Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד פוקוס טרנד-X מול סיטרואן C4 מול פג'ו 307 מול מאזדה 6

ofirl
שימו לב! השרשור הזה בן 5795 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני כרגע מעוניין לרכוש רכב חדש, או משומש חדש (2006/2007)

לאחר בדיקות רבות (נסיעות מבחן, בדיקת מפרטים, התייעצויות) הגעתי למסקנה שהרכב הכי טוב עבורי הוא פורד פוקוס טרנד-X, זהו הדגם המאובזר יותר של הפוקוס, הכולל בקרת שיוט שהיא אבזור חשוב עבורי. (אך עולה 120 אלף, ולא 110)

הבעיה היא שהרכב יכול להיות אצלי רק באמצע יולי במקרה הטוב (ענייני מלאי אצל היבואן), ואני מחזיר רכב ליסינג בסוף מאי - כך שיש פער של חודש וחצי (אגב האם יש פתרונות גישור סבירים או שרק השכרת רכב?), גם אין הרבה משומשות כאלו בשוק (הרוב זה הדגם הבסיסי).

מכוניות נוספות שחשבתי עליהן הם:

סיטרואן C4 - מגיעה עם בקרת שיוט גם בדגם הבסיסי - הבעיה שכאן המלאי אפילו יותר בעייתי. גם כאן אין המון משומשות, אבל יש מבחר מסוים (כי זה הדגם הבסיסי) - הבעיה היא שלמיטב ידיעתי בדגמי 2007 ו-2006 יש רק 2 כריות אוויר ואין בקרת יציבות (ואולי יש עוד הבדלים?) - כך שנכון שאפשר לחסוך 20/30 אלף ש"ח, אבל מעבר לבעיות שיכולות לצוץ ברכב משומש (שגם אחרי תקופת אחריות), יש כאן חסרון בבטיחות. בנוסף משהו מבאס (גם ב-2008) זה שיש רק CD ולא MP3...

פג'ו 307 - ניתן להתקין בקרת שיוט מקורית תמורת סכום לא משמעותי (400 ש"ח) - יש כאן יתרון שהיא קטנה יותר (אני רווק+חברה כך שאין שיקול של ילדים, עגלות וכו'...), הבנתי שהיא די דומה לסיטרואן מבחינת המכלולים שלה, אבל יש לה רק 4 כוכבים במבחני ריסוק, ובנוסף קצת מבאס לקנות כשהמחליפה שלה, ה-308 כבר כאן. (לקנות 308 לא נראה לי אופציה, היא מתחילה במחיר של 130 ומקבלים פחות מדי לדעתי). יש אותה במלאי.

מאזדה 6 - אני שוקל גם קפיצה למכונית מנהלים (ששם ברוב ובפרט במאזדה 6 יש בקרת שיוט), אבל לא בחפץ לב. מדובר במיר של כ-150 אלף, אבל כנראה שמקבלים תמורה. הגודל קצת מדאיג אותי (מבחינת חניות וכו'), למרות שהבנתי שזה לא מאוד משמעותי. גם כאן אני שוקל יד שניה, הבעיה שיד 2 זה תמיד הגרסאות הישנות יותר - האם יש הבדל משמעותי בין הגרסאות? בכל מקרה, חדשות יש במלאי.

אשמח להמלצות/דעות על המכוניות הנ"ל, וגם אם יש לכם רעיונות לגישור על התקופה בשל בעיות המלאי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני די חותם על הניתוח הבסיסי שלך. C4 משומשת כוללת רק 2 כריות אוויר, וזה בהחלט לא קביל במכונית מודרנית.

היא גם נוחה פחות מהפוקוס, וזה שיקול חשוב, לפחות עבורי.

לפוקוס אין ESP (בקרת יציבות) ולדעתי האישית אין שום הצדקה לרכוש מכונית חדשה\כמעט חדשה לחלוטין ללא המערכת מצילת החיים הזו.

ה-307 היא באמת C4 בתחפושת (או להיפך, תלוי מהיכן אתה מסתכל) וככזו גם היא נוחה פחות מהפוקוס. קיימות בשוק ה- 307 המשומשות מכוניות רבות ברמת אבזור גבוהה, עם 6 כריות אוויר. ככל שזכור לי ESP היא תוספת חדשה יחסית.

דווקא השיקול של ארבעה כוכבי הבטיחות שקיבלה ה-307 פחות מהותי, לטעמי.

את הכוכב הנוסף היא איבדה בגלל תפקוד לא מוצלח של כריות האוויר בפגיעה החזיתית. זה מאפיין שקל מאוד ליצרן לתקן, להבדיל מ, למשל, קריסה מבנית של גוף הרכב בשעת התאונה (הגוף של ה- 307 שמר על קשיחות מבנית מצויינת במבחן הריסוק).

אני מניח (למרות שאין לי כל דרך לאמת זאת) שבדגמים שאחרי מתיחת הפנים שעברה ה- 307 הנושא נפתר.

דוגמה דומה אפשר לראות בסיטרואן C5 של אותו היצרן - הדגמים הראשונים (שהושקו באותה תקופה כמו ה- 307) קיבלו ארבעה כוכבים בגלל תפקוד לא מוצלח של כריות האוויר, למרות שהגוף שמר על קשיחות מצויינת. לאחר מתיחת הפנים המכונית נבחנה בשנית, וקיבלה חמישה כוכבי בטיחות.

לא הייתי נכנס לפרוייקט התקנת בקרת שיוט באופן עצמאי, וודאי לא במכונית עם מערכת חשמל מתוחכמת כל כך כמו ה- 307. מערכת החשמל הזו מגיבה באופן שלילי ביותר להתקנות מקומיות בלתי מקצועיות.

בדוק עם מוסך מורשה אם ניתן להוסיף לה בקרת שיוט מקורית. בחלק מדגמי פיז'ו-סיטרואן תוספת של בקרת שיוט כרוכה בהתקנת ידית השליטה הרלוונטית ותכנות מחדש של מחשב הרכב.

מאזדה 6 דור קודם - רועשת ולא נוחה במיוחד למרות תדמית ה"כאילו מכונית מנהלים" שהיבואן כאן הדביק לה. אם אין לך שימוש במרחב העודף ובמנוע הגדול יותר שהיא מציעה, אין לך סיבה להעדיפה על האחרות.

בקיצור, אם אתה מוכן לחיות בלי ESP ועם ביצועים פושרים - פוקוס.

אם אתה מוכן לחיות עם מתלים לא נוחים במיוחד ותא מטען בינוני (אבל עם ESP ו 6 כריות אוויר בדגמי 08 ) - C4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך בחום על הפוקוס TREND X דגם 2008 אחרי המתיחת פנים מגיע עם 6 כריות אויר+ ESP בתור סטנדרט בדגם הזה כולל דגם TREND.

לטעמי הרבה יותר נוחה מהC4 ורוב הסיכויים גם יותר אמינה למרות שיקפצו כאן אנשים ויגידו שהיא אמינה אבל בשטח עובדתית אני מכיר מספר גדול עם C4 פרטית וגם ליסינג 2007 וגם 2008 שחוו תקלות מוזרות ומשונות ברכב.

לא יודע להגיד לך על משהו גורף אבל עובדתית מתוך 7 אנשים שדיברתי איתם שיש להם C4 כאמור אמרו שהיו להם תקלות ברבים שונות שגללן נאלצו לבקר במוסך.

תראה גם את כמות הפוקוסים מול C4 בליסינג ותראה שהפוקוס שולטת שם הרבה יותר מהC4 ואני לא מתייחס לעדר שלוקח מזדה 3 שזה פשוט אנשים שלא בודקים לפני אלא הולכים אחרי העדר או שהם לא מעריכים את החיים שלהם ושל האנשים שהם מסיעים ברכב שלא לדבר על זה שמדובר ברכב צפוף מיושן ולא בטיחותי.

לגבי המזדה 6 אני מני שאתה מדבר על משומש כי חדשה מתחילה מ-151000 שקל וממש נמצאת בליגה אחרת,אם מדובר על חדשה אז הייתי ממליץ לך דווקא על המודאו אבל כמו שתראה אין להשיג היום מונדאו חדשה בדגמים הפשוטים בגלל בעייות מלאים בדלק מוטורס.

ממליץ לך בחום בכל זאת לבצע נסיעת מבחן בC4 ובפוקוס,יש כאלה שיגידו לך שהפוקוס 1.6 עגלה ולא נוסעת וכו..... אני לא אומר שהיא מטוס אבל מבחינת בטיחות ונוחות אין רכב אחר בקבוצה שעובר אותה סעיף המנוע הוא אכן חיסרון שלה השאלה עד כמה זה יפריע לך אם בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

esp מגיע כיום בטסנדרט בכל דגמי הפוקוס לאחר מתיחת הפנים.

זה מידע חשוב שלא הייתי מודע לו עד כה, ולאורו, מעתה הפוקוס היא ללא ספק רכב הליסינג המומלץ ביותר מבחינתי.

היי שלום C4, ותודה על מלכותך קיצרת הימים. :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5795 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...