוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדברים שלך, דני, ממחישים בדיוק את הבעיות שלנו.

במקרה יצא לי ליטול חלק בדיון אחד עם המשטרה שעסק, בין היתר, בענין הזה בדיוק. למיטב ידיעתי, אגב, בהחלט לא מדובר בכל מקרה של שלילה אלא רק במקרים חמורים, אלא אם הדברים השתנו מאז, אבל לא זו הנקודה שאני רוצה להדגיש. מצד אחד, אתה (וכולם) מקימים צעקה צודקת על העיכובים החוזרים ונשנים. איפה הספורט המוטורי? איך יתכן שזה עוד לא קרה? ומצד שני - אתה צועק, ושוב בצדק, על הסעיף הזה שדרשה המשטרה.

והנה בדיוק הדילמה. רוצה לעמוד על הרגליים האחוריות ולהלחם על כל סעיף? החוק לא יעבור גם עוד 5 שנים, ואתה יודע את זה בדיוק כמוני. לפעמים צריך לדעת להתפשר כדי לאפשר לעגלה להמשיך לרוץ קדימה. אז נכון שזה מעצבן ומקומם, אבל באמת שלא יקרה שום דבר דרמטי לספורט המוטורי אם מי שרשיונו נשלל לחצי שנה ומעלה (נניח, זה מה שאני זוכר מאותו דיון) לא יוכל להתחרות. אידאלי? ממש לא. חכם, הוגן, נכון? בטח לא. אבל אני רוצה להזכיר לך שיחה שהיתה בינינו טרם העברת חוק הנהיגה הספורטיבית, כאשר טענתי בפניך כנגד סעיפים כאלו ואחרים בהצעת החוק ובכלל על בעיות איתו. זוכר מה אמרת לי? "קודם כל נעביר את החוק, אחר כך כבר נשנה אותו". אלו היו מלים שלך.

הרבה יותר קל לשנות תקנות מאשר חוק, דני. אז האם לא יהיה נכון גם היום קודם כל לרוץ קדימה, לאשר את התקנות, ועם הזמן לתקן את כל העוולות? או שאתה רוצה להמשיך לנגח את הקיר עם הראש, להתווכח עד חורמה עם מקבלי החלטות במשרדי הממשלה השונים שאין להם מושג מה זה ספורט מוטורי, ולא משנה אם יישום החוק ימשיך להתעכב?

מה שבטוח זה שאתה פשוט לא יכול לצעוק מצד אחד על זה ששום דבר לא זז - ולצעוק מצד שני על כל סעיף שלא נראה לך ולמה לא נלחמו עליו. אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

טל

חבר הפורום טל שביט נהרג בתאונת דרכים כשהוא רכוב על אופנוע בזמן מילוי תפקידו ככתב רכב. יהי זכרו ברוך.

* "מוטב שתשתוק ויחשבו שאתה טפש, מאשר לפתוח את הפה ולהסיר כל ספק" (בנג'מין פרנקלין)

* "If I were in your shoes, I'd whisper before I'd shout" (רייצ'ל סטיבנס, "סוויט דרימס מיי ל.א. אקס")

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

תגידו, למה ציפיתם? שבמדינה שלנו משהו יבוצע כמו שצריך? הרי זה לא יכול לקרות.

עכשיו יש לי שאלה,

למה באמת צריך חוק?, הרי כדי לשחק טניס אני לא צריך חוק, אני הולך למגרש טניס סגור שמיועד לכך ומשחק.

אז למה הספורט המוטורי כן צריך חוק, למה אי אפשר לבנות מסלול סגור ולהתחרות בו?

לגבי ראלי, אז המשטרה סוגרת גם כבישים ושבילים לרוכבי אופניים, אז באותה המתכונת אפשר לסגור גם כבישים ושבילים לראלי.

למה?

הייתי על 4!!!!

הייתי על 3!!!

ולאחרונה עברתי ל-2!!

המסקנות: על 4 עדיף בארופה, בארץ עדיף על 2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טל,

אני אומר את דבריי בזהירות.

זו רק מחשבה.

לדעתי אנחנו לא רואים את התמונה כמו שצריך לראותה.

זקני השבט, שבזכותם התקדמנו בצורה מדהימה צריכים להפנים

שיכול להיות שהם כבר לא יהנו מפרות עמלם - החוק על תקנותיו.

לא אשמתם של הספורטאים שפעלו לאורך השנים שהמחוקקים וקציני המשטרה

חששו לכסאם ולא רצו חלילה לקחת אחריות כלשהי, כשלא ניצלו

את סעיפי החוק הקיימים לאשר מרוצים כפי שעושים בכל העולם, וכפי שעשה זאת שמעון פרס

בשנות ה- 80 כשר התחבורה.

וכשאני מדבר על זקני השבט אני לא מתכוון רק לוותיקי אשקלון ושות'...

כנראה שמה שאנו צריכים לשים לנגד עינינו זה את הצעירים ואת הירושה לדורות העתיד.

לדעתי אסור לפעול כמו שנהוג במדינה הזו... לקבוע עובדה ואח"כ להכשיר אותה.

אם אנחנו עושים עכשיו משהו מהיסוד, צריך לעשותו כמו שצריך. שלא נצטרך שנה

הבאה או מאוחר יותר להתחיל לריב עם הרשויות על שינויים בתקנות. זה משאיר להם פרצות

להיאחז בתקנות ופתח לאנמיות מוסדית.

לשנות את התקנות מחר והעיקר שייצא לדרך...?

אתה חכם יותר מזה. מי ישנה? מי ירוץ ויפעיל מכבש לחצים? אתה חושב שיישאר למישהו כוח?

אתה יודע כמה השקיעו בריצות לחוק וכמה משקיעים בריצות עכשיו לתקנות.

תשאל את דני, מלמד ויוסי ניסן כמה מהמורות ומשוכות צריכים לעבור יום ביומו.

נראה לך באמת שיהיה אפשר לתקן מחר טעויות של היום. עקרונית ניתן. פרקטית,

לא יקרה.

לכן דעתי היא, כי עכשיו. כאשר אנו בונים מהיסוד. יש לעשות זאת כמו שצריך. אז ייקח עוד

חודש. ייקח עוד חצי שנה. ייקח עוד שנה ויותר (שאגב זה הכי ריאלי).

כמוך כמוני, אני מלווה את הספורט מבפנים כבר משנת- 84'. ראיתי וחוויתי הכל (כמעט)

צריך לראות מה משאירים קדימה לעתיד. אם נחפף עכשיו רק כדי שנוכל לאמר

כי יש תקנות ויש מרוצים חוקיים...חטאנו לעצמנו ולאחרים...

תחשבו על זה... "ושלא יעבדו עליכם..."(תודה לנחמיה שטרסלר).

ניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים !!! סקווווופ !!! יש ספורט מוטורי בישראל !!!

חוקי ולא סתם , אלא בחסות שר התחבורה .

אפשר להפסיק להתנגח , לריב , " להתאמן" ולקמבן . כל מה שנשאר זה לקבוע מי יהיה נציג הספורטאים ???

http://www-org.guysen.com/rally/rally_isr.php

אבל עכשיו ברצינות ! שמישהו ינסה להסביר לי מה קורה כאן ?

האם זה לא מרוץ ?? מי צריך את אישור התקנות בועדות הכנסת ?

לי זה נראה כפרדוקס קווקאי לחלוטין .

כדאי שעורך דין כלשהו יחווה דעה : היתכן שמלאכתם של צדיקים נעשתה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טל שביט

צר לי כי אתה שם את כל "חבילת הזיכויים "להעברת החוק בסל אחד

נכון הדבר כי בעבר בהיותי ממונה על הנושא לחצתי לסיים,אבל מעולם לא וויתרתי על מה שהיה קדוש בעיניי

שבת

אתה בכלל מסוגל להבין מה זה לעבור משוכה של 20 חברי כנסת דתיים החרדים לשבת?

מלחמת גוג ומגוג, עברתי את המשוכה הזו (יכולנו לוותר לטעמך)

קטעי קישור

משטרת ישראל,משרד התחבורה,משרד המשפטים (מי לא?) רצו להעביר את החוק בצורה שעגלות יסיעו את הכלים הספורטיביים

ממקום למקום וויתרתי? לא ולא ,גם את זה עברנו

טסטים

המשטרה רצתה לעשות בחינה לכל רכב מירוץ היוצא לקטע קישור ועולה על כביש ציבורי כבמבחן שנתי (אתה הבנת את זה טל?)

חזרו בהם.

שאתה נלחם,מאמין,משתטח,מאיים,זועק על האיוולת,נכנס ראש בראש ללא מורא (כי אתה לא מקבל שכר הבנת את המוקש?)

דברים נעשים!!!

אני בפירוש הייתי נכנס ראש בראש מול המשטרה בוועדת הכנסת והאמן לי הם היו מתקפלים.

מה רואים היום?

איך הכל מתמוסס ,שוב אני בפירוש מאשים את מלמד בכל המחדלים.

לא פעם כתבתי, תפקידך הוא להלחם על עתיד הספורט ולא על עתיד כיסך (בדיעבד הוא גם מפסיד מזה היום)

קום ותתפטר זה יוביל לזעזוע, אבל מה לעשות, אין שיקול דעת ממלכתי.

לסיום

במקום הנוסף בגלובוס שבו יש חוק נהיגה ספורטיבית עם אותן תקנות מזוויעות אין היום ספורט מוטורי ברמה והמבין יבין למה

תשאל את הנשיא:-D

דני לוי

מירוצי מכוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני ידידי,

קודם כל, אל תשים מלים בפי. לא התייחסתי לכלל "חבילת הזיכויים" כדבריך, אלא לנקודה האחת הספציפית שאתה עלית - ענין שלילת הרשיון. אישית אני באמת חושב שזו נקודה שולית (אם אכן, כמו שזכור לי, מדובר על עבירות חמורות בלבד). כמו שאמרתי - לא נכון, לא טוב, אבל רחוק מלהיות קריטי. זה לא ישפיע על הרוב המכריע של העוסקים בספורט ולא ישנה דבר מבחינת אופן העיסוק בספורט.

ולגבי היתר - אני מוצא את זה למוזר שדווקא אתה, זה שדחף ללא לאות לכיוון פתרון בעיית הספורט המוטורי באמצעות חקיקה, מזדעק עכשיו על כל התקנות הנלוות. מתברר שכך זה במדינת ישראל - כאשר רשיון נהיגה תחרותי הופך להיות מסמך ממשלתי, כבר אי אפשר להעביר אותו בקלות ובמהירות ולכל העולם ושכנו יש מה לומר בענין. יכול להיות שאתה וחבריך לא חשבתם עד הסוף כאשר הגעתם למסקנה שחוק הוא הפתרון הנכון? או שצריך לרוץ ולהעביר את החוק ו"נסתדר אחר כך"? איני רוצה שישתמע מדברי כאילו אני חכם יותר, אבל אני כן רוצה שוב להזכיר לך את השיחה בינינו טרם העברת החוק, וגם כתבתי אז טור שהתפרסם ב'אוטו' כנגד החוק המוצע.

אין כל הבדל בין השיטה שדגלת בה אז למה שמתרחש כיום, וקצת מוזר לי שאתה פתאום משנה את עורך בצורה כזו. אז אמרת בדיוק את מה שאני אומר היום: "בואו וננצל את ההזדמנות ונעביר את החוק עכשיו, אחרת זה יתעכב שנים. נשנה את מה שצריך אחר כך". אני לא אומר שהתפשרת על הכל, חלילה, אבל בהחלט דגלת והצהרת בשיטה שאומרת "נסתדר תוך כדי תנועה".

ומה קורה היום? נראה לך שנעשים ויתורים גורפים על כל צעד ושעל? זה ממש לא כך. אני יודע זאת מבשרי, ואני חושב שגם אתה יודע זאת מהתקופה בה היית חבר בצוות המייעץ. אני סבור שאתה יודע היטב איזה מלחמות נעשו - והצליחו - על נושאי גילאי-מינימום לקבלת רשיונות, למשל, או ביטול הקשר בין רשיון נהיגה רגיל לתחרותי כאשר מדובר במסלול סגור, וזאת רק כדוגמה קטנה על קצה המזלג. ואגב, גם אז, באותן ישיבות, לא חלקת על השיטה שאומרת שאפשר לוותר פה ושם כדי להתקדם הלאה. יתירה מזאת: למיטב הזכור לי, אני הייתי זה שנהג לצעוק ולהתווכח הרבה יותר ממך, עד כדי כך שהעו"ד שניהל את הישיבות כבר היה מתפלא וצוחק כשהייתי מקבל סעיף כזה או אחר בלי ויכוח...

השאלה היא באמת איפה הגבול. האם צודק ניר לביא באומרו שאסור לוותר ולהתפשר על כלום? עדיף לחכות עוד ועוד? ולא, ניר, זה ממש לא יהיה "עוד שנה". עוד שנה זה איפה שאנו נמצאים כבר היום. ראה איזה עיכובים יש גם בלי שזה בא מאתנו.

טל

חבר הפורום טל שביט נהרג בתאונת דרכים כשהוא רכוב על אופנוע בזמן מילוי תפקידו ככתב רכב. יהי זכרו ברוך.

* "מוטב שתשתוק ויחשבו שאתה טפש, מאשר לפתוח את הפה ולהסיר כל ספק" (בנג'מין פרנקלין)

* "If I were in your shoes, I'd whisper before I'd shout" (רייצ'ל סטיבנס, "סוויט דרימס מיי ל.א. אקס")

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4831 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...