Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עושים נגד נקודות חומות (חלודה?) על גג הרכב (גטס 05 לבנה)

shushon
שימו לב! השרשור הזה בן 5811 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום שלום

ברשותי גטס 2005 לבנה. לאחרונה, לאחר שטיפת הרכב אני מגלה נקודות קטנטנות ושטחיות של חלודה על גג הרכב (יכול להיות שקוראים לזה ג'ינג'ונים?). הנקודות נראות רק כאשר הרכב נקי ובשמש. ווקס הצליח להסיר חלק מהנקודות ולא נראה לי שמדובר בחלודה שתפסה בפח מכיוון שאם "מתלבשים" על נקודה ספציפית היא יורדת ולא משאירה זכר. הבעיה היא שיקח לי ימים להסיר את הנקודות בשיטה הזו.

שתי שאלות:

ממה נוצרות הנקודות ואיך מונעים אותן?

מה הדרך היעילה ביותר להיפטר מהן?

אגב- הרכב עובר שטיפה ידנית על ידי ומיובש עם ג'ילדה בסוף השטיפה. עד לפני שלושה חודשים הוא היה רכב ליסינג, ואני יודע שהוא עבר שטיפה קבועה במכונה.

תודה לעונים

סעו בזהירות!8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע באיזה אזור בארץ נהג לחנות הרכב לפני שקנית אותו?

כעיקרון התופעה נפוצה ברכבים בעלי צבע בהיר שחונים בקרבת תחנות כוח או אזורים אחרים שבהם יש כמות גדולה יחסית של פיח וזיהום.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בנזקי "גשם חומצי" הנגרמים מזיהום אויר, כפי שכתב קודמי ונראים, בדרך כלל, על מכוניות לבנות ובהירות.

טיפול דיטיילינג מקצועי וטוב יוריד הכתמים והנקודות.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חומר שנקרא פלסטלינה, נראה כמו גוש פלסטלינה או חימר, עוברים איתו על הצבע כשהצבע רטוב -

וזה סופח אליו את כל הגינגים האלה בקלות.

STI 2004

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם

אני וגם הרכב בעברו מחיפה- ככה שזה מסביר את הנזק מזיהום. אשמח להשקיע בטיפול איכותי אצל מקצוענים בלבד (רפי תודה מראש).

מה הסיכוי להגיע לתוצאות טובות עם פלסטלינה בעבודה ידנית בבית (בלי נסיון אבל הרבה לב)? ניתן לקנות פלסטלינה באוטו דיפו?

סעו בזהירות!8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוייי תועפה כואבת. אצל אבא שלי בפונטו התופעה הנ"ל הייתה. ממש כתמים ברמה שהם יורדים רק אחרי הרבה שיפשופים. אבל אצלו הנקודות היו כשהרכב היה מלוכלך. כלומר נניח שטפת את הרכב, הורדת את כל הנקודות, ולאחר שנסעת ברכב כמה ימים והחנת אותו החלו להופיע הכתמים.

בהתחלה הוא שטף את הרכב על בסיס שבועי, אולם זה לא עזר, הנקודות המשיכו כל הזמן להופיע (ולהעלם בשטיפה, אבל כדי להעלים אותם בשטיפה, היה צריך ממש לשפשף בחוזקה ולנקות נקודה נקודה :( ), עד שהוא לקח את פלסטלינה, עבר על הגג ועל מכסה המנוע, לאחר מכן פוליש ווקס, ומאז אין נקודות לשמך חודשיים שלושה.

אחת לחודשיים שלושה, הנקודות שוב חוזרות אבל במינונים נמוכים, והפעם הנקודות יורדות פשוט עם מעט מים וללא צורך בשפשוף. אבל בכל זאת פעם בחודשיים שלושה הוא עושה ווקס ופוליש. וחסל סדר נקודות.

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

לא חושב שצריך להגזים לדיטיילינג וכד',

אצלי פוליש ו-ווקס פותרים את הבעיה.

הנק' החומות יורדות בקלות ובלי חומרים יקרים מדי.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא עושה פעם בחודשיים שלוש פוליש- הוא יחסל לא רק את הנקודות, אלא גם את הצבע- לתשומת ליבך.

???? מאיפה בדיוק הבאת את הנתון הזה???? :roll:

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה תודה על העזרה. כמה שאלות:

האם ניתן להגיע לתוצאות טובות בפלסטלינה ופוליש בעבודת יד, ללא ציוד מקצועי?

האם ווקס באופן קבוע (נגיד אחת לחודש) לא אמור ליצור שכבת מגן כנגד הבעיה?

רפי- אשמח להמלצה על מקום מקצועי בחיפה.

תודה

סעו בזהירות!8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

???? מאיפה בדיוק הבאת את הנתון הזה???? :roll:

פוליש מוריד שכבה דקה מהצבע ולכן מומלץ לעשות את הפוליש רק אם אין ברירה וגם זה לעיתים רחוקות. פוליש בתדירות גבוהה יכול להוריד את כל הצבע או לגרום לו נזקים. לעומת זאת ווקס מבריק את הצבע ונותן לו שכבת הגנה מפני מזיקים שונים- ווקס אתה יכול לעשות כמה שתרצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5811 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...