Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם צריכת הדלק מושפעת אך ורק מסל"ד המנוע ?

elibaba
שימו לב! השרשור הזה בן 7447 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זו שאלה שמעניינת אותי מזמן.

פעם היתה לי אאודי 80, מודל 1979 , שהיה בה מד צריכת דלק, מעין מחוג שעלה למעלה כשנתנו הרבה גז, ובסרק ירד למינימום (נו, משבר האנרגיה ...)

אלא מה, אם למשל היייתי מנסה להאיץ בהילוך גבוה מדי, המחוג היה טס לשמיים למרות שהסל"ד היה כאמור, נמוך מדי.

ההגיון שלי אומר שמה שמשפיע על צריכת הדלק הוא סל"ד בלבד, בכל סיבוב נכנסת כמות מסוימת של דלק למנוע, ולכן אימוץ המנוע בסל"ד נמוך (למשל עלייה בהילוך גבוה מדי) לא אמור להשפיע על צריכת הדלק, צודק ?

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה לוחץ את דוושת הגז עד הסוף במצב שגורם לאוטו להחנק (הילוך גבוהה מדי, עליה מאוד קשה) אתה נותן תערובת עשירה של דלק, שלא תמיד תהיה הצריכה האופטימלית של הדלק לאותו מצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו שאלה שמעניינת אותי מזמן.

פעם היתה לי אאודי 80, מודל 1979 , שהיה בה מד צריכת דלק, מעין מחוג שעלה למעלה כשנתנו הרבה גז, ובסרק ירד למינימום (נו, משבר האנרגיה ...)

אלא מה, אם למשל היייתי מנסה להאיץ בהילוך גבוה מדי, המחוג היה טס לשמיים למרות שהסל"ד היה כאמור, נמוך מדי.

ההגיון שלי אומר שמה שמשפיע על צריכת הדלק הוא סל"ד בלבד, בכל סיבוב נכנסת כמות מסוימת של דלק למנוע, ולכן אימוץ המנוע בסל"ד נמוך (למשל עלייה בהילוך גבוה מדי) לא אמור להשפיע על צריכת הדלק, צודק ?

לא צודק.

בוא אני אפשט את מה שקורה במנוע -

כשדוושת הדלק לא לחוצה - נכנס למנוע מינימום של תערובת (לשמירה על סל"ד סרק, ואם האוטו בתנועה בהילוך - לא נכנס בכלל)

כשדוושת הדלק לחוצה עד החצי - נכנסת חצי מכמות התערובת האפשרית

כשדוושת הדלק לחוצה עד הסוף - נכנסת כמות מקסימלית של תערובת.

עכשיו, האוטו בעליה, ואתה לוחץ את הדוושה עד הסוף. המנוע לא בסל"ד מתאים, ולכן הוא לא מצליח להאיץ ולעלות בטורים.

אתה עדיין שורף המון דלק, ולא מקבל תוצרת.

אם האוטו בירידה, ואתה לא לוחץ על דוושת הדלק - אתה לא צורך בכלל דלק, למרות שהסל"ד יכול להיות בשמיים. נכון?

בקיצור - צריכת הדלק ביחידת זמן מושפעת מכמה שאתה לוחץ על הדוושה.

צריכת דלק לקילומטר מושפעת מהרבה גורמים (תנאי דרך, מהירות, תנאי נסיעה - אגרסיביים או לא, וגם סל"ד.

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם האוטו בירידה, ואתה לא לוחץ על דוושת הדלק - אתה לא צורך בכלל דלק, למרות שהסל"ד יכול להיות בשמיים. נכון?

לא הבנתי. :roll:

אני יודע שאם דוושת המצמד לחוצה, אז המנוע לא פועל - ולכן אין צריכת דלק.

אבל אם אני בירידה תלולה יחסית של הילוך שני, 3500 סל"ד,

המנוע לא צורך דלק? הרי הוא מסתובב ב-3500 סל"ד..

:?

172

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים - המנוע לא צורך דלק בכלל אך ורק כשהוא כ-ב-ו-י!

בסרק, כשהמצמד לחוץ, בירידות, ועם רוח גבית חזקה - המנוע עדיין צורך דלק. אמנם פחות מבפול גז בעליה, אבל עדיין צורך דלק.

ולעניין השרשור - מדי צריכת דלק הישנים היו עושים חישוב די גס של ק"מ לליטר. הדיוק שלהם היה מפוקפק, בלשון המעטה, מפני שהיה רגעי. אז אם בשניה מסויימת לחצת ולא התקדמת הצריכה נראתה אינסופית. רק במכוניות עם מחשבי דרך אפשר לעשות חישוב נורמלי ממוצע.

לגבי הצריכה האמיתית - ללחוץ את דוושת הדלק בבת אחת עד הסוף זה מתכון לצריכה מוגברת ולפיוח (במנועי קרב' בוודאות). אתה סתם שופך דלק מעבר למה שהמנוע יכול לשרוף ביעילות בסל"ד בו הוא נמצא. דוושת דלק היא לא מפסק ON/OFF ואם רוצים להאיץ צריך לעשות את זה בהדרגתיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי. :roll:

אני יודע שאם דוושת המצמד לחוצה, אז המנוע לא פועל - ולכן אין צריכת דלק.

אבל אם אני בירידה תלולה יחסית של הילוך שני, 3500 סל"ד,

המנוע לא צורך דלק? הרי הוא מסתובב ב-3500 סל"ד..

:?

לא ניסחתי טוב את דברי, ולכן אסביר את עצמי -

כמובן, שכל עוד המנוע פועל הוא צורך דלק, השאלה היא כמות הדלק שהוא צורך. כוונתי היתה שבאופן מעשי, צריכת הדלק היא אפס, למרות שקיימת צריכה מסוימת (אבל מאד נמוכה).

במכונית ידנית, כשאתה נוסע בירידה ויש בלימת מנוע - באופן מעשי המנוע לא צורך דלק (כמובן שהוא צורך מעט, אבל מאד מעט) - מה שמסובב אותו זה הגלגלים, וההתנגדות שלו לסיבוב (בגלל שאין לו מספיק דלק לשמור על הסל"ד שהוא נמצא בו) יוצרת את בלימת המנוע.

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד ראיה לכך שזה לא תלוי בסל"ד - כשהמנוע קר הוא עושה צריכה של שניים שלושה ק"מ לליטר. גם בטורים הנמוכים ביותר.

-- מורטיזציה? מורטיזציה! -- הגלריה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסרק, כשהמצמד לחוץ, בירידות, ועם רוח גבית חזקה - המנוע עדיין צורך דלק. אמנם פחות מבפול גז בעליה, אבל עדיין צורך דלק.

טעות!

בהזרקת דלק אצל רוב היצרנים - בתאוטה כאשר הרכב גולש בירידה ללא לחיצה על דוושת המצערת והרכב בהילוך - לא מוזרק דלק לצינדרים כלל!

כל עוד סל"ד המנוע מעל 1100-1500 בקרוב (תלוי ברכב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות!

בהזרקת דלק אצל רוב היצרנים - בתאוטה כאשר הרכב גולש בירידה ללא לחיצה על דוושת המצערת והרכב בהילוך - לא מוזרק דלק לצינדרים כלל!

לא יודע אם זה נכון או לא, אבל אצלי בוודאות מורגשת "מדרגה" בכ-1500 סל"ד. הכוונה לכך שאם אני גולש בלי לגעת בגז, כשהסל"ד יורד עד 1500, הרכב מקבל מעין דחיפה קלה והסל"ד מתייצב שם. הוא לפעמים גם עולה מכ-1000 ל-1500 בגלישה מהמקום. כמו כן ניתן לשמוע שכשמנסים להאיץ מתחת ל-1500 סל"ד המנוע מתאמץ (קול עמום כזה) וברגע שהוא מגיע ל-1500 הוא מפסיק להשמע חנוק.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות!

דבר אחד אני לא מבין: אם המנוע לא צורך דלק בלבד במצב כזה, אך הוא בכלל פועל ???

מנוע חייב לצרוך טיפה דלק ! הרי הוא דלוק !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות!

שההילוך משולב כמובן!!!

נראה שהיתה פה אי הבנה קטנה.

instead of bieng pussy whiped...WHIP THAT PUSSY!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות!

שההילוך משולב כמובן!!!

נראה שהיתה פה אי הבנה קטנה.

לאחר שקראתי את הדיון הישן בנושא, הבנתי את כל העניין.

תקנו אותי אם אני טועה - בירידה כדאי לי לנסוע עם הילוך - גם זמינות כוח וגם יותר חיסכוני מנסיעה בניוטרל (אם לא לוחצים על דוושת הדלק, אין צריכת דלק)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לשאלה:

בירידה בהילוך לא נכנס בכלל דלק? אז איך יש בעירה?

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לשאלה:

בירידה בהילוך לא נכנס בכלל דלק? אז איך יש בעירה?

אין בעירה.

סיבוב הגלגלים בירידה 'מחזיק' את המנוע עובד. העברת כח עוברת מהגלגלים חזרה למנוע.

והמנוע מסתובב ללא בעירה. ב 1500 סל"ד חוזרת הספקת הדלק לצילינדרים והבערה מתחדשת (ניתן להרגיש פעולה זו מתבצעת) .תופעה זו מונעת גם את הפיצוצים הקטנים באגזוז שנוסעים בירידה ממושכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7447 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...