Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיצובישי כריזמה 98- נדלקה מנורת כריות אוויר +שאלה בעקבותיה

colauti 9
שימו לב! השרשור הזה בן 5834 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב שייך לחבר יד ראשונה עבר 115000 ק"מ.

ברכב נדלקה מנורת SRS כלומר כביכול כרית האוויר שנמצאת בהגה ברכב הזה מנוטרלת .

חבר שלי ערך בירור ולאחריו הוא אמר לי אתמול " אמרו לי שיש תוקף של 7 שנים לכרית אוויר וצריך רק לאפס את המנורה במוסך".

עכשיו לשאלה: האמנם יש פג תוקף לכרית אוויר או שמישהו כאן פשוט עובד עליו בעיניים ?

אשמח לתשובות והבהרות בנושא.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש פג תוקף לכרית אויר זה סימן שצריך להחליף אותה לפי דעתי.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה סוגייה מעניית. מספר יצרני כריות אויר הודיעו בזמנו שתוקף כריות האויר הוא עשר שנים ובחלוף הזמן נדרש להחליפן בחדשות. עברו מאז ההודעה הזו כ 13 שנה לדעתי ומאז לא שמעתי עידכונים או הנחיות חדשות.

אם משהו יודע משהו בנושא ויש לו מה לחדש או לעדכן, אשמח לשמוע על כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובמחשב של המכונית יש שעון Realtime המתחיל לתקתק עם לידתה ומפעיל את הנורה אחרי עשר שנים? לא נראה לי.

נדמה לי שבפג'ו-סיטרואן האריכו את התוקף ל- 15 שנה. באירופה המשמעות היא שהכריות שורדות פי 2.5 מגילו של רכב "ישן"...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום שעון דיגטאלי במחשב.

ידוע שיעילות החנ"ה יורדת עם הזמן וכריות אויר ישנות והתקנים פירוטכניים נוספים עלולות להפתח באיחור בזמן אמת ולגרום יותר נזק מתועלת ולכן יצרן המערכת הכתיב ליצרני הרכב אורך חיים תקופתי מוגדר.

יתכן כי ניסוים בכריות ישנות הוכיחו עמידה בתקנים ולכן האריכו את אורך החיים הרשמי של כריות האויר ושאר הקפצונים ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב כאמור יד ראשונה ומטופל בחברה ושם נאמר לו שיש פג תוקף של 10 שנים ולאחר מכן יש שתי אפשרויות:או לאפס את הנורה כאמור ע"י סורק אבחון או להחליף את הכרית.

לי זה נשמע מוזר לשמוע שיש פג תוקף לכריות אוויר (לא הצלחתי להבין מהתשובות מה בדיוק מתיישן בהן /מתבלה בהן ומדוע יעילותן פוחתת עם הזמן ?)

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלנו בכריזמה קרה אותו דבר, לפי התקלה מהסורק - מחשב כ"א הלך.

באיזה מוסך הוא מטפל? מה התקלה הספציפית שיצאה אצלו ברכב?

למכירה המערכת שלי -Focal, Nakamichi, Xetec, Eclipse...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובמחשב של המכונית יש שעון Realtime המתחיל לתקתק עם לידתה ומפעיל את הנורה אחרי עשר שנים? לא נראה לי.

אני לא מכיר את המיצובישי, אבל הרעיון כשלעצמו לא כזה הזוי והוא חי וקיים, במשאיות, לפחות.

יש התראה על טיפולים לפי זמן ו\או מרחק. בדיקת טכוגרף כל שנתיים, החלפת נוזל קירור כל ארבע שנים, וכן הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כריות אוויר, יש להן "פג תוקף" . אל נשכח שמדובר בציוד פירוטכני, ציוד שאמור להציל חיי אדם , על אחת כמה וכמה, לא לפגוע בו, ועל כן יש לנקוט משנה זהירות, גם אם לכאורה בפועל המצב טוב משהוגדר.

קשה לי להאמין שמח כריות האוויר במיצובישי הנ"ל, יודע להגדיר זמן "פג תוקף", למרות שהדבר אינו קשה לדעתי לתכנות עת ייצור המח הזה.

קרה לי שנתקלתי במוחות כריות אוויר תקולים בסוג זה של רכב, יש לחבר סורק תקלות, לוודא מה קוד התקלה.

באם תעשה כך דרך מקום שיכול להתחבר למח הזה ולשלוף קוד תקלה, אתה מוזמן לרשום כאן את קוד התקלה, ותוכל לאמת או לנפץ את איבחון הדיאגנוסיסט אליו תגש.

בברכה

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5834 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...