Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרהורי בטיחות בנוגע לשטיחי אלומיניום ברכב

David A
שימו לב! השרשור הזה בן 7921 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צפיתי בשרשור של RSI ונזכרתי שתמיד עלתה לי בראש השאלה מה חו"ח עלול לקרות במקרה של תאונה ברכב בו ישנם שטיחי אלומיניום :?

התרחיש של רצועות הפח הללו מתעוותים להם ועפים בתוך תא הנוסעים מזכיר לי כמה סרטי אימה/גועל מהמוצלחים...

מישהו חוץ ממני חשב על זה או שאני הפרנואיד היחיד כאן ?

אגב, אני באופן אישי לא אוהב את המראה ה"נוצץ" :D ולא רק שיקולי בטיחות מנעו/ימנעו ממני בעתיד להתקין שטיחים כאלו.

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל כמו שאמרת בעניין הטעם...אני אוהב את המראה הזה...

בעניין הבטיחות...אני חושב שבנוגע לשטיח שליד הנהג אין מה לחשוש יש עליו משקל (בייחוד אצלי... :lol: ) בנוגע לזה שליד הנהג אני די מסכים... לא נראה לי שיש מה לעשות אבל זה באמת די מסוכן בתאונה מאוד רצינית שתכלול התהפכות של הרכב...

מאחורה לא שמתי שטיחים אז אין מה לדאוג...

דרך אגב...בטווינגו שלך לא היו שטיחי אלומיניום ???או שאני מתבלבל...?

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת לא הייתה הטווינגו שלי (אני מכיר היטב את הבחור) אין סיכוי שהייתי מתקין שטיחים כאלו, וגם לא עושה שינויים קוסמטיים אחרים שהוא ביצע.

לגבי המשקל שלך על השטיח בצד של הנהג, אל תבנה על זה אתה לעולם לא יכול לדעת מה יקרה במקרה של תאונה, אל תשכח שיריעת האלומיניום בצד שלך עלולה לפגוע גם בנוסעים אחרים ברכב, הרי לא תחזיק אותה עם הרגליים בעת תאונה חו"ח ?

לי זה נראה מ-א-ד מסוכן !! גם עיגון של היריעה לרצפת הרכב באמצעות ברגים לא נראה לי כפיתרון מוצלח.

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה:

כאחד שהיו לו שטיחים גם באוטו הקודם (RSI) וגם בראלי אני רוצה להגיד

בצורה ברורה (יצפאן?) שזה לא מסוכן אם הם מקובעים לריצפה.

תחשוב על זה.

כמו שהכסאות לא יוצאים ממקומם בזמן תאונה כך גם השטיחים.

הכל תלוי איך אתה מחבר אותם!!

הסקסו למכירה!-פרטים בקנייה/מכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה:

אני רוצה להגיד בצורה ברורה (יצפאן?) שזה לא מסוכן אם הם מקובעים לריצפה.

תחשוב על זה.

כמו שהכסאות לא יוצאים ממקומם בזמן תאונה כך גם השטיחים.

הכל תלוי איך אתה מחבר אותם!!

מאיפה ההחלטתיות הזאת ?

בזמן תאונה הרכב מתעוות, העיוות הזה סופג אנרגיה ומונע ממנה מלהגיע לנוסעים.

עכשיו אתה הולך ומקשיח את רצפת הרכב ע"י הברגת פלטות אלומיניות בעובי כמה מ"מ לרצפתו. מכאן והלאה כבר אין שום דרך לדעת איך הוא יתנהג בתאונה. אם הרצפה לא תספוג אנרגיה אולי משהו אחר יספוג יותר מדי אנרגיה, משהו כמו הגג או עמוד ההגה שיקרסו עליך בעוצמה.

יתרה מכך, תא הנוסעים מתוכנן להתעוות כלפי חוץ, להשאיר מה שנקרא "מרחב מחיה" לנוסעים. אין לי מושג לאן יתעוותו הפלטות האלה. אולי הן פשוט יתקפלו פנימה, ותאונה שהיתה יכולה להסתיים בחבלות קלות או נזק קל, תסתיים בנזק רב לרגלי הנהג, כתוצאה מהשטיחים המחורבנים האלה שנסגרו לו על הרגליים.

עובדה נוספת - ברגע שאתה מחבר פלטות לרצפה, אתה למעשה מקשיח אותה. לדבר הזה יש השפעה גם על ההתנהגות הדינמית של הרכב, וגם על יכולת הרצפה לספוג זעזועים. בהחלט יתכן שכתוצאה מכך, אזורים אחרים בשלדת הרכב יעבדו יותר מדי קשה ואפילו יסדקו.

בקיצור, כמו בעיניין הרתמות, אין מקום לשום קביעות חד משמעיות שהעניין הזה בטיחותי.

כל הרעיון הזה של חיבור כמה קילוגרמים של אלומיניום לרצפה, מתחת לגוף של הנהג, נשמע לי כמו טירוף מושלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב...

היו כאן שתי תגובות מוגזמות...אחת של ערן שקבע באופן החלטי שזה לא מסוכן...שזו כמובן החלטה לא נכונה כי זה בכל מקרה גוף אלומיניום שלא אמור להיות שם וכנראה שבזמן תאונה יתפקד בצורה הרבה פחות בטחותית מאשר שטיח מגומי (מן הסתם...)

השנייה של חיים : "כל הרעיון של חיבור של כמה קילוגרמים של אלומיניום...נשמע לי כמו טירוף מושלם" - קודם כל , כמה קילוגרמים אני לא ממש יודע אבל זה סה"כ פלטה די קטנה של אלומיניום בעובי של 2 מ"מ שלטעמי אם באמת היתה טירוף מושלם היתה נאסרת לשימוש בפנים הרכב (אכיפה בטסטים וכו'...למרות שאני לא באמת יודע אם זה חוקי או לא...)

מה עוד שעפ"י מה שחיים אומר עדיף פשוט לא לחבר את הפלטות לרצפה כי זה יגרום לשינויים בהתנהגות הבטיחותית של הרכב...

בקיצור...אולי זה לא כ"כ חכם לשים את הפלטות האלה (וכנראה שבכלל לא חכם להבריג אותם...) אבל אני חושב שהעניין באמת חייב איזושהיא התייחסות מגורמים שבאמת מבינים בכל עניין הבטיחות ברכב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חושב שהדברים "קצת" יצאו מפרופורציות !

ראשית, כמעט אף אחד מהרכבים של חברי הפורום אינו סטנדרטי כביום היוולדו.

יש שהתקינו מוטות Strut, יש שהחליפו בולמי זעזועים, יש שנגעו בבלמים, יש אף כאלו שהחליפו כסאות לבאקטים. אבל למה ללכת רחוק, יש לאנשים סאב-וופרים בתא המטען, כסא לתינוק במושב האחורי, ולעיתים גם מטען גדול וכבד בתוך תא הנוסעים (בשל אילוצים).

כך שלדעתי הטענות לגבי הסכנה שיכולות הפלאטות הללו להוות בעת תאונה, הן אולי לגיטימיות מחד, אך מאידך כאמור אנחנו נוסעים ברכבים בהם מיליון דברים אחרים יכולים להשפיע גם כן במקרה של תאונה, ולא עושים מזה כזה עניין..

יתר על כן,

כפי שלא הוכח שלפלאטות הללו יש השפעה שלילית, גם לא הוכח שאין להן השפעה חיובית !

אולי דווקא במקרה של תאונה הן יעזרו להקשחת תא הנוסעים ?אולי הן יעזרו במניעת פגיעות גפיים תחתונות ?

גם מבחינת התנהגות הרכב, מעבר לעובדה שהדבר מוסיף משקל, כדאי לשים לב לעובדה שהמשקל המוסף נמצא דווקא בנק' נמוכה המורידה את מרכז הכובד של הרכב דבר שתורם ליציבות. כמו כן, לרצפת הרכב כמו גם לגג חשיבות גבוהה מאד בתחום חוזק השילדה ומניעת עיוותים. יתכן ודווקא השינוי הזה יתרום לחוסנה של השילדה.

בקיצור,

בניגוד למתכות אחרות, אלומיניום הוא חומר רך ומתקמט די בקלות. לכן, צריך לקחת את הדברים בפרופורציות, ולזכור שלא מדובר בדבר כ"כ נורא.

לגבי היופי והאסתתיות, זה כל אחד יחליט לעצמו.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

RSI, אתה נותן הרבה יותר מדי קרדיט לרשויות במדינה הזאת.

אתה באמת מצפה שמישהו יבדוק דברים מהסוג הזה בטסטים ?

הם יתעקשו איתך על 5% בחתך של הצמיג, או על הגומיה על דוושת הקלאץ', אבל לעולם לא ידעו להתייחס להשפעות של הנמכת מכונית, או שינויים בבולם הזעזועים, או שינויים בתצורת מערכת הבלימה, או דברים אחרים שאנשים עושים, בעלי השלכות בטיחותיות.

הם בודקים מה שיש בספר. מה שלא רשום לא בודקים.

במשך כמה שנים טובות התעסקתי עם הנושאים האלה, ראיתי כיצד כל מיני תוספות שמחברים בצורה קשיחה לשלדות של רכבים פוגעות בהם ודופקות אותם.

אני מודיע לך שחיבור פלטות בצורה קשיחה למרכב, עלול בהחלט לעשות נזק, וההשלכות הבטיחותיות לוטות בערפל.

שכל אחד יעשה מה בראש שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל קוראים לי אריאל , נעים מאוד....

שנית , כמו שאמרתי והסכמתי איתך לחלוטין - יש סיכוי שחיבור הפלטות לגוף הרכב תפגע בהתנהגות שלו אבל עד שהדבר לא הוכח... :roll:

זו בערך הסיבה שהחלטתי היום בבוקר (בעזרתך...) לא לחבר בצורה כלשהי את הפלטות אלא להשאיר אותן כמו שהן כרגע (כמובן שמחכים להן שיפצורים כמו התאמה מושלמת לרצפת הרכבת עטיפה של הקצוות בגומי וכו'...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא חשבתי על ההיבט הבטיחותי מהבחינה שהרגל עלולה להחליק על האלומיניום...

במיוחד בחורף כנכנסים לרכב עם סוליות רטובות...

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7921 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...