Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי טוסון - צריכת דלק

Robert-o
שימו לב! השרשור הזה בן 5815 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 2000 ק"מ קניתי רכב חדש, יונדאי טוסון אריזונה בנזין 2.7 ליטר. לאחר ששמתי לב שהסכומים שאני מוציא על דלק הרבה יותר גבוהים ממה שציפיתי, בדקתי באינטרנט ואכן גיליתי דיעה אחידה שהצריכה של הרכב גבוהה הרבה יותר מאשר מצהיר עליה היצרן. לגבי הרכב שלי עצמו, בנסיעת המבחן שהיתה בערך 90% בכביש בין עירוני ו-10% בכביש עירוני, הרכב עשה 7.1 ק"מ לליטר, בניגוד לנתוני היצרן שאומרים שבנסיעה בין עירונית הצריכה היא 12.1 ק"מ לליטר, ועירונית 7.5 ק"מ לליטר.

והשאלה שאני שואל היא האם ניתן לבטל את העיסקה, כי בסופו של דבר הנתונים שפרסם היצרן (בפרוספקטים ובאתר האינטרנט שלו) כנראה מטעים, לפחות לגבי הרכב שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לדעתי אין כאן עילה לתביעה.

נתוני יצרן הם אופטימיים בטירוף והם נתונים שיווקיים הנמדדים במעבדה, המציאות רחוקה כ20-30% מנתונים אלו.

בכל אופן, ידוע שדגם זה הוא זללן דלק, כך שתתנחם בעובדה שהרכב תקין ואצל כולם זה ככה.

(לאח של אישתי יש כזה חדש, נוסע רק בעיר, שותה 1ל5)

STI 2004

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה כיצד ניתן לבטל עסקה מכיוון שבאותיות הקטנות אני משוכנע שכתוב שנתוני היצרן נבדקו בתנאי מעבדה בלבד. מעבר לכך כמו שנאמר לך צריכת הדלק של הטוסון מזוויעה עם המנוע הזה, כך שזו לא בעיה ברכב שלך. ההצעה הכי טובה היא לבלוע את הצפרדע ולמכור את הרכב בקרוב.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן כן, גם דודה שלי נפלה בפח וקנתה טוסון, משאבת דלק, לעומת זאת הספק המנוע פשוט עלוב.

מנוע כישלון לדעתי, הרכב ממש לא מתאים לעיר ומרגיש מאד זול, כך גם איכות הבניה של האיטנטיריור.

בקיצור, או לקבל מהחברה, או לקנות תחנת דלק.

אגב, דודתי מכרה את הרכב אחרי שבוע בעסקת חליפין ועברה לאופל אסטרה.

ליום יום: Alfa Romeo 147 2.0 TS 2002 with 4 Koni & 30mm MAD lowering springs

לאישה: Alfa Romeo Mito Multiair 135HP 2014

לנשמה: Lancia Delta GTi.e 2.0 16v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאיזו צריכת דלק בדיוק ציפית מרכב כבישטח 4X4 ששוקל 1650 ק"ג ומונע ע"י V6 בנפח 2.7 ?

7-8 ק"מ לליטר זו צריכת דלק סבירה עבור רכבים מהסגמנט שלו,שכפי שידוע לי אף אחד ממיתחריו לא בדיוק מייצר דלק..

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאיזו צריכת דלק בדיוק ציפית מרכב כבישטח 4X4 ששוקל 1650 ק"ג ומונע ע"י V6 בנפח 2.7 ?

7-8 ק"מ לליטר זו צריכת דלק סבירה עבור רכבים מהסגמנט שלו,שכפי שידוע לי אף אחד ממיתחריו לא בדיוק מייצר דלק..

אתה צודק במיליון אחוז אם יישאלו פה על הפורסטר טורבו החדש כולם יימליצו כי זה העדר אבל צריכת הדלק בפורסטר טורבו היא אף גבוהה מיזה של הטוסון, הגיפ הכי מוצלח/נימכר בארץ זה הלנד קרוזר ששותה יותר מהטוסון מישהו שאל למה צריכת הדלק שלו גבוהה כל כך?

הבנתי שנידבקתם לסתיגמות לגבי היונדאי אבל לגבי הטוסן צריכת הדלק לסגמנת זה היא סבירה ביותר(אל תישכחו שזה 4*4 קבוע)

:fadein:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב סטיגמות-חבר שלי קנה יונדאי I30 דיזל חדשה.

כמובן שהתגובה הראשונה של כל מי ששמע על כך היתה "יונדאי בולעת ים דלק".

זה שהיא מגיעה לצריכת דלק משולבת של 14 ק"מ לליטר,ששום 1.6 בנזין אוטומטית לא יכולה אפילו להתקרב לנתון הזה,לא מעניין את אף אחד.

יונדאי בולעת דלק בדיוק כמו שטויוטה הכי אמינה בעולם,רנו צרפתי חרא,סקודה זה כמו דלתא(הרומנית)ואמריקאית,אפילו אם קוראים לה אופטרה היא הכי נוחה בעולם..

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק במיליון אחוז אם יישאלו פה על הפורסטר טורבו החדש כולם יימליצו כי זה העדר אבל צריכת הדלק בפורסטר טורבו היא אף גבוהה מיזה של הטוסון, הגיפ הכי מוצלח/נימכר בארץ זה הלנד קרוזר ששותה יותר מהטוסון מישהו שאל למה צריכת הדלק שלו גבוהה כל כך?

הבנתי שנידבקתם לסתיגמות לגבי היונדאי אבל לגבי הטוסן צריכת הדלק לסגמנת זה היא סבירה ביותר(אל תישכחו שזה 4*4 קבוע)

אף אחד לא שואל למה צריכת הדלק של הלנד-קרוזר גבוהה כי מי שקונה רכב ב-350000 שקל, עם מנוע בנפח גדול מ-3 ליטר יודע טוב מאוד למה הוא נכנס, וזה גם פחות מעניין אותו.

הקהל של הטוסון הוא קהל הרבה יותר מגוון - מדודות שרוצות רכב גבוה דרך צעירים שמחפשים ג'יפ לפוזה - ולקהל הזה יש הרבה פחות כסף. הקהל הזה גם, לא נעים להגיד, לא תמיד מבין למה הוא נכנס. הוא חושב שג'יפון ב-150000-180000 שקל זה כמו משפחתית רגילה בסכומים כאלו - אבל זה לא כך. צריכת הדלק גבוהה יותר, עלויות טיפולים יקרות יותר, ביטוחים לעיתים יקרים יותר. ועם סוכן מכירות חלקלק ודודה שלא מתייעצת מספיק לפני הקנייה, לא פלא שהיא מגלה בפליאה שרכב של טון וחצי עם 4 על 4 ומנוע גדול יכול לחסל מאגרי דלק שלמים.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב סטיגמות-חבר שלי קנה יונדאי I30 דיזל חדשה.

כמובן שהתגובה הראשונה של כל מי ששמע על כך היתה "יונדאי בולעת ים דלק".

זה שהיא מגיעה לצריכת דלק משולבת של 14 ק"מ לליטר,ששום 1.6 בנזין אוטומטית לא יכולה אפילו להתקרב לנתון הזה,לא מעניין את אף אחד.

יונדאי בולעת דלק בדיוק כמו שטויוטה הכי אמינה בעולם,רנו צרפתי חרא,סקודה זה כמו דלתא(הרומנית)ואמריקאית,אפילו אם קוראים לה אופטרה היא הכי נוחה בעולם..

רנו מגאן 1500 דיזל של חבר מגיעה ל 17 ק"מ לליטר משולב, אז כנראה שהיונדאי לא חסכונית במיוחד אחרי הכל. יש מספיק עדויות כדי להוכיח שצריכת הדלק של יונדאי היא לא סתם סטיגמה, אבל זה תלוי בדגם ולא צריך להכליל (לדוגמא, אף פעם לא שמעתי תלונות על צריכת הדלק של האלנטרה). אגב, לי יש רנו, וגם אני אומר שזה צרפתי חרא. עם שאר הסטיגמות אני לא מסכים.

בנוסף למה שאמרו קודמי, הלנד קרוזר לא מתיימר להיות ג'יפון עירוני. הטוסון כן.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"רד לייבל",אל תשכח שהיונדאי "קצת" יותר חזקה מהרנו (אם אני זוכר נכון,הבדל של 35 סוסים).

וחוץ מזה המון תלוי בסגנון הנהיגה וכמה הרכב נוסע בעיר או בבין עירוני.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שלא- אבל היא לא אמת מידה לחסכנות. ההבדל, אגב, הוא 30 סוסים (85 מול 115).

ברור שזה תלוי בתנאי הנסיעה- בתנאים מסוימים, הלאנטיס שלי יותר חסכונית מפריוס בתנאים אחרים.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5815 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...