Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור מנוע - Volvo 850 T5 - תוצאות !

daido1
שימו לב! השרשור הזה בן 5832 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

בהמשך להתכתבויות קודמות בנושא, בחרתי "לקפוץ ראש למים", ולבצע שיפור קליל וזהיר למנוע,

אני שמח לשתף אותכם כאן בנתונים ובתוצאות -

הרכב : Volvo 850 T5, 2.3 Turbo , גיר אוטומטי.

לפי נתוני היצרן : מומנט מירבי 30 קג"מ/2000 סל"ד , הספק מירבי: 225 כ"ס / 5500 סל"ד

מצב פתיחה: רכב בן 12 שנים (96), עם 132,000 ק"מ. עבר בהצלחה בדיקה לפני קנייה, וכן ביקורת מקיפה במוסך מורשה

של וולוו. אין דליפות לחץ חריגות. כל המערכות תקינות.

גורם משפר : חנות Pitstop (פינת המסגר - ריב"ל , ת"א)

אופן השיפור: החלפת צ'יפ במחשב ניהול המנוע. לא זוכר את שם החברה, אבל מדובר כמובן בצ'יפ התואם בדיוק

לדגם זה.

מחיר: הוגן... :wink:

לפי מומחי פיטסטופ, הצ'יפ אמור להוסיף למנוע עוד כ-50 כ"ס , ועוד כ-10 קג"מ כתוצאה מלחץ במגדש של 1.5 באר (במקום 0.5 עם הצ'יפ המקורי)

האמת שהמספרים האלה נראים לי טיפה מוגזמים, אבל בכל זאת הרגשתי שיפור מאד משמעותי, אותו אימתתי גם על ידי מבחני

תאוצה שביצעתי בפועל!

תוצאות:

------

תאוצה מעמידה (0-100 קמ"ש) לפני השיפור 9.2 שניות. אחרי השיפור - 7.7 שניות.

תאוצת ביניים (80-120 קמ"ש) לפני השיפור - 6.7 שניות. אחרי השיפור - 5.1 שניות.

מהירות מירבית: לא נבדק!! לא חבל על הרשיון?... :wink:

צריכת דלק מיטבית (90 קמ"ש בכביש מהיר וישר + בקרת שיוט מופעלת) : 14 קמ'/לליטר לפני ואחרי. אין שום שינוי

כתוצאה מהשיפור !!

צריכת דלק משולבת בתנאי נסיעה רגועים (עירוני + בינעירוני): 8 קמ'/ליטר. אין שינוי!

צריכת דלק בתנאי נסיעה "עצבניים" (הספק מירבי) : לפני השיפור - 5 קמ'/ליטר. אחרי השיפור - 3.5 קמ'/ליטר (!!!)

גמישות: החששות התפוגגו. כפי שהובטח לי אין שום שינוי בזמינות המומנט בסל"ד נמוך!

השפעה על תקינות הרכב: טפו טפו בינתיים הכל תקין. בנוגע להאצת הבלאי - ימים יגידו...

סיכום: בגדול, הלקוח מרוצה! התחושה הכללית היא שהמנוע ה"בריא" הפך אפילו לקצת "מפלצתי" בעקבות השיפור ולפחות

שיחזר את יכולותיו המקוריות (אם לא למעלה מזה..), וזאת מבלי לפגוע באיכות הנהיגה בתנאים "רגועים".

אני מקפיד לשמור על הוראות הזהירות של נתי מפיטסטופ ונמנע מ"לבעוט" בתיבת הילוכים, במיוחד בהילוכים הנמוכים,

וכן מרגיל את עצמי לסחוט תאוצה יותר "מתמשכת" (לא פול-גז).

נראה לי שבתנאים האלה אני אוכל להמשיך להנות מהשיפור גם לאורך זמן. (מקווה לפחות...)

יאללה, תגובות! :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מצויין, למרות שמבחינת צריכת דלק אין הדבר הגיוני משום שעכשיו אתה גודש חזק יותר, לכן מאיץ מהר יותר וגם אוכל יותר דלק.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מצויין, למרות שמבחינת צריכת דלק אין הדבר הגיוני משום שעכשיו אתה גודש חזק יותר, לכן מאיץ מהר יותר וגם אוכל יותר דלק.

עידן

אתה צודק ולא צודק.

אכן, כשאני גודש בלחץ הגבוה מ-0.5 באר אני מגיע לצריכה גבוהה יחסית למקור, ואפילו מטורפת של עד 3.5 קמ'/לליטר כפי שציינתי קודם.

אבל ככל שהנהיגה שלי יותר רגועה, במיוחד מחוץ לעיר - תוספת הכח כמעט לא באה לידי ביטוי ומכאן שגם ההשפעה על

צריכת הדלק לא מורגשת.

כשאני נוסע כמו סבתא שלי, על 90 קמ"ש (1500 סל"ד בלבד!) עם בקרת שיוט מופעלת אי אפשר להרגיש בכלל פתיחה של המגדש טורבו, מה שמאפשר אפילו נסיעה די חסכונית...

סביר שבנסיעה רגילה , ההשפעה על צריכת הדלק תלוייה פשוט בסגנון הנהיגה שלי - עד כמה אני מושך לסל"ד גבוה

עם "רגל כבדה" או מסתפק בסל"ד נמוך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מעולה, נראה לי שאם המנוע עכשיו תרגע קצת, מה בקשר לצמיגים? הם בריאים? לחץ האויר מדוייק? זה חשוב מאוד ברכב הזה, מנסיון:idea:

בקשר לגיר - הייתי ממליץ לך לבדוק שמן גיר, שכן עכשיו כשההספק עלה כמובן גם הבלאי איתו ביחד - תקינות הגיר חשובה.

שיהיה בהצלחה :-) פרוייקט מעניין מאוד ! תעדכן !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחמד מאוד...

"לפי מומחי פיטסטופ, הצ'יפ אמור להוסיף למנוע עוד כ-50 כ"ס , ועוד כ-10 קג"מ כתוצאה מלחץ במגדש של 1.5 באר"

נשמע עליה נחמדה בנתונים...

תודה על השיתוף.

עדי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שקלעת בול למה שרצית, זה הכי חשוב.

העיקר שאתה מרוצה. :lol:

תמשיך להנות ולשפר.

ליום יום: Alfa Romeo 147 2.0 TS 2002 with 4 Koni & 30mm MAD lowering springs

לאישה: Alfa Romeo Mito Multiair 135HP 2014

לנשמה: Lancia Delta GTi.e 2.0 16v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם בקרת שיוט מופעלת אי אפשר להרגיש בכלל פתיחה של המגדש טורבו, מה שמאפשר אפילו נסיעה די חסכונית...

כמובן, מכיון שאתה לא גודש בכלל (ולכן לא צורך יותר דלק מהרגיל) אם אתה לא עם מצערת פתוחה עד הסוף (או כמעט עד הסוף).

תתחדש על השיפור!

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

צריך לחבר שעון גדיושה,אם הגדישה אכן באר וחצי חיי המגדש מתקצרים משמעותית.

המגדש ב850 קטן יחסית ובלחץ גדישה של1.3-1.4 הוא מגיע לסיבובי יתר,תהיה בטוח שבגדישה של 1.5 באר הוא לא יחזיק מעמד הרבה זמן.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיאפרגמה של הפורק המקורי שנימצא על הטורבו מזמן היה ניקרע בבאר וחצי,

עפ מה שזכור לי, ציפ לא קאסטום בוולוו מעלה ל 1-1.1 באר

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקשיב 1.5 באר זה לא צחוק, תחבר EGT לבדוק שאין בעיית הצתה/תערובת עניה בגדישה מלאה, וכמו שאמרו למעלה אתה טוחן את המגדש ב1.5 באר, אני שרציתי לחסל באוטו שלי T2 נתתי 1.5 באר, אחרי שבוע לחיצות, העננים התחילו לצאת והמניפות נראו כמו סלט.

הפעם התקנתי TD04 מאימפרזה מספיק לי רק 1.2 באר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיאפרגמה של הפורק המקורי שנימצא על הטורבו מזמן היה ניקרע בבאר וחצי,

עפ מה שזכור לי, ציפ לא קאסטום בוולוו מעלה ל 1-1.1 באר

האמת שאני לא מתמצא במספרים. תיחקרתי את נתי מפיטסטופ והוא הבטיח לי שמדובר בצ'יפ המותאם ספייציפית למנוע ה-T5 עם גיר אוטומטי (לא זוכר מאיזו חברה הצ'יפ).

לדבריו הצ'יפ אמור להכפיל את לחץ הגדישה המקסימלי עד פי 3 (1.5 באר במקום 0.5), ולהוסיף כתוצאה מכך עד כ-50 כ"ס

להספק המירבי ו-10 קג"מ למומנט המירבי.

עוד הוא טען שהמגדש עצמו לא סובל מגדישת יתר, שכן הוא אמור לעמוד בלחצים של עד 3 באר (!).

אם הוא הפריז במספרים - אין לי מושג. (לפחות מבחינת השיפור בביצועים יש כיסוי לדבריו...).

לטענתם, יש להם נסיון כבר עם צ'יפ מסויים זה, והם לא נתקלו בשום בעיות, למעט איזה צינור גומי שהיה צריך להחליף.

לפני פיטסטופ גם התייעצתי עם גיא פריילינג (סופר צ'יפ) והוא גם הציע שיפור דומה (צ'יפ המוסיף כ-30% כח).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור

Volvo 850 T5

1995 - 1996

Engine type : Turbocharged Petrol

Engine size : 2319 cm3

Cylinders : 5

Original bhp : 225

Original nm : 300

BHP increase : 30

מה שבטוח שלא ב באר וחצי, אלה סביב 1 באר, הגיוני תוספת של מומנטים נכבדים.

3 באר ? אולי לחץ דלק, לא מאמין שהווסגייט בכלל יכול לתת לטרבו להגיע לקרוב לזה

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאוצת ביניים (80-120 קמ"ש) לפני השיפור - 6.7 שניות. אחרי השיפור - 5.1 שניות.

צריכת דלק בתנאי נסיעה "עצבניים" (הספק מירבי) : לפני השיפור - 5 קמ'/ליטר. אחרי השיפור - 3.5 קמ'/ליטר (!!!)

גמישות: החששות התפוגגו. כפי שהובטח לי אין שום שינוי בזמינות המומנט בסל"ד נמוך!

סחתיין עליך שבדקת צריכת דלק רגעית בלחיצה, גם אני אוהב להסתכל על זה כמדד לכוח של הרכב.

נראה שהרכב שלך מצליח לשרוף 30%-40% יותר דלק בזמן לחיצה שזה מסביר את התוספת של 30% לתאוצה (שקיבלת לפי המדידות של 80-120 קמ"ש)

לכן, כנראה שבאמת המומנט עלה מ30 לאזור 40 קג"מ.

לגבי זמינות הכוח, מכיוון שלא שיניתם שום חלק פיזי במנוע, אין שום סיבה שהיא תיפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5832 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...