Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה פאביה החדשה VS מאזדה 2

redroze
שימו לב! השרשור הזה בן 5811 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברה שלי הוציאה רישיון בשעה טובה ומכיוון שלהורים אין רישיון אז הם קונים בפעם הראשונה רכב למשפחה.

תקציב: 90-100 אש"ח.

דרישות: אוטומט (חובה), בטיחות, מראה צעיר, נוח, מרווח ומאובזר. הרכב הולך להשאר הרבה שנים במשפחה ולכן רצוי מוניטין אמינות וסחירות כמה שיותר טוב.

אבא שלה רצה שברולט אוויאו, נראה לי שהצלחתי להוריד אותם מהנושא (בתירוץ שבתוספת של 10K ש"ח ניתן לקנות רכב אמיתי ולא זבל קוריאני).

לאחר סקירה של מגוון הפחיות בשוק עלו לשלב הגמר המאזדה 2 והסקודה פאביה מכיוון שהם חדשות ונראות סבבה.

לחברה שלי יש טעם מיוחד אבל אני מנסה לחנך אותה שרכב קונים קודם לפי איך שהוא מרגיש בנהיגה ולא לפי איך שהוא נראה. מבחינתה פיז'ו 206 זה הרכב הכי יפה בעולם אבל סוזוקי סוויפט לא נראת משהו. אני יודע שעדיין אפשר לקנות פיז'ו 206 חדשות במחיר אפילו סביר אבל לאורך השנים שמעתי על יותר מדיי בעלי פיז'ו מאוכזבים מאוד (וגם כאלו מאושרים עד הגג) ולצערי אנחנו לא מוכנים לקחת את הסיכון הזה. בנוסף הרכב תוכנן ויצא לאור איפשהו בשנת 1998 שזה ממש עתיק.

הפיז'ו 207 לא באה בחשבון, לא מוכנים לשים 115K ש"ח על רכב חדש, ולכן גם הקליאו והטויוטה יאריס יורדות מהפרק מכיוון שמדובר במכוניות בסכומים של כמעט רכב משפחתי ממוצע.

בבקשה לא להמליץ על צרפתיות, יש לי כבר אחת בבית והיא עושה לי מספיק כאבי ראש, אם אני אצטרך לרדוף גם אחרי הצרפתיה של חברה שלי למוסכים אני בכלל אאבד את כל העשתונות. בנוסף המוניטין אמינות ושמירת הערך לאורך זמן של הצרפתיות מפוקפק מדיי.

לסיכום נשארנו עם המאזדה 2 והסקודה פאביה החדשה. קבענו בשישי הבא נסיעות מבחן אבל אשמח לקבל חוות דעת מאנשים שכבר בחנו את הרכבים האלה או אפילו קנו אותם. על פניו זהו הסיכום ביניים:

פאביה: איכותית יותר מבפנים, מרווחת, צ'מפיון (חסרון גדול מאוד למי שלא הבין), לא ניתן להזמין 1400 אוטומט אלא רק 1600 (שזה חיסרון מכיוון שחברה שלי לא מחפשת ביצועים, מבחינתה הקורולה שלי היא מטוס סילון), זולה בכ-5K ש"ח (לפני חבילות האיבזור שגם פה הסקודה יוצאת עם ידה על העליונה) ועדיין מקבלים גג לבן (שחברה שלי מכנה אותו מוזר ולא קשור).

מאזדה: מוניטין אמינות ושמירת ערך טוב יותר ונראת חיצונית טוב יותר.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון הוא פשוט ... גם אני מבחנתי את שני הרכבים והבנתי שהראש אומר מאזדה ... בגלל אמינות סחירות ותחזוקה זולה וגם בגלל שיש לה שלוש שנים אחריות לעומת שתים בפאביה ... הפאביה יותר מפנקת ומרגישה יותר יוקרתית לכן הלב אומר פאביה אך בעיקרון הרכישה המשתלמת יותר היא המאזדה ... אם כי אני הייתי הולך על הפאביה פשוט כי היא יותר יפה ומרשימה לדעתי וגם כי אני הולך יותר עם הלב ולא הראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון הוא פשוט ... גם אני מבחנתי את שני הרכבים והבנתי שהראש אומר מאזדה ... בגלל אמינות סחירות ותחזוקה זולה וגם בגלל שיש לה שלוש שנים אחריות לעומת שתים בפאביה ... הפאביה יותר מפנקת ומרגישה יותר יוקרתית לכן הלב אומר פאביה אך בעיקרון הרכישה המשתלמת יותר היא המאזדה ... אם כי אני הייתי הולך על הפאביה פשוט כי היא יותר יפה ומרשימה לדעתי וגם כי אני הולך יותר עם הלב ולא הראש

קודם כל, הסקודה אמינה לא פחות מהמאזדה, לסקודה יש אמינות של רוב היפניות, לא פחות.

שנית, לפאביה הקודמת הייתה סחירות דיי טובה, אני בטוח שבטיפול חם באוטו לא תהיה בעיה למכור אותו כשצריך.

כמו שאמרת, הסקודה מפנקת יותר, איכותית יותר, אבל פחות מראה צעיר (לדעתי עדיף מהמאזדה המצועצעת).

האחריות לא כזה דבר נורא, שני המכוניות מספיק אמינות ככה שלדעתי לא יהיה צריך בכלל לממש אחריות.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על טעם וריח לא נתווכח, אני הייתי הולך על פאביה באדום עם גג לבן..

בנוגע לשמירת הערך, זה כבר בתחום הנבואה, אבל רכב אשר נמצא בחברות ליסינג בכמות כה גדולה לא ישמור על ערכו בצורה טובה.

מכול מקום, אם אתה מחזיק את הרכב לתקופה ארוכה, נושא שמירת הערך מקבל חשיבות משנית.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי משכנע אותם ללכת על היאריס בכל זאת,

אומנם אני לא אובייקטיבי (אני בעלים של אחת)

אבל היא שווה את הכסף, השוק של רותח, תוכלו למכור את הרכב מעל המחירון ובכך "לחפר" על ההפרש בין המתחרות שעליהן תפסידו יותר.

* יאריס נסחרות ב 5-10 מעל המחירון.

מומלץ לשכול בכובד ראש.

בהצלחה,

ותתחדשו!

תודה רבה,

Hybrid

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשלם על יאריס 108K , ולקבל אותה רק עם 4 כ"א וללא ESP , זו עסקה גרועה לעניות דעתי, מה עוד שהרכב עדין לא עבר מבחני ריסוק.

השוק של היאריס הוא תופעת עדר בלתי מוסברת , אני מניח שגם הגל הזה יעבור והמחירים יתאזנו .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשלם על יאריס 108K , ולקבל אותה רק עם 4 כ"א וללא ESP , זו עסקה גרועה לעניות דעתי, מה עוד שהרכב עדין לא עבר מבחני ריסוק.

היאריס נבחנה על-ידי NCAP, וזכתה לחמישה כוכבים - עם שבע כריות אוויר.

הפאביה נבחנה על-ידי NCAP עם שש כריות אוויר, וקיבלה רק ארבעה כוכבים.

אז האם יאריס עם ארבע כריות אוויר בטוחה יותר מפאביה? אותו דבר? פחות? שאלה מצוינת.

ה-2 נבחנה על-ידי NCAP וזכתה לחמישה כוכבים עם שש כריות אוויר, הגרסה הרלוונטית כאן (אני מקווה).

מבין השתיים - אני הייתי בוחר במאזדה. מרגישה צעירה, נמרצת ומהנה בהרבה מהפאביה (1.6),

שהיתרון העיקרי שלה - אם לא היחיד - הוא מרווח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתרון נוסף הוא קבינה האיכותית יותר בפאביה, מול הפלסטיקה המרשרת והזולה של ה 2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתרון נוסף הוא קבינה האיכותית יותר בפאביה, מול הפלסטיקה המרשרת והזולה של ה 2.

והמתלים הקשים להחריד במאזדה 2.

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-2 לא פחות נוחה מהפאביה, בטח לא בגרסת ה-1.6.

אחרי נסיעת מבחן אצל שניהם (מאזדה שתיים נסיעת מבחן ופאביה אצל חבר שקנה)

המתלים נוקשים מדי והאוטו נמוך ולא מספיק מרווח בשבילי (העניין של המתלים מאוד הכעיס אותי, אני מגיע מאימפרזה 2007, שמה התרגלתי למתלים רכים מאוד, ואני נכנס ומקבל בעיטות בגב על כל בור בכבישי ארצנו הקטנטונת ב-2)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הפאביה הייתה רועשת מאד בנסיעה ? כי אומרים שזה אחד החסרונות שלה

ולפאביה לא חסר יתרונות היא יותר מרווחת יותר חזקה ומהירה בזכות הגיר טיפטרוניק 6 הילוכים והיא יותר מרשימה מבפנים וגם מבחוץ לפחות לדעתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הפאביה הייתה רועשת מאד בנסיעה ? כי אומרים שזה אחד החסרונות שלה

ולפאביה לא חסר יתרונות היא יותר מרווחת יותר חזקה ומהירה בזכות הגיר טיפטרוניק 6 הילוכים והיא יותר מרשימה מבפנים וגם מבחוץ לפחות לדעתי

על איזה דגם מדובר ?

אם אתה מתכוון לדיזל 1.9, אז כן, הוא מעט מרעיש לטעמי, יותר מברוב המכוניות.

בגרסאת 1.6 בנזין אין כלל רעש מעצבן, המנוע שקט גם בסיבובים מהירים.

בקשר למנוע דיזל 1.4 אינני יודע, לא נהגתי בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי נסיעת מבחן אצל שניהם (מאזדה שתיים נסיעת מבחן ופאביה אצל חבר שקנה)

המתלים נוקשים מדי והאוטו נמוך ולא מספיק מרווח בשבילי (העניין של המתלים מאוד הכעיס אותי, אני מגיע מאימפרזה 2007, שמה התרגלתי למתלים רכים מאוד, ואני נכנס ומקבל בעיטות בגב על כל בור בכבישי ארצנו הקטנטונת ב-2)

באימפרזה המתלים רכים מאד??!!בחיים שלי לא שמעתי שטות כזאת האימפרזה אחת המכוניות עם איכות נסיעה הכי גרועה שיש.אמנם ה-2 גם נוקשה אבל לתת את הסובארו בקונטרה??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי, היא הפאביה היא מכונית חמודה יפה ומאובזרת ברמות הבחירות וגם ברמות הפחות מאובזרות. וגם מי שאומר שרק מאזדה היא אמינה אלא גם סקודה זוכה, כבר כמה שנים בפרסים על האמינות של המכוניות שלה. היא גם יחסית זולה, וגם מחזירה תמורה מבחינת השוק שלה הרבה כבר רכשו מימנה מה שאומר שבעתי יהיה לה ביקוש.

שורה תחתונה אני, הייתי לוקח בעיניים עצומות את הפאביה וגם לפי דעתי היא עדיין יותר יפה מה-2.

יניב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5811 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...