Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רישום דומיינים למטרות רווח - מישהו מתעסק?

aa123
שימו לב! השרשור הזה בן 5840 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני שוקל גם להתחיל להשקיע בזה סכום כסף קטן.

האם זה חוקי בישראל? אני יודע שיש מדינות, בהן אם הוכח שהדומיין נקנה למטרות רווח - הבעלות עליו פוקעת. גם בישראל?

מצד שני - אני מתכנן למכור את זה במחיר הוגן שלא יזיז לחברה גדולה - ככה שההליך המשפטי לא כ"כ מדאיג אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההיסטוריה הקצרה של האינטרנט הישראלי מכירה כמה וכמה מקרים של דומיינים שנקנו ע"י

אנשים פרטיים למטרות רווח. בד"כ זה אפילו לא מגיע למשפט. מכתב ארוך ומפורט מעוה"ד

של אותה חברה מסחרית יבהיר לך שאין לך שום סיכוי בביהמ"ש, והפיצוי המקסימלי שתוכל

לקבל יהיה בד"כ כפול מעלות רישום הדומיין (~200 ש"ח).

למיטב ידיעתי, יש גם חוק רלוונטי, שמגדיר את פקיעת הבעלות במקרים הנ"ל. עם זאת, חשוב

להבין כי חברה שהשקיעה הון קטן במיתוג עצמי לא תיתן לאף אחד לעצור אותה, בין אם תנקוט

לשם כך בדרכים חוקיות או אחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע זה מאוד משנה מה בדיוק אתה קונה.

אם תקנה דומיין שהוא שם מסחרי של חברה היא בוודאי תוכל לקבל אותו בחזרה בקלות ובצורה חוקית למהדרין. הרווח הגדול נמצא בדומיינים עם שם גנרי לחלוטין שאי אפשר לקשר אותם לחברה או ארגון ספציפי.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולדוגמא האתר שהדומיין שלו www.sex.com שנמכר במיליוני דולרים ושמו אכן אינו מעיד על חברה מסוימת, אבל כתיבתו תעלה את האתר שזאת כתובתו.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם pizza.com או vodka.com ואפילו shipping.com

הבעיה היא ש99.9% מהדומיינים - שמהויים מילה ג'נרית ולא איזה שם מותג - תפוסים.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה וקנית דומיין עם שם של מותג קיים, החברה יכולה לתבוע אותו ממך ולקחת לך אותו.

דוגמא:

נגיד ואינטל או פנינה רוזנבלום עדיין לא רכשו דומיין על שמם אך אתה רכשת אותו, הם יוכל לתבוע אותך לקבלו ויקנו אותו בסכום הרגיל שנמכר דומיין ולא תוכל למכור אתו ב אלף או מיליונים.

כמו כן מתג קיים יכול גם לתבוע אותך על אם רשכת דומיין עם שם דומה להם, ע'ע התביעה של אינטל מול אינטליום (ע'פ מה שזכור לי זה הבואן של MIO שאינו משתמש יותר בשם אינטליום)

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ שמות בשמים הם מילים גנריות כמו "תשוקה", "ליקוק", "תאווה" או "גירבוץ" בשפה לועזית כזו או אחרת (רצוי צרפתית)...

ב-99% מהמקרים לא תהיה בעיה

1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא מה מוגדר להיות סימן מסחרי.

אם נניח אני רושם דומיין עם שם של איזה בושם של חברה (לא שם החברה) - האם יש להם עילה לתביעה?

לא ניראה לי שיתבעו אותך כי סך הכל לא נגעת בשם החברה עצמה

בכל אופן התביעה היא לא שתשלם להם כסף או משהו, אלא רק על בעלות הדומיין, ככה שלהפסיד כסף לא ממש תפסיד וזו לא תביעה שאמורה לאיים עליך בכל צד אחר מלבד הבעלות על הדומיין

בכל אופן (2) לפני תביעה יפנו אליך בבקשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות!

עוד שאלה: איך החברות הגדולות עובדות עם עו"ד? יש להם עו"ד שכיר משלהם או שהן משלמות למשרד פר תביעה?

למה אני שואל את זה? כי גם אם אני רושם דומיין על שם של חברה מסחרית, אני צריך לדעת כמה עולה להם העו"ד בפועל - ולבקש על הדומיין מחיר שהוא טיפה יותר נמוך מהסכום הזה. עדיין אני יכול להרוויח סכום נחמד לסטודנט.

כמובן שאני לא מתכוון להרים ידיים איך שהם שולחים מכתב שאיזו פקידה הדפיסה בוורד. אם אני בתיאוריה ניגש למשפט - וישר מוותר על ההתחלה - יכולים לחייב אותי בהוצאות משפט?

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון, חברות שונות עובדות בצורות שונות. סביר להניח שאת המכתב הראשון תקבל מהעו"ד של החברה.

את התביעה בבית המשפט ינהל עבור החברה משרד עו"ד חיצוני שעובד איתה.

חברה מסחרית תעדיף לשלם לעו"ד 100K דולר מאשר לשלם לך 50K דולר.

ובניגוד למה שGSI אמר, בבית המשפט החברה תדרוש, פרט להעברת הדומיין לזכותה, גם שתשלם את הוצאות המשפט שלה (שבד"כ עומדות על 150% ממה שהיא באמת שילמה למשרד עורכי הדין).

ככה שבהחלט יש לך מה להפסיד.

ובכל זאת, lamborghini.co.il שלי ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב אנשים מסרבים בבקשה הראשונה , אבל אז החברה שאחראית על רישון הדומיין מתערבת ואף גם לוקחים לך את הדומיין בלי שתרצה תלוי בגודל האיום, יש הדבל אם זה דומיין של הפועל עזה או מנצ'סטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החברה האחראית על רישום הדומיין לא יכולה לעשות כלום ללא פסיקת בית משפט בנושא. ויש לזה כבר תקדימים.

אחד המקרים המפורסמים בארה"ב הוא מאבק משפטי ארוך מאוד על הדומיין nissan.com שנמשך שנים,

בו היצרנית "ניסאן" תבעה אדם פרטי בשם "ניסן" שהריץ תחת הדומיין אתר של חברת המחשבים שלו.

ניסאן טענה שהיא בעלת הזכויות על השם NISSAN. הוא מצידו טען שזה גם השם שלו וגם יש לו חברת מחשבים רשומה תחת השם הזה.

אחרי מאבק ארוך, הרבה ערעורים, ומליוני דולרים בשכר טרחה לעורכי דין - האזרח ניצח וניסאן חוייבה לשלם לו כמה מליוני דולרים בתור פיצויים.

אם תכנס(ו) לאתר, זה מופיע בכותרת מהבהבת בראש העמוד :)http://www.nissan.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה עבדתי באינטרניק שאחראים על רישומי CO.IL וזה התנהל כמו שרשמתי למעלה לפחות לסיומת הנ'ל כפי שידוע לי לרוב זה גם נכן לגבי שאר הסיומות.

אפילו כוכבי קולנוע וכאלו "שלפו" את הדומיין על שמם מאנשים שרכשו אותו לפניהם.

כמו בכל דבר, היו מקרים כמו שתיארת ועד כל מיני דברים דומים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...