Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דרושה עצה - סט קדמי ששווה עוגיה?

angeldust
שימו לב! השרשור הזה בן 7451 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים - הת'רד ארוך אז אנא התאזרו בסבלנות

אני לפני רכישת רכב והחלטתי לפנק עצמי סוף כל סוף במערכת איכותית וכיפית.

לצורך העניין רכשתי מגבר 4 כפול 250 של boss (לא להאמין אבל רק 900 שח בחו"ל)

ואת הפיוניר פרמיר הכולל גם mp3, לצערי רמקולים עולים בערך כמו כאן (באירופה הכוונה) על כן החלטתי לרכוש אותם כאן.

להתחלה אני מעוניין לבנות את הסאונד הקדמי ולאחריו את הסאב ולבסוף את הסאונד האחורי.

אז ככה - קמפוננט הקדמי צריך להיות לפחות 100 rms , פחות מזה זה מעט בזבוז בהתחשב שהסט הקדמי הוא זה שאמור לתת את הטון.

שנית חשוב שהטויטר יהיה אף הוא לפחות 100 rms ולא רק המיד - שכן חברות רבות רושמות את ה rms אבל אז מגלים שהכוונה היתה רק אל המיד, בעוד הטויטר נמוך בהרבה.

מבחינה כספית ברור כי אלפי שקלים פותרים כל בעיה אבל הכוונה היא לבצע רכישה מושכלת - כזו אשר תמצא את דרך המלך .

על מנת להסביר את השריטה שלי יעזור אם אגיד כי אני שומע בעיקר טראנס ( אני יודע נדוש אבל על אהבה לא מוותרים) על כן חשוב לי כי הטויטר יהיה רצחני ומדוייק , נאמר לי כי חשוב שהממברנה תהיה ממתכת - האם יש אמת בדבר.

נוסף על אלו יש לי עוד שני מגברים של red sound 500W ו - 800W - כך שאם אזדקק, לא חסר עוד כוח - כמו גם ברשותי סאב של פיוניר 600W

אם כבר הת'רד פתוח אז יעזור אם תמליצו על סאב אחר שכן מסיבה בלתי מובנת הוא פשוט נשמע קקה באוטו הקודם שלי - אין לי מושג למה אבל פשוט קקה.

זהו סיימתי - תודה מראש לכל מי שיעזור ויענה - ובכלל תודה ששהסכמתם לקרוא עד לכאן .

ממתין בשקט בפינה.

מניאקים , כל היחידה מניאקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית - איך אתה קונה מערכת לפני האוטו ? נראה לי קצת לא הגיוני...

שנית - כדאי שתספר לכולם באיזה תיבה נמצא הסאב של פיוניר (יתכן והתיבה לא מתאימה לסאב הספציפי הזה ולכן הוא לא נשמע טוב...)

אתה מחפש איכות קודם ואז עוצמה ?

דרך הצלך - הכל טוב ויפה, אבל מה היא דרך המלך שלך ? יעני על כמה פפלין בכיס אנחנו מדברים ? כמה ג'ובות אתה מוכן לשים על הקומפוננט בתור בתחלה...

אם היינו יודעים באיזה אוטו מדובר היה ניתן להמליץ על קומפוננט 2 WAY או 3WAY...

לגבי קומפוננט, הרבה דובר על ה FNQ של רוקפורד הסידרה החדשה...

תן יותר פרטים שנוכל לתת יותר עצות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי -

הרכב המדובר הוא הטיוטה runx

והאמת שלגבי מחיר לקומפוננט - קשה להגיד - אבל בוא נגיד שאני מוכן להסחף מעט - הכל תלוי במוצר הסופי - אתה יודע, לעיתים ניתן להשיג יד שניה או אפילו לבקש מהדוד מאמריקה.

השאלה על מה מדברים .

לגבי התיבה של הסאב - לא נעים לי להגיד שזו תיבה פשוטה שקניתי בתחנה המרכזית - הסאב עצמו הוא 10"

הממתין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה...

לגבי הסאב, כנראה שזאת הסיבה, לכל סאב יש את התיבה הרצויה שלו- גודל מסויים, נפח מסויים, עם פורט בלי פורט עם מילוי בלי מילוי...

דבר ראשון במקום להחליף סאב תחליף לו את התיבה למשהו נורמלי ואז תבדוק איך הוא נשמע...

ל runX נראה לי ש 10" מספיק, זה 5 דלתות או סדאן ? אם זה 5 דלתות אין לי ספק שזה יספיק...

לגבי הקומפוננט- יש לך את ה FNQ כמו שאמרתי קודם מהסדרה החדשה של רוקפורד, יש לך את הסידרה החדשה של סרווין - V-MAG שתי האופציות האלה מומלצות אבל כדאי שתלך לחנות ותשמע ואז תחליט מה אתה אוהב יותר (תביא גם דיסק משלך...)

זה כבר עניין של טעם, כל קומפוננט יוציא לך טרבל אחר מיד אחר ובאס אחר אז כדאי שתשמע.

כנס ל: http://www.onlinecarstereo.com אתה יכול שם להציץ על הרבה דגמים...

המחיר המדובר לסטים ברמה הזאת בארץ זה משהו כמו 1800 - 2000 אם אני לא טועה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי... אז בקשר לתיבה- זה דבר אחד.

אבל המגברים זאת הבעיה השניה שלך.

המגבר בוס ממש אבל ממש לא נותן 250 כפול 4. ואפשר למצוא אותו בארץ גם ב-400 שקל (בגלל האיכות הירודה מאוד שלו) וגם המגבר redsound ממש ממש זבל... צר לי לאכזב אותך.

יכול להיות שבגלל שהמגבר כל כך גרוע- הצליל יהיה בהתאם ואולי גם בגלל זה הסאב לא נשמע טוב.

בקשר לקומפוננט קדמי- יש לך מבחר קומפוננטים של מורל (800 שקל, ~1400 שקל או 1800 שקל בהתאם לסידרה) http://www.morel.co.il

אלה הקומפוננטים שבהם תקבל את התמורה הכי טובה לכסף שלך בארץ - כי אין עליהם מכס בגלל שהם מיוצרים בארץ.

ורצוי שתחליט על תקציב למערכת כדיי לדעת איפה הגבול שלך - כי לדעתי כדאי לך להחליף מגבר למשהו קצת יותר אמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגבר בוס ממש אבל ממש לא נותן 250 כפול 4. ואפשר למצוא אותו בארץ גם ב-400 שקל

האם זה נכון - המדובר בבוס riot rt 735

http://www.audionmore.com/Merchant2/4.12/00000001/catalog/p1749.html

אשר בנצילות של 2 אום אמור להפיק מרגליות - כאשר ב 4 אום הוא אמור לספק - או ככה לפי היצרן - 4 כפול 100 rms

לגבי הרד סאונד - אני יודע שהם לא משהו - אבל לחבר שלי יש את אותו מגבר - הכוונה ל500W והוא מרים איתו איזה סאב חיה - לא הכי נקי אבל עוצמתי, הסאב שלו הוא 14" של אינפיניטי.

הממתין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוהם זו לא נצילות אלא התנגדות. מעטים הם המקרים (כמעט אף פעם) שהמגבר יעבוד בהתנגדות של 2 אוהם סטריאו ככה שהנתון לא ממש משמעותי.

הנתונים של BOSS מנופחים ולא ניתן להסתמך עליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לבדיל בין מגברי "הבוס" שנמכרים בארץ -

סדרות ba2200

וpa2600

אם אני לא טועה בדגמים - הם חיקוי מוחלט ללא שום קשר לבוס.

עכשיו - מה שיש לך הוא מגבר של חברת בוס האמיתית שעל טיבה יש הרבה מה להגיד

היא חברה יחסית בינונית אבל אין בשום אופן להשוות למגברים הנ"ל שמסתובבים פה בארץ

לאיל - בקשר להספקים מנופחים, אני גם כן חושב שאתה צודק בקשר לזה

אבל ההספקים לא מנופחים כמו כל הזבל הסיני. אלא קצת אובר רייטד, זה לא מגבר שיספק חצי מההספק שלו במקרה הטוב.

לדעתי קנית את המגבר במחיר מצוין וגם כן לדעתי המגבר הוא מגבר טוב.

הסאב - תחליף תיבה ותשמע אותו באוטו החדש- לדעתי לא תצטרך להחליף

קנה רמקולים קדמיים ממותג ידוע ונחשב (נתנו לך הצעות) ואז אין לך סיבה לחשוש מהסיבולת של הטוויטר.

אתה יכול לקנות אותם גם בהספק של 90 ו85 אר אמ אס - אל תדאג לא יקרה כלום זהו לא נתון כל כך קומקרטי.

אחר כך חבר את המגבר לסאב בגישור וגם לשני הרמקולים שתקנה - אני ממליץ שלא תתקין רמקולים אחוריים - לטעמי האישי.

עם כל זה תוכל לצאת עם מערכת בעלות מינימלית.

בקשר למגברים האחרים שלך - הרד סאונד - תפטר מהם הם לא שווים כל מאמץ ורק יכולים לקלקל.

מקווה שעזרתי

תום

כל חור שחור בלילה.... גם אגזוז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו ימים שבהם BOSS הייתה מיוצרת בארה"ב לפני מעבר כל החברות ליצור במזרח. מיותר לציין שכשהיצור היה בארה"ב המגברים שלהם היו טובים יותר. המגברים יוצרו ע"י חברה בשם ZED AUDIO.

כשהבחור מZED הפסיק לייצר להם את המגברים הוא מכר באחד הפורומים מגברים שלהם ושל עוד חברות שהוא ייצר (נפטר מהעודפים). הוא הצהיר שההספקים האמיתיים של מגברי הBOSS הם 40% פחות מההספק המוצהר (האמת נדמה לי שהוא אמר שזה 40% מההספק אבל בגלל שאני לא זוכר ב100% ניתן להם להנות מהספק).

רק לידע כללי. :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

40%?!??!

מעניין

הבחור מזד היה אמין?

כלומר לא היו לו שום מניעים אישיים?

חבל שאין בדיקה ביתית ולא יקרה לבדיקת נתונים כאלה....

אני אוסיף שאלה בנושא למה בעצם אי אפשר לחבר וולט מטר ליציאה ולמדוד את הקריאה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא אמין, הוא הרי ניסה למכור את המגברים האלו ומלבד זאת מחר גם מגברים אחרים ולא אמר שההספק שונה.

תקרא את הלינקים הבאים לגבי מדידת הספק:

http://www.eatel.net/~amptech/elecdisc/voltages.htm

http://www.eatel.net/~amptech/elecdisc/measpwr.htm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה איל ההסברים מאוד עזרו אני חושב ללכת לנסות את זה

מאיפה אני יכול להשיג דיסק עם טסט טונס?

או שאני יכול לעשות אחד לבד עם תוכנה? ואם כן איזו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תוכנות שניתן ליצור בעזרתן TEST TONES. תנסה לעשות אולי חיפוש בGOOGLE על tone generator או תיגש לאחד מהפורמים האמריקאיים (בהודעה הדביקה שבראש הפורום) ותנסה לחפש שם.

בקישור הבא יש טסט טון של 1KHZ בתוך הGAIN SETTING CD שבDOWNLOAD:

http://totoro.efiregate.net/HTMLPages/Tuning/GainSetting/GainSetting2.htm#SettingTheGains

זה הPDF שמסביר לך על הדיסק וכך גם תדע איזה מהטרקים הוא ה1KHZ שמוקלט ב0DB:

http://totoro.efiregate.net/HTMLPages/Tuning/GainSetting/GainSettingFiles/Gain%20Setting%20Instructions%20for%20CD.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי ועוד דבר קטן

(או גדול לא יודע)

כשאני אלך לקנות את הנגדים אני צריך לבקש נגד של 4 אוהם עם סיבולת של 100 וואט

(בהנחה שיש לי מגבר של 100 וואט ומטה לצורך העניין) אני מתכוון שגבול הסיבולת להספק של הנגד יהיה מעל או שווה לעוצמת המגבר?

ואם כן, איפה אני יכול לקנות נגדים כאלה?

100 וואט זה הספק רציני ואני מתאר לעצמי שזה גם מתבטא בגודל ובמחיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר לא צריך להיות גבוה. אם אני לא טועה רשום בקישורים שנתתי לך איזה נגדים יש לקנות.

בכל מקרה כל העניין הוא שטותי ומיותר לטעמי, אם זה כל כך מעניין אותך גם למעבדה ותבקש שימדדו לך. אמרת שאתה לפני קניה לא? כל עוד תרכוש מגבר מחברה טובה אין לך מה לחשוש ולא תצטרך למדוד את ההספק שהוא מוציא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7451 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...